Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hogyhogy? Én úgy tudtam a télivel eszik többet, mert nayobb a gördölési ellenállása...vagy keskenyebb?

Igen a téli kerekem 10 mm-el keskenyebb. 6. éves már a gumi és még mindig van rajta 5 mm minta. Ezért használom el nyáron.

Egyébként amióta megvan ez az Eurotec téli gumim azóta produkál kb. 3-4 decivel kisebb fogyasztást a kocsim mint a nyári gumival nyáron.

Igaz, hogy érezhetően kevésbé tapad mint a szélesebb nyári Falken . Nem a féktávon szoktam érezni, mert féket, azt igen keveset használok, hanem kanyarban.

Link to comment
Megosztás:

Igen a téli kerekem 10 mm-el keskenyebb. 6. éves már a gumi és még mindig van rajta 5 mm minta. Ezért használom el nyáron.

Egyébként amióta megvan ez az Eurotec téli gumim azóta produkál kb. 3-4 decivel kisebb fogyasztást a kocsim mint a nyári gumival nyáron.

Igaz, hogy érezhetően kevésbé tapad mint a szélesebb nyári Falken . Nem a féktávon szoktam érezni, mert féket, azt igen keveset használok, hanem kanyarban.

Én nem szoktam fogyasztási különbséget észrevenni téli, nyári gumik között, a télim picit kisebb 165/60-as, mindíg 7.5-8.5-között szokott enni (benzin+etanol) ha sokat megyek hosszútávot, akkor lemegy 7-ig csak benzinnel 6.5-ig.

Link to comment
Megosztás:

Én nem szoktam fogyasztási különbséget észrevenni téli, nyári gumik között, a télim picit kisebb 165/60-as, mindíg 7.5-8.5-között szokott enni (benzin+etanol) ha sokat megyek hosszútávot, akkor lemegy 7-ig csak benzinnel 6.5-ig.

Tiltásközelben használva, mind a kettővel sokat eszik B) :D

Link to comment
Megosztás:

Ez az én fordításomban injektor tisztító. :) Ráöntöd a telitankra oszt csókolom. Esetleg ha van kannád, egy-két liter benyável elegyíted, mert a 3 decinek fele felragad az üanyagcsőre mire leér.

Ebben az esetben nem injektor tisztító a hatása, hanem telitank tisztító.... B)

Én változtatnék a sorrenden.

Beleöntöd az adalékot a tankba, aztán teletankolod. Szépen belemossa a cuccot a benzin, valamint jól el is keveredik! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Kipróbálnám én is ezt a benzin+etanol témát....csak nem tudom milyen arányban rakjam bele,és hogy nem e csinálok vele kárt a motorban.Olvastam valahol,hogy kipucolja a motort és talán picit jobban is megy.....Válaszotok előre is köszi!! B)

50-50 % ban még használható átalakító nélkül, alacsony fordulatszám tartományban némi nyomaték növekedést, hidegben amíg hideg a moci torpanást lehet észrevenni nagy gáznál. Van amúgy egy topic kifejezetten az etanolnak is a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Milyen benyával?Gondolom nem rugtad neki!Csak olyan papásan!De amugy jó az a 5.7!

Sima 95-ös Agipos benya.

Pepe meg a rúgás B) Ha kikormolni megy akkor se tolja 80 fölé, max visszakapcsol kettőt :D

Nana, minden nap megyek pályán is, óra szerint 120 körül, meg mikor ráhajtók az autópályára, kissé emelkedős az a rész, ott harmadikban kigyorsítok 5000 fordulatig. :)

Link to comment
Megosztás:

Sima 95-ös Agipos benya.

Nana, minden nap megyek pályán is, óra szerint 120 körül, meg mikor ráhajtók az autópályára, kissé emelkedős az a rész, ott harmadikban kigyorsítok 5000 fordulatig. :D

Én nem tolom még 3000 ig sem, oszt mégis benyel hétnyócat! B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.