Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Találtam egy jó kis olvasmányt E85 fogyicsökkentésről: http://e85vehicles.com/converting-e85.htm

Eleve K and N (azért írom így, hogy a Sametime ne induljon el) sportlégszűrő betétet használok, Bosch Platinum 4 gyertyát javasol ki fogom próbálni. Holnap megmérem a fogyimat és utánna kicserélem a gyertyákat. :huh:

Lehet nem jól értem, de e85-öt is akarsz beletenni? Vagy csak a gyertyától várod a csökkenést?

Előbbi esetben hogyan oldod meg a többletüzemanyagot?

Link to comment
Megosztás:

Vectra B-ben lehet olvasni róla, jelenleg Warwolf-nak és nekem van flextek elektronikája és kizárólag E85-t tankolunk, ismerkedünk vele. Azóta már ez a technika is fejlődött, kb. 2 hete jelentek meg a teljesen automata FFV elektronikák érdekes módon a svédeknél most tanulmányozom. :huh:

Warwolf Vectra B - Flextekről kép:

33374781.jpg

Link to comment
Megosztás:

Vectra B-ben lehet olvasni róla, jelenleg Warwolf-nak és nekem van flextek elektronikája és kizárólag E85-t tankolunk, ismerkedünk vele. Azóta már ez a technika is fejlődött, kb. 2 hete jelentek meg a teljesen automata FFV elektronikák érdekes módon a svédeknél most tanulmányozom. :lol:

Warwolf Vectra B - Flextekről kép:

Köszi, majd megnézem, azért a tapasztalatok ide is jöhetnek, ha már f astrában is van. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát elég érdekes.Ezt írják:"Két tankolás után már érezheti is a hatását." Az első tankolásnál vajon miért nem?

Én kipróbáltam, gondoltam nekem ennyit megér mástnem majd mindenkinek terjeszteni fogom a kapszula "jó" hírét

nekem a második tankolás is meg történt, de már az elsőnél is lehetett érezni valami változást. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, de mondjuk egy észrevétel amikor hirtelen gyorsítani kezdtem akkor hátammögött lévőknek jól odakormoltam nos ez jelentősen lecsökkent és a gyorsulása is jobb lett az autónak fogyasztást még nem igazán néztem de majd azt is megnézem és majd írok arról is csak ennyit tömören.

Link to comment
Megosztás:

Én kipróbáltam, gondoltam nekem ennyit megér mástnem majd mindenkinek terjeszteni fogom a kapszula "jó" hírét

nekem a második tankolás is meg történt, de már az elsőnél is lehetett érezni valami változást. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, de mondjuk egy észrevétel amikor hirtelen gyorsítani kezdtem akkor hátammögött lévőknek jól odakormoltam nos ez jelentősen lecsökkent és a gyorsulása is jobb lett az autónak fogyasztást még nem igazán néztem de majd azt is megnézem és majd írok arról is csak ennyit tömören.

Én alapvető szkeptikus vagyok ezekkel a csodaszerekkel kapcsolatban, de konkrétan erről már én is hallottam jót (biztos forrásból). Ennek ellenére duplán gyanús, mert itt még csak meg sem kísérlik leírni hogy milyen "módszerekkel" éri el a leírt hatásokat. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én alapvető szkeptikus vagyok ezekkel a csodaszerekkel kapcsolatban, de konkrétan erről már én is hallottam jót (biztos forrásból). Ennek ellenére duplán gyanús, mert itt még csak meg sem kísérlik leírni hogy milyen "módszerekkel" éri el a leírt hatásokat. :huh:

Nekem is gyanús ez a "nasa fejlesztés" szöveg... :lol:

Vannak olyan adalékanyagok, amik tényleg tudják hozni az említett hatásokat, azt mondjuk nem

tudom hogy ez azok közé tartozik-e :)

Link to comment
Megosztás:

mégvalami a tabletták hátulján található egy cím: www.myffi.biz itt is írnak a tablettáról

Na megnéztem. Itt már tényleg ír valamicskét. (elég furákat)

Lényegében 3 indokot említ:

A fém részeken egy filmréteg keletkezik. (Its ingredients are used to treat the metal surfaces by forming a film that is technically called thermally derived oxidation.) Ezért:

1: a filmréteg meggátolja a sugárzó hő átadást (gondolom visszaveri), ami magasabb égési hőmérsékletet, nagyobb tágulást????, és több erőt eredményez (film inhibits the transfer of radiant heat. This directly results in higher combustion temperature, greater expansion, and more power.)

2: a filmréteg simább felületet biztosít javítva az üzemanyag eloszlását (film provides is a polished surface effect that allows even distribution of the fuel)

3: a hatóanyagok reakciója révén ...sallalala... több hő keletkezik. (The active compounds of the MPG-CAPS™ in combination with the heat in the cylinder cause a catalytic reaction that promotes better disassociation of chemicals and better burn. The catalytic reaction is also exothermic and produces heat.)

A három ok 30-40%-al több tágulást???? eredményez azonos üzemanyagmennyiség mellett. (these three benefits result in a total of 30-40% more expansion in the cylinder with an equal amount of fuel.)

Még ír egyebeket is, de ez most nem lényeg.

Ami gondom van az a tágulás elsősorban meg a túlzó számok. A tágulást egyértelműen meghatározza a főtengely és a hajtókar hossza. 1 mm-rel sem fog többet tágulni a gáz. Mivel nagyobb hőmennyiségről beszél gondolnám a nyomás növekszik. (erről ugyan ez szó nincs, de ez törvényszerű hogy növekszik) Ekkor viszont a 30-40% a bibis. :lol: Pe=pe*V*z*n*i képletből látszik mekkora hatása van a nyomásnak (pe) a teljesítményre. Ez abszolút hihetetlen.

Számomra még furcsa, hogy a második pontban nem említi a simább felület súrlódáscsökkentő hatását. :huh:

Nincsenek továbbá mérési eredmények sem. Úgyhogy ezt én egyértelmű marketingnek gondolom. Ami nem jelenti még, hogy a termék egyébként rossz lenne. Lehet, hogy csak nagy kamukkal lehet egyáltalán eladni valamit belőle.

Link to comment
Megosztás:

Igen, svédeknél már van ilyen, kapcsolási rajz is van hozzá! Egyik haver C14NZ-nél megemelte a benzinnyomást (1,4 bar) egy külső állítható szabályzóval és nagyobb előgyújtást adott neki persze megjelölte a gyújtáselosztón a benyás és az E85-ös állást, hogy bármikor át lehessen állítani. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.