Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Mondjuk ja... azok a pofák megörökítést érdemeltek volna...

Laci megijedt, és ki se mert szállni, nagyon behúzta a nyakát - én valszeg vörös fejjel és villámló szemekkel állhattam, mert anyukám egyből kiszaladt, hogy "Hajni, ne bántsd, ne szólj neki, nem tehet róla", mindezt persze őszinte könyörgéssel, amit a legbigottabb katolikus is megirigyelne a Mária szobor előtt térdepelve a templomba...

Gondoltam nem keserítem az anyámat, nem vagyok én anyaszomorító - így szó nélkül felmentem a lakásba, ahol bedobtam egy fél vodkát, mert azt gondoltam, hogy akkor majd megállom, hogy nem szólok. De a vodka ilyenre nem jó, így lementem, és csúnyán lekiabáltam a fejét, mire ő ijedtében a haverjával felfüggesztette a motorcserét (mert azt is tali előtt 24órával kell kezdeni), és bejavította a lököst. Ritkán vagyok házisárkány, de egy egy ilyen kirohanásom olyan hatásosra szokott sikerülni, hogy gyakorlatilag egyetlen ilyen műsorszámmal is megszerezhetném az öröksárkány díjját. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ja... azok a pofák megörökítést érdemeltek volna...

Laci megijedt, és ki se mert szállni, nagyon behúzta a nyakát - én valszeg vörös fejjel és villámló szemekkel állhattam, mert anyukám egyből kiszaladt, hogy "Hajni, ne bántsd, ne szólj neki, nem tehet róla", mindezt persze őszinte könyörgéssel, amit a legbigottabb katolikus is megirigyelne a Mária szobor előtt térdepelve a templomba...

Gondoltam nem keserítem az anyámat, nem vagyok én anyaszomorító - így szó nélkül felmentem a lakásba, ahol bedobtam egy fél vodkát, mert azt gondoltam, hogy akkor majd megállom, hogy nem szólok. De a vodka ilyenre nem jó, így lementem, és csúnyán lekiabáltam a fejét, mire ő ijedtében a haverjával felfüggesztette a motorcserét (mert azt is tali előtt 24órával kell kezdeni), és bejavította a lököst. Ritkán vagyok házisárkány, de egy egy ilyen kirohanásom olyan hatásosra szokott sikerülni, hogy gyakorlatilag egyetlen ilyen műsorszámmal is megszerezhetném az öröksárkány díjját. :lol:

Most látom csak hogy nekem milyen szelíd , áldott jó feleségem van! Megyek elé 8-ra még virágot is viszek neki! Tolattam be muternál az S alaku kocsibejárón virágláda rózsalugas, miegymás... nézek hátra, előre, megint hátra, pont elfér, aztán az orra felől hallatszik.: CSIKORRRR!. Meg se néztem bementem: bogárkám lezuztam a kocsi orrát, és meg se szólalt! Igaz nem volt otthon vodka! :lol:

Link to comment
Megosztás:

na sziasztok. megérkeztem Londonba. Még nem láttam mantát, de bezzeg calibrát már kettő is. :lol: fura ,hogy mindenki rossz oldalon közlekedik és ész nélkül, de majd megszokom. Sajna a laptopom nem igazán fogadta el az itteni internetet :lol: szomorú is vagyok miatta,még jó hogy itt mindenkinek van gépe, így potyázok. A mantám el van szállásolva télire , jó kis fűtött garázsba. Sose volt még ilyen jó sora, de máris hiányzik. Remélem vadkertre haza tudok menni a talira. vagyis bízok benne, hogy addig nem kell hazajönnöm. na mindenkinek jó mantázást! jók legyetek és próbálok írni, ha az a sz?!%!+!r net végre bejön a gépemen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó munkát neked odakinn! Nekem meg új munkám van idehaza. Ugyanúgy technikus vagyok, ugyanúgy szerver gépeket javítok, csak már nem IBM-et, hanem Acer-t. Egyelőre tetszik, jó ez a változás. Csak annyi a gond, hogy még most indul be, és elég sok a gyerekbetegség. (szervezés, melósok képzettsége, hozzáértése, ügyessége, stb) Ja, és egyelőre a két műszakban egyedül vagyok technikus, így hétfőtől vasárnapig 12 órázom. Kemény, de legalább jó lesz a fizu, hamarabb épül a Manta! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó munkát neked odakinn! Nekem meg új munkám van idehaza. Ugyanúgy technikus vagyok, ugyanúgy szerver gépeket javítok, csak már nem IBM-et, hanem Acer-t. Egyelőre tetszik, jó ez a változás. Csak annyi a gond, hogy még most indul be, és elég sok a gyerekbetegség. (szervezés, melósok képzettsége, hozzáértése, ügyessége, stb) Ja, és egyelőre a két műszakban egyedül vagyok technikus, így hétfőtől vasárnapig 12 órázom. Kemény, de legalább jó lesz a fizu, hamarabb épül a Manta! :lol:

akkor neked is jó munkát!én hétfőn megyek jobcenterbe, hátha kapok valami melót. itt nagyon fúj a szél és kicsit esik. a laptopom továbbra sem működik a nettel. :lol: és étvágyam sem nagyon van, de nekem is hamarabb fog épülni a manta, ha itt lesz lóvém :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó munkát neked odakinn! Nekem meg új munkám van idehaza. Ugyanúgy technikus vagyok, ugyanúgy szerver gépeket javítok, csak már nem IBM-et, hanem Acer-t. Egyelőre tetszik, jó ez a változás. Csak annyi a gond, hogy még most indul be, és elég sok a gyerekbetegség. (szervezés, melósok képzettsége, hozzáértése, ügyessége, stb) Ja, és egyelőre a két műszakban egyedül vagyok technikus, így hétfőtől vasárnapig 12 órázom. Kemény, de legalább jó lesz a fizu, hamarabb épül a Manta! :lol:

ACER???? :lol:

Csak szervereket?

Lapit nem?

Link to comment
Megosztás:

Milesz itt úristen! Már az ACER is szervert gyárt!!!!! :lol: SHOCK!

És a Lenovo is beszáll a biznicbe. Már láttam a Pilot gépeket. Annyit mondok: az IBM jobb. :lol:

ACER???? :lol:

Csak szervereket?

Lapit nem?

Laptopot nálunk csak a HP gyártott, de azt elvitték a csehekhez, akárcsak a HP desktopokat. Már régóta gyártunk IBM Servereket és a Lenovo PC-t (előtte IBM Netvista PC volt, egy hülyeség, csak a név változott), valamint új a Packard Bell PC, Acer PC és az Acer Server. Laptop egyelőre nálunk nincs.

De a PB-n gyártanak egy tuti játékgépet. Általában rühellem a gépeket, de ez olyan tudású, olyan szép, és olyan nagy, hogy beleszerettem! :D

Szóval egy a lényeg: bye bye ibm_logo.jpg, helló 48f256b705ddfda407b0aa0f2834ea9a.jpg

Link to comment
Megosztás:

240eFt egy ilyen iPower masina (500W fogyasztás). Egy Xbox360 (175W fogyasztás) meg 55eFt és ugyanazokat nyomod rajta, ugyanolyan minőségben és a béna vistával sem kell küzdeni, még a HD filmet is lejátsza, akár pendriveról is.

Nekem hasonló az itthoni konfigom, de mégis a boxon játszom, sőt el is adom a PC-t és veszek letölteni meg netezni egy subnotit (25W, a proci csak 8W), hogy ne kelljen mindig szenvedni a hardver upgraddel, meg nem menjen a 100W fogyasztású VGA csak azért mert netezek. Ha játszom, meg felmegy a fogyíja 250W-ra és akkor a többi alkatrész fogyijáról már nem is beszélek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, meg volt a Makett bulija. Nem tudom, minek zavartak át minket a kocsmába, mert otthon a kis pisisek ugyanúgy kocsmáztak :lol: Egy szerencséjük volt: nem a mi piánkat itták. Hoztak magukkal. Mondjuk azt a boltost is picsán rúgnám, aki kiszolgálta őket. Most vagy nem ittak annyira sokat, vagy nagyon szokták már a szeszt, mert egy kivételével egyiken sem látszott, hogy ivott.

Mivel meg volt tiltva a piálás, ezért úgy be voltak szarva, hogy két sarokkal arrébb merték csak kidobni az üvegetket, de bebuktak egy vodkáskupakon.

Igyekeztünk a kocsmából úgy hazajönni, hogy a legrosszabb és legijesztőbb ábrázatunkat vettük fel, hogy elijesszük őket.

Na, annyira ijesztőre sikerültünk, hogy tényleg csak a leggyengébb idegzetűek mentek el (vagy 3-4en a 15ből :D ), a többiek meg haza sem akartak menni. Sőt, a fiúk nagy része velünk dekkolt a nappaliban :D A becsápolt srácot két kisérővel engedtem csak haza, de a kisérők is csak úgy mentek vele, hogy megígértették velem, hogy visszajöhetnek.

Viszont nyertünk egy belépőt a Makett következő szülinapjára: nem kell elmennünk otthonról legközelebb, ha jönnek a haverjai.

------

2,4 rejtély megfejtése: ismét csapágy. A miértre a válasz: nem kellett volna szintereztetni a szelepfedelet, amiből ennyi után is sikerült egy fél marék homokot eltávolítani, amely maradék jelentős része már a motorban feldolgozásra került. Ennyit a homokfújásról. Bár azért hamarabb is gyanús lehetett volna, hogy nem savazták a szinter előtt, hanem homokfújták. :lol:

Mindegy. Mostmár ti is tudjátok, hogy hogyan kell kibaszni az ablakon százezret úgy, hogy hónapokig gondolkodj, próbálkozz, és utánna belebukj.

Ettől függetlenül bitangos a motor, olyat szív, hogy én ilyet ritkán hallok légszűrőtől.

Sajnos az összes reményünk szertefoszlott, miután betettünk egy dízel olajpumpát, és az olajnyomás akkor is szar volt. Innentől tényleg nem volt min agyalni. Valahol elengedi a nyomást.

Szóval most motor ki, szétszed, átnéz, kitakarít, károkat felmér és újracsinál. Ha a lepényhal először és a reményhal utoljára, akkor még bízunk benne, hogy nem sok csapágy sérült. Elvileg a felső része jó. A többi meg majd kiderül.

Rtomi ajánlatával meg élünk szeretettel :lol: , és addig az ő motorjával járok majd. Alkalmom adtán ki is megyünk érte.

Az a szomorú, hogy ezt előbb is megléphettük volna, nem kellett volna ennyit kínlódni :lol: pedig valahol tudtuk a végét...

Link to comment
Megosztás:

240eFt egy ilyen iPower masina (500W fogyasztás). Egy Xbox360 (175W fogyasztás) meg 55eFt és ugyanazokat nyomod rajta, ugyanolyan minőségben és a béna vistával sem kell küzdeni, még a HD filmet is lejátsza, akár pendriveról is.

Nekem hasonló az itthoni konfigom, de mégis a boxon játszom, sőt el is adom a PC-t és veszek letölteni meg netezni egy subnotit (25W, a proci csak 8W), hogy ne kelljen mindig szenvedni a hardver upgraddel, meg nem menjen a 100W fogyasztású VGA csak azért mert netezek. Ha játszom, meg felmegy a fogyíja 250W-ra és akkor a többi alkatrész fogyijáról már nem is beszélek. :lol:

Ezért aplikálok én is bele a számítógép házamba most egy ATOM lapot. Alig van fogyija, netezni, letölteni, zenét hallgatni, filmet nézni pont jó. Ha meg játszani akarok, akkor beröffentem a "nagy" lapot ugyanabban a házban. Két gép, egy hely, és nem kevés energia megtakarítás. Ugyanis alig-alig játszom, akkor meg minek menyjen állandóan a "nagy" gép? Már csak memória és HDD kell, és ugrik a kis lap a nagy fölé. Ja, meg kell egy USB-VGA váltó is, hogy ne két monitor, egér és klav kelljen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

a mantában a 2.4-es motorhoz marad a régi hűtő?

nekem a 2.0E-ével simán megfőztem majdnem a motort.

Nekem a 2.2-hez elég volt a gyári 1.9-es hűtőm. Igazából, ami használ az a pl.rekodban is fellelhető vízcsőbe beépített automatikus ventilátor kapcsoló, meg persze a hozzá tartozó ventilátor. Itt jegyezném meg hogy a 92-es helyett, 82-es termosztátom volt, mert a gyári 1.9 is megforrt a 92-es gyári termosztáttal. Nálad leginkább ott lehet a baj.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 2.2-hez elég volt a gyári 1.9-es hűtőm. Igazából, ami használ az a pl.rekodban is fellelhető vízcsőbe beépített automatikus ventilátor kapcsoló, meg persze a hozzá tartozó ventilátor. Itt jegyezném meg hogy a 92-es helyett, 82-es termosztátom volt, mert a gyári 1.9 is megforrt a 92-es gyári termosztáttal. Nálad leginkább ott lehet a baj.

nekem simán a hűtő volt kevés.pedig megvolt a venti kerete is és a nagy lapáttal jártam.most egy TD van benne.az jó.

ebben elég profi vagyok már.67-107-ig vannak a termoszaim 5-7 fokonként.mindig cseréltem őket még anno a trélerezős időkben,más télen,más nyáron,más ősszel és tavasszal.

nem vágom milyen venti kapcsolóról beszélsz.még nem láttam gyári el. ventit a hűtőnél rekiben,pedig nem keveset bontottam.

Link to comment
Megosztás:

nekem simán a hűtő volt kevés.pedig megvolt a venti kerete is és a nagy lapáttal jártam.most egy TD van benne.az jó.

ebben elég profi vagyok már.67-107-ig vannak a termoszaim 5-7 fokonként.mindig cseréltem őket még anno a trélerezős időkben,más télen,más nyáron,más ősszel és tavasszal.

nem vágom milyen venti kapcsolóról beszélsz.még nem láttam gyári el. ventit a hűtőnél rekiben,pedig nem keveset bontottam.

Én egy db 2.2 E rekit bontottam anno, abban volt a felső csőben, ami a termosztátba ment a hűtőtől. Nem került bele végül a mantámba, de az gyári cuccnak nézett ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.