Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

És ha megpróbálod felfújni a gumikat? :excl:

Mackós vagyok.....ne kóstolgass.

Bő egy hónapja mikor föltettem a téli sosonokat a Lukoil kútnál állítottam be a guminyomást. Amint ez ma kiderült közel 0.5 Bar-al mutatott kevesebbet. Ma meg kiszámoltam a fogyimat és néztem mint falusi pics@ az aszfaltot.....

Link to comment
Megosztás:

Mackós vagyok.....ne kóstolgass.

Bő egy hónapja mikor föltettem a téli sosonokat a Lukoil kútnál állítottam be a guminyomást. Amint ez ma kiderült közel 0.5 Bar-al mutatott kevesebbet. Ma meg kiszámoltam a fogyimat és néztem mint falusi pics@ az aszfaltot.....

És a nyáriakkal kevesebbet evett?

Link to comment
Megosztás:

Alacsony guminyomás mekkora többletfogyit okozhat? Nem vagyok boldog a mostani közel 9 litres fogyival nyakkendős vén szivar üzemmódban....

Elmehetnek a nénikéjükbe azok a kutasok, akik nem ellenőrzik a nyomásmérőjüket. Mondjuk én is, hogy ott csekkolom.

Kb. 4-5 tankolás óta 8,5-9 volt az átlagfogyim, amit betudtam a melegnek, tehát a klímának. Tegnap, mielőtt elindultam volna haza, mondom lemérem már bátyám kompresszorával a keréknyomásokat, mert miért ne. Majdnem hanyatt dobtam magam: a hátsó kerekekben ~1,5, az elsőkben, meg ~1,8 volt. Most 2,3 környékére vannak belőve, azóta nem engedtek, de majd megsasolom egy párszor. Kíváncsi leszek, mikor fog kiürülni a gáztank. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm cartárs. Igaz én is hibás vagyok, hogy azóta nem ellenôriztem de nem lehet minden héten ellenôrizni...az már hipochonderség :(

Minden esetre nagyon rosszul esett a 9 liter....ráadásul nagyon ecosan vezettem mert ki akartam próbálni mit lehet kihozni belôle. Mit ne mondjak 1.9 és 2.0 Bar volt a gumikban a 2.5 helyett. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hali. Megtudná nekem mondani valaki, hogy 1.6 os f astra kb mennyit fogyaszt ? :( pár hónapja van meg a kocsi, de még nem tudtam rájönni igazából mennyit fogyaszt :\ de az tuti h eszik rendesen. A 6-7 literes fogyasztás mennyire igaz amit ír a könyve ? a választ előre is köszi :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hali. Megtudná nekem mondani valaki, hogy 1.6 os f astra kb mennyit fogyaszt ? :lol: pár hónapja van meg a kocsi, de még nem tudtam rájönni igazából mennyit fogyaszt :\ de az tuti h eszik rendesen. A 6-7 literes fogyasztás mennyire igaz amit ír a könyve ? a választ előre is köszi :excl:

Szia! :( Az 1.6-os F Astra azért kicsit tág fogalom. Mi a motorkódja? (C16NZ, C16SE, X16SZ, X16SZR, X16XEL, nagyjából mind más-más motorok, más teljesítménnyel, ebből következően más fogyasztással is.) Még két ugyanolyan felépítésű, ugyanolyan motorral rendelkező autó is fogyaszthat sokkal többet vagy épp sokkal kevesebbet, mint egy másik ugyanolyan. Függ a vezetési stílustól, különböző műszaki tényezőktől, guminyomástól, stb... akár valami hibától is. Én is soknak tartottam a 8-9, esetenként 10 litert is az 1.4-estől, de felvilágosítottak, hogy adott körülmények közt ilyen is van. Mondjuk nekem rossz a lambdaszondám is, és még nem lett kicserélve. De fogyasztott 12 liter körül is, akkor még a termosztát is rossz volt.

Link to comment
Megosztás:

Szia! :excl: Az 1.6-os F Astra azért kicsit tág fogalom. Mi a motorkódja? (C16NZ, C16SE, X16SZ, X16SZR, X16XEL, nagyjából mind más-más motorok, más teljesítménnyel, ebből következően más fogyasztással is.) Még két ugyanolyan felépítésű, ugyanolyan motorral rendelkező autó is fogyaszthat sokkal többet vagy épp sokkal kevesebbet, mint egy másik ugyanolyan. Függ a vezetési stílustól, különböző műszaki tényezőktől, guminyomástól, stb... akár valami hibától is. Én is soknak tartottam a 8-9, esetenként 10 litert is az 1.4-estől, de felvilágosítottak, hogy adott körülmények közt ilyen is van. Mondjuk nekem rossz a lambdaszondám is, és még nem lett kicserélve. De fogyasztott 12 liter körül is, akkor még a termosztát is rossz volt.

Szia :( hát őőő izé :lol: passzolom ezt a motorkódos dolgot :lol: azt tudom h 99 es évjárat, aszem a x16xel lehet :lol: Nagyrészt csak a városban megyek vele, pár km-t melóba, meg néha hosszabb úton is, de eddig ahogy figyeltem elég sokat fogyaszthat :\

Link to comment
Megosztás:

Szia :( hát őőő izé :lol: passzolom ezt a motorkódos dolgot :lol: azt tudom h 99 es évjárat, aszem a x16xel lehet :lol: Nagyrészt csak a városban megyek vele, pár km-t melóba, meg néha hosszabb úton is, de eddig ahogy figyeltem elég sokat fogyaszthat :\

Lábfüggő :excl: De érdemes lenne lemérni hogy pontosan mennyi is az annyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lábfüggő :excl: De érdemes lenne lemérni hogy pontosan mennyi is az annyi. :lol:

Hát nem lenne rossz tudni :( multkor pl vmeik nap félig volt a tank, mentünk kb 100km-t és negyedre leugrott -.-" és azért vagyok kiváncsi, hogy ez normális, vagy mi-mi.. mert elötte egy ezres motoros nissan micrám volt, annak nagyon jó fogyasztása volt :lol: és kiváncsi vagyok h ha piros csik tetejénél van kb akkor is mennyit merjek vele menni, mert nem akarom teljesen kifogyasztani, mert azt halottam az nem tesz jót a motornak vagy minek hmm o.O

Link to comment
Megosztás:

Hát nem lenne rossz tudni :lol: multkor pl vmeik nap félig volt a tank, mentünk kb 100km-t és negyedre leugrott -.-" és azért vagyok kiváncsi, hogy ez normális, vagy mi-mi.. mert elötte egy ezres motoros nissan micrám volt, annak nagyon jó fogyasztása volt :lol: és kiváncsi vagyok h ha piros csik tetejénél van kb akkor is mennyit merjek vele menni, mert nem akarom teljesen kifogyasztani, mert azt halottam az nem tesz jót a motornak vagy minek hmm o.O

Nah, ha majd "öreg" opeles leszel, (vagy meghallgatsz egyet :( ) akkor már nem fogsz olyanokat hinni, hogy ha egy mutató alatt skála van, akkor az azt mutatja, mint ami a skálára van írva. Az ü.a szintjelző jellemzően olyan, hogy elég hosszan föntvan, a tele környékén, aztán a háromnegyedes és a negyedes jelzés közötti részt hirtelen átlépi, és utána negyedtől, az aljáig megint szép lassan mozog. Ha kifogy, akkor ki van fogyva, nagyobb gondot okozhat az ha nem vagy rá felkészülve (kereszteződésből kiugrásnál, Hegyalja úton fölfelé ((tapasztalat...)), illetve ha leáll, akkor ugye szállt a szervo is) Tankold tele, és nullázd a napi számlálót. Menj vele addig amíg a csóróságjelző fel nem villan, tankold tele megint, és meglesz hogy hány literrel hány km-t mentél. Ennél pontosabb nincs :lol:

A piros csík teteje, az olyan 5-8 lityi lehet szerintem, de ne vedd biztosra, csak így rémlik :excl:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem lenne rossz tudni :excl: multkor pl vmeik nap félig volt a tank, mentünk kb 100km-t és negyedre leugrott -.-" és azért vagyok kiváncsi, hogy ez normális, vagy mi-mi.. mert elötte egy ezres motoros nissan micrám volt, annak nagyon jó fogyasztása volt :( és kiváncsi vagyok h ha piros csik tetejénél van kb akkor is mennyit merjek vele menni, mert nem akarom teljesen kifogyasztani, mert azt halottam az nem tesz jót a motornak vagy minek hmm o.O

Ez a mutató erősen csak tájékoztató jellegű, különösen féltank alatti tartományban. A piros tetejétől még sztem több mint 10 l van, de ha van "szegénységjelző" figyelmeztető lámpácskád is (nem mindegyik asztrában van) akkor abban jobban lehet bízni. Ha az elkezd folyamatosan világítani akkor 50-80km-t (dieselnél akár 100) még biztosan lehet vele menni. (persze ha jó a műszer, a szintjelző a tankban és a tank sincs összehorpadva a szellőző eldugulása miatt)

Link to comment
Megosztás:

Ez a mutató erősen csak tájékoztató jellegű, különösen féltank alatti tartományban. A piros tetejétől még sztem több mint 10 l van, de ha van "szegénységjelző" figyelmeztető lámpácskád is (nem mindegyik asztrában van) akkor abban jobban lehet bízni. Ha az elkezd folyamatosan világítani akkor 50-80km-t (dieselnél akár 100) még biztosan lehet vele menni. (persze ha jó a műszer, a szintjelző a tankban és a tank sincs összehorpadva a szellőző eldugulása miatt)

Szerk.: hülye vagyok, a csóróságjelző világtása rémlik nekem 5-8-ra nem a piros teteje :excl:

És dízeles(ek)nél 120 megvolt vele :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah, ha majd "öreg" opeles leszel, (vagy meghallgatsz egyet :( ) akkor már nem fogsz olyanokat hinni, hogy ha egy mutató alatt skála van, akkor az azt mutatja, mint ami a skálára van írva. Az ü.a szintjelző jellemzően olyan, hogy elég hosszan föntvan, a tele környékén, aztán a háromnegyedes és a negyedes jelzés közötti részt hirtelen átlépi, és utána negyedtől, az aljáig megint szép lassan mozog. Ha kifogy, akkor ki van fogyva, nagyobb gondot okozhat az ha nem vagy rá felkészülve (kereszteződésből kiugrásnál, Hegyalja úton fölfelé ((tapasztalat...)), illetve ha leáll, akkor ugye szállt a szervo is) Tankold tele, és nullázd a napi számlálót. Menj vele addig amíg a csóróságjelző fel nem villan, tankold tele megint, és meglesz hogy hány literrel hány km-t mentél. Ennél pontosabb nincs :lol:

A piros csík teteje, az olyan 5-8 lityi lehet szerintem, de ne vedd biztosra, csak így rémlik :excl:

Mi ? 0.0 elszállhat a szervo ? o.O? hűű nah ezt se tudtam :\ mondjuk kb másfél-2 éve vezetek, szal túl sok tapasztalatom nincs :lol: meg eddig anyuék tankoltak egészen nyárig, de mióta nekem kell azóta érdekel nagyon, hogy mennyit fogyaszt :lol: Meg augusztus óta van meg az opel és még nem sokat tapasztaltam rajta :lol: meg valamelyik nap jöttem rá h van hátsó ködlámpa is o.O

Link to comment
Megosztás:

Mi ? 0.0 elszállhat a szervo ? o.O? hűű nah ezt se tudtam :\ mondjuk kb másfél-2 éve vezetek, szal túl sok tapasztalatom nincs :lol: meg eddig anyuék tankoltak egészen nyárig, de mióta nekem kell azóta érdekel nagyon, hogy mennyit fogyaszt :lol: Meg augusztus óta van meg az opel és még nem sokat tapasztaltam rajta :( meg valamelyik nap jöttem rá h van hátsó ködlámpa is o.O

Ha leáll a motor, akkor elég sok minden leáll vele együtt :excl: (belső világítás kapcsoló megvan? :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Mi ? 0.0 elszállhat a szervo ? o.O? hűű nah ezt se tudtam :\ mondjuk kb másfél-2 éve vezetek, szal túl sok tapasztalatom nincs :lol: meg eddig anyuék tankoltak egészen nyárig, de mióta nekem kell azóta érdekel nagyon, hogy mennyit fogyaszt :lol: Meg augusztus óta van meg az opel és még nem sokat tapasztaltam rajta :excl: meg valamelyik nap jöttem rá h van hátsó ködlámpa is o.O

Ha tudod, hogy a belsőtér világítást hogyan kell felkapcsolni akkor mindent tudsz az opelről :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.