Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Mondtam, hogy van itthon kettő is... szívesen adtuk volna olcsóért, és nem is olyan redvás :) ha valamire azt mondod, hogy mócsing, ami vasból van, akkor az nagyon durván koszos? :lol:

Nem kicsit volt koszos, hanem azt hittem elsőre, hogy egy bazi nehéz olajcsumiszt vettem. Még jó ,hogy ócsó volt és nem kellett messze menni érte. Viszont nem egyszerű beszerelni. Este sikerült kiszedni a régi váltót, egy pár alkatrészt kicseréltünk a kettő között. Viszont annyira nehéz, és nagyon nehezen mozgatjuk a kocsi alatt. Nem is tudtuk befejezni este, ma még délután szerelgetés van. Ez a váltócsere mindig nehéz munka. nagyon kicsi a hely, nem megy a helyére. Ha ez kész lesz, remélem pár évig nem kell hozzányúlni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kicsit volt koszos, hanem azt hittem elsőre, hogy egy bazi nehéz olajcsumiszt vettem. Még jó ,hogy ócsó volt és nem kellett messze menni érte. Viszont nem egyszerű beszerelni. Este sikerült kiszedni a régi váltót, egy pár alkatrészt kicseréltünk a kettő között. Viszont annyira nehéz, és nagyon nehezen mozgatjuk a kocsi alatt. Nem is tudtuk befejezni este, ma még délután szerelgetés van. Ez a váltócsere mindig nehéz munka. nagyon kicsi a hely, nem megy a helyére. Ha ez kész lesz, remélem pár évig nem kell hozzányúlni. :lol:

Én örülnék, ha ennyire "könnyen menne" majd nekem is.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

olajcsumisz

:) Hiába :P akinek diplomája van, az nagy szókinccsel rendelkezik :P

A váltócsere meg tényleg macerás.. bár egyszer IceMan egyedül csinálta :lol: azóta is kiváncsi lennék a trükkre. Egyszer lehet, hogy megkérem, hogy komoly készpénzösszeg ellenében reprozza már le :lol: én meg majd üldögélek, koktélozok, és vihorászok :lol:

Link to comment
Megosztás:

:) Hiába :lol: akinek diplomája van, az nagy szókinccsel rendelkezik :P

A váltócsere meg tényleg macerás.. bár egyszer IceMan egyedül csinálta :lol: azóta is kiváncsi lennék a trükkre. Egyszer lehet, hogy megkérem, hogy komoly készpénzösszeg ellenében reprozza már le :lol: én meg majd üldögélek, koktélozok, és vihorászok :o

Akkor légyszi szólj, már. Úgyis bartender a másik szakmám, (a diploma mellett :P ), majd keverek valami ütőset.

Amúgy az aláaknázás nem is rossz ötlet :P . Nincs akna, ráadásul az udvar kavicsosabb részén volt csak hely az emelésre és elég kényelmetlen a dolog. Valamint elég bak sincs , így alig férünk el a kocsi alatt, és szenvedés a dolog.

VAlamint. Mantakönyvet találtam a vaterán. owners manual azt írja van több féle ilyen könyve. még így is drágább, mint amennyiért Angliában vettem, de még nem vészes. HA érdekel valakit.

Link to comment
Megosztás:

Hát gyerekek, én nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy annak idején apukám szükségesnek találta megépíteni az aknás, meg a csápos műhelyt :o a hőkamrás fényezésen kivül gyakorlatilag mindent meg tudunk oldani házon belül is :lol:

Hiába.. apuci jó fej :P múltkor le is bukott, de nagyon!

Még valamikor öt évvel ezelőtt vett egy totoja kisbuszt, hogy majd megcsinálja egyszer. Semmit nem haladt a kisbusz, amíg apu el nem ment nyugdíjba. Aznap valami rátörhetett, mert pikk-pakk összedobta a gépet :lol: a lebukás akkor következett be, mikor egy hiányzó karosszéria elemet nem tudott bontóból beszerezni, így fogta, és lehajtogatta :) de ugy öregem, hogy beszarsz! :P az összes ív, hajtás, minden ott volt, ahol kell, így mi el is döntöttük, hogy ezt csúnyán beszívta, mert nem lesz itt üvegszálas pótlás, meg mi######om! Lótúrót! Ő fog mindent lehajtogatni! :P Azt eddig is tudtam, hogy ügyes, de ez mindent felül múlt. Egyrészt. Másrészt meg átértékelte az eddigi rajtunk való röhögéseit :lol: utólag visszanézve a tudás birtokában járt ki hozzánk röhögni...

Link to comment
Megosztás:

a lebukás akkor következett be, mikor egy hiányzó karosszéria elemet nem tudott bontóból beszerezni, így fogta, és lehajtogatta :lol: de ugy öregem, hogy beszarsz! :lol: az összes ív, hajtás, minden ott volt, ahol kell, így mi el is döntöttük, hogy ezt csúnyán beszívta, mert nem lesz itt üvegszálas pótlás, meg mi######om! Lótúrót!

Apám ereseti szakmája karosszéria lakatos.Jókat röhög azon,amikor a mai "mesterek" CO-val bohóckodnak és csak elemcserét ismerik,az egyengetést hírül sem.Pedig régen csak diszu volt és bizony nem lehetett minden boltban kapni sárvédőket,küszöböt és mégis szép autók voltak.

Link to comment
Megosztás:

Még valamikor öt évvel ezelőtt vett egy totoja kisbuszt, hogy majd megcsinálja egyszer. Semmit nem haladt a kisbusz, amíg apu el nem ment nyugdíjba. Aznap valami rátörhetett, mert pikk-pakk összedobta a gépet :o a lebukás akkor következett be, mikor egy hiányzó karosszéria elemet nem tudott bontóból beszerezni, így fogta, és lehajtogatta :P de ugy öregem, hogy beszarsz! :P az összes ív, hajtás, minden ott volt, ahol kell, így mi el is döntöttük, hogy ezt csúnyán beszívta, mert nem lesz itt üvegszálas pótlás, meg mi######om! Lótúrót! Ő fog mindent lehajtogatni! :lol: Azt eddig is tudtam, hogy ügyes, de ez mindent felül múlt. Egyrészt. Másrészt meg átértékelte az eddigi rajtunk való röhögéseit :lol: utólag visszanézve a tudás birtokában járt ki hozzánk röhögni...

Na kb én is így jártam az édes párommal. Azt sejtettem hogy ért a kasznikhoz....és mikor a manta hozzám került és SAnyi a párom lett, ugye elkezdőtött az autószerelgetés. A nagy baj a kasztnival volt és már féltem,hogy szétesik. Hova vigyem-hova vigyem? :P Itt a faluban van egy ismerősöm akihez ezek után 1 évig vittem a mantát, hogy tegye rendbe a kasztniját. Sok pénzt otthagytam nála, de az utolsó munkája, amit festés előtt csinálnt nem volt tökéletes. Ekkor páromban feléledt a tettvágy, és előszedte az iskolában szerzett tudását. Mivel karosszérialakatos a szakmája!!!!! :) ;) De jól eltitkolta ezt az Isteni adományát. A mai napig nem tettem túl magam a sokkhatáson, hogy együtt élek egy kasztnissal és máshoz vittem a kocsit :lol: .ráadásul gyönyörűen dolgozik, ha van rá idő(vagyis ha adok neki elég időt :D )

Link to comment
Megosztás:

A mocsk! Szótlanul lapítva nézte végig, hogy elviszed máshoz a kocsit? Nem is szólt, hogy esteleg ő is megcsinálná?? :lol:

Egyébként lehet, hogy szegény csak félt, mert tudta, hogy szereted a vasat, és nem akart szakítást abból, ha esetleg nem dolgozik elég szépen neked - aztán látta,mit csinált a lakatos, és akkor már merte...

Link to comment
Megosztás:

A mocsk! Szótlanul lapítva nézte végig, hogy elviszed máshoz a kocsit? Nem is szólt, hogy esteleg ő is megcsinálná?? :)

Egyébként lehet, hogy szegény csak félt, mert tudta, hogy szereted a vasat, és nem akart szakítást abból, ha esetleg nem dolgozik elég szépen neked - aztán látta,mit csinált a lakatos, és akkor már merte...

Hát én arra tippelek, hogy szerszámhiány volt a baj. Sima hegesztővel széjjellukadt volna az autó, de aztán , miután a kasztnisom nem végzett csudás melót a kocsin, édes párom bemutatta tudását, és vettünk egy co hegesztőt. akkor hidaltam le ,hogy mennyire ügyes. :lol: nem mocsokságból nem csinálta a kocsit, csak szerintem nem akarta kiluggatni. De mostmár jó kezekben van a gépem. Most pár évig nem nyúlunk hozzá a külsejéhez, de később lesz mégegy teljes generálja, mert sok hegesztést nem javítottunk ki a kasztnis után, csak rágitteltünk, időhiány miatt. :lol: De az tuti, hogy sosem viszem máshoz a mantát, mikor édes drágám marhajól megcsinálja!!!

Link to comment
Megosztás:

szerszámhiány .......... Sima hegesztővel széjjellukadt volna ..................édes párom bemutatta tudását ................ akkor hidaltam le ,hogy mennyire ügyes............ mostmár jó kezekben .......... ..........édes drágám marhajól megcsinálja!!!

:lol: kis cenzúrával milyen félreérthető :lol:

Tényleg! Mi van a fényezéssel? Fényes már?

Link to comment
Megosztás:

:P kis cenzúrával milyen félreérthető :P

Tényleg! Mi van a fényezéssel? Fényes már?

húúúúúúú :lol: ezt gyorsan kicenzúráztad. Látom elemedben vagy :) a fényezés egyenlőre marad ahogy van. nem vacakolunk ilyen apróságokkal. Akkor megint csiszolás, takarítás, lakkozás.....bár most legalább nincsenek bogarak akik belehullhatnak a friss lakkba. De kissé hideg van már. és a téliesítés fontosabb volt. Nameg elvileg ha minden úgy alakult volna ahogy akartam én per pill most Londonban lennék, szóval csak tengek-lengek itthon és semmi világmegváltót nem terveztem csinálni. ÍGy is túlteljesítettem a téligumiszett felvarázslásával, és a váltó hercehurcájáról már ne is beszéljünk :lol: .

Egy az ,hogy pénzbe is került , amiből most a legkevesebbet akartam a kocsira költeni, mert minden lóvét fontba váltok. A másik meg a marha sok idő és végtelen szenvedés ami a beoperálásából fakad. És ez az az időszak az életemben amikor 1000 forintot is sokallok a géptől, mert nagyon másra kell.

Link to comment
Megosztás:

Ahhát :lol:

Mondjuk én nem rosszalkodtam a mantával, pedig lett volna kedvem ma, amikor a Makettal mentünk gimit nézni. Mivel késésben voltunk (konkrétan eltévedtem, mint a p*csa), gondoltam nem nagyon illene, ha keresztbe fordulnék meg a kétsávoson, ahol egyébként nem volt senki, tehát elég hívogató volt... Mrmanta viszont nem bír magával soha... pedig olyanokat rúg az omi hirtelen gáznál, hogy azt hiszed a seggedbe állt meg a féltengely :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.