Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Urak, kérdés a következő, ma lekaptuk az öcsém SE motoros autójának a szén szűrőjét. Fura valami cserélve nem volt az biztos mert benne van az évjárat. Egyáltalán kell ezt cserélni, rázogattam aztán potyogni kezdett belőle a szén (télen előnyös lehet vele fűteni) de ez most baj. A csöve 1 vákum dobhoz csatlakozik ezen nem tud keresztül menni a szén, a miénk tiszta volt . Ellenben találtunk 1 vákum csövet ami levolt csúszva, érdekes módon a fojtószelep ház alján lévő cső ami a szenes szűrőtől jött a vákum dobon keresztül. Ki takarítottuk az alapjárati motort, gyorsabban áll visza alapra most már, remélem a fogyasztás csökken.

Pár tankolással a tisztítás után nekem jobb a fogyasztásom. Alig akarok hinni a benzinműszernek, pedig tényleg nehezebben fogy a nafta. Egy tankkal 80-100km-rel többet megyek el azóta.

Link to comment
Megosztás:

120nál elég rendesen észrevehető, a fogyasztás megnövekedése, de én 120körül járok vele oda is akarok érni, nincs időm mindig sétakocsikázni, de 120nál még nem vészes legalábbis nekem...

Autópályás fogyasztás nálam mindig nagyobb, mint az országutas, pedig a pályán sokkal konstansabb az uzemmód.

Link to comment
Megosztás:

ja a légellenállás sajnos nem lineárisan nő:S

szerintem 120 az pont az a sebesség, amivel idő és fogyasztás aránya elfogadható

oda is érsz hamarabb, de nem eszik sokkal többet.

pályán 90el menni eléggé na hogyismondjam...

bár nem mintha 160nál nem előznének meg :(

Link to comment
Megosztás:

Urak, kérdés a következő, ma lekaptuk az öcsém SE motoros autójának a szén szűrőjét. Fura valami cserélve nem volt az biztos mert benne van az évjárat. Egyáltalán kell ezt cserélni, rázogattam aztán potyogni kezdett belőle a szén (télen előnyös lehet vele fűteni) de ez most baj. A csöve 1 vákum dobhoz csatlakozik ezen nem tud keresztül menni a szén, a miénk tiszta volt . Ellenben találtunk 1 vákum csövet ami levolt csúszva, érdekes módon a fojtószelep ház alján lévő cső ami a szenes szűrőtől jött a vákum dobon keresztül. Ki takarítottuk az alapjárati motort, gyorsabban áll visza alapra most már, remélem a fogyasztás csökken.

Szóval normális hogy fejre állítva jön belőle a szén :(

Link to comment
Megosztás:

Az teljesen abnormális... kuka :(

Na akkor lehet röhögni , ha rázogatom akkor zörög mint a babzsák, (tudom mást rázzak) és fejre fordítom akkor jön a szén . Elméletileg ezen keresztül csak benzingőz közlekedik ami a tankon keresztül érkezik ,vagy nem jól gondolom?

Ha ez kuka ,akkor milyennek kéne lenni? Nem zörög , nem jön szén, valaki cserélte már ezt a kütyüt hány huf,

Link to comment
Megosztás:

Na akkor lehet röhögni , ha rázogatom akkor zörög mint a babzsák, (tudom mást rázzak) és fejre fordítom akkor jön a szén . Elméletileg ezen keresztül csak benzingőz közlekedik ami a tankon keresztül érkezik ,vagy nem jól gondolom?

Ha ez kuka ,akkor milyennek kéne lenni? Nem zörög , nem jön szén, valaki cserélte már ezt a kütyüt hány huf,

Hát szén az semmiképpen nem jöhet belőle, meg asszem nem is zörög, csak egy negyon minimálisat.

Volt szerencsém cserélni, u.gy. nincs, a gyári új horror áron van, valami huszonezer, vettem bontottat, azóta rendben... az asszem 3000 Ft volt.

/De menjünk át valahová, mert ez nem fogyasztás :( monjuk a szén is fogy.../

Link to comment
Megosztás:

Hát szén az semmiképpen nem jöhet belőle, meg asszem nem is zörög, csak egy negyon minimálisat.

Volt szerencsém cserélni, u.gy. nincs, a gyári új horror áron van, valami huszonezer, vettem bontottat, azóta rendben... az asszem 3000 Ft volt.

/De menjünk át valahová, mert ez nem fogyasztás :( monjuk a szén is fogy.../

úhhhh, hát ezért furcsálom hogy elromlik, persze szűrő de akkor sem értem a működést, benne van a szén csakhát darabokban. Más senki nem szedte még le?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ugyanaz lehet a funkciója, mint a konyhai légelszívóknál az aktívszén szűrőnek. Ott is széngranulátum van porózus anyag között, ami megköti a zsírt. Ott addig használható, amíg megrázva csörgő hangot ad. Ha már összeállt, akkor cserélendő, igaz potyogni ebből sem potyoghat a szén. Jelen esetben szerintem a tankba beáramló levegő víz/pára tartalmát hivatott csökkenteni. Régebben nekem nagyon rángatott a kocsi, ismerősöm tanácsolta nézzem végig az innen jövő kis műanyagcsövet, hát egy helyen hozzáért a szelepdeklihez és az teljesen összeolvasztotta. Javítás után megszűnt a rángatás, igaz előtte sem fogyasztott vészesen sokat. A közeljövőben rá akarok újból nézni/nézetni a tankszellőzésre vannak-e a csőbe széndarabkák, mivel nem hagy nyugodni a múlkori kanyarokban való rángatás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ugyanaz lehet a funkciója, mint a konyhai légelszívóknál az aktívszén szűrőnek. Ott is széngranulátum van porózus anyag között, ami megköti a zsírt. Ott addig használható, amíg megrázva csörgő hangot ad. Ha már összeállt, akkor cserélendő, igaz potyogni ebből sem potyoghat a szén. Jelen esetben szerintem a tankba beáramló levegő víz/pára

na akkor 1-1 :P :( de jó hogy az enyém dizil ott nincs ilyen ? csak hát most aztán teljes bizonytalanság

Link to comment
Megosztás:

Magyarországon?

Simán.

De én inkább azt gondolom, hogy a kútfej elromlott és nem nullázta az előző tankolás eredményét.

Nem lehet "megbütykölni". :(

Viszont az nem lehetetlen, hogy hibás volt a kútfej elektronikája, viszont ebben az esetben az

a furcsa számomra, hogy akkor más tankoláskor ugyanezen a kútfejen miért nem jött elő ez a

hiba?

A kútfejek és a kassza zárt rendszert alkotnak, és egy úgynevezett feketedobozba mentenek

automatikusan minden tranzakciót. Ezt a feketedobozt minden esetben az apeh is ellenőrzi,

és ha nem stimmel valami, automatice bezáratja az adott kutat. Ezen kívül a kútfejek hitelesítve

is vannak, minden belenyúlás látható nyomot hagy, ilyen esetben szintén bezáratná az OMH a

kutat. Pécsen a régi cégnél gyártottunk ilyen kasszarendszereket :P

Link to comment
Megosztás:

Na ezért szoktam én várni kezemben a töltőpisztollyal amig le nem nullázza amagát a kút. Csak ezután kezdek el tölteni. Szerintem ebben a történetben tényleg nem nullázhatott a kút és ezt nem figyelthette az ürge.

Amíg nem nullázódik, nem is indulhat el a szivattyú. :(

Link to comment
Megosztás:

A kútfejek és a kassza zárt rendszert alkotnak, és egy úgynevezett feketedobozba mentenek

automatikusan minden tranzakciót.

Anno az én pénztárgépem is ilyen volt. Persze kulcsom "nem volt" a fekete dobozhoz (máig őzöm)mert a szervíz amikor kiiktatta a feketedoboz törlésének a lehetőségét, nem adta ide. Meg azt sem láttam, hogy mit kell hova kötni a törléshez.

De az, hogy kitágult a tank ...

Link to comment
Megosztás:

Kutaknál nem ilyen egyszerű a történet. Mivel jövedéki adós a történet, jobban ellenőrzött, nem veszhet el feketedoboz

adat észrevétlenül. Régen (amikor én melóztam ezekkel) a pénztárgépben ezt egy beépített kártya látta el, eprommal,

amit csak kvarclámpával lehetett törölni. Így ki volt zárva, hogy a kutasok ezzel variáljanak. :cry:

Manapság még jobban védett a rendszer. :(

Mint mondtam, kiadási hibát csak a kaszsa, vagy a kútfej elektronika meghibásodása okozhat, bár a fenti esetben nem

értem, miért csak abban az egy esetben jött elő. Mindenesetre remélem, én nem futok bele egy ilyen hibás kútfejbe a

jövőben :P

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel tankoltam a bécsi uti essonál. Kb 7eFt-ért tankoltam. Erre kasszánál bemondom a kót számát és a kijalzőn megjelenik több mint 9eFt. Mosdom ez így nem ok. Erre nagy káromkodás, bocsénatkérés stb... (Persze ekkor már lehúzta a kártyám. Lényeg, hogy az előttem cigit és újságot vásároló tételeit az én tankolásomhoz csapta. Szerencsére kp-ban megkaptam a különbözetet.

Csaj saját bevallása szerint ez ma reggel a második mellékasszázása volt. Szóval figyeljetek! :(

Ja és a témához hozzászólva: Amióta nálam az autó a legroszabb fogyasztást produkáltam 9,9l/100km. 100% bp dugókban araszolással. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.