Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

sziasztok

bocs h idepofátlankodok, de kérdezném a tapasztaltabb kollegákat, hogy 1,4-es ecotec astra városban ehet-e 11-12L / 100km-en, igaz h a kocsi napi 3szor van elinditva- 2-3 km-es, távokon, nagyon fel se melegszik igaz. de én akkor is sokallom..., vagy lehet h csak a minusz 6-8 fok teheti, az a baj nyáron nem igen mértem. cseréltem lambdaszondát, szénszürőt, mi lehet még rossz rajta? termosztát, azt honnan lehet tudni h rossz?, takarjam le a hütöt?

bár multkor mentem vele hosszútávon ott 210 km-t ment, 13l-ből. szerintetek? előre is kösz: ádám

Link to comment
Megosztás:

akkor melegítsem kicsit alapjáraton, v takarjamm le a hűtőt, vagy?

Ha én lenullázom az átlagfogyasztásmérőmet és utána elindulok, az első 3 kilométeren akár 20 l / 100 km-es átlagot is mutat nekem. Szóval rövid távokon ne várj kis fogyasztást!

Link to comment
Megosztás:

erre a vízmelegítőre ki kéne dolgozni valami házi megoldást.

az időzítést gabimester már megoldotta az 500 Ftos időzitővel, a melegítő részt kellene megoldani.

hideg mocin a termosztát nincs nyitva, szovala kis vízkörbe kellene beépíteni valami keringetővel ellátott merülőforralot.

ha elég idő van keringető se biztos hogy kell, mert akkor idővel átmelegszik az egész szép lassan.

ötletek???

legegyszerűbb:

a hűtő és a blok közzé egy doboz amibe bele van aplikálva a merülőforraló, és van neki egy 220as csatlakozása, pl számítógépes tápbol kiszerelt csatival.

keresni kellene egy formailag megfelelő merülőforralót, és egy jol zárható dobozta, amire rá lehet a csöveket csatolni.

Link to comment
Megosztás:

erre a vízmelegítőre ki kéne dolgozni valami házi megoldást.

az időzítést gabimester már megoldotta az 500 Ftos időzitővel, a melegítő részt kellene megoldani.

hideg mocin a termosztát nincs nyitva, szovala kis vízkörbe kellene beépíteni valami keringetővel ellátott merülőforralot.

ha elég idő van keringető se biztos hogy kell, mert akkor idővel átmelegszik az egész szép lassan.

ötletek???

legegyszerűbb:

a hűtő és a blok közzé egy doboz amibe bele van aplikálva a merülőforraló, és van neki egy 220as csatlakozása, pl számítógépes tápbol kiszerelt csatival.

keresni kellene egy formailag megfelelő merülőforralót, és egy jol zárható dobozta, amire rá lehet a csöveket csatolni.

épp te mondtad hogy a kis körbe kéne kötni :huh:

szal a fűtőradiátor és a blokk közé gondoltad szerintem :lol:

de én nem játszanék ilyen házi megoldásokkal, annál megbízhatóbb dolgok

érdekelnek csak :D

Link to comment
Megosztás:

36 ezer ft az szerintem nem csak nekem sok :huh:

A minőséget meg kell fizetni!De nézzük a másik oldalát a dolognak:

A fogyasztás csökkenése,egy esetleges időelőtti motorfelújítás mennyit jelent,vagy egy akkucsere.A komfortérzetről nem is beszélve,hogy milyen jó egyből a meleg utastérbe beülni,nincs lefagyva,párásodva az ablak ,kilátsz a kocsiból rendesen.Nem arra figyelsz,hogy fázol,dideregsz,hanem a forgalmat követed figyelemmel!

Link to comment
Megosztás:

hát ez igy összességében többszörösen is visszahozza az árát.

az tény és való, talán majd a saját keresetem is lesz és nem csaka biznisz meg az alakalmi pénzek jelentik a bevételt, akkortalán nekem se lesz sok ez a közel 40 ezer Ft

Link to comment
Megosztás:

A minőséget meg kell fizetni!De nézzük a másik oldalát a dolognak:

A fogyasztás csökkenése,egy esetleges időelőtti motorfelújítás mennyit jelent,vagy egy akkucsere.A komfortérzetről nem is beszélve,hogy milyen jó egyből a meleg utastérbe beülni,nincs lefagyva,párásodva az ablak ,kilátsz a kocsiból rendesen.Nem arra figyelsz,hogy fázol,dideregsz,hanem a forgalmat követed figyelemmel!

Ez mind igaz, csak sztem sokunk autója csillaggarázsban áll. Az utcán ugyan hova dugom be a cstlakozót? A benzines előmelegítők pedig qrv@ drágák.

Link to comment
Megosztás:

Ez mind igaz, csak sztem sokunk autója csillaggarázsban áll. Az utcán ugyan hova dugom be a cstlakozót? A benzines előmelegítők pedig qrv@ drágák.

nekem gariba áll, dehát nem fűtött, szoval ugyan oylan hideg van szinte, csak szélvédett, meg nem esik rá a hó esső

Link to comment
Megosztás:

Ez mind igaz, csak sztem sokunk autója csillaggarázsban áll. Az utcán ugyan hova dugom be a cstlakozót? :D :lol: Mondjam? :huh: A benzines előmelegítők pedig qrv@ drágák.

Jó-jó ,hát nem is mondtam én ,hogy kötelező mindenkinek beszerelni és tudom,hogy sok autó áll kinn esőben,hóban ,fagyban.

Arra próbáltam célozni,hogy az a 36 ezer pénz relatív sok vagy kevés!

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó ,hát nem is mondtam én ,hogy kötelező mindenkinek beszerelni és tudom,hogy sok autó áll kinn esőben,hóban ,fagyban.

Arra próbáltam célozni,hogy az a 36 ezer pénz relatív sok vagy kevés!

Ez így igaz. Azért kérdeztem Novy-t, hogy van-e a garázsában 220, mert neki megérné. Csak neki meg nincs rá pénze.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.