Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

A mindenit :lol: Én is először a 2,2 elektronikával próbáltam és semmi... Letettem róla a 2.0 val meg jól megy csak az alapjáratot nem sikerült 1000 alá tolni.

Egyszer én is elszartam két hetet mert nem indult, minden ki lett cserélve átnézve mire lám nincs elég benzin :lol: a mutató csalt...

szép baleset :lol: kicsit olyan szőke nős :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg: feladom. Hengerfej gépműhelybe. Ennyiben maradtunk. Amúgy jeladó baja is van. Csak az a furcsa, hogy olyan összeállításban működött, amiben elvileg nem kellett volna, és olyanban nem megy, amiben kellene :huh:

Szomorú a helyzet, mert tegnap rá lett lökve a kétezres elektronika, ,és elvileg múkod is, de iszonyat co szaga van, és nem tökéletes. Kicsit pipa is vagyok a fiúkra, mert amikor csapágyazásról volt szó még annó, én szerettem volna, ha megy a hengerfej is a blokkal - de lebeszéltek, hogy az rendben van úgy. Pár hónap után meg tessék: mehet az is. <_< néha azt gondolom, hogy nem kéne ennyire adnom mások véleményére.

Most még ezt a lovét kiszórjuk az ablakon, és ha mégegyszer lesz valami gebasz, akkor meghirdetem a frissen csapágyazott/felújított motort aprópénzért. A gebasz alatt azt is értem, ha kifogy a benzin, és azért nem megy, mert elfelejtek tankolni. Ez menjen nekem már benzin nélkül is, mert lassan egy komplett kút árát ráköltök.

Ezen felül én a 2,4 elektronikát tenném vissza, nem bohóckodnék a 2ezresével. Gondol erről valaki valamit?

Link to comment
Megosztás:

Köszi :D azért jó tudni,hogy van kihez fordulni, ha még az ezüstgolyó sem jön be :D

Azért olyan ijesztő,hogy épp ti jártatok így. Ti régóta mantáztok, ismeritek minden apró kütyüjét és baját a mantáknak. És pont ott adja meg magát egy verda, én ettől nagyon kivagyok lelkileg, mert ha a tied nem indul, akkor mi hogy fogjuk beindítani a miénket. az is 3 hete megint leállt. <_< azóta se mukk , se kukk. Ez nagy lelki teher nekünk, és nehéz megbírkóni vele. Indítsátok be azt a kocsit(lehetőleg ezüst golyó nélkül) és akkor van esély, hogy mi kezdő mantások is életre kelthetjük a gépünket!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igazából be van indítva már, de azért az nem mindegy, hogy hogyan jár az a motor - és ha jársz vele, akkor 3napig, vagy 3évig jársz e vele anélkül, hogy hozzá kéne nyúlni.

Ha akarnék, most is járhatnék vele, de jelenleg töb kárt csinálnék vele, mint hasznot.

Ott lett ez elcseszvem, hogy amíg én a teljes munkának vagyok a híve, még akkor is, ha látszólag nem indokolt, addig a szerelő gárda az 'elmegy az még' elven működik.

Magam részéről szeretem az összes hibaforrást kiküszöbölni, mert látod, félmunkának ez a vége.

Én nem is értem magamat, hogy minek hagytam annyiban ezt a hengerfejes dolgot :D az a baj, hogy túl könnyen adom meg magam mások véleményének, ahelyett, hogy mennék a saját fejem után.

De most kiakadtam, mint a sezlonyrugó, és akkora hisztit művelek, ha nem lesz minden úgy, ahogy kértem, hogy ihaj! Nem ezért ellátmányozom a társaságot! :lol:

Á, ez vicc volt, de most szépen megkértem MrMantát, hogy ha már a hengerfejügy bizonyította, hogy igazam volt, akkor tegye már meg, hogy megigazítja a négyleömlőt (vagy lecseréli gyárira), és ugyan már hergelje vissza a gyári légszűrőt is <_<

Az a baj, hogy elveim szerint a férfi azért született, hogy a nő kocsiját szerelje. A nő meg azért, hogy a férfi ezt örömmel tegye.

Nálunk az öröm része a férfi javára mindig meg volt (asszem) - de én nem nyúlnék bele a motorterembe. Megteszem, ha nagyon muszáj, de alapjában véve nem hiszek a női szerelői képességekben. Szerintem nincs szánalmasabb látvány, mint amikor egy nő próbál férfi lenni, és bohóckodik a műhelyben.

Elnézést a véleményemért - és tisztelet a kivételnek (pl. ugye Mantababynek, aki erre rögtön rá is cáfol az autójába fektetett iszonyatos melóval :huh: ) - és nyilván én is kényszerültem már szerelni, és azt is aláírom, hogy el vagyok kényeztetve ilyen téren, mert régebben több mindent megcsináltam - de alapvetően akkor is vannak férfi melók és női melók. A nő testi erejénél fogva sem képes bizonyos dolgokat megcsinálni, és ha meg is csinálja, ritkán teszi azt jobb minőségben, mint a férfi.

Ennek ellenére kezdem úgy érezni, hogy vissza lehet venni a szakadt farmert, le lehet csípni a műkörmöket, és szabad beállni szerelni, hogy valami alapja is legyen az ugatásomnak. Addig amíg fakanálall a kezemben, hideg sört felszolgálva nyekegek kibicként, nyilván senki nem fog annyira komolyan venni. Sőt, még idegesítem is az asszisztanszot az okoskodásommal.

Valahogy komolyabban vennének szerintem egy villáskulccsal a kezemben :D vagy pajszerral... vagy baseball ütővel... esetleg egy kukoricagránáttal... :D

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy elveim szerint a férfi azért született, hogy a nő kocsiját szerelje. A nő meg azért, hogy a férfi ezt örömmel tegye.

Nálunk az öröm része a férfi javára mindig meg volt (asszem) - de én nem nyúlnék bele a motorterembe. Megteszem, ha nagyon muszáj, de alapjában véve nem hiszek a női szerelői képességekben. Szerintem nincs szánalmasabb látvány, mint amikor egy nő próbál férfi lenni, és bohóckodik a műhelyben.

Elnézést a véleményemért - és tisztelet a kivételnek (pl. ugye Mantababynek, aki erre rögtön rá is cáfol az autójába fektetett iszonyatos melóval <_< ) - és nyilván én is kényszerültem már szerelni, és azt is aláírom, hogy el vagyok kényeztetve ilyen téren, mert régebben több mindent megcsináltam - de alapvetően akkor is vannak férfi melók és női melók.

Hát köszönöm szépen :D . Én sok tekintetben fiús viselkedéssel vagyok megáldva, ezért voltam katona, vadakat terelő juhász......ja a tűzoltó kimaradt a munkahelyek közül, de már mindegy. Naszóval a férfiak tényleg, általánosságban jobban értenek az autószereléshez. nade lehetne eszmefuttatást csinálni,hogy vajon mikor és ki döntötte el,hogy mit csináljanak a nők és mit a férfiak? :huh: Hogy mik a szokások ilyen téren azt én mindig magasról le..%/=+!%!tam. mindenki csinálja azt amit szeret, tud és érdekli. Ez az élet lényege. nemde? Igaz az autómon én is szinte ugyanúgy dolgozom mint a párom. Bár sokmindent tőle tanultam és még húújuj de sokat is fogok tanulni. :D de az azért igaz,hogy a nők aprólékosabbak. sok mütyür dolgot én csinálok inkább, mert jobban tudom,hogy nézne ki jól. nameg párom pl nem szereti a sok apró forrasztgatást és macerás melót, mert hamar elunja, én meg félek,hogy összecsapja. :D Az már feltünt,hogy az autó"építés" kb olyan mint a lakásfelújítás. Van amit a férfi csinál rajta, de a nő is ugyanúgy megteheti. És sokszor kell is az a szépérzék :D .

Na mára is én csinálom a kocsi világítását, mert holnap megy Mona a műszaki vizsga elővizsgálatára :P és egy rakás apróságot meg kell csinálni rajta,hogy kevesebb legyen a lista a javítanivalókról. igazából kíváncsi vagyok,hogy megy át a műszakin meg a zöldkártyán.Szinte jobban izgulok ,mint a saját államvizsgám előtt. szurkoljatok 11.-ére!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az most teljesen mindegy, hogy ki milyen fiús viselkedéssel van megáldva. Pl. én örökké fiúk között vagyok, kb. egy barátnőm sincs, inkább csak barátaim - nem is szeretnek a nők, de azért van aki elfogad, és velük is megértetem magam, ha kell.

Én most arról beszéltem, hogy például egy nő sokkal nehezebben szed le egy kereket, pusztán azért, mert a fizikai ereje nem akkora, mint egy férfié (általában). Ahogy nehezebben rántasz le egy beégett hengerfejet is (nem a hengerfej dobó versenyre értem :huh:), vagy például megnézném, ahogy leakasztod a váltót a helyéről segítség nélkül stb. Én azt mondom, hogy elméletben lehet egy nő a toppon, sőt, ha látott már olyat, akkor meg is tudná csinálni. De magam részéről maradok az elméleti tudásnál, és ha nagy bazdmeg van, akkor esetleg megcsinálom, ha nincs más. És ismét nem a forrasztásokról beszélek, meg ilyenekről, mert azt még a hülye is megcsinálja - és főleg nem az esztétikai dolgokról van szó, mert abban tényleg nem árt egy nő véleményét is kikérni (pl. szinek stb.)

Én például hál istennek sokszor érezhetem magam megtisztelve, amikor a fiúk kikérik a véleményemet - és nem csak esztétikai dolgokban.

Most nekem az a fájdalmam, hogy hagytam magam lebeszélni, mert jobban tiszteletben tartom a férfi tudást autók terén. Legközelebb biztos határozottabb leszek.

A szokásokat meg nem mindig kell leszarni (bár engem sem érdekel), de csak kevélységből, vagy majdénmegmutatomságból nem biztos, hogy célszerű nekikezdeni akárminek is. Az viszont tény, hogy nem kell a szokásjogon alapulnia az ember tevékenységének. Mert akkor nem lennének például férfi szakácsok <_<

Link to comment
Megosztás:

na igen, fizikai értelemben nem vagyunk olyanok mint a férfiak. Hiába dobok bazi nagyon a hengerfejjel(kivéve idén, mert le voltam sérülve, még mindig nem tudok a jobb kezemmel fogni semmit sem úgy kivan) . :D bár kerékcsere tekintetében lassan egy forma 1-es csapatban is melózhatnék. a váltót az igaz,hogy nem én vettem le, de párom néha annyira kímél,hogy csak bámulhatom a nehezebb melókat :D . jó ég ,mi lesz a babát szeretnénk, akkor már egy teát sem rakhatok fel a tűzhelyre, mert az is megerőltető? <_< de jelentem a motort már vettük ki ketten egy lapátnyéllel :huh: .

De jobban belegondolva nem is akarom elvenni a párom délutáni elfoglaltságát ,amit persze én adok neki-lehet szerelgetni a kocsit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.