Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

személyemben mától egy újságírót tisztelhettek, igazi PRESS feliratú igazolvánnyal :P olyankib@szott nagy értelmiségi lettem vazze, hogy besz@rsz! B)

Ni! Hajni! Gratula!!! :D

Nekem egy haver elkezdett írni egy számtech lapba és utána egy másikba, majd mikor már külföldre is nagyon kellett menni, akkor kiváltotta az újágíró igazolványt. Asszem valami cikkekkel kellett csak igazolni, hogy Ő ezt csinálja. Elbírálták és megadták Neki. ;)

De mostmár szemüveget is kell hordani, meg galléros inget és akkor igazi entellektuellnek nézel ki! :D

Link to comment
Megosztás:

Hááát.... régen elég volt egy cikk az igazolvány megszerzéséhez :D de ez jópár éve lehetett... Ma már a szakmának el kell ismernie, ha ezt az utat járod, ráadásul több évre visszamenőleg kell igazolni a folyamatos publikálást, egyébként egy cikkre már nem kapod meg. Így egyszerűbb elvégezni a sulit ;)

Sokan visszéltek ugyanis az ilyen igazolványokkal, ezért szigorítani kellett. Egy újságírói igazolvány sok előnyt jelent, sok kaput megnyit - de felelősséget is hord maga után. Ráadásul a törvény szerint feljogosít olyan információk megszerzésére is, amit egyszerű polgár nem kaphatna meg.

Máskülönben nekem az a véleményem, hogy hiába is tett valaki sikeres vizsgát, meg írt jó szakdolgozatot, hogyha az életben nem jók az írásai, nem olvassa őket senki, és egy szerkesztőség sem jelenteti meg a cikkeit; akkor mutogathatja az igazolványát - de semmit nem ér vele.

Pont ezért szokott "mellék" tantárgy lenni az újságírás az egyetemeken. Csak az marad meg benne, aki tud olyat villantani. A többiek meg sehol se lesznek. Több ezer sajtós van az országban, mégis ezeknek egy töredéke publikál. Hogy velem mi lesz, az majd elválik :P

(nem dicsekvésnek szánom, de nekem már jelent meg cikkem itt-ott-amott igazolvány nélkül is - és igazából pont ez vezetett arra, hogy érdemes lenne meg is tanulni a szakmát, nem csak irogatni. Egyébként hasznos volt, mert a tévés-, és rádiós újságírásról is sokat tanultam. Rádiós nem biztos, hogy szeretnék lenni, de már kétféle tévébe is hívtak azóta (regionális és egy országos B) ) Fogalmam nincs, hogy mit látnak bennem, de bármi legyen is az, én nem látom :D )

Maj meglátjuk, mi lesz...

Az élet kegyetlensége viszont, hogy mire felnőttél, addigra jössz rá, hogy a "magadnak tanulsz" közhely mennyire igaz... és erre pont akkor kell rájönni, amikor már nagyon rossz visszaülni az iskolapadba :P

Köszönöm a gratulációt amúgy ;) sőt! Külön gratula jár nekem azért, mert egy csomószor bkv-val vonszoltam el magam a suliba :D

Itt szertném jelezni, hogy további szánalomra tartok igényt, mivel még a jövőhéten is villamosoznom kell, amit különösen nagy fájdalom, így, két hét után B)

Holnap mondanak egy árat a gépműhelyben - hátha szívrohamot kapok - és akkor eldől minden. Túl sokat nem akarok/tudunk erre áldozni ...

Szóval a holnapi nap izgibb lesz,m int a szombati vizsganap... :D Nagyon fáj már nekem a bkv-zás....

Link to comment
Megosztás:

Sztem feküdj neki valami 10 kötetes történetnek tudom azok az írók nade ujság vagy könyv azmár olyantökmindegy , aztán a belehet kaszírozni a cuccost! kikell találni valami bitang főhőst mint anno a fehér ló fia aki lótejen nöt fel és egyszarvú volt az anyja és a kérget lenyúzta a fáról :D

Link to comment
Megosztás:

Gratula Hajni.

Ezentul ingyen koncert, hatalmas partik?

:P

;) ohhh yeaaaaaaaahhhhhhh! B) mostantól kajabeszerzés kizárólag a svédasztalos sajtótájékoztatókról történik B) aztán ezt lefojtjuk egy ingyen koncerttel, és tiszteletjeggyel lépünk be a baziddráda-deannyiranemjó művészeti kiállításokra :D

És többé nem fog az előfordulni, hogy kifizetek egy halom pénzt a Salvador Dali kiállítás belépődíjjára (mondván: Dalit látni kell,és aztán nyugodtan halunk), melynek második terménél a Makett elkiáltja magát, hogy "Dali egy szar!!! Jobb képet rakok ki zőccségebő', meg gyümiből, mint ez!" :D

Megtörtént eset. Égett is a pofám.... de aztán hazajöttünk, és Makett bebizonyította, hogy képes túlszárnyalni Dali grafikáit :D

(azóta nem mentem vele múzeumba. Azt hiszem, ez érthető....)

Link to comment
Megosztás:

És többé nem fog az előfordulni, hogy kifizetek egy halom pénzt a Salvador Dali kiállítás belépődíjjára (mondván: Dalit látni kell,és aztán nyugodtan halunk), melynek második terménél a Makett elkiáltja magát, hogy "Dali egy szar!!! Jobb képet rakok ki zőccségebő', meg gyümiből, mint ez!" :D

Megtörtént eset. Égett is a pofám.... de aztán hazajöttünk, és Makett bebizonyította, hogy képes túlszárnyalni Dali grafikáit :D

(azóta nem mentem vele múzeumba. Azt hiszem, ez érthető....)

Legalább kiderült,hogy a lányodnak jó izlése van! :P

Link to comment
Megosztás:

Ma sírvafakadtam, mert elment előttem a villamos. Pedig nagyon siettem. :D Azt hiszem, idegösszeomlásom van a bkv miatt... :D

Én ezt nem bírom tovább idegekkel! Apukám sajnált meg, és hozott be dolgozni, hogy ne kelljen várnom még húsz percet a következőre. ;)

Nem bírom tovább... megtörtem... kiidegelt egy villamos.... :P

Link to comment
Megosztás:

Hajni gratula a press igazolványos vizsgádhoz :P .Várjuk a cikkeket a médiában tőled!!! nekem ma volt a gyakorlati végszigorlatom, de sikerült!!!!!!!!!!!!! :D jövő héten államvizsga!! remélem fel tudom lendíteni valahogy majd a Magyar mezőgazdaságot, tenyésztek földigilisztákat vagy valami. Ezzel a diplomával mást úgysem tudok itt kezdeni. De majd kitalálok valamit, ha már 4 évig ezt tanultam.

De a kocsim még mindig darabokban. Marha sokmindent kellett rajta csinálni. És az a legfájdalmasabb, hogy már nem is emléxek milyen volt vezetni Monát. A fehéret meg kezdem megszokni, de annyira ,hogy rendesen unom már. Mégiscsak más a 2 verda :D . Bár egyik kezemben a suli jegyzet a másikban a csiszolópapír , tanulok és a kocsit szépítgetem. lassan már így is alszok.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm ismét :D bár ez nem akkora dolog, mint egy államvizsga.... ez kb. "csak" olyan, mint amikor valaki neve alatt azt látod, hogy 'közíró' - ő nem tanulta ezt sehol, hanem az lett belőle... milyen lenne már: Hol tanultál? - Hááát, közíró egyetemen... mindegy. Ez szar volt... :D

Szóval: megállapítom, hogy Melinda és az én sorsom csúnya közös jegyeket visel: vizsgák, és darabokban heverő autó! :P

Egyébként az tényleg érdekes, hogy hiába ugyanaz a típus, de manta és manta között különbség van! Még ha ugyan olyan motor, váltó stb. van alatta,még akkor is más vezetni...

Huh. Erről jut eszembe.... egy vallomással tartozom Sörös Sándoromnak ;)

Hát az úgy volt, hogy a nagy szakdolgozat mellett kellett sok kicsit is írni műfajonként, amit a végén a vizsgabizottság együtt értékelt. Az természetes volt, hogy az egyik ilyen a mantákról szólt. De kellett csinálni egy eseménytudosítást is, és jobb nem jutott eszembe, mint a "mantaborotválás". A tudjátok miről is szól.... amikor Sanyink mellszőrzete megritkíttatott borotva éáltal rája formában... B)

És Sanyi!!! Igen!!!!! A bocsánatodért kell esedeznem, mert képriprort is volt, és az is ebben a témában... :D

De kitakartam a szemed!!!! :D

Remélem, meg tudsz bocsájtani... :P valahol neked is köszönhetem a jeles bizonyítványomat... B)

Link to comment
Megosztás:

Huh. Erről jut eszembe.... egy vallomással tartozom Sörös Sándoromnak :P

Hát az úgy volt, hogy a nagy szakdolgozat mellett kellett sok kicsit is írni műfajonként, amit a végén a vizsgabizottság együtt értékelt. Az természetes volt, hogy az egyik ilyen a mantákról szólt. De kellett csinálni egy eseménytudosítást is, és jobb nem jutott eszembe, mint a "mantaborotválás". A tudjátok miről is szól.... amikor Sanyink mellszőrzete megritkíttatott borotva éáltal rája formában... ;)

És Sanyi!!! Igen!!!!! A bocsánatodért kell esedeznem, mert képriprort is volt, és az is ebben a témában... :D

De kitakartam a szemed!!!! B)

Remélem, meg tudsz bocsájtani... :D valahol neked is köszönhetem a jeles bizonyítványomat... B)

Neked megbocsájtom, de csak neked! :D Püben pedig várom az irományt! :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval: megállapítom, hogy Melinda és az én sorsom csúnya közös jegyeket visel: vizsgák, és darabokban heverő autó! :P

Egyébként az tényleg érdekes, hogy hiába ugyanaz a típus, de manta és manta között különbség van! Még ha ugyan olyan motor, váltó stb. van alatta,még akkor is más vezetni...

Huh. Erről jut eszembe.... egy vallomással tartozom Sörös Sándoromnak ;)

Hát az úgy volt, hogy a nagy szakdolgozat mellett kellett sok kicsit is írni műfajonként, amit a végén a vizsgabizottság együtt értékelt. Az természetes volt, hogy az egyik ilyen a mantákról szólt. De kellett csinálni egy eseménytudosítást is, és jobb nem jutott eszembe, mint a "mantaborotválás". A tudjátok miről is szól.... amikor Sanyink mellszőrzete megritkíttatott borotva éáltal rája formában... B)

És Sanyi!!! Igen!!!!! A bocsánatodért kell esedeznem, mert képriprort is volt, és az is ebben a témában... :D

De kitakartam a szemed!!!! :D

Remélem, meg tudsz bocsájtani... :P valahol neked is köszönhetem a jeles bizonyítványomat... B)

micsoda szakdolgozati téma!!!ááááááááá :D Sajnos én nem tudtam a mantát beledolgozni az irományomba, bár lovakról írtam, de a vizsgabizottság állatorvosa nagyot nézett volna, ha a lóerőkről kezdek beszélni. :D Sanyi meg úgyis örül a hírnévnek, gondolom ;) .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.