Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Hmm... nem is tudtam <_<

Emlékszem, még a kanyarban sem volt itthon ez a film, amikor én már hajkurásztam a neonszettet a kocsi alá, mert épp ilyen agylövésem volt. Persze mondanom sem kell, hogy szerintem a legdrágábban én vettem meg :huh: Akkor még mindenki röhögött rajtam, és ahogy kijött eza film, máris minden agyas tolta a neon a kocsi alá. Főleg a mantások tartották vicces és szánni való ötletnek - most pedig meg lehet nézni, hogy minden második mantában van. Na, e dolog miatti sértettségem vezetett arra, hogy kupával tegyem emlékezetessé, hogy az első én voltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Hajnalkám drága(&reg;Família Kft.) mi van a Millenium Falconnal?

Hát, köszi kérdésed... a hengerfej tegnap visszajött a gépműhelyből (Dedeó bácsi csinálta), el kellett még mosni, meg ilyesmi, és ha minden igaz, akkor ma a helyére kerül minden.

Mert ugye az van, hogy hiába van három autónk, abból egy csapágyas (mostmár csak a MadiMax), egy darabokban, és az omi meg szaraxik.

Ez azért érdekes, mert kb. 3-4 hete (!) (na, ilyen rég nincs manta a seggem alatt!) vezetem, és kijöttek rajta mindenféle olajnyomás (!) problémák... Most két dolog van: vagy én hordozom a vírust, és minden autó elkapja, amit vezetek, majd három hét lappangási idő után tüneteket produkál (ld. motorcsere után a Falcon) - vagy szimplán megérett az olajcserére :lol:

Rövid távon el tudok vele lötyögni, de tegnap pl MrManta 4 (!) óra alatt járta meg oda-vissza a XV-XVIII kerületet, mert öt percenként meg kellett állnia emiatt ... szegényke, nagyon ideges volt :D még az omit is összedohányozta, pedig sok időbe tellett nekem, mire illatos autót csináltam belőle <_< nem nagyon szeretem, ha dohányoznak a kocsiban, csak hosszú távon bocsájtom meg - de ez mondjuk nem volt hosszú táv, csak sok idő :D

Szóval már tegnap kész lehetett volna, ha nem úgy állnak a dolgok, hogy három autóból egy megy, de az is csak vonszolja magát.

Ma remélem összehebrákolják, és tényleg nem lesz vele több gond, mert mi még ekkorát motorral az életben nem szívtunk.

Ha mindent összeszámolok (olaj, tömítés, gépmunka stb.) akkor majdnem száz rongyba van csak a moci! :D Most már elvileg olyat kell mennie vagy öt évig hibamentesen, hogy beszarsz. Ha viszont nem így lesz (mert mondjuk tényleg hordozok valamit, és allergiás rám), akkor eladom úgy ahogy van, és visszaminősülök pár köbcentivel. De elvileg már nem lehet baja :huh: most már azt hiszem minden hibalehetőség ki van küszöbölve, jól ránéztem én is, és már csak tényleg az van, hogy nem lehet semmi.

Viszont úgy határoztam, hogy Need autójáról lemondok. Egyrészt mert én a büdös életben nem álltam így semmien adás-vételhez, hogy még az utolsó utáni bőrt is le akarom nyúzni, ha már bejött az ára (ne tudjátok meg, miket el nem kótyavetyéltem), másrészt meg más legózni való után nézünk.

(én most reménykedem egy régi mantánk visszavásárlásában - húúúúú, ilyen is hány volt már! - MrManta meg minden áron asconát akar. Biztos komolyak a szándékai, mert minden este megemlíti. Elég érdekes feeling, amikor ágybabújva két simogatás között a füledbe suttogják, hogy 'meg kéne venni az az asconát' :P tegnap mondtam is neki, hogy oké, vegyük, erre ijedten rámnéz, hogy 'miből? :D" Na, mondom ez az :D)

Link to comment
Megosztás:

de tegnap pl MrManta 4 (!) óra alatt járta meg oda-vissza a XV-XVIII kerületet, mert öt percenként meg kellett állnia emiatt ...

legközelebb ha erre jár és baja van szóljon...bár tegnap pont nem voltam itthon de egy próbát megér :D

MrManta meg minden áron asconát akar. Biztos komolyak a szándékai, mert minden este megemlíti. Elég érdekes feeling, amikor ágybabújva két simogatás között a füledbe suttogják, hogy 'meg kéne venni az az asconát' :D tegnap mondtam is neki, hogy oké, vegyük, erre ijedten rámnéz, hogy 'miből? :huh:" Na, mondom ez az :lol:)

nyőgd be neki h te is asconát akarsz de cabriot...péééz letesz és már vihetitek is :D ha már úgyis megkedvelted és manta belseje van <_<

Link to comment
Megosztás:

Biztos komolyak a szándékai, mert minden este megemlíti. Elég érdekes feeling, amikor ágybabújva két simogatás között a füledbe suttogják, hogy 'meg kéne venni az az asconát' :D tegnap mondtam is neki, hogy oké, vegyük, erre ijedten rámnéz, hogy 'miből? :huh:" Na, mondom ez az :D)

Tudtam én mindig is,hogy Laciban egy igazi romantikus férj veszett el...jó mélyen! <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekünk nem, de ennek a trágyának lesz, ha úgy alakul <_< gyakorlatilag teljes bizonyossággal állíthatom, hogy a 2,4motorral sikerült egy kalap szart megvenni.

Esküszöm, ha diplomám lenne most mantázásból, akkor vissa is adnám. A jövőben meg senki ne hallgasson rám, bármit mondok a motorjáról.

Kojak! Mostmár tényleg nem vagyok biztos benne, hogy szelephangot hallottam a motorháztetőd alól. :huh:

Annyi van, hogy tegnap össze lett pakolva, be lett indítva és: nincs oljanyomás :lol:

Le lett szedve az olajpumpa, és innentől nem tudjuk, hogy az tette tönkre a veztengelyt, vagy a veztengely az olajpumpát.

Most még le kell cserélni a vezérmű fedelet, és akkor meglátjuk, hogy van e még valami károkozás a motorban. Mert elvileg ugye a csapágyak is sérülhettek...

Ami szomorú jövőképet fest az az, hogy a kiszedett fogaskerekek kissé recés felületűek voltak, és a beleöntött olaj is érdekes metálos csillogást mutatott, tehát valahol ledarálódott némi fém :D

Na, ez a nagy harci helyzet... :D

Most ugye az van, hogyha még ezt az apróságot végrehajtjuk, akkor az a bizonyos majom is beleugrik a vízbe. Ha lesz olajnyomás, akkor minden oké. Ha nem, akkor gyakorlatilag kibasztunk az ablakon egy rakás pénzt ahelyett, hogy elittuk volna :D és még eladni sem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Okéoké, de lassan a kaszni is megrohad a sok egyhelyben állástól...

Nagyon pipa vagyok ám, mert egy a dög azóta szopat, hogy megvettük. Az ilyenfajta szopatást pedig nem szeretem.

Komolyan mondom, ebben a motorban már annyi olaj volt csereberélve, hogy a Ewingok irigyek lennének rám, ha tudnák....

Erről jut eszembe a legkirályab "grafitti" (ez erős szórám, mert gyakoralatilag csak egy festék spray-vel fújt ákombákomról van szó), ami Újpest Központ BKV pihenőjére volt festve:

TINTÁS BARMS :huh: ennél nagyobbat én még nem láttam <_<

Visszatérve a 2,4re: nem fogom újra megcsapágyaztatni. Ha nem lesz jó, akkor saját kezüleg fogom kitépni a géptérből, majd rituális keretek között meglocsolom a ma újra drágult benzinnel (melynek adótartama majdnem 60%), és felgyújtom. Aztán megy a méhbe (ami annyiban különbözik a darázstól, hogy a darázs nem gyűjt vasat, a méh meg igen).

Link to comment
Megosztás:

Hát csak a motor mi? <_<

Miért, demó mit csinált? :D

Csak a motor ki-be építgetésről jutott eszembe :lol:

Amúgy meg lehet, hogy meg kell találnotok a hozzátok illő autót. Az Omegáról is azt mondtátok, hogy az előző tulajt szivatta folyton, benneteket meg szeret. Lehet, hogy ez nem a ti Mantátok :huh: Lehet, hogy Maketté? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Csak a motor ki-be építgetésről jutott eszembe :D

Amúgy meg lehet, hogy meg kell találnotok a hozzátok illő autót. Az Omegáról is azt mondtátok, hogy az előző tulajt szivatta folyton, benneteket meg szeret. Lehet, hogy ez nem a ti Mantátok <_< Lehet, hogy Maketté? :D :huh:

a manta az enyém.. a szívvel van a gond... lehet, hogy tényleg nem akar engem...

Link to comment
Megosztás:

Még mindig vagy már megint eladó a cabrio? <_< Ők legozni való autót keresnek, nem lenne szép látvány ha szétlegóznák :lol:

nem eladó de ha valakinek kell akkor vigye :D

Az ilyenfajta szopatást pedig nem szeretem.

:huh: :D

fel a fejjel Hajni ! dobjátok ki azt a vackot és tegyetek bele egy másik motort....

Link to comment
Megosztás:

nem eladó de ha valakinek kell akkor vigye :D

<_< :D

fel a fejjel Hajni ! dobjátok ki azt a vackot és tegyetek bele egy másik motort....

Ha ingyen van, akkor nekem kell! :lol:

Én is ezt mondtam... van az a négymókus motor, ami több ezer kilóméterrel túlteljesítette a tőle elvártat... szerintem ha most kivakarnánk a sufni mocskából, és beleejtenénk, akkor is simán éveket menne még problémamentesen... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egy 2.0-át feltudok ajánlani.

Kicsit füstöl de megy és jól fogyaszt.

Csak azért lett kivéve mert a 2,2-nek kellett a hely.

<_< köszi Tomi :huh: elméletileg van egy motorunk, most még kap egy utolsó utáni lehetőséget a 2,4. Azért valahol örülnék, ha tényleg csak ennyi lenne a gond, de a csapágyak és egyebek rendben lennének. Mert ugye ilyenkor vagy szerencséd van, vagy nincs. A fémreszelék lehet a korábbi bajból is.. tehát azért a kartellt sem ártana leszedni és kipucolni... csak már unom egy kicsit ezt az egészet.

Egy szó, mint száz, majd meglátjuk, és ha kell a motor, akkor konzultálunk :D és köszi mégegyszer :D

Link to comment
Megosztás:

<_< köszi Tomi :huh: elméletileg van egy motorunk, most még kap egy utolsó utáni lehetőséget a 2,4. Azért valahol örülnék, ha tényleg csak ennyi lenne a gond, de a csapágyak és egyebek rendben lennének. Mert ugye ilyenkor vagy szerencséd van, vagy nincs. A fémreszelék lehet a korábbi bajból is.. tehát azért a kartellt sem ártana leszedni és kipucolni... csak már unom egy kicsit ezt az egészet.

Egy szó, mint száz, majd meglátjuk, és ha kell a motor, akkor konzultálunk :D és köszi mégegyszer :D

Az ilyen dolgokat nem szabad elkapkodni! Mondtam a múltkor is hogy atomjaira és full felújítás, mert ha valamit nem cserélsz ki, tuti hogy az fog tönkre menni. Murphy.

Ezt most arra is értem hogy a fém forgács nem játék, szerintem atomjaira szét és mindent, átnézni és kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.