Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Számomra még furcsa, hogy a második pontban nem említi a simább felület súrlódáscsökkentő hatását. :huh:

Nincsenek továbbá mérési eredmények sem. Úgyhogy ezt én egyértelmű marketingnek gondolom. Ami nem jelenti még, hogy a termék egyébként rossz lenne. Lehet, hogy csak nagy kamukkal lehet egyáltalán eladni valamit belőle.

Hasonló a véleményem, kiegészítve azzal, hogy biztos jó-e a motornak az a filmréteg??? mert a hengerfalon

ugye más szerepek fontosabbak egy filmréteg kialakításánál... :lol:

Továbbá nem látom, mi szerepe van egy filmrétegnek a jobb hatásfokú égésben???

Link to comment
Megosztás:

Igen, svédeknél már van ilyen, kapcsolási rajz is van hozzá! Egyik haver C14NZ-nél megemelte a benzinnyomást (1,4 bar) egy külső állítható szabályzóval és nagyobb előgyújtást adott neki persze megjelölte a gyújtáselosztón a benyás és az E85-ös állást, hogy bármikor át lehessen állítani. :lol:

Ennyi az egész? Rögtön rohanok nyomásszabályzóért... :huh: de most komolyan nem kell hozzá más, pl vez. elektronika?

Link to comment
Megosztás:

Jaaaj,de nagyon béna vagyok!!! Most néztem vissza a múltkori tankolásomat,és nem 12 volt a fogyim,hanem csak 10.5. Valamiért ez maradt meg bennem,dehát ezt a rokony 1.4-ese (caravan) produkálta,most már emlékszem. :lol: Sorry mindenkitől. Ma tankoltam,nem akartam megtudni,mennyi lesz,de pozitívan csalódtam. 9.3 lityi. Nem hiszem el,pedig mióta fent van a sportdob,elég rendesen megyek vele.Mondjuk kapott egy üveg Cataclean-t is az utolsó tankolásnál,de egy héttel később a kipuffosnál megtudtam,hogy ki van herélve a katalizátorom :) .Ezt elfelejtette mondani a jó pesti kereskedő :huh: Mindegy,szerintem nem is rakatok bele,mert 1-2-re tönkremenne a rövid távok miatt.De majd meglátom.Szóval minusz 1 liter,igaz nincs az a dermesztő hideg,mint hónap elején.Lehet tényleg nem 2000 környékén kellett volna váltani,mint eddig (de én így tanultam) :) .Kiváncsi leszek ezekután a nyárira,lehet lemegy 8 alá :D .

Link to comment
Megosztás:

dehát még az is sok

6 körül kéne lennie

katalizátro meg nem megy oylan hamar tönkre a rövidtávok miatt se

Ideális esetben (autóút-autópálya) valóban tudja a 6-ot,de én napi 2x4km-t megyek vele városban,plusz 1-2 bevásárló körút,hideg motorral,mint már írtam előrébb. Azért ez elég távol van tőle,nem gondolod? :lol: De ha ezt valaki megcsinálja,annak gratulálok :huh: Katalizátornak szintén el kellene érni az üzemi hőmérsékletet,hogy működjön,és ne menjen tönkre,itt legalábbis úgy olvastam.De lehet,rakatok bele,még nem döntöttem el,áprilisban lesz zöldkártya.

Link to comment
Megosztás:

zöldkarihoz nem ártana...

én is rövideket megyek vele, de csak a leghidegebben evett 9 körül.

és ez csak 1,4 es és azt mondják "itt" hogy az 1.6 os kevesebbet eszik :)

Hát,ha nem tolom neki még sima egyenes úton is (3-ban 80-100 :lol: ),ahogy mostanában,lehet kevesebb lenne.Eddig szerintem meg azért volt sok,mert nagyon hamar váltottam,és meg volt erőltetve (50-nél már 5-ben :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Hát,ha nem tolom neki még sima egyenes úton is (3-ban 80-100 :) ),ahogy mostanában,lehet kevesebb lenne.Eddig szerintem meg azért volt sok,mert nagyon hamar váltottam,és meg volt erőltetve (50-nél már 5-ben :huh: )

én is 50el 5be megyek

hallani lehet a hangján is mikor erőlködik, azt figyeld.

ezenfelülvákumcsövek fojtószelepház takarítás, alapjárati mocival együtt :)

nekem ezeket tanácsolgatták.

és nekem 6 lityós fogyi elég általánosan jön persze én használok pl metabondot is, ez a hidegjárást biztos segíti :lol:

Link to comment
Megosztás:

én is 50el 5be megyek

hallani lehet a hangján is mikor erőlködik, azt figyeld.

ezenfelülvákumcsövek fojtószelepház takarítás, alapjárati mocival együtt :)

nekem ezeket tanácsolgatták.

és nekem 6 lityós fogyi elég általánosan jön persze én használok pl metabondot is, ez a hidegjárást biztos segíti :lol:

Tervbe van véve az alapjárati tisztogatás (lassan esik vissza alapjáratra,meg nem is egyenletes),csak ahhoz jobb idő kell :huh: Addig elketyeg így is :)

Link to comment
Megosztás:

Tervbe van véve az alapjárati tisztogatás (lassan esik vissza alapjáratra,meg nem is egyenletes),csak ahhoz jobb idő kell :huh: Addig elketyeg így is :lol:

én is nemrég csináltam nem volt jobb idő :)

csak vigyázz a köcsög gumigyűrűre, nekem kiesett leesett a garázs alatti pincébe

azt hittem sose találom meg, de meglett hálistennek :)

Link to comment
Megosztás:

én is nemrég csináltam nem volt jobb idő :)

csak vigyázz a köcsög gumigyűrűre, nekem kiesett leesett a garázs alatti pincébe

azt hittem sose találom meg, de meglett hálistennek :lol:

Nekem biztos nem fog odaesni,panelban lakok,csak csillaggarázs van :) .Amúgy nem szeretem a nézőket,ha jobb idő lesz,majd kimegyek rokon kertjébe.Hátha ő is kedvet kap a tisztogatáshoz :huh: .

Link to comment
Megosztás:

46 Liter / 493 Km

vót benne 330 Km balaton meg a maradék város...

ugyanarra a kútra mentem vissza ugyanarra a fejhez...

a fene se érti hogy ez most hogy lett ilyen kevés ...

Kevés a 9,33 ilyen futási paraméterek mellett? Ez bő 1 literrel több mint az én éves átlagom, és 8 decivel a januári átlagomnál. Oké tudom, GSI! :)

Link to comment
Megosztás:

az a baj hogy ingadozik...

az autópályázás végig 110-130 volt ... 3x szor probáltam meg gyorsan menni ... szóval összesen mentem max. vagy 5 km-ert 200 felett... nem hiszem hogy ez sok...

városban meg elég sok volt a dugó...

máskor meg volt hogy 13-15 körül ki jött a városi fogyi...

na szal a lényeg hogy nem igazán lehet kiismerni hogy mikor, mennyit, és miért fogyaszt... kvázi most többre számítottam és nemtudom hogy csal e a kút vagy hogy jött ez ki ...

Link to comment
Megosztás:

az a baj hogy ingadozik...

az autópályázás végig 110-130 volt ... 3x szor probáltam meg gyorsan menni ... szóval összesen mentem max. vagy 5 km-ert 200 felett... nem hiszem hogy ez sok...

városban meg elég sok volt a dugó...

máskor meg volt hogy 13-15 körül ki jött a városi fogyi...

na szal a lényeg hogy nem igazán lehet kiismerni hogy mikor, mennyit, és miért fogyaszt... kvázi most többre számítottam és nemtudom hogy csal e a kút vagy hogy jött ez ki ...

ilyen sokféle üzemmel ne is csodálkozz, hogy nem az jön amit gondolsz :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.