Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

2460 km-en 124 L-el ==> 5,04 L/100 km :D

ebből kb 200 km autópálya, kb 300 km max 4-esben (rossz út miatt, hegyre fel, hegyről le...) :D , a többi vegyesben, 1600 km 5 személlyel, a többi 2-vel. B)

Érdekes módon olaj nem fogyott, pedig rendesen pörgettem ám néha. :D

1 defekt, utolsó 400 km-en éjjel hazafelé a pótkerékkel jöttünk, a szépséghiba csupán az volt, hogy nem volt rendesen kicentírozva.. :D 90 felett vert mint állat... nem is nagyon mentem fölötte még pályán sem... :)

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolás:

558 km, 41.36 liter 95-ös

7.4 l / 100km

Főleg városban használva, amikor meg nem, akkor tipikusan pörgetve mindenfele.

Lesz ez még jobb is :D

Időbeli lebontásban az utolsó tankolás valahogy március közepén volt B)

Az enyém 1,5 hete lett teletolva, most megint prozik a tank... :) Holnap teleöntöm megint! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam: 45.15L - 796km -> 5.62L/100km :D :D

Májusi átlagom: 141,93 l / 2076 km= 6,83

Ez eddig csúcs nálam lefelé! Igaz, a keskenyebb téli kerekemmel....

Ezután tegnap Sóskút - Dunaújváros szigorúan 90-el 5,7 l/100 km computer szerint...

Olllajkályhákkal fogyiban nem versenyzek, legfeljebb az úton. Azt viszont nem nevezném versenynek, mert nem ellenfelek! :D

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolás:

558 km, 41.36 liter 95-ös

7.4 l / 100km

Főleg városban használva, amikor meg nem, akkor tipikusan pörgetve mindenfele.

Lesz ez még jobb is :D

Időbeli lebontásban az utolsó tankolás valahogy március közepén volt :D

Akkor azóta adóra, műszaki vizsgára, meg biztosításra többet költöttél mint benzinre! :D

Link to comment
Megosztás:

Májusi átlagom: 141,93 l / 2076 km= 6,83

Ez eddig csúcs nálam lefelé! Igaz, a keskenyebb téli kerekemmel....

Ezután tegnap Sóskút - Dunaújváros szigorúan 90-el 5,7 l/100 km computer szerint...

Olllajkályhákkal fogyiban nem versenyzek, legfeljebb az úton. Azt viszont nem nevezném versenynek, mert nem ellenfelek! :D

Ha ezt nekem írtad, nézd meg az aláírásomat :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint megérte a mocifelújítás! :D Örülök, hogy bevált! Továbbra is vigyázz rá nagyon! :lol:

Már akkor feltűnt, hogy nem akar zabálni, mikor tankoltam üres tankra 8 liter benzint és elmentem vele 150 km-t simán. :D

Jade nem sajnáltam ám a gázpedált, mert lejárt már az 1000km bejáratás. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Már akkor feltűnt, hogy nem akar zabálni, mikor tankoltam üres tankra 8 liter benzint és elmentem vele 150 km-t simán. :D

Jade nem sajnáltam ám a gázpedált, mert lejárt már az 1000km bejáratás. :D :D

Aztán megint széttaposod. :P

Link to comment
Megosztás:

Akkor azóta adóra, műszaki vizsgára, meg biztosításra többet költöttél mint benzinre! :D

Ne is mondd...

még 3 hónap és 8000 km van hátra az olajcsere periódusból :D

De jön a nyár, jön a több autózás, külföld fele is, pár ezer bele fog kerülni pár hét leforgása alatt majd :D

Már várom, jó lesz elszakadni itthonról, meg a civilizációtól :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha ezt nekem írtad, nézd meg az aláírásomat :D

Nem, bocsi, a kiemelt rész helyesen: Ellenben olllajkályhákkal fogyiban nem versenyzek,.....

Egyébként azért írtam "válaszként" neked, mert láttatni akartam a két motor közti különbséget. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, bocsi, a kiemelt rész helyesen: Ellenben olllajkályhákkal fogyiban nem versenyzek,.....

Egyébként azért írtam "válaszként" neked, mert láttatni akartam a két motor közti különbséget. :D

Arra egy másik mértékegységet kéne használni :D :D

Link to comment
Megosztás:

BLOKK nélkül: 6,5 liter /100 km sok tankolás után.

fele etanol vagy picit több.

Múltkor alig benne és gondoltam máskor is elment tisztán, vettem bele 7 liter E85öt, aztán az alapjáratom eltünt, a fék kuplung benyomására lefulladtam. Hidegen meg dadogott

Na ekkor láttam fele se tréfa: vettem a maradék szegénységjelzőnyi szeszhez 5 liter benzint, egyből helyrejött

Link to comment
Megosztás:

BLOKK nélkül: 6,5 liter /100 km sok tankolás után.

fele etanol vagy picit több.

Múltkor alig benne és gondoltam máskor is elment tisztán, vettem bele 7 liter E85öt, aztán az alapjáratom eltünt, a fék kuplung benyomására lefulladtam. Hidegen meg dadogott

Na ekkor láttam fele se tréfa: vettem a maradék szegénységjelzőnyi szeszhez 5 liter benzint, egyből helyrejött

:D Ahhoz képest hogy csak egy motortésben lebegő hengerfejjel mentél, elég sok :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.