Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Opel Post 1970 8/9 szám

OpelPostMantaA8-9-70.JPG

A nagy Start előtt

Kadett-nek és GT-nek testvére érkezett! Az Opel család legújabb tagjának neve: Manta. A Bochum-i üzem néhány héttel ezelőtt kezdte meg a Manta gyártását, azóta "fut" a gyártósorokon a Kadett és a GT mellett.

Elegáns, sportos, harapós, így nevezik a gyáriak, melyet a következő napokban már a vevők és szakértők is lencse alá vehetnek.

A nagy start előtt készített fotográfusunk néhány felvételt a gyártásban és a gyárudvaron.

--------

micsoda szépen-tisztán csillog a gyári fekete alvázvédő!

és milyen furcsán hat, ahogy nincs ültetve a hátulja...

Az udvaron mindegyiknek nyitva a motorfedele, és egyiken sincs antenna

Link to comment
Megosztás:

Ma kipróbáltam... Hááát :) Egy: egyhelyben kapar. Hírtelen kettő: ugyanaz. Menet közben hírtelen három: gumi nyikkan. Hírtelen négy: gumi kicsit nyikkan, de tép, mint állat. :huh: Nagyon komoly ez a konfig. 2.2 motor, négyes váltó, 1.2-es diffi. Egy buszfordulóban szerettem volna egy teligázos íves fordulót, de akárhogy lendítettem volna a farát, csak egyenesen ment, mintha speer lett volna benne. Remélem sokáig él az 1.2-es diffi, mert nagy élmény. Persze hosszú útra nem nyerő, de így igazi piroslámpás szörnyeteg. No persze nem fogom én ennyire gyilkolni, de egyszerűen muszáj volt kipróbálni, hogy viselkedik. Egyelőre még finoman szokják egymást az alkatrészek, én pedig szokom az autót. Hiába, ez már nem hulla motor. :lol:

Egyébként a hétvége eseményei szavakban és képekben:

-Manta motor kiszerelése

-Rekord motor beszerelése

Link to comment
Megosztás:

Ööö, majd később, még kell rá légszűrő, mert az most nyista. Továbbá a Reki hűtött tárcsái is hiányoznak nagyon, kell még ide a plusz fékerő, meg a motort is pöpecül be kellene még állítani. Motorféknél (már amikor van motorfék, mert általában gázelvételnél blokkolnak a kerekek) pedig úgy durrog, mint egy WFTS. A hidrotőke csattogás is megmaradt, bár van már benne STP motoradalék, de eddig nem érzem jótékony hatását. No meg van más bibi is. Vagy az összetaknyolt kipuffom szakadt le, és üti a kardánt, vagy maga a kardáncsukló adta fel a harcot, de néha iszonyatosan ráz a kocsi. Szinte ugrál. A Trabinál akkor volt ilyesmi, amikor a féltengely egyik fülét letéptem, és csak a másik fül tartotta a csuklót. Ettől nagyon tartok. Túl jó így a kocsi ahhoz, hogy hagyjam megfeküdni.

Link to comment
Megosztás:

Mostmár aludnom kellene. De ha felkelek, aláfekszek. Csak piszkálja a csőröm, hogy mi lehet a kehéje.

Eteti is a Sanyi majd rendesen! :huh:

Nehogy azt hidd! Az egyhatos karbis 13 körül zabált, ez pedig a Rekiben állítólag tízből nem épp kímélő üzemmódban is kijött. Ezen már állítólag a CIH-k utolsó generációs compuerei vannak... Itt már nem csak az injektor van vezérelve, de a gyújtásnak is külön computere van, és még egy harmadik kis doboz is lóg a tyúkbeleken. Szóval szerintem egész jól hangolható lehet, normális fogyi mellett.

És mi van a felnikkel Sanyi? Most áll a projekt? Szélesítős adapter lesz, vagy BMW agyak mennek fel?

Én a BMW fékekre szavazok, mert nagyobb motor a végleges terv, ahhoz meg a fékerő is kelleni fog. Nomeg a dobfék szerintem már erősen "kenődne" azok alatt a nagy papucsok alatt. A projekt egyébként nagyjából jövő tavasszal tart ott, hogy alákerül. A szélesítést ép kasztnira kellene rádobni, mert most per pill elég porhanyós a kicsike. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.