Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

:lol: ez knagy volt tegnap :lol:

Nagy nap a mai.

Kihirdetem a páylázat eredményét:

Senki nem nyert....

ugyanis a rendszer okossága miatt első körön a lánykori nevemet kell visszavennem ötezerért, ami innentől házassági név még akkor is, ha elváltam. Aztán lehet kérvényt írni a BMnek, tízezerért, hogy felvehetem e az áhított nevet, ami az N. Takács Hajnal és a Jedi Hajnal esetében is ugyanannyi.l Ha elutasítják, akkor újra lehet kérni, de már 30ezerért. :D

De ez még semmi, mert ez a procedúra kb. két hónap, de a papírokat egy hónapon belül kell átíratnod, mert megbüntiznek.

Vagyis: 2x számolva az összes irat cseréjét + 15ezer illeték + kölköd összes papírja, anyakönyve akármilye csere.

Tehát: érdemes csak egyszer átiratni, de akkor is öt rongy + papríok átírása (mindenhol illeték), szolgáltatóknál az összes név átírása (Melinda te biztos vágod, milyen fazsa ez), a rohangállás, a sorbanállás és miegyéb - azzal a boldog tudattal, hogy minden egyes kibszott alkalmommal szembesül azzal, hogy a nagy hibát ott vétetted, amikor felvetted a másik nevét. És itt nem a nagy öröm van, hogy hóóóóóóóóóó végre a szerelmemmel vagyok egy név alatt, hanem a düh, hogy egy rosszul befektetett bizalom miatt szopod végig az egészet, miközben a másik .... áhhhhhhhhhh............ :D :) :D és az egész nem is az én hibám volt <_<

Szóval mától, 17 év után ismét a lánykori nevemet viselem (amit ezek a buzik házassági névnek hívnak, csak azért mert már voltál házas): Takács Hajnalka Éva - és hajnal néven fogok írni, vezetéknév nélkül, mint a nagyok és kisbetűkkel írva és basszákmeg :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ez van... lehangolódtál mi? :D,

viszont levarrtam az elégtételt a nevemmel kapcsolatban:

Íróként, irodalmi szerzőként lejelentettem a hajnal, manta és turul neveket az Artisjus-nál, ami ugyan védettséget nem ad, de én vagyok az első, akinek hivatalosan is a neve mellé társítják ezeket így, kisbetűkkel - letiltani senkit nem tudok a használatuktól (főleg, hogy a hajnal pont elég általános és potom kétszázezer körül védjegyet tehetnék rá, de ugye az nem jelenti azt, hogy senki nem mondja ki többé ezt a napszakot így hogy hajnal, mert akkor mindenkit beperelhetnék :D - szóval ennek semmi értelme) De ez is több, a semminél. És most nekem ez jó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát azért mert vidékre költöztem, még oda is járnak ám a madarak :D :) csiripelni...szóval tudok mindent...(vagyis mindent talán nem...) de nem volt jó olvasni... <_<

Figyi, ne kezdj el félni meg rettegni: nem fogok rádmozdulni :D

Átélni sem volt jó. Most sem jó, de ez van... :D majd összeszedődünk :D tudod, mint a mondás tartja: fiam, ha már egyszer padlón vagy, legalább szedj fel onnan valamit :D

Link to comment
Megosztás:

Durva dolog ez a névmizéria, de olyan opció véletlenül nincs hogy mondjuk nem veszed fel senkinek a nevét? És akkor mondjuk nem hívnának sehogy... illetve mindenki úgy hívna ahogy te akarod, különben súlyos terrorral kéne szembesülnie... nem utolsó sorban így nem kell illetéket fizetni, tehát még olcsó is...

Link to comment
Megosztás:

Durva dolog ez a névmizéria, de olyan opció véletlenül nincs hogy mondjuk nem veszed fel senkinek a nevét? És akkor mondjuk nem hívnának sehogy... illetve mindenki úgy hívna ahogy te akarod, különben súlyos terrorral kéne szembesülnie... nem utolsó sorban így nem kell illetéket fizetni, tehát még olcsó is...

hát ilyen opció nincs, sőt még a vezetéknevet sem lehet elhagyni, mert kötelező... ez nekem is eszembe jutott...

Sziasztok.

Egyik ismerősöm Mantát szeretne venni. Tudtok eladó autót?

És valakinek van valamilyen infója a CGE-068-as rendszámú Mantáról?

Köszi

nem tudok, nem tudom <_<

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ez biológiailag bizonyított: a nőknek joguk van hisztizni a hormonok miatt, mert bennünk a klimaxig nagyobb a mozgás ilyen téren, mint a pasikban. A nőket a hormon feszíti szét, a pasikat az ondó - de azt lehet csapolni, a hormont meg nem.

Nem az ondó feszíti őket szét, hanem az ideg a hülye hisztik miatt! :D

Amúgy érdekes módon egy kiadós "szerelés" után mindkét fél lenyugszik. :D Én pl a falfelé fordulok! <_<

Link to comment
Megosztás:

Elvált Hajnal

Miértnemlehetamitszeretnék Hajnal

az első javaslatodra külön büszke vagyok, gondolhatod... sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy ragaszkodnak hozzá <_<

a másodikat meg nem is kommentelem - de hidd el, nem vagyok akkor a szar ember, mint aminek sokan gondolnak - és igen, kívánok mindenkinek, aki ilyen kedveseket gondol rólam olyan ######a és könnyű életet, ami nekem jutott. Lehet utánam csinálni :D

Link to comment
Megosztás:

az első javaslatodra külön büszke vagyok, gondolhatod... sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy ragaszkodnak hozzá <_<

a másodikat meg nem is kommentelem - de hidd el, nem vagyok akkor a szar ember, mint aminek sokan gondolnak - és igen, kívánok mindenkinek, aki ilyen kedveseket gondol rólam olyan ######a és könnyű életet, ami nekem jutott. Lehet utánam csinálni :D

Nem állt szándékomban,hogy megsértselek vagy megbántsalak. :D

Amennyiben mégis így történt akkor elnézésedet és a bocsánatodat kérem. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ma megszabadítanak minket néhány millió forinttól. Ráadásul olyantól amit eddig sose láttunk. De azért jó, mert kapunk érte egy házat!!! :D Végre lesz hol lakni és nem kell 3 mantával megy egy babával csövezni hol itt hol ott. Már csak marha sok további összeg és jó pár hónap kell a beköltözésig és mehet a házavatóbuliii! De hogy minden sz&rért fizetni kell ez durva. Az ügyvédi költség még ok, de a tulajdoni lap, bejegyzési költség, illeték, a fundamenta az adott összeget csak folyósítási díj ellenében adja ide és persze azért is pénzt vonnak le, hogy nem a teljes összegért vettük a kérót, hanem a fennmaradó pénzt a felújításra költjük. <_< Kész kizsebelés.

Ja és nem offolok, mert a manta szó benne volt a szövegben! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem állt szándékomban,hogy megsértselek vagy megbántsalak. :D

Amennyiben mégis így történt akkor elnézésedet és a bocsánatodat kérem. :)

nem gond, én bocs... :D mostanában szar a hangulatom... <_<

Itthon is maradtam betegácsiba, nehogy megegyem valamelyik kollégámat egy rosszul értelmezett pillantásért...

Na ma megszabadítanak minket néhány millió forinttól. Ráadásul olyantól amit eddig sose láttunk. De azért jó, mert kapunk érte egy házat!!! :lol: Végre lesz hol lakni és nem kell 3 mantával megy egy babával csövezni hol itt hol ott. Már csak marha sok további összeg és jó pár hónap kell a beköltözésig és mehet a házavatóbuliii! De hogy minden sz&rért fizetni kell ez durva. Az ügyvédi költség még ok, de a tulajdoni lap, bejegyzési költség, illeték, a fundamenta az adott összeget csak folyósítási díj ellenében adja ide és persze azért is pénzt vonnak le, hogy nem a teljes összegért vettük a kérót, hanem a fennmaradó pénzt a felújításra költjük. :D Kész kizsebelés.

Ja és nem offolok, mert a manta szó benne volt a szövegben! :P

B) Melinda! Kongratulálok! :lol: ti aztán kenterbe veritek a hatvanas évek lázadó hippijeinek összes woodstock-i megnyilvánulását: na, ez az igazi lázadás :D nem törődtök a bedőlő lakáshitelekkel :D biztos vagyok benne, hogy a tietek nem fog :) huh, nagyon örülök ám, hogy ilyen szépen haladtok: iskolapéldái vagytok, hogyan kell mantásként egy családot terelgetni :D van manta, vannak gyerekek, házasság :D és most közös lakás is :D

Tudod, mindig azt hittem, hogy mi leszünk mantás körökben azok, akik ez lenyomják, de hát ti lettetek azok :) örülök nektek :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: Melinda! Kongratulálok! :lol: ti aztán kenterbe veritek a hatvanas évek lázadó hippijeinek összes woodstock-i megnyilvánulását: na, ez az igazi lázadás :) nem törődtök a bedőlő lakáshitelekkel :) biztos vagyok benne, hogy a tietek nem fog :lol: huh, nagyon örülök ám, hogy ilyen szépen haladtok: iskolapéldái vagytok, hogyan kell mantásként egy családot terelgetni :D van manta, vannak gyerekek, házasság :D és most közös lakás is :)

Tudod, mindig azt hittem, hogy mi leszünk mantás körökben azok, akik ez lenyomják, de hát ti lettetek azok :D örülök nektek :D

Egyenlőre jól haladunk, bár így menne mindig. Az álmok megvannak, azokat kergetjük és néha ha utólérjük, kicsit véghez is viszünk belőlük valamit. Bár remélem legalább a gyerekeinknek kis jó példával szolgálunk arra, hogy hogy is lehet a szórakozást összehozni a józan ésszel. :D Bár igazi szórakozásról manapság szó se lehet. Se pia, se cigi, se buli..... <_<

Neked meg,... előtted az élet még nincs veszve a dolog. Fiatal és csinos vagy, nemsokára alig lehet levakarni rólad a hódolókat. Ebben biztos vagyok. :D Mi meg még nagyon az elején vagyunk, de bizakodunk, hogy minden rendben lesz.

Link to comment
Megosztás:

<_< köszi Melinda :D

Képzeld, új felfedezés ért minket, mégpedig olyan, amit a világ jelentős része már tud: pia és cigi nélkül is vannak jó bulik ! :D

Sose hittem volna, hogy egy HBB búcsúkoncertet szín józanul, egy csepp alkohol nélkül, dohányfüstmentesen lenyomunk, miközben azt tárgyaljuk, hogy következő alkalommal a kiváló minőségű holland kakaóport bivalytejben fogjuk feloldani és elfogyasztani :)

(az igaz, hogy én a bivalyt összekevertem a bikával és nagyon vihogtam, hogy http://www.youtube.com/watch?v=nlw8aTfbhcc, de aztán kiokosított egy diplomás paraszt barátom (agrármérnök), hogy a bivaly az más :D)

Meg van mi csilingel a mantába :D nem az első villamos, hanem a váltótartóbak hagyta el magát :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.