Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Vazz! Sajnálom! :D Azért, ahogy látom nem annyira reménytelen a helyzet. Ha jól látom a hűtő sem sérült, meg írtad, hogy lábán ment haza, ahogy látom a nyúlványok is épek maradtak :) :D

Link to comment
Megosztás:

A Danubius is hasonló cipőben járt, azt nem tom, ők hogy végezték...

Hónapok óta ment a "gyilkolászás" a frekvencia miatt...

Hallottam róla, hogy az is megszűnik. Igazából annyira nem is érdekelne, mert nem szoktam rádiózni. Viszont az "oké", ha gazdasági okai vannak egy rádió megszűnésének/eladásának, de ha nem csak kitalálták amit írtak, hanem tényleg politikai háttere van, akkor azért az komoly lenne (bár igazából itthon már ezen sem csodálkoznék) :D

Link to comment
Megosztás:

Az "oké", ha gazdasági okai vannak egy rádió megszűnésének/eladásának, de ha nem csak kitalálták amit írtak, hanem tényleg politikai háttere van, akkor azért az komoly lenne (bár igazából itthon már ezen sem csodálkoznék) :D

Pedig kezdetektől fogva erről volt szó mindkét csatornán...

Link to comment
Megosztás:

Hallottam róla, hogy az is megszűnik. Igazából annyira nem is érdekelne, mert nem szoktam rádiózni. Viszont az "oké", ha gazdasági okai vannak egy rádió megszűnésének/eladásának, de ha nem csak kitalálták amit írtak, hanem tényleg politikai háttere van, akkor azért az komoly lenne (bár igazából itthon már ezen sem csodálkoznék) :D

Igazából csak egyesek kihasználják azt hogy most jár le a szerződésük... anno (pár hónapja ) több milliárdos összegeket akartak kérni a Danu, meg a Sláger frekijeiért...

Link to comment
Megosztás:

Igazából csak egyesek kihasználják azt hogy most jár le a szerződésük... anno (pár hónapja ) több milliárdos összegeket akartak kérni a Danu, meg a Sláger frekijeiért...

Nem folytathatják az országos kereskedelmi rádiók. A Danubius helyett az Advenio Zrt, a Sláger helyett pedig az FM1 konzorcium nyerte el a műsorszolgáltatói jogosultságot – így döntött az Országos Rádió és Televízió Testület. A két nagy rádió november 18-án éjfélkor beszünteti adását. Az Advenio és az FM1 hét évre szerezte meg a két frekvenciacsomagot. A jogosultság öt évvel meghosszabbítható. - A Danubius honlapjáról

ZSÍRRR!!!! Okádnom kell!!..... Se rise - ott a pont ..gratula Magyarisztán....

Link to comment
Megosztás:

Nem szoktam hallgatni, de ha EZ tényleg ÍGY igaz... :D

Most ezen akadsz ki ennyire?

:D

na jó, nem, komolyan...:

Mint a "negyedik hatalmi ág" (vagy lehet hogy már első is) egyik képviselője - újságíróként - azt kell mondanom, hogy más okok is játszhattak ebben szerepet.

Kezdték ezt a Magyar Rádióval, ahol hirtelen akkora liberális változásra volt szükség, hogy a hagyományos rádiózást folytató emberektől meg kellett válni azonnal (Kondor Katalin pl.). Frekvenciát venni nem egyszerű, és főleg nem olcsó dolog. De aki hozzájut, annak a kezébe kerül a tömegtájékoztatás is, amivel ugye remekül lehet manipulálni. Csak az a hír, amit híresztelnek, tehát ha valamiről nem beszél a média, akkor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy nincs is. A rádiós-, tévés-, internetes- és nyomtatott újságírás képviselői képesek bolhából elefántot csinálni, híreket elhallgatni, vagy éppen kiszínezni - képesek a figyelmet erre vagy arra irányítani, és ezzel manipulálni a tömegeket. Ezért is hívják hatalmi ágnak.

Most, hogy a két - állítom, hogy a leghallgatottabb - rádiótól megfosztódik a hallgatóság ezzel foglalkozunk, mert ezzel van tele a sajtó. Közben elfelejtjük, hogy a GE 2500 embertől válik meg, ezzel számtalan család életét sodorják veszélybe (tehát a 2500nak a sokszorosa sínyli meg, családtagok és eltartott személyek számának függvényében). Pedig a GE még két éve is bárkit felvett, mert annyi melójuk volt fejlődő cégként. Most a válságra hivatkozva el is bocsájtják őket. Közben elfelejtjük öregeink nagy igazságát, hogy amíg dolgozol, addig értéket állítasz elő, tehát ha a válság úgy lenne igaz, ahogy mondják, akkor pont az ilyen lépésekkel generálják tovább (már a válságot).

Én inkább azt mondom, hogy most kéne nagyon figyelni a megbúvó kishírekre, mert most fognak olyan dolgok történni, amiről jobb, ha elterelik a figyelmünket. Figyeljétek meg, hogy a napokban nagy disznóságok fognak történni. Ezt a trükköt én már évek óta figyelem (így írták alá olvasatlanul a liszaboni szerződést, így kötöttek előre üzletet az ország dolgaira, még az IMF hitel előtt stb.)

Visszatérve a rádióra: magam részéről a Bocskorék műsorát soha nem tartottam igazi rádiózásnak (és nem is az, mert eredetileg a rádió a hírek és a kultúra közvetítésére szolgált, és nem kizárólag szórakoztatásra), hiszen ha jól belegondoltok, le lehetne tenni egy stúdiót bármelyik opel találkozóra, és biztos vagyok benne, hogy az éteren keresztül mi is rendeteg embert tudnánk szórakoztatni az idióta beszélgetéseinkel :)

Mindezt úgy mondom, hogy meló közben most is a Sláger megy (bár a Danubius jobban bejön - de a többség dönt).

Ezek a rádiók nem fognak megszünni, legfeljebb ideiglenesen nem sugároznak. Vagy átalakulnak, vagy vesznek másik frekvenciát (mert van, csak drága). A műsorvezetőket sem hagyják veszni, mert azért azt sejthetitek, hogy erről nyilván minden alkalmazott tudott, és nem hiszem, hogy szó nélkül hagyták volna. Hányszor hallottatok már ilyet, hogy egy médium nem hosszabbítja meg a jogát, hanem veszni hagyja? Ki az a hülye, aki egy bejáratott pénzcsatornát elzárna önként? Ha még csődbe is megy egy médium, akkor is más veszi át a helyét rögtön!

Na mindegy, nem boncolgatom ezt a kérdést tovább - legalábbis nem itt, nehogy kimoderáljanak :D

Lényeg az, hogy ne ijedjen meg senki. Nem fog minket megfosztani senki a szórakozástól, hiszen a népnek csak kenyér kell, meg cirkusz, és akkor nincs vele baj. Inkább figyeljünk, hogy mire készülnek egy teljesen más területen, ahova jobb lenne egyeseknek, ha nem figyelnénk. És különben is, még semmi bizonyíték, de már ráfogják a politikára :D és mi van akkor, ha a négy hatalmi ág az egyikét a másikának az előrenyomására használja? :D

Semmi sem az, aminek látszik...

Monológomat ezennel befejeztem :D

És nagyon sajnálom én is, hogy René szakított :D ez tényleg szomorú... ;)

Link to comment
Megosztás:

ezt akkor is hozzáfűzöm itt is:

Szerinted?

Mindenki vessen egy pillantást a dátumra! 2009.04.29!!!

Most komolyan kajáljuk be, hogy "nem tudunk vidámak lenni, meg emberek vagyunk, minket is meglepetésként ért" stb. szöveget? Hagyjuk már! Több, mint fél éve már tudta mindenki, hogy pályázat lesz!

Inkább azt kéne megnézni,hogy ezek a nagy szinész-műsorvezetők milyen politikai érdekeltségi körhöz tartoznak a háttérben! Arról meg már nem is beszélek, hogyha nem politikai, hanem szórakoztató műsort csinálnak, akkor nem is politizálhatnak a műsorban. De mindegy nekik, majd megbassza őket az ORTT, és akkor is mi van? Addigra már másfelé eveznek...

Soha nem szabad a látszatnak hinni. Ezek nagy, fizetett bohócok! rejtett propaganda az egész, csak jól é shihetően van becsomagolva. De ha egy kicsiut gondolkodunk... :D

Link to comment
Megosztás:

Hajni, nektek is van ILYEN ? :lol:

:lol: nincs! ez neked meg honnan van????

Amúgy olyan dicsőségfalat alkottunk tegnap, hogy sírtunk! Zokogtunk a gyönyörűségtől vazze!!!! B) Komolyan mondom, a Laci az egyetlen olyan férfi, aki úgy okoz nekem láncorgazmust, hogy efektíve hozzám se nyúl! ;)

Aztán nem ám eltűnsz ismét két hónapra. :) :) :lol:

:P:D:D jah :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: nincs! ez neked meg honnan van????

Amúgy olyan dicsőségfalat alkottunk tegnap, hogy sírtunk! Zokogtunk a gyönyörűségtől vazze!!!! :lol: Komolyan mondom, a Laci az egyetlen olyan férfi, aki úgy okoz nekem láncorgazmust, hogy efektíve hozzám se nyúl! B)

;):D:D jah :D

Valószínű Fótról. :P :lol: :P

Ha jól emlékszem, ez volt az a számodra rossz emlékű tali. :)

Tudod, olyan gumipárnáraülősjajjgatós. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.