Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Rájöttem, mi a nagy biznisz, amivel simán és legálisan meg lehte duplázni a lovét <_<

Megosztom veletek:

- vesztek bort. Üvegest, nem kannás vagy petpalackos verziót - spúr üzeteinek egyikében

- majd megisszátok

- az üres üveget visszaviszitek valahová tök máshová

ugyanis a spúrban 20forintért számolják be az üveget, viszont a nagy hipiszupikban 40ért.

Ez azt jelenti, hogy 100üveg bor elfogasztása után neked az üveg csak 2000 forintnyi befektetést jelent, amit ha visszaviszel, akkor máris 4000 van a zsebedben, vagyis megdupláztad a szajrét :angry:

Ennek fényében az alkoholizmus egyfajta befektetés - de nagyon-nagyon óvatosnak kell lenni, mert ez csak a borra vonatkozik, a dobozos sör, meg a jéger mondjuk (melynek üvegét vissza nem vételezik vala) már egyáltalán nem olyan jó befektetés, hanem ilyen szempontból ráfizetés. Tehát: aki piálásbl akar meggazdagodni, az eképpen borozzon. Más stílusban nyomott alkoholizmus súlyos anyagi veszteségeket okozhat és az Erő sötét oldalára vihet :P Szóval Mégegyszer nyomatékkal mondom: ha rámész a rock&roll útra, akkor vigyázz, mert a route 66-en nincs lehajtósáv!!!!!

És itt jön megint Hamvas Béla igazsága, hogy "végülis ketten maradtak: Isten és a Bor" :P és ennek nem csak az a lényege, amit eddig hittünk, hanem most már mindenki világosan láthatja, hogy Hamvas már akkor tudta ezt a nagy titkot az üvegvisszaváltókkal! :P :P

De kurvájul okos vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Egy bökkenő van: ennyi bor után nem biztos, hogy tudnék számolni <_<

Az csak egy dolog, de hogy a SPAR-t se tudod megkülönböztetni a többi hiper/szupermarkettől, annak is elég nagy az esélye. Ilyenformán meg előfordulhat hogy véletlenül a helyi óvodába tolod be azt a sok üres üveget, ahol meg a pajtások legfeljebb beleépítik őket a homokvárba, de hogy egy fia petákot se kapsz értük, az is biztos. Ergo máris berúgva, az anyagi csőd szélén üldögélsz egy homokozóban. Na, hogy tetszik a perspektíva? :angry:

Link to comment
Megosztás:

Rájöttem, mi a nagy biznisz, amivel simán és legálisan meg lehte duplázni a lovét :angry:

Megosztom veletek:

- vesztek bort. Üvegest, nem kannás vagy petpalackos verziót - spúr üzeteinek egyikében

- majd megisszátok

- az üres üveget visszaviszitek valahová tök máshová

ugyanis a spúrban 20forintért számolják be az üveget, viszont a nagy hipiszupikban 40ért.

Ez azt jelenti, hogy 100üveg bor elfogasztása után neked az üveg csak 2000 forintnyi befektetést jelent, amit ha visszaviszel, akkor máris 4000 van a zsebedben, vagyis megdupláztad a szajrét :P

Ennek fényében az alkoholizmus egyfajta befektetés - de nagyon-nagyon óvatosnak kell lenni, mert ez csak a borra vonatkozik, a dobozos sör, meg a jéger mondjuk (melynek üvegét vissza nem vételezik vala) már egyáltalán nem olyan jó befektetés, hanem ilyen szempontból ráfizetés. Tehát: aki piálásbl akar meggazdagodni, az eképpen borozzon. Más stílusban nyomott alkoholizmus súlyos anyagi veszteségeket okozhat és az Erő sötét oldalára vihet :P Szóval Mégegyszer nyomatékkal mondom: ha rámész a rock&roll útra, akkor vigyázz, mert a route 66-en nincs lehajtósáv!!!!!

És itt jön megint Hamvas Béla igazsága, hogy "végülis ketten maradtak: Isten és a Bor" :P és ennek nem csak az a lényege, amit eddig hittünk, hanem most már mindenki világosan láthatja, hogy Hamvas már akkor tudta ezt a nagy titkot az üvegvisszaváltókkal! :P :D

De kurvájul okos vagyok ;)

A hétvége tanúsága: ne kisérd a pálinkát whiskycolával! <_< ;) 2óra nincs meg a szombat éjjelből! ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy bökkenő van: ennyi bor után nem biztos, hogy tudnék számolni :angry:

de az üveget gyűjteni kell! Nem egyesével visszavinni, mert a kis összeget könnyen eltapsolja az ember :P

A hétvége tanúsága: ne kisérd a pálinkát whiskycolával! <_< :P 2óra nincs meg a szombat éjjelből! :P

J0hnny:

10876_1_ket-ora-egy-araert.jpg

vagy a duplán látás miatt:

2541373_a32cabeeb5c5bbe6f7b99afea31d21a3_s.jpg

vagy majdnem annyi:

3514640127_78875584d6_o.jpg

de neked igazábólilyen lehetett :D (ez van a nappalim falán)

és nem mondhatod, hogy nem tettem meg mindent, hogy visszaadjam az elvesztett időt :P

Link to comment
Megosztás:

Úúúúristen! :angry: Én kb a 10. mp-ig bírtam könnyek nélkül, utána már alig láttam a törölközéstől. :P Annyira zabálnivalóak. és milyen kevés szótag használatával megértik egymást.

Kb mint a kocsmai verekedők:

-MIVA????? HE?

-HE?

-MIVA?

és már verekednek is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezt a párbeszédet én nem értem :angry:

Viszont: van ötletem - már megint. :P de most nem is tudom, hogy belekezdjek-e.

Mindegy, a lényeg, hogy ahelyett, hogy levágatnám, vagy átfesteném a hajam, inkább átépíteném az autómat :P viszont nagy a dilemma, mert valami brutált eszeltem ki (már ahhoz képest, ami most van) és milesz ha megbánom???????????????? :P

Szóval, alkossatok véleményt, hogy egy ilyesmi, és itt most a fényezésre gondoltam, milyen lenne a mantán?

Mert ugye itt azért nem mattról van szó, hanem mondjuk selyemfényről - de felvetődik a kérdés, hogy ez mennyiben kényesebb, mint egy sima autófény? Mert ha mondjuk végig megy rajta a macska és ott marad a lábnyoma örökre, akkor lehet, hogy levágom az összes macska összes lábát <_<

Meg ki az, aki ezt szépen megfújja? Mert nem olyan gagyit akarok, mint a 400ason, mert az egész kb. 1500forintból volt meg és mosás helyett át lett fújva mindig - de én ezzel a vassal naponta járok, tehát nem mndegy a dolog...

Ismer valaki valakit, akinek volt ilyen fényezése? Mondjuk hot rodost (Rodostó :D)?

Mert az a bajom ezzel, hogy itt egy kis hiba sem lehet a kasznin - vagy nagyon sok ugye - és a fényezésnek is tökéletesnek kell lennie, egyébként olyan lesz, mint ez, ami nem túl szép, még akkor sem, ha jól fényképezve ilyesmi, de valójában ennél biztos nem több - nekem meg olyan kell, ami a leggagyibb diszkon parkolójában is szépen mutat :P

Tehát. Várom az okos véleményeket.

De okosabbakat ám, mint a nevemnél ;) mert ha rajtatok múlik, akkor most Égenjáró Hajnal (Skywalker magyarosítva) lennék ;) ez pedig most sokkal komolyabb dolog: itt a mantámról van szó ;)

Link to comment
Megosztás:

Tetszik az ötlet. Ahhoz képest , hogy én az über-hyper-super csillámlás és fényesség mániákus úttörője vagyok, kifejezetten tetszik a selyemfény! Végülis az is egy fajta fény... <_< Gondolom sok téren vágysz a változásra az életed minden kicsi szegletében, ezért az autódat is meg kell változtatni. :P De az ötlet nagyon jó. Sajnos Pesten nem igen ismerek fényezőket. AMi a legnagyobb baj, Szegeden sem... márcsak azért mert elképesztő összegeket kérnek pár négyzetméterért. Ezért jött az ötlet, hogy olcsóbb lesz kitanulni a mesterséget :P pár év alatt és egyszer majdcsak sikerül elfogadható színt kikeverni és fel is hordani a kasztnira. De egy festés után kiszámoltam,hogy mégegy ilyen próbálkozás és drágább a hús mint a leves szindróma fog látszódni a pénztárcánkon. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.