Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Jahh jó a diesel főleg a régebbiek mert mindent megesznek akármit is öntesz bele, csak a mostani pár éves autóknál meg a szűrő nem a sz*r magyar üzemanyagra van tervezve és eléggé megadják magukat. ill sokba kerül a szűrő felújítása ill ezzel indokolt egy autóboltos nekem, igaz neki is diesel autója van.

Gázos talán azért jobb a dieselnél mert csöndesebb, bár a benzinesbe meg kevés a nyomaték, ördögi kör, szóval midenki járjon busszal! :(

:lol: :lol: Járjon a nyavalya! :lol: :lol:

én inkább cserélek szűrőt, apropó: a tél előtt le is kéne cseréljem.. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Gázhoz csak egy gyufa kell :lol:

Én már beletetettem volna a gázt, ha nem kerülne kb. a kocsi árának a felébe :excl:

Igazad van, ez egy óriási hátrány!

A legjobb ha gázos autót szeretne valaki, az, hogy egyből olyat vesz, nem túl gazdaságos belerakatni utólag, viszont az ára az olyannak amiben benne van, szintén nem sokkal több, főleg nem a beszerelés árával! :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Én tegnap vásároltam egy Astra 1.7 TD aminek a motor kódja DTL. Állítólag ezeket a motorokat a G Astrába szerelték. A fogyasztásra én is kíváncsi vagyok mert elsősorban emiatt vettem. A tojást már beraktam a gázpedál alá. Amúgy az autóba eszementül beleszerettem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Én tegnap vásároltam egy Astra 1.7 TD aminek a motor kódja DTL. Állítólag ezeket a motorokat a G Astrába szerelték. A fogyasztásra én is kíváncsi vagyok mert elsősorban emiatt vettem. A tojást már beraktam a gázpedál alá. Amúgy az autóba eszementül beleszerettem.

Jobban mondva a G astrákba is van ilyen / még került bele..

Jó kis szerethető autó, és nem túl igényes a motorja! :(

Sok-sok balesetmentes utazást! :excl:

Nekem is ilyen van. Fogyasztási adataim!

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy kerestem gázos autót hogy már benne van, vagy egy újabbat amibe kevés a km-er és beleszereltetni de azt kb 350-el volt drágább mint amiben nincs benne. ráadásúl ami gázon az olyan 150-200ezer km-ernél árúlják. Aztán jött a csodás gépem ami 85000-el volt eladó és szinte a sima benzines árban árúlták mert nem fértek el benne és így eladták olcsóbban, kellett a nagyobb autóra a lóvé. Ezt kifogni pl baromi nehéz volt. Csak annyi hogy 2évig vettem autót, ill kerestem az igazit, de meglett! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Unix-os már 999-ért is van!

Én autósboltban polcról vettem valami 1200 körül! Képek!

Benzinesé is ittkörül van!

Akkor nekem valami más szűrőt mondtak, ill amikor még más típusú autót akartam venni F**d F***s! Dieselt pl mondták hogy egy szűrő felújítás olyan 150-200körül van. bár attól függ milyen mert a Siemens meg olyan 4-500ezer bele. bár akkor gondolom nem üzemanyag szűrőre gondolt. Csak hogy ez a Mo-i üzemanyag szétcseszheti benne.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem valami más szűrőt mondtak, ill amikor még más típusú autót akartam venni F**d F***s! Dieselt pl mondták hogy egy szűrő felújítás olyan 150-200körül van. bár attól függ milyen mert a Siemens meg olyan 4-500ezer bele. bár akkor gondolom nem üzemanyag szűrőre gondolt. Csak hogy ez a Mo-i üzemanyag szétcseszheti benne.

az valószínűleg a nagynyomású befecskendező rendszer volt CR dieselnél...

Link to comment
Megosztás:

Gázosítás ide oda...

Mindenkinél van igazság!

Nekem kb 2hetem volt kocsit vennem. A kötelező másfél éve kezdő jogsira első autóra pedig 1,5 liter alatt 70 felett 120 volt.

Nekem pedig nem volt mindegy! Így muszáj voltam 1,4ben nézelődni. Benzinnel 6,8-7,3 közt evett.

A gáz vége 160.e ft most Tasson 150ért is beletennék.

Nekem több ~20.ekm ment bele egy év alatt. Így erősen elgondolkodtató volt. így hogy minden maximum 3. tank kint van tankolva, alig kell egy év hogy a beszerelés ára megtérüljön!

341ft jelenleg a benzin Baján míg a gáz 206ft. Ha csak ezzel számolok jelenleg 20-24 ezer km után megtérül lábtól függően.

Tehát nekem alig egy év.

Ergo ha már benzinesed van és sokat mész megéri, ha nincs semmid dönthetsz :excl:

Link to comment
Megosztás:

Azért annyira sz?rul nem megy, mint amennyire most lehúztad. :lol: Vezettem már 1.4-est, rövid váltóst... :excl:

[/qu

Nem annyira vacak Csak épp az omegát jól eltalálták.3 évig volt meg és egyszer tudott megelőzni egy 5-ős bmw,A4 A5 A6 simán tarolva :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.