Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A termosztát nézve nem lett de nem melegszik az autó ha erre gondolsz. A lambda szonda megg boltból lett véve 9500ft.

A lambda szondából ami nem fog csalódást okozni és elég tartós is lesz az olyan 20 felett kezdődik.

A termosztátnál pedig arra gondolt, hogy gyorsan bemelegszik-e és menet közben tartja-e folyamatosan a min. 90*C-ot.

A kétvezetékes motorhőfok jeladót vizsgáltátok-e már? Az értékei benne vannak a GyIK topikban.

A 7,5liter országúton tényleg sok. Nekem télen, csak városi rövidtávokon is 7,6 volt a legtöbb.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Valószinü, meg van a probléma oka bár nem tudom,ez lehet e az ok.

A vezérműtengely kopása okozhat ilyet? Egy szelep párnál kopott a töbinél azt mondták jó. Ha ezt cserélni akarom hol érdemes venni?

Ha kopik a vezérműtengelyen a bütyök, akkor a szelepek rövidebb ideig, illetve kevésbé vannak nyitva. Ebből teljesítmény veszteség következhet, de fogyasztás emelkedés nem nagyon. Főleg ha csak egy hengernél kopott a bütyök.

Vajh mitől kopott meg? Általában a vezérmű tengely tovább bírja mint a forgattyús tengely!

Link to comment
Megosztás:

Ha kopik a vezérműtengelyen a bütyök, akkor a szelepek rövidebb ideig, illetve kevésbé vannak nyitva. Ebből teljesítmény veszteség következhet, de fogyasztás emelkedés nem nagyon. Főleg ha csak egy hengernél kopott a bütyök.

Vajh mitől kopott meg? Általában a vezérmű tengely tovább bírja mint a forgattyús tengely!

Link to comment
Megosztás:

Gorbi köszi a gyors választ.

A vizsgáztató helyre nem engedtek be nem tudok semmi értéket csak annyit hogy a co teljesen normális az a HC az borzalmas cseréltessek lambda szondát.

Magyarul vigyem el rakjuk számítógépre és megmutatja mi a gond ?

Szia,

erre nem láttam választ!

Nem kell számítógépre nem kell rakni, ki lehet villogtatni a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérédsem lenne,hogy melyik benzinkút a legjobb?

Miért is kérdezem?

Mert adott,hogy tankoltam Mol-nál 95 és ugye következő tankolásom már OMW-nél volt.És majdnem 100km többet tudtam menni vele.Én nem hittem el,hogy enyi különbség van benzin és benzin között.Azért szeretném megtudni,hogy hol érdemes taknolni.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapsztalata észrevétele?

Válaszotokat előre is köszönöm. :D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérédsem lenne,hogy melyik benzinkút a legjobb?

Miért is kérdezem?

Mert adott,hogy tankoltam Mol-nál 95 és ugye következő tankolásom már OMW-nél volt.És majdnem 100km többet tudtam menni vele.Én nem hittem el,hogy enyi különbség van benzin és benzin között.Azért szeretném megtudni,hogy hol érdemes taknolni.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapsztalata észrevétele?

Válaszotokat előre is köszönöm. ;) ;)

MOL-nál ez a tapasztalatom! :icon4: :icon4:

10 L gázolajban 1 marék jég... ;)

kép 1 kép 2 kép 3 kép 4 de 100 km különbség... nem biztos, hogy az üzemanyagon múlott csak, lehet kisebb volt a cipőd is kissé :D ;)

Valamennyi biztos múlik azon is, de 1 tanknál 6 L... azt nem hinném!

Románia Petrom benzinkutak! Nállam az a tuti! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérédsem lenne,hogy melyik benzinkút a legjobb?

Miért is kérdezem?

Mert adott,hogy tankoltam Mol-nál 95 és ugye következő tankolásom már OMW-nél volt.És majdnem 100km többet tudtam menni vele.Én nem hittem el,hogy enyi különbség van benzin és benzin között.Azért szeretném megtudni,hogy hol érdemes taknolni.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapsztalata észrevétele?

Válaszotokat előre is köszönöm. :D :icon4:

Annyi különbség nem hiszem hogy lenne. Az elég soknak tűnik. Vagy pedig azért lehetett ekkora különbséged, mert más volt a körülmény, Pl. többet mentél országúton és ezért fogyasztott kevesebbet, vagy pedig többet mentél városba és azért fogyasztott többet a másik benzinnel. De tény, hogy benzin és benzin között vannak különbségek. Én pl. eddig egy kisebb magánkúton tankoltam és ingadozott az alapjáratom. Most hogy átálltam a shell-re azóta megszünt az alapjárat ingadozásom.

Link to comment
Megosztás:

Annyi különbség nem hiszem hogy lenne. Az elég soknak tűnik. Vagy pedig azért lehetett ekkora különbséged, mert más volt a körülmény, Pl. többet mentél országúton és ezért fogyasztott kevesebbet, vagy pedig többet mentél városba és azért fogyasztott többet a másik benzinnel. De tény, hogy benzin és benzin között vannak különbségek. Én pl. eddig egy kisebb magánkúton tankoltam és ingadozott az alapjáratom. Most hogy átálltam a shell-re azóta megszünt az alapjárat ingadozásom.

Az az érdekes,hogy vezetésem ugyanolyan volt mint eddig és nem mentem többet országuton.Legközelebb Shell.hez megyek megnézem azt :D

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes,hogy vezetésem ugyanolyan volt mint eddig és nem mentem többet országuton.Legközelebb Shell.hez megyek megnézem azt :D

Próbálgass ki minden kutat, és majd kiderül, hogy melyik a legjobb neked. Mert szerintem ugyan azon márkán belül, kút és kút között is van különbség. Mert most legutóbb egy másik shell kútnál tankoltam, és ott a töltőpisztoly lekattant két liter után. Csodálkoztam is hogy tele is van a tankom, hogy két liternél lekattant a pisztoly? Pedig majdnem üres tankal álltam oda. És lassan kellett tankolnom, mert állandóan lekattant. Másik shell kútnál ilyen nem volt sose.

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes,hogy vezetésem ugyanolyan volt mint eddig és nem mentem többet országuton.Legközelebb Shell.hez megyek megnézem azt :D

Én a múltkor kénytelen voltam nem a megszokott hanem egy másik kúton tankolni viszont ugyan annál a márkánál/hálózatnál és arra lettem figyelmes, hogy a pisztoly hamarabb kattant le mint ott ahol rendszeresen tankolok - az most egy másik kérdés, hogy miért és végül is nem is fontos - és igy kb. 1,5-2l-el kevesebb ment bele.(mindig tele tankolom, de nem szokom "kattogtatni" tovább, minek!?) Lehetséges, hogy valami hasonló miatt és plusz még egyéb közlekedésbeli, vezetési stilusbeli körülmény okozhatta. Ilyen eltérés nem lehet két "ugyanolyan"(értsd 95-ös) benzin között, szerintem(sem). :icon4:

szerk.: ..nocsak, atis is hasonlóra gondolt.....nem vagyok egyedül a tézisemmel!? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérédsem lenne,hogy melyik benzinkút a legjobb?

Miért is kérdezem?

Mert adott,hogy tankoltam Mol-nál 95 és ugye következő tankolásom már OMW-nél volt.És majdnem 100km többet tudtam menni vele.Én nem hittem el,hogy enyi különbség van benzin és benzin között.Azért szeretném megtudni,hogy hol érdemes taknolni.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapsztalata észrevétele?

Válaszotokat előre is köszönöm. :D :icon4:

Én nagyon sokáig lukoil-oztam!De már egy jó ideje áttértem a shell-re vagy az omw-re!Ez a két kút ami nekem bejött!És ezeken is szoktam tankolni!!És azóta jobb is az autó!Főleg ha 100-ast tankolok (nagy ritkán)!Legtöbbször sima 95-ös megy bele!

Ahogy már elöttem is irták érdemes több kutat kipróbálni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.