Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

11.6 körül mutat a BC....ez 1.5-3 literrel kevesebb mint a nem karácsonyi/2 ünnep közötti lendületes, dugómentes időszakban :huh:

az xe nem szereti a dugóban álldogálást :lol:

Nekem most hogy csak arra a 6km re használom,míg bemegyek dolgozni 12.5 :S .Amint kicsit hosszabb távon autózgatok lemegy 10 alá :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hidegebb volt tavaly, az biztos, de havat tavaly összesen se láttam annyit, mint most 2 hete...

Tavaly a téli hónapokban (az elmúlt 2006/2007 télen) 4-5 fokkal melegebb volt mint a sokévi átlag. Ez statisztikai adat. A január például +5 fokos volt 0,5 helyett. Ezt szerencsére a GÁZFOGYASZTÁSOM is visszajelezte aminek áldásos következményét a gázszámlámon konstatáltam. (Már csak a rovat címe miatt is! ) :lol: Nem hiába volt olyan nagy felhajtás egész Európában a globális felmelegedés miatt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK minden kedves Opel fórumos társamnak!

Eljött az újév és befejeződött az óév. Ideje volt statisztikát készítenem az óévről, ami a benzin és pénzfogyasztásomat is illeti.

Ime itt van:

2007 évi megtett km: 22852,

összes üzemanyag: 1851,6 liter,

éves átlagfogyasztás: 8,10 l/100 km.

Érdekes lehet, hogy ha ezt összesanlítom a tavalyi hasonló számokkal akkor kiderül, hogy bár tavaly kb 10%-al többet autóztam, de az átlagfogyasztásom ugyanennyi volt. (25577 / 2086,01 / 8,155 ).

A havi átlagfogyasztásokat nézve idén a legalacsonyabb átlagom májusban volt, 7,38; (1647 km-en), és a legmagasabb pedig decemberben, 8,92; (1797 km-en). Ebben az utóbbiban nagy szerepe volt 2-3 budapesti 4-5 órás dugózásnak!

Ami az éves szervízre költött költséget illeti, az idén a tavalyihoz képest megduplázódott: idén 214 ezer Ft, tavaly 106 ezer Ft volt.

Mielőtt bárki is sokallaná ezt, itt mondom el, hogy én szervíz költségbe tudom le a kocsimosatást és a gumi és annak csereköltségét is. Márpedig én legalább hetente mosatom a kocsit (~ 52 x 950 = ~ 50 000 Ft / év :lol: Arról sem szabad megfeledkezni, hogy ez egy 15 éves 207000 km-t futott kocsi.

A megnövekedett szervízköltségnek tudom be, hogy 2007-ben az 1 km-re jutó összes költségem 32 Ft-ra növekedett a 2006-os 25 Ft-ról.

Örülnék, ha hasonló számokkal mások is jelentkeznének, csak az összehasonlítás kedvéért!

:huh:

Link to comment
Megosztás:

BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK minden kedves Opel fórumos társamnak!

Eljött az újév és befejeződött az óév. Ideje volt statisztikát készítenem az óévről, ami a benzin és pénzfogyasztásomat is illeti.

Ime itt van:

2007 évi megtett km: 22852,

összes üzemanyag: 1851,6 liter,

éves átlagfogyasztás: 8,10 l/100 km.

Érdekes lehet, hogy ha ezt összesanlítom a tavalyi hasonló számokkal akkor kiderül, hogy bár tavaly kb 10%-al többet autóztam, de az átlagfogyasztásom ugyanennyi volt. (25577 / 2086,01 / 8,155 ).

A havi átlagfogyasztásokat nézve idén a legalacsonyabb átlagom májusban volt, 7,38; (1647 km-en), és a legmagasabb pedig decemberben, 8,92; (1797 km-en). Ebben az utóbbiban nagy szerepe volt 2-3 budapesti 4-5 órás dugózásnak!

Ami az éves szervízre költött költséget illeti, az idén a tavalyihoz képest megduplázódott: idén 214 ezer Ft, tavaly 106 ezer Ft volt.

Mielőtt bárki is sokallaná ezt, itt mondom el, hogy én szervíz költségbe tudom le a kocsimosatást és a gumi és annak csereköltségét is. Márpedig én legalább hetente mosatom a kocsit (~ 52 x 950 = ~ 50 000 Ft / év :lol: Arról sem szabad megfeledkezni, hogy ez egy 15 éves 207000 km-t futott kocsi.

A megnövekedett szervízköltségnek tudom be, hogy 2007-ben az 1 km-re jutó összes költségem 32 Ft-ra növekedett a 2006-os 25 Ft-ról.

Örülnék, ha hasonló számokkal mások is jelentkeznének, csak az összehasonlítás kedvéért!

:huh:

Ha ilyen szépen számontartottam volna dolgokat, akkor én is beírnám, de nem tettem. De azért jó, hogy vki ezt is megteszi. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.