Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Szevasztok!

Sajnos még mindig nem találtam meg a hibát a kocsiban.

Még mindig nincs alapjárat,csak szivatóval jár a motor,gáz adáskor leáll az autó.Újraindításkor csak akkor indul ha kétszer- háromszor megnyomom a gázpedált.

Ha valakinek van valami ötlete írjon.

Kezdek egy kicsit kiakadni.

Telefonos segítséget is elfogadok(visszahívlak).

(Pontosan hol találom a varajet II karbi műszaki leírását?).

Link to comment
Megosztás:

ja, tényleg, a tieden lehet, hogy az is van,

gyújtást ráadod, sarut lehúzod ha kattan: ok.

tied OHC nem? jól emlékszem?

a tocmp neki nem jó: az ami verzió, kicsit bonyibb ecu-val, állítómotorral, O2 sensorral kiegészített

képek a mágneszelepről

mágnesszelep ascona c 16-on volt, de 13-18 OHC-n is lehet

jobb oldalt látszik:

2c14_1_b.JPG

felül:

de7a_1.JPG

kivonat a gyári útmutatóból:

http://www.senatorman.de/Varajet_II.htm

általános téma:

ha van econ-od vakdugózd le a karburátoron a csapját egy 3cmes vákuumcsőbe tekert csavarral, ne zavarjon be, ha esetleg lukas lenne.

szétszedni, újraösszerakni, (én vagy hússzor szétszedtem összeraktam)

szétszerelt állapotban ellenőrizni a járatokat, ha lehet ne szájon át levegővel, mert nyál kerülhet a járatokba: becsap.

összeszereléskor ellenőrizni a rudazatokat - ha lehet többször - : egyik se akadjon meg a másikban

pillangószelepeket nem muszáj kiszedni.

ha kitörne a rudazat pici biztósítólemezének egyik foga az gáz, de otthon gyártható lemezből másik.

az alsó pillangószelepek csapját is ellenőrizd: ne legyen kijáródva, nem egy pillangószelepháznak a használat során 1mm-es kopása is megfigyelt, gyárilag pontosan illeszkedik, de perselyezhető, ahogy a fenti linken írtam kétféle módon is: sima persellyel, vagy sapkapersellyel (a rézválozat)

szétszerelt állapotban tanulmányozd a járatokat: melyik honnan hova tart.

összeszereléskor használj vékony réteg fbs-t vagy egyenértékú tömítőt, ha nincs új papírtömítésed.

összeszerelés előtt üveglapon ellenőrizd a felületek egyenességét.

karburátortalp vastag tömítését is lehet fbs-sel javítani, ha szükséges

alapjárattéma:

B értéket állítsd be:

Varajet-026.jpg

1-es tűt ne piszkáld csak ellenőrizd a járata tisztaságát:

Varajet-006.jpg

csavarját se

CO csavar 4es:

Varajet-003.jpg

alapjáratra nincs igazán hatása

járata a 3as

alapjárat állító csavar 5ös

Varajet-004.jpg

a 6os tű legyen tiszta, a tetőről lóg az úszóházba,

az 1es kráterben érkezik meg a benya az alapjárati rendszerbe.

2es 3as járatok szintén legyenek tiszták.

Link to comment
Megosztás:

leírás:

Getrag 240 restaurieren

aki írta ért hozzá, megbecsült tagja a német mantásvilágnak

első tulajdonos, már 600ezret tolt bele

Szia!

A belinkelt anyagot én is megtaláltam. Nagyon korrekt ismereteket ad, a felújítás technikai részéről.

A getrag 240-es 5-sebességes váltó én is 5-sebességesítek. Mondjuk a bontott 5-ös váltó már nem olyan gyakori mint a 4-es de lehet találni. Nekem az a szándékom, hogy bontott alaktrészt csak felújítva teszek az autóba.

Csapágyakat szimeringeket, szettben eddig angliában találtam, de talán van német országban is. Szinkrongyűrűket sehol nem leletem ez idáig, pedig jó egy hetet fordítottam a keresésre. Nagy segítség lenne, ha valaki tudna ebben segíteni..

Link to comment
Megosztás:

Mégegyszer köszönöm mindenki hozzászólását!

(Csak második olvsásra vettem észere hogy ilyen sokan írtatok nekem :D )

Tehát ha bárkinek van eladó cucca getrag 240-es 5 sebességes váltóhoz feltételenűl jelezze. tudom, hogy nem gombokért mérik hozzá az alkatrészeket!

Miután sokat szeretném használni az autót, kész állapotában nem szeretnék abba bele futni hogy 2 hetente alatta kelljen feküdni különböző műszaki gondok okán. Újra pénzem nincs, így a kettő megoldás között kell gondolkodnom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vett egy valószínűleg jó ötös váltót, amit azért borít szét, hogy utánna biztos jó legyen.

Igen :D

Vettem, egy váltót ami állítólag jó, de az olajat ereszti. Egyébként meg nem emlékezett a gazdája arra, hogy pontosan mibe volt, és hogyan került ki.

Ha nagyon szutyok akkor vissza veszik.

Csapágyak, tömítések, szimeringek, esetleg szinkron gyűrűk cseréje az ami nálam a nem nagyon szutyok kategóriába bele fér. Ha a fogaskerekek vackok akkor értelemszerűen nem nagyon lehet vele mit kezdeni ergó viszem vissza.

A váltós azt ígérte hogy mára szét szedi, hogy konkrétumokat tudjak. Pesze még nem szedte szét (Hajrá Magyarország!)

Vacak, bizonytalan állapotú dolgokat nem szeretnék beépíteni, mert tapasztalatom szerint ez a hobbi autó szindrómához vezet: "vagyis ahogy van egy kis időm azonnal lehet alá feküdni szerelni" :D

Link to comment
Megosztás:

hmm... :D ha jól értem, akkor vettél egy bontott váltót, amit össze kell rakni... én tökéletes állapotú (ki)bontott váltóról beszéltem... :D de lehet, hogy én értettem félre valamit...

Köszönöm a felajánlást! Ha a mostani nem javítható keresni foglak

Link to comment
Megosztás:

Én tíz évvel ezelött vettem 30ért, kardánnal. Szeritem a 15 reálisabb ár érte, csak nem volt szerencséd. Azt az alkudozó fajtáját az ilyen vevőnek! :D

én is megkérdeztem pár hirdetést,hogy tudjak árat kalkulálni.mindenki 25-öt vagy többet mondott.

gondoltam 15 nem sok,sőt baráti.hát igy sikerült mondjuk egy hűtőre cserélni egy váltót,stb.nem pénzt akartam keresni ezért nem bántam a cseréket.

Link to comment
Megosztás:

az a helyzet én nemsokat remélek egy 5ös váltótól öregautóban 20as motorral

ami előnye lehet az a 19%-al alacsonyabb fordulatszám, ami inkább csak a menetzajban jelentkezik, nem fogyasztásban, mert azért olyan sokat már nem fognak futni ezek az autók, hogy a fogyasztáscsökkenés megtérülést hozzon.

ha beszélgetsz olykor mantásokkal, el fogják mondani, hogy 120-nál többet egyik se nagyon megy vele.

persze vannak sztorik, hogy 200-nál már csendesebb, mint 160-nál, kisimul minden zaj és egyszerre csak elcsendesedik

de nem jellemző, az ilyesmi száguldozás.

a 20as motorral a 7,5-es fogyi simán hozható autópályán 4es váltóval is 1:1 kihajtással.

Link to comment
Megosztás:

az a helyzet én nemsokat remélek egy 5ös váltótól öregautóban 20as motorral

ami előnye lehet az a 19%-al alacsonyabb fordulatszám, ami inkább csak a menetzajban jelentkezik, nem fogyasztásban, mert azért olyan sokat már nem fognak futni ezek az autók, hogy a fogyasztáscsökkenés megtérülést hozzon.

ha beszélgetsz olykor mantásokkal, el fogják mondani, hogy 120-nál többet egyik se nagyon megy vele.

persze vannak sztorik, hogy 200-nál már csendesebb, mint 160-nál, kisimul minden zaj és egyszerre csak elcsendesedik

de nem jellemző, az ilyesmi száguldozás.

a 20as motorral a 7,5-es fogyi simán hozható autópályán 4es váltóval is 1:1 kihajtással.

Nekem van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy imádom a gépeket rengeteget foglalkozom velük, ellenben szeretem nyomni a gázt :D A 4-es váltóval autópályán 130-volt a vége, onnan elkezdődött a keserves erőködés (utána elszakadt a km spirál :D ) Nekem minden autó, motor értelmeszerűen sokat fogyaszt

A váltó szétszedésének másik oka pontosan a fenti okok miatt a végáttétel növelése. Túl sokat sem várok, a cél, hogy dinamikusan lehessen közlekedni az autóval, valahogy úgy ahogy a tervezői megálmodták. Szeretném ha autópályán azért 150-el kényelmesen lehessen csorogni. Nekem a 20E motor 4-es kormány váltóval folyamatos erölködésnek tűnik. Egyszerűen nem tudja leadni a motor azt a teljesítményt amire tervezték. A váltót pontosan egy 40-éves 1500 ccm-es karburátoros motorhoz tervezték, és ennek megfelelően 90 km/h-nál érzem hogy "igazán elemében van az autó" Pedig imádnám a kormány váltót is csak ne erőlködne ennyire a vas :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.