Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

:P tán eladod megint az asconát, és esélyem sem lesz bizonyítani? ;)

Ha jól belegondolok, valahol te indítottál el a lejtőn azzal, hogy hagytál asconázni... minden ott kezdődött... :D

eladom megint ? legalább egyszer sikerülne :D :D :D

asconával nem csaltad meg teljesen a mantát hisz manta ülés van benne...sőt, jelvényes manta ülés :P...na meg 2 lábas autó nem úgy mint az omega..

inkább ott kezdődött h beültél az asconába,megcsapott a kabrio érzés és berobbant a manta ablaka :D

Link to comment
Megosztás:

Most olvasom az aláírásod! Nem jött össze a meló odakinn?

na hát, kicsit komplikált volt a dolog odakinn. Lett volna meló és minden, csak kicsit bizonytalan volt. de most hétfőn meg kezdhettem volna egy irodai munkát London környékén. Persze hogy csak vasárnap szóltak, egy hétre rá,hogy hazajöttem :D . nem mertem kockáztatni, nameg drágám is hiányolt nagyon. januárban mindketten megyünk kifele. igazából én döntöttem úgy ,hogy inkább hazajövök, mert páromat is tanítanom kell Angolul, mert így nem fog tudni normális melót találni. Most napi 2-3 órát tanítom. És úgy gondoltam mellette kell maradnom, és együtt jobb lesz kimenni.

Így itthon karácsonyozunk és még az erőműlátogatáson is ott leszünk :P .

Persze Mona joban örült volna ha kinn maradok, sztrájkolásának úgy adott hangot, hogy nem hajlandó hátramenetbe kapcsolni a váltót. ;) Vagyis, nincs se parkolás se tolatás, csak előre száguldozok!!! :D

Most meg páromnak kell egy kis lóvét összeszedni a kiutazásra ,és itt sem vagyunk. Már alig várom,hogy a reptéren legyünk.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában hallottam, hogy az angolok szűrni akarják a külföldi munkavállalókat, mert hogy itt a válság, meg minden, és inkább a saját polgáraiknak adnak melót...

Rossz látnom, hogy ennyien mennek mindenfelé boldogulni :D Ha nem is személyes meggyőződésből, de már ezért is simán forradalmat csinálnék... hogyan lehet ezt megengedni, hogy az emberek menjenek mindenfelé, mert itt se lehetőségük, se esélyük sincs normálisan megélni a munkájukból... hogyan lehet valahol normális helyzet az, hogy szerelmes párok válnak ketté akár egy hétre is csak azért, mert az egyik próbál valamit kezdeni az életével, ha már tanult eleget... áhhh! Nem is fejtegetem, mert ennek itt nincs helye... De emberi szempontból is nehéz helyzet...

Link to comment
Megosztás:

Mostanában hallottam, hogy az angolok szűrni akarják a külföldi munkavállalókat, mert hogy itt a válság, meg minden, és inkább a saját polgáraiknak adnak melót...

Rossz látnom, hogy ennyien mennek mindenfelé boldogulni :P Ha nem is személyes meggyőződésből, de már ezért is simán forradalmat csinálnék... hogyan lehet ezt megengedni, hogy az emberek menjenek mindenfelé, mert itt se lehetőségük, se esélyük sincs normálisan megélni a munkájukból... hogyan lehet valahol normális helyzet az, hogy szerelmes párok válnak ketté akár egy hétre is csak azért, mert az egyik próbál valamit kezdeni az életével, ha már tanult eleget... áhhh! Nem is fejtegetem, mert ennek itt nincs helye... De emberi szempontból is nehéz helyzet...

nálunk úgy volt, hogy unokatesómmal indultunk neki. Ő is itthon hagyta a vőlegényét. Mindketten simán bírtuk, nem volt baj. Neki lett melója, mert jó segítői vannak. Más helyen éltünk, egymástól 30 km-re. De én egy kisvárosba mentem,ahol bizonyos hivatalos változtatások miatt nem alkalmaztak, mint munkaerőt. Esetleg egy raktárban tudtam volna melózni, de elég rossz híre volt annak a helynek. És nálam győzött a szeretet, inkább hazajöttem, hogy ne hagyjam magára a kedvesemet.Mert mit ér a pénz, ha nem vagy boldog, és pláne ha a párod otthon nem tud rendesen a munkájára koncentrálni, mert hiányzol neki. Pláne Sanyi nem veszélytelen munkát végez, és ha elkalandoznak a gondolatai, nem kizárt ,hogy összevagdalja magát. Inkább hazajöttem ,míg épségben van a vőlegényem :D .

Amúgy nincs gáz még odakinn. Szigorítanak, de ha ügyes az ember akkor talál munkát. És akármit is tesz az Angol állam, nem tud mit tenni, hogy visszatartsa a külföldi munkaerőt. Olcsó a repjegy is. csak a szállásra kell félretenni potom 320 fontot. amitől az első napon megfosztanak. ;)

Sajnos, nekünk is mint minden párnak, vagy embernek., vannak terveink, amiben nem nagyon szerepel 4-5-6-7.....milla hitel felvétele, hogy 120 éves korunkig törlesszük. Ezért szeretnénk kimenni. De gondolom mindenki így van ezzel. Én nem tartom kudarcnak,hogy hazajöttem, inkább csak csúsztattam, kicsit az időt.

Igazából engem már nem igazán érdekel, mi megy ebben az országban.Állami tartozások, Tőzsde összeomlás, autótörős fekvőrendőr a hidakon......sorolhatnám egész nap. Itt nem könnyű megélni és pláne egy közös jövőt felépíteni. De ezt mind tudjátok.

Link to comment
Megosztás:

nálunk úgy volt, hogy unokatesómmal indultunk neki. Ő is itthon hagyta a vőlegényét. Mindketten simán bírtuk, nem volt baj. Neki lett melója, mert jó segítői vannak. Más helyen éltünk, egymástól 30 km-re. De én egy kisvárosba mentem,ahol bizonyos hivatalos változtatások miatt nem alkalmaztak, mint munkaerőt. Esetleg egy raktárban tudtam volna melózni, de elég rossz híre volt annak a helynek. És nálam győzött a szeretet, inkább hazajöttem, hogy ne hagyjam magára a kedvesemet.Mert mit ér a pénz, ha nem vagy boldog, és pláne ha a párod otthon nem tud rendesen a munkájára koncentrálni, mert hiányzol neki. Pláne Sanyi nem veszélytelen munkát végez, és ha elkalandoznak a gondolatai, nem kizárt ,hogy összevagdalja magát. Inkább hazajöttem ,míg épségben van a vőlegényem :D .

Amúgy nincs gáz még odakinn. Szigorítanak, de ha ügyes az ember akkor talál munkát. És akármit is tesz az Angol állam, nem tud mit tenni, hogy visszatartsa a külföldi munkaerőt. Olcsó a repjegy is. csak a szállásra kell félretenni potom 320 fontot. amitől az első napon megfosztanak. ;)

Sajnos, nekünk is mint minden párnak, vagy embernek., vannak terveink, amiben nem nagyon szerepel 4-5-6-7.....milla hitel felvétele, hogy 120 éves korunkig törlesszük. Ezért szeretnénk kimenni. De gondolom mindenki így van ezzel. Én nem tartom kudarcnak,hogy hazajöttem, inkább csak csúsztattam, kicsit az időt.

Igazából engem már nem igazán érdekel, mi megy ebben az országban.Állami tartozások, Tőzsde összeomlás, autótörős fekvőrendőr a hidakon......sorolhatnám egész nap. Itt nem könnyű megélni és pláne egy közös jövőt felépíteni. De ezt mind tudjátok.

Nekem is sok kollégám tapasztalta meg az árny oldalát is a dolgoknak, de volt aki 1 millát kapott kézbe havonta odakint, kint is volt 6 évig. Ott is csak a jót kell megtalálni, mint itthon.

A lényeg, ha ki akarsz menni, költözni, azt fiatalon kell megtenni és szerintem mindenképp érdemes. Én mondjuk Ausztrália vagy Canada, esetleg Új zéland felé vettem volna az utamat, ha újrakezdhetném, megtenném.

Link to comment
Megosztás:

Hát én sajnos a hülyék oldalán vagyok :D Én mehettem volna sokszor, mégsem mentem. És ha ma megkérdeztek: én most sem bánom. Szép dolog itthon, szülőhazámban éhendögleni, üdvözült hazafias mosollyal a fejemen :D

Amerikába hívtak anno úgy, hogy a melóhely, lakás, gyerek elhelyezés minden meg lett volna, mert az akkori cég, ahol dolgoztam, valamiért értelmét látta volna, ha ott folytatom más pozicíóban - mondanom sem kell, sokkal nagyobb fizetésért, pedig akkoriban itthon is csúcskeresetnek számított az enyém. Nem mentem, de nem is bánom. Nem szeretem Amerikát...

Aztán még előtte, mikor gyerek voltam, akkor apukám akart menni Ausztráliába. Akkoriban volt az, hoyg a lánygyerekes családokat házzal, pénzzel, kajával fogadták, mert kevés volt a népesség. Akkor anyukám nem akart. Aztán amikor má be voltunk oltva meg minden, hogy megyünk Dél-Afrikába, akkor apukám gondolta meg magát :D Mondjuk Pretoriában is verik a fehéreket, szóval ez sem volt rossz döntés.

Aztán meg miután nem mentem amcsiba, hívtak Norvégiába dolgozni. Norvégiába, cseszd meg! :P Hát oda, tudod ki megy! A tököm fog fázni örökké!

Szóval én egyszer sem mentem, pedig keresnem sem kellett. És ma sem mennék. De bátornak tartom, aki próbálkozik. És nem is azért nem, mert olyan jó nekünk itthon, hanem mert nem és kész. Ezt nem fejtem ki jobban.

;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is sok kollégám tapasztalta meg az árny oldalát is a dolgoknak, de volt aki 1 millát kapott kézbe havonta odakint, kint is volt 6 évig. Ott is csak a jót kell megtalálni, mint itthon.

A lényeg, ha ki akarsz menni, költözni, azt fiatalon kell megtenni és szerintem mindenképp érdemes. Én mondjuk Ausztrália vagy Canada, esetleg Új zéland felé vettem volna az utamat, ha újrakezdhetném, megtenném.

Na ige, pont felsoroltad azokat az országokat ahova szívesen mennék, de valahogy egyetértek Hajnival. Próbálom elképzelni máshol az életem, mármint a letelepedést, de eléggé nehezen megy. Ha máshol jól keresel, és utána hazajössz a pénzzel, akkor jobban el lehet belőle tengődni, mintha kinn maradnál külföldön.

Itt van a család, a barátok. Mi csak 2-3 évre szeretnénk kimenni. Venni egy kicsi tanyát és jól átalakítani. lovakat tartani és egy jó nagy garázst a mantáknak.

A tavaszi talikat lehetne nálunk is tartani majd ;) , lovaglási , grillezési lehetőség, és a kerti tóban lehet csónakázni majd. Na ezek a kicsi vágyak hajtanak minket. Ha meglesz rá a lóvé akkor irány haza. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó annak, aki még ezt érzi... ;)

Én úgy érzem,hogy volt olyan pillanat már az életemben,amikor éreztem,de amikor arra gondolok,hogy milyen jövőképem van itthon,hogyan tudok esetleg családot alapítani és megélni...hát uram bocsá' kifordul a belem az egésztől.Megszakadhatsz,de itt csak az jut előbbre,aki mindekit szemenköp és csakis magával foglalkozik.Itt sosem azt fizetik meg,aki tud is valamit,hanem akinek baromi vastag bőr van a pofáján és baromi bőnyállal tud szopni.Ennyi.

Én rühellem ezt az országot...sajnos. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.