Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

;) milyen V alak? talán olyan, mint nekem volt a régimen? :lol:

Nézd meg a programokat a manta klub oldalán, talán a péntek-szombat jobbnak ígérkezik... bár nem tudom... ;)

Mi az, hogy mintás let az oldala? :lol:

Azt meg megértem, hogy a (menet)széltől is óvod, én nem is mernék vele menni, amíg nincs teljesen kész, nehogy baja legyen. :9

Aztán képeket mikor látunk végre? :rolleyes:

ne számíts nagy durranásra. olcsón kijött a festés és csak a kasztnijavítások eltüntetése volt a cél. majd ha hazajöttem Angliából és marad kis lóvé erre akkor le lesz festetve jól, de ez csak házi festés. B)

és lenne egy sürgető kérdés: mikor felkapcsolom a tompított lámpát a bal oldali biztosíték azonnal kiég. nincs műszerfalvilágításom. mit nézzek ,hol lehet a zárlat? van valakinek ötlete. estére mennénk fel pestre és nincs más autó csak az enyém. kicsit sötét lesz műszerfalvilágítás nélkül, bár a kilóméterórám és a számlálóm sem működik, de azért jó lenne ha világítana kicsit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Külső világítás gondolom ettől még okés. Nem testel valahol?

a külső jól működik, nincs baja, csak baromi nagy szikrával ég el a biztosíték. ;) nem értem!a műszerfalvilágítással nem babráltam, de a kábelköteget szét kellett bontanom ,mert a motorteret is fújtuk. lehet ott izéltem el valamit. de már nincs időm megnézni mindent. van egy pár dolog ami a szétszerelés -összerakás óta nem működik, de azóta,hogy "kész " a kocsi nagy a hajtás:BAlcsi, Most a pesti kiruccanás, meló, mantatali.................. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na és végül kivel sikerült beszélni??? :D :D Mert hogy Laci másik száma most Lacié... :lol: :lol: Szal értitek... :D

hát én Laci egyik számát hívtam és sikerült is Lacival beszélni de nem is tudtam h Laci a Laci számát használja

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát én Laci egyik számát hívtam és sikerült is Lacival beszélni de nem is tudtam h Laci a Laci számát használja

:lol: :lol: :lol:

Ja, mert Laci elhagyta a telefonját, és Laci kölcsönadta az övét addig Lacinak. Laci addig a másik számát használja amíg a Laci használja a Laci telóját. Mondjuk ha Laci vett volna egy új telót, és nem Laciét használná, most lehet jobban elérhető lenne Laci, és Lacinak is megmaradt volna mindkét telefonja... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, mert Laci elhagyta a telefonját, és Laci kölcsönadta az övét addig Lacinak. Laci addig a másik számát használja amíg a Laci használja a Laci telóját. Mondjuk ha Laci vett volna egy új telót, és nem Laciét használná, most lehet jobban elérhető lenne Laci, és Lacinak is megmaradt volna mindkét telefonja... :lol:

képzeld el hogy ha felhívom Lacit és furcsának találom a hangját...mondtam volna h Gellért vagyok és Lacit keresem ő meg mondta volna h ő pedig Laci én meg nem tudtam volna h Laci Laci-e valójában annak ellenére h ő váltig állítja h ő tutira Laci...

Link to comment
Megosztás:

Piiista légyszi kontrázz rááááá... :lol: :lol: :lol:

Khmmmm....megpróbálom.

Tegnap kiömlött a Red Bull a váltóbox fiókocskájába, ha nem figyelek és megszokásból cselekszem és oda rakom a telcsit, akkor és én biztos senkit nem tudok hívni :lol: :D :D

ui: üdv a veszélyes mindennapokból :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, mert Laci elhagyta a telefonját, és Laci kölcsönadta az övét addig Lacinak. Laci addig a másik számát használja amíg a Laci használja a Laci telóját. Mondjuk ha Laci vett volna egy új telót, és nem Laciét használná, most lehet jobban elérhető lenne Laci, és Lacinak is megmaradt volna mindkét telefonja... :lol:

Nekem erről egy South Park rész jutott az eszembe!

Márklár! :lol:

Link to comment
Megosztás:

87_cqpadrema.jpg

az Adrema schild-et tudod hol találod, ha nincs akkor helyette egy rövid vékony ki fémlapocska van, vagy újabb autókon pl Astra az se

hiánya általában azt jelenti, hogy nagyobb tételben gyártották, pl kereskedői megrendelésre néhány száz darabot

mindig színre van fújva, uis ezen van rajta milyen színre kell fújni, vagy kell-e bele sibeda, klíma, injektorosnál visszaág

neten teljes kódlistát még nem találtam,

az egyik legnagyobb gyüjtés itt:

http://opel-hecktriebler-forum.de/include....mp;threadid=242

ha nem minden kódra találsz megfejtést, ide üsd be:

http://opel-hecktriebler-forum.de/include....orum/search.php

vannak gyüjtőkódok:

61B = 611+616, also ein Kombinationscode

611 = Diff.Sperre

616 = Stahlkurbeldach mit integriertem Windabweiser und Belüftungsstellung, manuell

példák:

58.jpg

710462 egyedi rendeléskód

292N6 = 29 = Senator, 2 = Export Linkslenker, N = 3,0i, 6 = Automatik 4Gang

22. = Farbe Helios-Blau-Metallic

119 = Polster Blau

410 = interner Code

1590498 = Fertigungsnummer

507 = Außenspiegel Beifahrerseite, elektrisch betätigt & beheizt

51F = ABS + Halogen-Fernscheinwerfer

522 = Höhenverstellbares Lenkrad

536 = Wärmedämmende, grüngetönte Rundumverglasung

..

545 = elektrische Fensterheber

556 = Zusatzinstrumente: Öldruckmesser, Voltmeter und Drehzahlmesser

57S = Ausstattung "C" + Kopfstützen hinten

585 = zentrale Türverriegelung (vorn und hinten)

59F = elektrisch beheizter Beifahrersitz + 3-Punkt Sicherheitsgurte und Beckengurte hinten

611 = Sperrdifferenzial

668 = Farbstreifen seitlich und auf Kofferraumdeckel

709 = Elektromagnetisches Kofferraumschloss, fernbetätigt

718 = ??

74W = ?? (74_ sind normalerweise ein "Paket-Codes"

vagy rendeléskód után:

670C5 = Modell

67 = Rekord Caravan Luxus

0 = Linkslenker für Deutschland

C = Motor 20E

5 = Automatik

többi:

15 = Farbe rauchblau (gabs ab 7/81)

219 = Polster Stoff, blau

410 = interner Schlüssel

2390062 = Fertigungsnummer

469 = Elektrische Wischer-Waschanlage für Heckscheieb (nur für Caravan)

529 = Servolenkung

616 = Stahlkurbeldach mit integriertem Windabweiser und Belüftungsstellung, manuelle Betätigung

656 = Erhöhte Hinterachslast (1.120 kg für Caravan)

Manta:

W0L0UF270E6042048-47 1125 L

4258570-76 0UF27 S 185

M-86- GG 58 A01 C03 GM2

- LY3 M79

W0L0UF270E6042048-47 = Interne Seriennummer Werk Antwerpen II. Ein Teil (E6042048) findet sich in der richtigen Seriennummer wieder. E = Modelljahr 84

1125 = noch nicht entschlüsselt

L = Linkslenker

4258570-76 = Produktionsauftragsnummer (nicht auswertbar)

0UF27 = GM-Modellcode

........0 = GM-Division Opel

........U = Plattformcode Manta B

........F = Ausstattungsstufe Basis

........27 = 2-türiges Coupé

S = noch nicht entschlüsselt

188 = Polstercode,

M = noch nicht entschlüsselt

-86- = GM-Farbcode, Astrosilber (Opel Code 128)

GG = für Deutschland

58 = Opel Modell 58 = Manta B 2-türiges Coupé, Basis

A01 = getönte Scheiben

C03 = manuelles Schiebedach, Stahl

GM2 = Achsübersetzung 3.44:1

LY3 = Motor 2.0E

M79 = Schaltgetriebe 5-Gang weit gestuft

754_Adrema_Manta-A.jpg

328376: Auftragsnummer für das Werk

59: GM-Modellcode für Manta-A Luxus

0: Fahrzeug für Inland (Deutschland) (1 steht für Export USA, 2 steht für Export Europa)

65: Motor 19S mit Automatikgetriebe

WW: Code für Lackierung Signalrot

352: Polsterkombination (hier Stoff schwarz)

410: Ich vermute, dass dieser Code für Linkslenker steht, denn die englischen Manta/Ascona haben hier 420 stehen

gyártás napja: 2420577, (évszám az alvázszámban)

2: 2. Quartal 1975

42: 42. Produktionstag im Quartal (Sonnabend + Sonntag werden nicht mitgezählt, regionale Feiertage aber schon! Es war der 12. Mai 1975, Montag)

szombat és vasárnap nincs a számításban, tehát vasárnapi Manta nem létezik csak úgy megjegyzem

0577: Dieser Wagen war das 577. Fahrzeug, dass an diesem Tag im Werk Antwerpen II vom Band lief

513: Tankdeckel abschließbar

579: 3-Punkt-Sicherheitsgurte mit Aufrollautomatik

586: Kopfstützen für die Vordersitze aufsteckbar und verstellbar

626: Stahlgürtelreifen 165 SR 13

663: Signalfarbe (hier Signalrot, gegen Aufpreis)

695: Wachsschutz für Versand mit Bahnfracht

725: Keine Ahnung

többi tipushoz:

Kadett C

http://www.kadettc.de/schluesselnummern.html

Ascona B

http://www.ascona-junior.de/

Ascona C

http://www.ascona-info.de/Ascona_Typschilder.html

Omega, Kadett E http://www.opel-infos.de/ -> Ausstattungscodes

ez itt az Adrema schild kottája:

430_Buildsheet.jpg

szokott bennfelejtődni a csomitartóban

minden Mantás adat legynagyobb ismerője egyébként:

Rainer Manthey

több könyvet írt már Mantákról és Asconákról, elég sok brosi és prosi van a birtokában, ő is már úgy van, h nem is kell keresnie: lesz és van

Link to comment
Megosztás:

szombat és vasárnap nincs a számításban, tehát vasárnapi Manta nem létezik csak úgy megjegyzem

:lol: Na látja mindenki! Még a gyárban is így tervezték! :D

Berlina! Köszi szépen, tudtam, hogy mindent tudsz! :lol:

Valahol meg van nekem ez a tábla, még anno nagyon büszke voltam rá, hogy nekem gyárilag még ott volt a vason - de most nem tudom, hogy leszedtünk és elraktam biztos helyre (ahol tuti soha nem lesz meg :lol: ), vagy bent hagytuk és fefújtuk... :lol: Az tuti, hogy arany színű volt gyárilag.

Ebből

WOL000058D6048542

mit lehet megfejteni? Vagy muszáj a tábla hozzá? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kezdek igazat adni Neednek, hogy nagyon kezdünk elcsetesedni. Addig rendben van, hogy ez itt az X, ahol mindenről mindent mindíg, de ez már tényleg inkább a társalgóba illene... (Nem Mantás, nem Mantásnak, nem Mantáról...)

Persze ettől még a film és a jelenet haláli! :lol:

Ui.: Ehh, ez talán így egy kicsit erős. Nincs cenzúra továbbra sem, de ha már van egy társalgó rész is, akkor a témával még lazán kapcsolatban sem lévő dolgokról inkább ott beszélgessünk, oké?

Módosítva : Sörös Sanyi
Link to comment
Megosztás:

Úgy gondoltam, hogy beköszönhetne néha ide valaki, mert nagyon el vagyok anyátlanodva... :roll: esetleg beszélgethetnénk... vagy valami... :roll: hamár egyszer úgyis csak magamnak csinálom itt a műsort, gondoltam, ez is belefér... :roll:

Mivel Hajni egyértelműen leírta, hogy mely célból hozta létre ezen témát, a félreértések elkerülése végett rövidre zártam a "'témakört" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.