Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

jah bocsesz :huh: tegnap Balatonbogláron a László borozóban úgy bekóstoltam a helyi nedűt, hogy

1. Laci bácsi a borász közölte, hogy élete utolsó ajándéka, hogy engem (illetve egy testrészemet) láthatott

2. belökte a magyarnótát, amit már úgy is énekeltem, ha nem is ismertem

3. ezen felbuzdulva közöltem MrMantával, hogy válok, és Laci bácsihoz költözöm

4. az öreg borász nem győzött csókolgatni - az alkalmazottai meg szabadkozni, hogy az öreg valami miatt kötelességének érzi, hogy a hölgyvendégekkel ezt csinálja

5. kisebb kereskedelmi mennyiségben vételeztem bort

6. és csak ezek után indultunk összeszedni a Makettet, ahol MrManta szépen megkért, hogyha lehet ne beszéljek, és a napszemcsim le ne vegyem a gyerek barátjának szülei előtt. Naná, hogy az első dolgom az volt, hogy a férjem kérését szép körmondatokkal ismertettem a szülők előtt, majd lekaptam a napszemcsit. Makett csak annyit mondott, amikor otthon kéreztem, hogy mennyire voltam ciki, hogy "hát anya... látszott, hogy jó kedved van..."

7. hazafelé megálltunk egy benzin kúton, ahol (ezt ha nem mondják el utólag, el is felejtem örökre) obégattam, hogy járom a macskaköves utam, majd mikor megláttam a forgóvillákat a klotyó előtt, közöltem, hogy márpedig itt ezeknek kéne fizeni a pisikémért, és erre fájos keresztcsonttal (!) törpejárásban (!) áthaladtam a belléptető alatt, és ugyanígy akartam távozni - de akkor MrManta vihogva mondta, hogy kifelé már lehet jönni normálisan is.

8. átaludtam 3 dugót a kocsiban (nem én vezettem - ezt fontos közlés, mert így nem olyan súlyos), ahol egyszercsak felriadtam, hogy "húbazzeg, majdnem elaludtam", mire Laci: te már alszol egy fél órája, mire én: basszameg, lebuktam. - de ezt is csak elmondás alapján tudtam meg

9. Hazaérkezés után ettem, ittam vizet, aludtam is hazafelé - és mégis 1,2 fújtam a szondán ezek után ^_^

És ha már így alakult, akkor csak ittam már még egy fröccsöt, és egy pici vörösbort is lefekvés előtt B) Az is lehet, hogy kihasználta a testem MrManta... :lol:

Most ugye a fentieknek több tanulsága is van, de én az egészből csak azt akarom kiemelni, hogy a szonda azért jó, mert legalább mérhető eredményt mutat, így az ember pontosan tudja, hogy mennyire volt értelme annak, amit csinált. Ez jó dolog ám, mert az ember ugye nem szeret semmit sem feleslegesen csinálni...

Még azért hozzá teszem, hogy átgondoltam én ezt a szondafújó versenyt:

ha én láttam volna, hogy anya-lánya viszi az első két díjjat, és erre még büszkék is, akkor bizony jól megszóltam volna őket. De mivel ezek mi voltunk, így megszólni nem tudom magunkat, tehát felvállalom, mint George Michael a buziságát - néha véletlenül is sikerül beinni...

Link to comment
Megosztás:

6. és csak ezek után indultunk összeszedni a Makettet, ahol MrManta szépen megkért, hogyha lehet ne beszéljek, és a napszemcsim le ne vegyem a gyerek barátjának szülei előtt. Naná, hogy az első dolgom az volt, hogy a férjem kérését szép körmondatokkal ismertettem a szülők előtt, majd lekaptam a napszemcsit. Makett csak annyit mondott, amikor otthon kéreztem, hogy mennyire voltam ciki, hogy "hát anya... látszott, hogy jó kedved van..."

Hm és a srác szülei? Nem mesélted el a reakciójukat, vagy azonnali hatállyal eltiltották a lányodtól? ... megérteném :huh: :lol: ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hm és a srác szülei? Nem mesélted el a reakciójukat, vagy azonnali hatállyal eltiltották a lányodtól? ... megérteném :huh: :lol: ^_^

:P neeeem! Szerintem csak örültek, hogy végre találtam pincészetet, mert már reggel, mikor leadtuk a Makettet ez volt a célom. Panaszkodtam is, hogy egyszer kel fel az ember korán, hogy tisztességessen borozhasson, és akkor is csak délután négytől talál nyitvatartó borászatot :lol: de amire volt egy napom, azt behoztam másfél óra alatt :D amúgy szerintem ott még nem volt annyira gáz, csak később szívódhatott fel tökéletesen a bor. Mondjuk úgy a benzinkút környékén B)

Link to comment
Megosztás:

Hali. segítsetek már kiokosodni, mert lassan belebolondulok az új manta miatti katyvaszba :lol: . nem is találtam más topicot ahova beírjam:

A manta tulaja egy Szolnok környéki csávó xy. Az üzembentartó Komáromi zy! Az üzembentartótól hoztam el a kocsit májusban. Írt egy üzembentartóiról lemondást, amit a tulajnak elpostázott. Mi csak egy kézpénzfizetési megállapodást írtunk, mivel részletre hoztam el. Most augusztus van. Felkerestem a tulajt,hogy szeretném a kocsit szeptemberben átíratni. Viszont a forgalmiban mint üzembentartó zy szerepel. A törzskönyvben mint tulaj pedig xy. megérdeklődtem a szolnoki csávótól,hogy az okmányirodában járt-e a lemondópapírral, de ő nem volt. igaz a kocsipapírok végig nálam voltak, de nem is foglalkozik vele. Át tudom így íratni a kocsit? Kivel írassak adásvételit? Kell-e az üzembentartói lemondónyilatkozatot magammal vinnem, még akkor is ha ezek ketten nem csináltak vele semmit, csak feltették porosodni a polcra? ^_^ mert így is nekem kell azért fizetni, hogy a kocsi színe papíron piros. igaziból meg fekete szürke.pedig nem is én festettem át. de a tulaj nem hajlandó együttműködni, a pénzkiadás miatt. :huh:

remélem közületek vágja valaki ,hogy mi is a bajom. kellene egy kis szaktanács. köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali. segítsetek már kiokosodni, mert lassan belebolondulok az új manta miatti katyvaszba :lol: . nem is találtam más topicot ahova beírjam:

A manta tulaja egy Szolnok környéki csávó xy. Az üzembentartó Komáromi zy! Az üzembentartótól hoztam el a kocsit májusban. Írt egy üzembentartóiról lemondást, amit a tulajnak elpostázott. Mi csak egy kézpénzfizetési megállapodást írtunk, mivel részletre hoztam el. Most augusztus van. Felkerestem a tulajt,hogy szeretném a kocsit szeptemberben átíratni. Viszont a forgalmiban mint üzembentartó zy szerepel. A törzskönyvben mint tulaj pedig xy. megérdeklődtem a szolnoki csávótól,hogy az okmányirodában járt-e a lemondópapírral, de ő nem volt. igaz a kocsipapírok végig nálam voltak, de nem is foglalkozik vele. Át tudom így íratni a kocsit? Kivel írassak adásvételit? Kell-e az üzembentartói lemondónyilatkozatot magammal vinnem, még akkor is ha ezek ketten nem csináltak vele semmit, csak feltették porosodni a polcra? ^_^ mert így is nekem kell azért fizetni, hogy a kocsi színe papíron piros. igaziból meg fekete szürke.pedig nem is én festettem át. de a tulaj nem hajlandó együttműködni, a pénzkiadás miatt. :huh:

remélem közületek vágja valaki ,hogy mi is a bajom. kellene egy kis szaktanács. köszi

Mi a cél ?

Nevedre kerüljön az autó, vagy üzembentartó legyél ?

Link to comment
Megosztás:

mivel a tulajdonos szabadon rendelkezhet az autóval nem kell üzembentartói lemondás. A tulajjal iratsz egy adásvételit és átiratod. a szinváltoztatást meg kell csinálnod átiratás elött mert az eredetvizsgán így nem fog átmenni.

ja. Tulajjal adás-vételi, azért én csatolnám az üzembentartói lemondást, az új forgalminál közöld, hogy más lett a szín, és pár ezresért átírják azt is. :huh:

Link to comment
Megosztás:

köszia a válaszokat. A színátírás sajna nekem fog pénzbe kerülni :lol: . Nade nincs mit tenni. Egyenlőre gyüjtöm a pénzt. Az okmányirodista "szakemberek" hozzáértésén még van mit csiszolni. Nem egyszer volt már rossz tapasztalatom velük. Sajan tényleg nem értenek ahhoz amit csinálnak. NEm szeretnék ott orcára esni ^_^ . Az üzembentartói lemondást már elkértem a régi üzembentartótól. így legalább arra is van okmányom,hogy az üzembentartó tud az eladásról. Mert én attól tartottam,hogy ha a tulajjal megkötöm az adásvételit és csak azt viszem be, akkor beleköthetnek,hogy a forgalmiban más az üzembentartó és neki is tudnia kellene az eladásról. Remélem elég lesz az a papír. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz előbb kellen egy eredetiségvizsgálat táááááááááán :lol: ^_^

Na igen. a szín miatt vagyok én is kicsit durcás. A tulaj átfestette a kocsit és állítólag a műszakis "elfelejtette" átírni a színt. legalábbis ezt mondta. Így azt tervezte,hogy 2010 májusában a műszakikor íratja át a színt. Nade közben eladta......nekem. Mikor a forgalmit felküldtem volna neki,hogy intézze már el,mert ezt beszéltük, akkor a pénzre hivatkozva elutasította a kérésemet. Ezt féligmeddig meg is értem, mert már egy éve nem az övé a kocsi, és nem akar rákölteni, de nélküle nincs eredetvizsga........így nem írathatom át. Ezért más megoldást kellett választanom :huh: , csak ez nekem sok pénz. Miközben nem is én festettem át a kocsit. Na mindegy, csak essek már túl ezen a tortúrán.

Link to comment
Megosztás:

Jah, nem is rossz ötlet...

Nemtom mennyiért írják át a színt a forgalmiban, de asszem 6e Ft egy új forgalmi ha úgy döntenek hogy nem javítanak bele, és annyiból meg már lehet kapni elegendő piros vízfestéket ami megáll rajta addíg amíg odatolod az eredetiségvizsgára. Ha az megvolt utána meg simán kiállsz az esőre és az autód megint a régi fényében csillog. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Vezze én most úgy ki vagyok akadva :lol: ilyen világot élünk vazze, hogy embereknek kell eladniuk a mantájukat! :lol: mi lesz még itt???? Annyira elszomorodtam, mikor megláttam, hogy kismanta árulja a vasat... :lol:

Hajni, szted én viccből adtam el a 2,2-t?... Ha tehettem volna nem adom el... :lol: :P Még Seniman Senijét is megvettem volna, ha.. csakhát a ha... Ez van, ilyen világot élünk igaz,:D

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg szomorú dolog. épp a minap láttuk,hogy kismanta is feltette a kocsiját. még nem mertem megkérdezni,hogy tényleg komoly-e a szándék, vagy csak újabb kíváncsiság,hogy mennyit adnának érte. :lol:

Igazából nem mindenkinek éri meg eladni a mantáját. Úgyse kap érte annyit mint amennyit melózott vele és költött rá. Ezt mindannyian tudjuk. én személy szerint még nem is gondoltam ilyesmire. kapnék érte egy minimális kis összeget, ami percek alatt elmegy..... és a végén meg csak bánkódnánk.

A mantánkat meg nem akarom vízfestékezni, mert a végén még a rendőr is beleköt,hogy nem is piros, ha lemossa az eső :lol: . Amúgy a tulajnak ez a színátírás 6000. pézébe kerülne, de mivel nem csinálja meg , ezért nekem ez egy 10000-es lesz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

....és a végén meg csak bánkódnánk

Erről jut eszembe, hogy a Blitzen, mikor a Laci állt ki a kipuffról (asszem), oda botorkáltam hozzá az akkor még fájós seggemel, és épp egy pasival beszélt. Meglátott a pasi engem, és felkiáltott, hogy "igen, ez az autó lesz az akkor, a hölgyet megismerem". Kiderült, hogy egyszer, amikor egy másik mantát árultunk, akkor ő jött le Pestre Debrecenből megnézni, és mivel az eladásra szánt az enyém mellett állt, ajánlatott tett az enyémre. Közölte, hogy szép az eladó sorban levő is, de ő ezért a másikért adna hirtelen másfél millát, ha eladó. Egyből mondtam, hogy sajnos, ez nem ... :lol: ez 2005ben volt, és a figura még most is emlékezett :P a Lacit azért nem ismerte fel, mert ő akkor nem volt otthon - de olyan jó érzés volt így találkozni valakivel Debrecenbe, hogy nem felejtette el a vasat :lol: na, ez csak azért jutott eszembe, mert azóta sem bántam meg, hogy nem adtam oda, pedig mai árfolyamon is elég jó árat adott volna. De igazad van, van úgy, hogy nem éri meg eladni :lol:

A baj csak az , amikor úgy kell eladnod, hogy nem is akarod, és nem is éri meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az araboknak is nagyon tetszik a Manta, sok sejk vett is belőle. A Közelkeleti háborúk valójában nem is az olajmezőkért dúlnak :D

:lol: :lol: :lol: :P

azt akartam beírni, hogy látom, te is az összeesküvéselméletek.hu oldalt olvasod - de mondom beírom a böngészőbe, és bakker még ilyen oldal is van :lol: fel is vezetem nekik ezt a témát,és hozzáteszem, hogy még a gyíkos Stafan (aki valójában Boriboje Surdilovics, C3PO és még ki tudja ki mindenki egy személyben :D) is tudja, miért volt a Sivatagi Vihar :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.