Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

De jóóó nektek , Sanyit feltétlen vidd be a szülésre ott kiderül mennyire erősek az idegei. Amikor a Melindám született én bent voltam állítom szarabbul voltam mint az anyja, mikor megszületett köldök zsinór elvág szülészcsajszi azt mondja: Apuka jön és megfürdeti , addig anyukát rendbe teszi a dokibácsi. Közbe visszanéztem és annyi vér volt ott nagy hirtelen mint disznóvágáson.... nehéz elképzelni rólam de fal fehér lettem :) Doki meg mondja menjen ki ha ilyen rosszul van , á mondom meg kell fürdetnem a kislányom.... Mikor hazafelé mentem azon a napon alig tudtam vezetni potyogtak a könnyeim annyira örültem. Aztán kb 4 hónapig minden teendőt én csináltam amég a zöldfülű anyja be nem gyakorolta. Aztán majd jön a fogzás ami még iszonyat nagy öröm , és az amikor elkezd hazudni : és kimondja az első szót hogy apa :D :D Aztán 1 évesen már csúszik mászik de lehet már megy is..... Aztán a többit nemnagyon tudom mert itt van az a rész ami a szappanoperát is tönkreteszi... elváltunk.... na azóta gyámügyre járok meg bíróságra immáron 7 éve lassan olyan ez mint a Csillagok háborúja... sosem lesz vége mindig van egy új epizód! :D

Na de nektek sok sok sikert boldogságot no és psze sok sok türelmet kívánok a gyermekhez...... Ha odáig eljutna az orvosvilág hogy nemtől független lesz a dolog , akkor anyával bevállalok én is egyet, és szülök én is :D :D De ezt most ne ecseteljük elég hülye öteletem ez nekem ;)

Hát nem nagy hülyeség, mert az első hetekben , amikor elégé émelygős voltam nagyon is kezdett szimpatikussá válni, az addig nem tetsző Junior című film. Mondtam is apjának ,hogy átadnám egy darabig, kicsit pihennék. Erre a válasz: Hordjad csak! Én már cipeltem eleget :D .

Azért kicsit van bennem félelem, mi lesz, nade kell ez a kis "csapás a világra" :D Sokan itt már több tapasztalattal vagytok mint mi. Majd jönnek a fura kérdések ide is , meg a családhoz is.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy beszéltük Sanyival az apás szülést, de még nem tudjuk. Félek ,hogy kissé megviseli a dolog :D . Meg félek ,hogy a végén még eltöröm a kezét a nagy szorítás közben. És akkor ki dolgozik? :D együtt táppézelünk odahaza.

Melinda & Sanyi: gratulálok a kis pocaklakóhoz. Hamar eltelik az a 9 hónap ám. Évezd ki minden percét. Én csináltam hetente fényképet a hasamról, így láttuk, hogy milyen gyorsan nő.

Maholnap(pénteken) Tomika is 1 éves lesz.

Nálunk apás szülés volt, Tomi aludt helyettem is a vajúdóban amíg én szenvedtem. :) Végül lemaradt a csodáról a császár miatt, de nem baj, ez a legkevesebb. Majd a következőnél ott lesz.... :D

Link to comment
Megosztás:

Stefanéknak agyára ment a hideg :D ! De jót röhögtünk.

Boogie, köszi a gratulát.sokan mondják,hogy hamar el fog telni, és csak utána jön a neheze, idő se volt még belegondolni. :D Bár igazából nincs is mibe , lesz ahogy lennie kell! bár néha az éjszakák biztos hosszúnak fognak tűnni. Mert én hason fekve alszok el. Mostanában csak próbálkozok. A hasamat nem fotózzuk, mert mostanában a mérleg kijelzőjével hadakozok és nem igazán tudom megérteni, hogy a digitális mérlegben nincs olyan rugó ami megnyúlik vagy elromlik, mint a régi mérlegekben!!!

Ti tervezitek a következőt? :D

u.i. Beázik a verdám. nesze nekem shibeda, amióta kasztnizva volt megáll a víz a csatornájában és fékezéskor mind a nyakamba zúdul. nyáron még elviseltem, de mostmár hideg van! :) valamit elb&sztunk és nem jófele lejt a dolog.

Link to comment
Megosztás:

u.i. Beázik a verdám. nesze nekem shibeda, amióta kasztnizva volt megáll a víz a csatornájában és fékezéskor mind a nyakamba zúdul. nyáron még elviseltem, de mostmár hideg van! :D valamit elb&sztunk és nem jófele lejt a dolog.

tudom h szemétség de ezen nagyon jót nevettem :)

Link to comment
Megosztás:

Én át tudom érezni, anno ugyanígy jártam a Kadettemmel... sokáig küzdöttem vele, többek közt a vízelvezető csatornák kipucolásával (ebből egyébként elvileg 4db van, a sibeda minden sarkában egy-egy, szóval igazából tökmindegynek kéne lennie hogy mi merre lejt), de ez sem segített, úgyhogy végül meg lett szüntetve a sibeda.

Azóta kiderítettem hogy állítólag a hiba okozója az esetek nagy százalékában maga a billenthető/elhúzható tetőrész körül levő gumiszigetelés tönkremenetele, a gyógyír pedig egy új, a jelenleginél jobb állapotú (esetleg felújított) tetőmachanika beszerelése a mostani helyett, magyarul minden cserés a tetőlemez kivételével, így legalább nem kell fényezni.

Link to comment
Megosztás:

Maholnap(pénteken) Tomika is 1 éves lesz.

húúúh... ennyi idő eltelt volna már... :D Isten éltesse a kis Tomikát, a forradalmi gyermeket :D (most jöttem rá, hogy nemzeti ünnepen született - ennek tavaly még örvendeztem is :D )

mostanában a mérleg kijelzőjével hadakozok és nem igazán tudom megérteni, hogy a digitális mérlegben nincs olyan rugó ami megnyúlik vagy elromlik, mint a régi mérlegekben!!!

u.i. Beázik a verdám. nesze nekem shibeda, amióta kasztnizva volt megáll a víz a csatornájában és fékezéskor mind a nyakamba zúdul. nyáron még elviseltem, de mostmár hideg van! :D valamit elb&sztunk és nem jófele lejt a dolog.

1. a digitális mérleg is tud csalni. Konkrétan a mienk kerek öt kilót csal. Érdekes, hogy csak nálam... :)

2. :D mióta újra építettük a mantám, nem volt kinyitva a sibeda. Akokr is csak addig, amíg be nem tettük. A mai napig nem tudom, hogy működik e (valszeg tökéletesen), de nem is akarom tudni, mert utánna csak a baj lenne vele (mondjuk mi van, ha öszekarcolódik nyitáskor, vagy ilyesmi...)

/amúgy asszem valahol elfekvőbe mintha lenne egy sibeda szerkezet. De szerintem nem éri meg szétszedni. Bár nekünk egyszer sikerült, és még össze is tudtuk rakni...)

Link to comment
Megosztás:

Jah Melinda! Ne izgulj a súlyodon, mert ha mondjuk most sokat hízol (vagy úgy tűnik), akkor az azért van, mert nagyon kevés súlyról indultál. A szervezetnek fel kell mennie a normálisra (mert szerintem te jó sovány voltál :)), és onnan kell vigyázni.

Mondom ezt én, aki 17 kilót hízott a Makettal... :D és nem 17 kilós gyereket születm :D

Link to comment
Megosztás:

Jah Melinda! Ne izgulj a súlyodon, mert ha mondjuk most sokat hízol (vagy úgy tűnik), akkor az azért van, mert nagyon kevés súlyról indultál. A szervezetnek fel kell mennie a normálisra (mert szerintem te jó sovány voltál :D), és onnan kell vigyázni.

Mondom ezt én, aki 17 kilót hízott a Makettal... :D és nem 17 kilós gyereket születm :D

Rekorder lennél. Most divaat nagy súlyú gyerekeket szülni. :)

Én is gratulálok Melinda. És boldog szülinapot a picinek Boogie.

Link to comment
Megosztás:

Előszöris nem szívesen híznék 17 kilót, de most Sanyi nagyon figyeli ám,hogy mennyit eszek. Nem a hízás miatt, hanem a családban nemrég született egy picibaba. koraszülött és az anyja szinte csak joghurtokon élt, nem tudom honnan szedte, hogy csak azt kell enni. a gyerek tápanyaghiányban szenvedett és az orvoson inkább kiszedték 7 hónapra. Ez még nem is lenne annyira megrázó, mert 7 hónapra már életképes is lehet a baba, de ez a pici alig fél kilós. :) és már több hete az életéért küzdenek.

Ezóta Sanyi szigórúan megmondta, hogy azt egyek ami jól esik, mert nem vagyok egy nasizós , zabálós és a kívánósságom is leginkább az almazabálásig terjed. Semmiképp sem akarjuk,hogy ehhez hasonló dolog történjen velünk. inkább hízok kicsit. Aztán majd ledolgozom, de azért mindennen van határa.

A shibedára visszatérve. A kivezetőcsövek tavaly nyár óta (kasztnizás és gittpor) vagy egy tucatszor át lettek fújva. Azok tiszták. Ha a kocsi egész éjjel esőben áll, megáll a víz a csatornában, ha van a nyílás körül a tömítés ha nincs és bejön az utastérbe. Elég látványosan csinálja, mert az egész kárpit beszívja, és A oszloptól c oszlopig tiszta víz a plüsskárpit a tetőn. Beleértve a biztonsági öveket is. Ja és múlt héten még a hátsó ülés előtt is állt a víz, nem is kicsit. EGy halacska elúszkált volna benne. Ezért vagyok tanácsatalan. Ugyanúgy kárpitoztam, mint ahogy volt. Régen nem ázott így be. MEgszüntetni a shibedát nem fogom, mert imádom, néha még télen is nyitva van, mert a hátsó szélvédőről nagyon jól leszedi a párát menet közben, ha ott jön be a szél , emellett a kocsiban megmarad a jó meleg. :D

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D :) bazdmegbazdmegbazdmeg :D ez rosszabb, mint amire gondoltam!

Jaj Istenem! Oda a rája! :D (de szép állapotban volt alatta a géptető, és látom, már neki is álltál megcsinálni) Ó, Istene... én most ne találok szavakat... nagyon sajnálom...

azért csak megvérbosszulnám :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.