Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hello, nem olvastam vissza, és még új is vagyok... viszont számít fogyasztásban, hogy mennyire van felfújva a kerék? (illetve mennyire kell felfújni a kerekeket, elől-hátul?)

Kössz a választ B)

Hello!

Hát számit valamit,hogy mennyire van felfújva!Álltalában olyan 2.2bar-ra szokták fújni!Attól is függ mennyire van megpakolva a verda!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hát számit valamit,hogy mennyire van felfújva!Álltalában olyan 2.2bar-ra szokták fújni!Attól is függ mennyire van megpakolva a verda!

Köszi szépen! Nekem most hátul 2.2 bar, elől meg 2.4bar. azt mondták elől lehet annyi, mert az a hajtott kerék... sok?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Nekem most hátul 2.2 bar, elől meg 2.4bar. azt mondták elől lehet annyi, mert az a hajtott kerék... sok?

Elméletileg annyira kell fújni amennyi pölö a tanksapkaajtó belsején van, nekem ha jól emlékszem, elöl 2.0, hátul meg 1.8 üresen, bár nem értem mert mind a négy keréken egyforma a súly. B) Ha többet fújsz bele az csökkenti a fogyasztást mert kisebb a kerék gördülési ellenállása is, meg a tapadást is, mert kisebb az asztfaltal érintező felület nagysága. Én is többet nyomok bele, olyan 2.3-at aztán mindenki döntse el maga mennyit akar nyerni a fogyin, és mennyire fontos neki a biztonság.

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg annyira kell fújni amennyi pölö a tanksapkaajtó belsején van, nekem ha jól emlékszem, elöl 2.0, hátul meg 1.8 üresen, bár nem értem mert mind a négy keréken egyforma a súly. :D Ha többet fújsz bele az csökkenti a fogyasztást mert kisebb a kerék gördülési ellenállása is, meg a tapadást is, mert kisebb az asztfaltal érintező felület nagysága. Én is többet nyomok bele, olyan 2.3-at aztán mindenki döntse el maga mennyit akar nyerni a fogyin, és mennyire fontos neki a biztonság.

Nekem 2.2 megy bele...

A Vivaróba meg 3,6 B) :) :(

Link to comment
Megosztás:

Hello, nem olvastam vissza, és még új is vagyok... viszont számít fogyasztásban, hogy mennyire van felfújva a kerék? (illetve mennyire kell felfújni a kerekeket, elől-hátul?)

Kössz a választ B)

A legegyszerűbb, ha kinyitod a tankajtót és leolvasod, hogy mi van odaírva! :D

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb, ha kinyitod a tankajtót és leolvasod, hogy mi van odaírva! B)

Csak azt ne! Én vettem 4 új Barum Qartarist, a gumis 2.0-ra fujta. Megnéztem a Continental termékleírását és az volt benne, hogy 2.0 alatt nem garantálják hogy a felnin marad, a tanksapkán meg félterhelésre 1.7-et írnak hátul !!!

Középút a 2.2 gondolkodás nélkül, vagy előveszed a gumid gyártójának az adatlapját és megnézed miket ajánl. A tanksapka és az adatlap közötti különbségből én azt szűrtem le, hogy a tanksapkába írt számok a gyári felni+gumi kombóra érvényes és vélhetőleg arra üzembiztos adatok, de azok a felnik hol vannak már...

Szóval 2.2 vagy adatlap. Én 2.4 elöl, 2.3 hátul nyomással járok, de ezek 13-as nagyon lufis felnik, nem sok oldaltartásuk van. Ha lejárom őket, egyből megyek fel 15"-ra, ott már nagyobb a felni+gumi választék is.

Link to comment
Megosztás:

Szóval 2.2 vagy adatlap. Én 2.4 elöl, 2.3 hátul nyomással járok, de ezek 13-as nagyon lufis felnik, nem sok oldaltartásuk van. Ha lejárom őket, egyből megyek fel 15"-ra, ott már nagyobb a felni+gumi választék is.

Ezt inkább gumihoz...

De az tény hogy 14"-ost még nem találtam jót, 15"-os meg 3x annyi van választékban. Csak ahoz drágább az új gumi is 4x5000Ft legalább.

Csak hogy ne legyen OFF: az új gumikkal most mérem a fogyasztásom B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt inkább gumihoz...

De az tény hogy 14"-ost még nem találtam jót, 15"-os meg 3x annyi van választékban. Csak ahoz drágább az új gumi is 4x5000Ft legalább.

Csak hogy ne legyen OFF: az új gumikkal most mérem a fogyasztásom :D

15-ös gumikat újonnan már 11-13 ezerért lehet venni... :)

Én majd csak szombaton fogom mérni... Debrecen-Bp.-Zsámbék-Bp.-Debrecen távon! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sikerült vásárolnom egy nagyon jó állapotban levő 1,4 -es F Astra Classic -ot , 2001 évjárat 38000 km, sérülésmentes, legalább is úgy néz ki. A fogyasztása is jó 5,7 - 6,3 között mozog még télen se ment ennél feljebb az étvágya. Az üzemanyag visszajelzőn már állítottam , mert az borzalmas amit mutatott. Az lenne a kérdésem , hogy hány literes a tankja vagy ezt hol tudom megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sikerült vásárolnom egy nagyon jó állapotban levő 1,4 -es F Astra Classic -ot , 2001 évjárat 38000 km, sérülésmentes, legalább is úgy néz ki. A fogyasztása is jó 5,7 - 6,3 között mozog még télen se ment ennél feljebb az étvágya. Az üzemanyag visszajelzőn már állítottam , mert az borzalmas amit mutatott. Az lenne a kérdésem , hogy hány literes a tankja vagy ezt hol tudom megnézni.

Hello!

Én ugy tudom,hogy 50 literes!Az enyém az annyi!Csak annyi a különbség,hogy az enyém 1.6-os!De szerintem nem változtattak!

Link to comment
Megosztás:

15-ös gumikat újonnan már 11-13 ezerért lehet venni... :)

Én majd csak szombaton fogom mérni... Debrecen-Bp.-Zsámbék-Bp.-Debrecen távon! :D

Persze hogy vannak olcsóbbak is de kérdés hogy milyen márka. Én pl úgy szoktam nézni az összehasonlítást hogy ugyan az a márka ugyan az a típus csak hogy egyel nagyobb mennyi, aztán +/- szélességgel mennyi! B)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én ugy tudom,hogy 50 literes!Az enyém az annyi!Csak annyi a különbség,hogy az enyém 1.6-os!De szerintem nem változtattak!

zozo astra1.6 16...

Köszönöm a gyors választ.

Ha a tankot teljesen kiürítem az autó leáll öntök bele naftát , felszívja az üzemanyag szivattyú és tudok vele tovább menni?? Vagy vihetem szerelőhöz légteleníteni.

Link to comment
Megosztás:

zozo astra1.6 16...

Köszönöm a gyors választ.

Ha a tankot teljesen kiürítem az autó leáll öntök bele naftát , felszívja az üzemanyag szivattyú és tudok vele tovább menni?? Vagy vihetem szerelőhöz légteleníteni.

Simán felszívja a cuccot, csak kicsit tovább kell inditózni... B)

A tank meg úgy van hogy a 3/5-4 ajtósok 52 literes, a Caravanok pedig 50 lityisek! :D

Tudtommal... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.