Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

A pestiek zöme bunkó. Én Pesten születtem, itt is lakom, de hála Istennek a külvárosi részen, mert Rákospalota mellett még pár éve is földek voltak, sőt, nagykorúságom elején még a lovaskocsik is megszokottak voltak errefelé. Soha nem költöznék a belvárosba... nekem ez itt tök megfelel :lol:

Például erre már az is ritka, ha valakinek gyümölcsfája van a kertjében. Mondjuk kertünk az már nem nagyon van, mert lebetonoztuk parkolónak, de a nappaliból a meggyfát látom, és anyukám is kiharcolt magának egy zsebkendőnyi kertmaradványt (amin egyébként még két autó elférne :lol: ) -de azért jó kertes házban lakni, pedig még nyolcadikba is piszkáltak a suliban, hogy mi nem panelban lakunk. Akkor még más szelek fújtak errefelé, és az volt a menő... Én büszke vagyok rá, hogy a mi házunk már az 1848-as helyszínrajzon is rajta volt, arra meg méginkább, hogy világ életemben itt laktam (leszámítva fél évet, amikor panelban, de az egy rémálom volt). Mi itt igazi lokálpatrióták vagyunk, és hét lóval sem lehetne elvontatni innen :lol: Igaz, medencére sincs hely a sok kocsi miatt, de mi úgy szoktuk mondani: van nekünk medencénk, csak aknának használjuk B) mert megtehetjük! :D

Én is Rákospalotai gyerek vagyok. :rolleyes: Csak annakidején apámék kaptak "újépítésű" panel kecót. ;) Amiben aztán vagy tizenegynéhány évig kihúzták. Aztán költöztünk Fótra. Szóval leszögezhetjük, hogy a Pestiek zöme tényleg........ ;) :P

Link to comment
Megosztás:

A pestiek zöme bunkó.

ez némi szelekcióval,de igaz.sajnos.

odahaza(füreden például),ha átkúrja az agyam valami súrmó(már ha meg merik próbálni)simán megoldom 4 szem közt 1 perc alatt.

itt meg a multkor a páromat nem akarták kifizetni mire odamente és feltettem a költői kérdést:miért?.a válasz:csak,ma ilyen kedva volt az úrnak.erre én ráboritottam az íróasztalát(legalább 120 kg volt)és lám csodát,lett mindjárt lóvé.

mondom neki miért kellet idáig fajulni a dolognak?ő: Próba szerencse. 60 ropi volt a tét,amit a párom 5x-en legalább megkeresett nekik.

szóval vidéken a helyiek nem verik át a másikat,mert mindenki ismer mindenkit igy vagy ugy.

vagy ha meg is próbálja az már komoly dolog kell,hogy legyen.nem ilyen piti dolog.

már megbántam ezt a pestre költözést nagyon.feladtam a nyugdijas állásomat füreden,annak reményében itt talán jobb lessz.hát nem jobb:heti 50 órával anyit keresek,mint odahaza csak itt minden drágább.és akkor még nem beszéltem a környezeti stresszről.ezt csak a vidékiek tudják értékelni.

konklúzió:még pár hónap próba és ha nem jön be,akkor váltás valami más irányba.

Link to comment
Megosztás:

Jófejek, a zöme meg nem érdekel. :rolleyes:

biztos vannak jópáran ök is,csak még nem sokkal találkoztam mostanság.tisztelet a kivételnek.

felhivtam egy kipuffost szombat délelött(18-ig van nyitva elvileg)és mondom kelene heggeszteni 10 percet.kérdezem mit kóstálna kb.mondja mivel szombat van baráti áron CSAK MOST-CSAK NEKEM 8 pénz.mondom neki annyi az új kipuff is,akkor miért hegesszek?mondja erre enged enged egy 1000-st.

mifelénk max annyit kérne egy szaki ezért a melóért.de van otthon saját co-m ezért idegbeteg lettem és letettem a telót.

hát erről az átbaszásról(meg a hasónlókról)beszélek.

Link to comment
Megosztás:

biztos vannak jópáran ök is,csak még nem sokkal találkoztam mostanság.tisztelet a kivételnek.

felhivtam egy kipuffost szombat délelött(18-ig van nyitva elvileg)és mondom kelene heggeszteni 10 percet.kérdezem mit kóstálna kb.mondja mivel szombat van baráti áron CSAK MOST-CSAK NEKEM 8 pénz.mondom neki annyi az új kipuff is,akkor miért hegesszek?mondja erre enged enged egy 1000-st.

mifelénk max annyit kérne egy szaki ezért a melóért.de van otthon saját co-m ezért idegbeteg lettem és letettem a telót.

hát erről az átbaszásról(meg a hasónlókról)beszélek.

Ez nem pesit sajátosság,ilyen az egész ország.

Link to comment
Megosztás:

Én is Rákospalotai gyerek vagyok. :rolleyes: Csak annakidején apámék kaptak "újépítésű" panel kecót. ;) Amiben aztán vagy tizenegynéhány évig kihúzták. Aztán költöztünk Fótra. Szóval leszögezhetjük, hogy a Pestiek zöme tényleg........ ;) :lol:

:lol: nahát! Van egy földim itt! B) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ez nekem is döbbenet, hogy még ha csak Fótra mész át, még ott is olcsóbb ez-az... :rolleyes:

Tudnád,hogy Gepárd pistit hogy átkúrták itt kecsón,pedig még ismerős is dolgozik ott,ahova vitte a kocsit.

Nem hiszem,hogy ez pesti sajátosság,országosan megpróbálnak lehúzni és az a szomorú,hogy sok brika inkább fizet csendben,minthogy vitázna,vagy ugatna egy kicsit az igazáért.

Link to comment
Megosztás:

...és az a szomorú,hogy sok brika inkább fizet csendben,minthogy vitázna,vagy ugatna egy kicsit az igazáért.

na, ezt jól mondod! Béna gyreknek anyja veri a f..szát.... ha valamit nem teszünk szóvá, még jó, hogy a végén azt hiszik, hogy az úgy van rendben... aztán ha el szakad a cérna, és szólsz, akkor meg te vagy a bukó, hogy szóltál. Tök mindegy, egy boltba történik ez, vagy mondjuk családi körben: de szerintem mindenképpen ki kell mondani, ha valami cseszi a csőröd, mert előbb utóbb úgy is bunkó leszel, így jobb hamarabb túlesni rajta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A pestiek zöme bunkó. Én Pesten születtem, itt is lakom, de hála Istennek a külvárosi részen, mert Rákospalota mellett még pár éve is földek voltak, sőt, nagykorúságom elején még a lovaskocsik is megszokottak voltak errefelé. Soha nem költöznék a belvárosba... nekem ez itt tök megfelel ;)

Például erre már az is ritka, ha valakinek gyümölcsfája van a kertjében. Mondjuk kertünk az már nem nagyon van, mert lebetonoztuk parkolónak, de a nappaliból a meggyfát látom, és anyukám is kiharcolt magának egy zsebkendőnyi kertmaradványt (amin egyébként még két autó elférne ;) ) -de azért jó kertes házban lakni, pedig még nyolcadikba is piszkáltak a suliban, hogy mi nem panelban lakunk. Akkor még más szelek fújtak errefelé, és az volt a menő... Én büszke vagyok rá, hogy a mi házunk már az 1848-as helyszínrajzon is rajta volt, arra meg méginkább, hogy világ életemben itt laktam (leszámítva fél évet, amikor panelban, de az egy rémálom volt). Mi itt igazi lokálpatrióták vagyunk, és hét lóval sem lehetne elvontatni innen :lol: Igaz, medencére sincs hely a sok kocsi miatt, de mi úgy szoktuk mondani: van nekünk medencénk, csak aknának használjuk :lol: mert megtehetjük! B)

Akkor nekem sem egyszerű a helyzetem. Én igazi farmerkislány vagyok, és nem csak a nadrágra gondolok :rolleyes: . Páromnak nehéz a helyzete velem, mert nálam a kert mérete az 5 hektárnál kezdődik. annál kisebb területet el sem tudnék képzelni a ház körül, és szomszéd sem kell. na ez nincs meg Pesten. De remélem 2-3 év mulva a szomszédtalan, kertitavas házunk is meglesz :lol: . Viszont nekem annyi a szerencsém,hogy itthonról 36 km-re mindig van melóm. épp múlt héten 2 db lovashelyről is felhívtak ,hogy kellene kis segítség- nélkülözhetetlen vagyok :D .

Link to comment
Megosztás:

Írjál Ákosnak is ;)

JA JA! Tényleg! Nahát, hogy neked micsoda memóriád van! :lol:

Egyébként felhívtuk a szakit, és azt mondta, hogy annyira nem kell finomkodni a motorral, mert nem volt fúrva - így elég, ha 1000-1500 km-t várok a gyorsulási versenyekkel :lol: egyébként meg 3-3500 fordulatig mehet, és nem szabad hamar négyest váltani, mert attól csak erölködik a motor. Azt mondta, használjam úgy ahogy eddig ( ;) ), véletlenül se öregasszonyossan. Ez megnyugtat, mert akkor nem kell 80al döcögni :lol:

Azért azt hiszem, hogy benevezek egy bejáratós országjárásra (Gelkót meg kell vernem gyorsulásba a következő talin, tehát muszáj) :rolleyes: mindenfelé menni akarok, de senkinél nem maradok fél óránál tovább, mert járatni kell, nem dumálni B) vagy dumálunk menet közben a mantába :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.