Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Ma reggel azt vettem észre, hogy topisodom... :D ez a villamosozás miatt van... :D belenéztem a tükörbe, és észrevettem, hogy megváltoztam. Igen, más lettem... Nem úgy más, ahogy a köcsög buzik, hanem olyan tömegközlekedős fejem lett. Ez szégyen... :P

Már nem úgy öltözöm, mint egy hete... mára csak egy szempont létezik: olyan ruhát veszek fel, amiért nem kár, ha a villamosozás után el kell égetni - és lehetőleg ne hagyjon szabad felületet, ahol a bőrömmel esetlegesen érintkező fertőzött felület károsodást okozhat.

Meggyőződésem, hogy előfordulhat ilyen eset is!

Már tegnap is gyanús volt, hogy olyan furcsa, egymáshoz nem illő dolgokat vettem magamra, de ennek a valóságossága ma lett megcáfolhatatlan...

Tucatember lett belőlem... Egy alsóbbrendű... egy olyan halandó, aki a szánalmasok legizgalmasabb szerencsejátékát űzi: eléri e a villamost, vagy sem...

Beleolvadok a tömegbe, nincs semmi, amitől máshogy kéne engem kezelni: nincs alattam a manta....

Most már senki nem ijed meg tőlem, ha jövök; nem tudok belekötni senkibe... hogy venné az ki magát, ha egy járókelőbe belekötnék, hogy hogyan lehet így közlekedni?! Már ez a szórakozásom sincs...

Tegnap beállt a házunk elé egy kis nokedli úgy, hogy senki nem tudott beállni az udvarra. Kiderült, hogy kifogyott a benzine, de szerintem ez nem indok arra, hogy másnak a behajtóján egy egész napra otthagyja a kocsiját. Sírva könyörögtem mindenkinek, hogyha előkerül a csávó, akkor szóljanak nekem, hogy legalább ennyiben érezhessem magam még autósnak... nem szóltak... ezt is elvették tőlem... pedig úgy megmondtam volna neki, hogy az életét annak köszönheti, hogy nem kocsival jöttem haza. Én az ilyeneket a helyszínen megölöm. Ha egy órával később jött volna, lehet,hogy már neki álltam volna szétszedni egymagam a kocsiját. Nagy szerencséje volt.

De ami a legborzasztóbb: megláttak villamosra várás közben B) egy ismerős az utcából! Micsoda szégyen!!! Még elbújni sem tudtam sehova, mert ő is ott várt... azt hittem elsüllyedek... micsoda gyalázat! A sors kegyetlen! Nem elég, hogy hason kúszva, bokrokban bújkálva közelítem meg a megállót; nem elég, hogy valami elképesztő suicid hajlamtól hajtva az autók között átslisszanva kelek át az úttesten, remélve, hogy egy kicsit elütnek, és akkor lesz okom mondani, hogy miért nem vagyok erre hajlandó, és egyébként is, végre elküldhetnék egy autós a picsbe - semmi nem elég az Istennek... szerintem fentről néz, és jókat szórakozik rajtam... biztos akar valami tanulságot levonatni velem, valami igazi életreszólót; de én még csak addig jutottam el, hogy tömegközlekedni szar. Lehet, hogy csak arra akar tanítani, hogy ne nézzem le a gyalogkakukkokat, meg hogy az is ember, aki villamossal jár... nem tudom...

Nem értem, miért kaptam ezt a büntetést, mert én mindig átengedem a gyalogosokat magam előtt, és nem is állok már bejárója elé...

Akivel ma reggel találkoztam, az egy iszonyatos valaki... Még tinik voltunk, mikor az utcánkba költöztek, és egyből kiszúrt magának - mindenáron barátkozni akart velem. Igaz kábelbarát volt, akit nem lehetett lerázni. A lányaink egyidősek, szerintem azért csinálta, mert azt gondolta, hogy így szorosabbra fűzhető az ismeretségünk. Egyszer még egy tuperware edénybemutatóra is el kellett mennm hozzájuk, hogy meg ne sértsem.

Azt hiszem akkor lazított ezen az erős barátkozni akaráson, amikor megkérdeztem, hogy melyik faluban született. Lehet, hogy megsértettem, mert kiderült, hogy az összes felmenője pesti - de nekem ez a mai napig hihetetlen, mert olyan tájszólás nincs Pesten, ahogy ő beszél. És nem is járnak ilyen parasztasszonynak kinéző, falusiasan öltözködő népek errefelé... talán villamosos született, azért lett ilyen.... ;) Ki tudja, lehet, hogy még egy hét, és én is ilyen leszek...

Természetesen végigóbégatta a villamost, mellé kellett ülnöm - és nagyon rettegtem, hogy nehogy meghívjon magukhoz valami szartermék szarbemutatójára... Akkora hangon beszélt, hogy szerintem még a másik szerelvénybe is hallotta mindenki, hogy a volt férjem egy dagadt disznó lett -meghogy a gyerekorvos egy sarlatán - és hogy ő bizony beadatta a lányának az összes hepatitis védőoltást, meg agyhártyagyulladás ellenit, meg mindent, ami nem is kötelező, és egyébként pénzbe kerül - hogy igazán szülhetnék még egy gyereket, mert neki már kettő van, és ha akkor szülök, amikor ő a másodikat, akkor most de jó lenne - és hogy, ja de igen, emlékszik, hogy amikor kiszedték a petefészkem, akkor majdnem hogy meghaltam, és biztos "hiába dugtok annnyit" akkor sem lehet, és ez nekem milyen szar lehet ----- B) és mindezt úgy, hogy ha ez a villamosozos nem egy átmeneti időszak lenne, akkor soha többet a büdös életben fel lnem szállnék rá, sőt még a környékről is elköltöznék! Esküszöm éreztem, hogy az összes ember engem néz, vagy ha nem néz, akkor gondol furcsákat rólam... áhhhh! Ilyen cikit vazze...

Szerencsére azt is megtudtam, hogy ő nem ezzel a villamossal jár, hanem az "óra ötössel", "csak most be köll menjen a pijacra", mert délután nem ér rá vásárolni.

Istenem! Csak haza felé ne büntess ezzel!!!!

Link to comment
Megosztás:

Én nagy rajongója vagyok ennek a filmnek ;) jobban bejön, mint a Gyalog galopp B)

Jó hír: hazafele nem találkoztam a villamoson azzal a rémmel, akivel reggel - viszont láttam egy farkasembert, aki menet közben elengedte a kapaszkodót, és integetett percenként valami láthatatlan barátjának :D ezen kivül ha nem integetett, akkor vicsorgott, mint egy mérges farkas, huzogatta a pofáját meg minden, csak az volt a baj, hogy nem volt elől foga egyáltalán :P elképesztő, milyen idióta emberek vannak :D

Link to comment
Megosztás:

Tucatember lett belőlem... Egy alsóbbrendű... egy olyan halandó, aki a szánalmasok legizgalmasabb szerencsejátékát űzi: eléri e a villamost, vagy sem...

Beleolvadok a tömegbe, nincs semmi, amitől máshogy kéne engem kezelni: nincs alattam a manta....

Végre leszálltál közénk,halandók közé! :D

Link to comment
Megosztás:

Én nagy rajongója vagyok ennek a filmnek :D jobban bejön, mint a Gyalog galopp :P

Hajni!

A ki a király dumára ugrott ez be:

Arthur király: Király vagyok.

- Király? Na hiszen! És hogy lett belőled király? Kizsákmányolsz másokat, mi? És idejétmúlt imperialista dogmákkal fenntartod a szociális és gazdasági különbségeket a társadalmunkban.

:D

Link to comment
Megosztás:

Már el is képzeltem Hajnit majd idősebb korára, mikor már nem is tudja tényleg kimondani az inkontinencia szót :P , ki fogja adni élettörténeti könyvét: Rémsztorik a villamosról címmel. Tuti best seller lesz.

Ja és a brian életét én is imádom. 2. Kedvenc remetéd? :D te nekem meg a második kedvenc Sanyim vagy ;) az első hely foglalt :D

Link to comment
Megosztás:

Ja és a brian életét én is imádom. 2. Kedvenc remetéd? :D te nekem meg a második kedvenc Sanyim vagy :D az első hely foglalt :D

Egyik kedvenc részem:

:P Hatalmas eszmefuttatás van benne!

Brain életéből:

Fikusz kukisz ;)

Csakis Mantababynek ugyanez angolul:

B) Angolul racsolni?Igazi perverzítás! B)

Na és a kövezés:

:D
Link to comment
Megosztás:

azért ne nézzünk le másokat mert tömegközlekedéssel járnak :D

Én bevallom! Busszal járok suliba!!! És tudjátok miért?? Mert nincs kocsim amivel a többieket bevinném! Hát ezért!!! Most megmondtam!!! :D :P ;)

Ha egyedül kéne minden reggel buszoznom nem szivesen tenném...de van társaságom szóval így jó... B) (és nem anya...a te társaságod nem ugyanaz! B))

Link to comment
Megosztás:

(és nem anya...a te társaságod nem ugyanaz! ;))

Makettnek ciki vagyok :D neki derogál, ha egy díjnyertes mantával viszik suliba :D

Egyszer meg akartam lepni, hogy ne kelljen sétálnia szegénykének ünneplő ruciba hazafele. Elémente a suliba, dobtam neki egy sms-t, hogy várom. Tíz perc után gyanús lett, hogy már mindenki kijött az oktatási intézményből, csak az én lányom nincs sehol. Hiába hívogattam, nem vette fel, így elindultam hazafelé. Amikor már biztonságban ült a buszon, felvette a telefont. Majd otthon csak ennyit mondott: anya. Többet ne csinálj ilyet... :P

Link to comment
Megosztás:

Én bevallom! Busszal járok suliba!!! És tudjátok miért?? Mert nincs kocsim amivel a többieket bevinném! Hát ezért!!! Most megmondtam!!! B) B) :D

Ha egyedül kéne minden reggel buszoznom nem szivesen tenném...de van társaságom szóval így jó... :D (és nem anya...a te társaságod nem ugyanaz! :P)

Én is BMV-vel járok a dolgozóba és szerintem nincsen semmi ciki benne, csak szar. Én is utálom. Főleg, hogy jön a kánikula :D

Olcsóbban is jövök ki, meg az erősebb indok, hogy nem tudok hova parkolni a Morzsával, ahol biztonságban tudhatnám. Még a végén beleraknak valamit... ;)

Amúgy jó "feeling" a buszozás főleg, ha haverokkal megy az ember. Lehet nézni a csajokat anélkül, hogy koccanást kockáztatnánk ;)

Remélem adtam tippeket Makettnek a látnivalót illetően (persze rá a fiúk vonatkoznak gondolom... :D ), ha meg Manta-néni olvassa ezt, akkor legalább még egy indok, hogy mihamarabb összerakják neki a zótót :P

Link to comment
Megosztás:

Makett Bélának biztos, hogy a léggitár után igazit kellene adni a kezébe?

Nem, nem biztos :D az a durva, hogy szerintem MrManta bármikor lenyomja a Jacko mozgást, a Meekett meg király a léggitrában :D

Osztlytaliról jöttem, 15éves érettségiről: jelentem; mindenki meghízott, mindenki szétfolyt, mindenki alkesz lett, mindenkinek szar a karrierje, és a maradék külföldön dolgozó szánakozva néz az ittmaradt osztálytársaira :P konklúzió: bűn az élet tekszas ;)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy jó "feeling" a buszozás főleg, ha haverokkal megy az ember. Lehet nézni a csajokat anélkül, hogy koccanást kockáztatnánk ;)

:D :D Valakinek nem kell csajokat bámulni ahhoz hogy összetörje a kocsit, veleszületett a bádog horpasztás! :P

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem biztos B) az a durva, hogy szerintem MrManta bármikor lenyomja a Jacko mozgást, a Meekett meg király a léggitrában :D

Osztlytaliról jöttem, 15éves érettségiről: jelentem; mindenki meghízott, mindenki szétfolyt, mindenki alkesz lett, mindenkinek szar a karrierje, és a maradék külföldön dolgozó szánakozva néz az ittmaradt osztálytársaira :D konklúzió: bűn az élet tekszas :P

Na nálunk is ezvan ezt láttam osztálytalin,,,,, az osztályelső polír kisleányokból veszélyes discópatkányok lettek , mattosan a földön hemperegve a hajuknál fogva húzgálják őket a dizsdi előtt a mégrészegebb kanok... :D akik meg 2-s magatartással végeztek mint én is Nukleáris létesítmenyben dolgoznak és az iylen rosszkisfiúkon múlik hogy a reggeli forró kv-d mellé mikor látsz egy faja gombát úgy délfelől! :D A többi csajnál meg egy alomnyi pulya fogatlan munkanélküli alkesz fater, ugyan ez férjben csak az segédmunkás a kőműves melett stb stb szétfolyva de megfogyva nem ilyesmi a helyzet! :P ;) B)

Link to comment
Megosztás:

Na nálunk is ezvan ezt láttam osztálytalin,,,,, az osztályelső polír kisleányokból veszélyes discópatkányok lettek , mattosan a földön hemperegve a hajuknál fogva húzgálják őket a dizsdi előtt a mégrészegebb kanok... :D akik meg 2-s magatartással végeztek mint én is Nukleáris létesítmenyben dolgoznak és az iylen rosszkisfiúkon múlik hogy a reggeli forró kv-d mellé mikor látsz egy faja gombát úgy délfelől! :D A többi csajnál meg egy alomnyi pulya fogatlan munkanélküli alkesz fater, ugyan ez férjben csak az segédmunkás a kőműves melett stb stb szétfolyva de megfogyva nem ilyesmi a helyzet! :P ;) B)

Mostakkor Te nem vagy Party Face? És nemrángatol dizsi elött ilyneket a hajuknálfogva? B)

Link to comment
Megosztás:

Mostakkor Te nem vagy Party Face? És nemrángatol dizsi elött ilyneket a hajuknálfogva? :D

A Party Face kizárólag arra vonatkozik hogy szeretek bulizni nincs azzal gond de disco közelébe nemtudom mikor voltam utoljára :P Egyébként is nős ember vagyok és nemsokára az az januárban már apuka! ;) És NEM NEM nemrángatom a dizsi előtt a hajuknál fogva! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.