Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A 3,87 nekem is csak álom most... :excl: Kicsit hajtottam, és sajnos csak 4,2-re jött ki! :lol: :lol: :D :D

(1284 km-en 54,053 L ==> 4,209 )

:(

Klikk :lol:

jó lenne kipróbálni egy trattort, hogy mit fogyasztana nálam. :lol:

Országúton pl hogy nyomod? Mennyi az átlag tempó? Városba inkább nyugisan indulsz, vagy füstöl a gumi és 4 másodperc alatt ott vagy a másik lámpánál?

Ha 4 literrel akarok menni vagy esetleg alá akkor igencsak elváltok 2ezernél és nem megyek 90től feljebb országúton. Viszont ha tartani akarom a tempót országúton 120-130 körül, városba kihúzatom 3500-4000ig akkor megeszi azért ez is az 5-5,5 litert. :o

Link to comment
Megosztás:

:excl:

Klikk :(

Országúton pl hogy nyomod? Mennyi az átlag tempó? Városba inkább nyugisan indulsz, vagy füstöl a gumi és 4 másodperc alatt ott vagy a másik lámpánál?

Ha 4 literrel akarok menni vagy esetleg alá akkor igencsak elváltok 2ezernél és nem megyek 90től feljebb országúton. Viszont ha tartani akarom a tempót országúton 120-130 körül, városba kihúzatom 3500-4000ig akkor megeszi azért ez is az 5-5,5 litert. :lol:

Itt a pont!

Nekem a 8,6l/100km-es gáz dinamikus vezetés mellett jön ki. Nem szarakodom, ha kell 3-ba is letolom 80-nál hogy megtudjam előzni egy kamiont mihamarabb, nem tökölök mögötte 20 percet amíg 5be megtudom előzni ha nem tér le előlem...

De persze kétségtelen dízel dízel, de azért sztem az én lábamnál az is megenné az 5-6 köztit.

Így meg nem lenne alatta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt a pont!

Nekem a 8,6l/100km-es gáz dinamikus vezetés mellett jön ki. Nem szarakodom, ha kell 3-ba is letolom 80-nál hogy megtudjam előzni egy kamiont mihamarabb, nem tökölök mögötte 20 percet amíg 5be megtudom előzni ha nem tér le előlem...

De persze kétségtelen dízel dízel, de azért sztem az én lábamnál az is megenné az 5-6 köztit.

Így meg nem lenne alatta. :lol:

Nem hiszem én azt... :lol:

Szerintem megállnál 5-nél. :(

Én nyomom mint az állat, sokszor kamion mögött is 4.be tolom, hogy ha ott a lehetőség, már előzzem is meg! :excl:

Ez a 4,2 ez most hosszútáv! :lol: Amúgy nekem is simán 5 L, ha sokat városozok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

17 DR erőforrással meghajtott személygépjárművem fogyija stabil 5,66 l. Múltkor 2x is a közelemben lévő Shell kútnál tankoltam, és úgy elment 6,7 literre a fogyim, hogy majdnem szívbajt kaptam, és már kezdetem keresztet vetni az autómra. Aztán visszatértem a megszokott AGIP kutamhoz, és a fogyim is visszaállt. Létezik ma még olyan, hogy a kutasok manipulálják a kutakat vagy az üzemanyagot?

Link to comment
Megosztás:

17 DR erőforrással meghajtott személygépjárművem fogyija stabil 5,66 l. Múltkor 2x is a közelemben lévő Shell kútnál tankoltam, és úgy elment 6,7 literre a fogyim, hogy majdnem szívbajt kaptam, és már kezdetem keresztet vetni az autómra. Aztán visszatértem a megszokott AGIP kutamhoz, és a fogyim is visszaállt. Létezik ma még olyan, hogy a kutasok manipulálják a kutakat vagy az üzemanyagot?

Létezik? Miért valamikor is megszünt? :excl:

Link to comment
Megosztás:

17 DR erőforrással meghajtott személygépjárművem fogyija stabil 5,66 l. Múltkor 2x is a közelemben lévő Shell kútnál tankoltam, és úgy elment 6,7 literre a fogyim, hogy majdnem szívbajt kaptam, és már kezdetem keresztet vetni az autómra. Aztán visszatértem a megszokott AGIP kutamhoz, és a fogyim is visszaállt. Létezik ma még olyan, hogy a kutasok manipulálják a kutakat vagy az üzemanyagot?

10 L gázolajban csak ennyi víz volt!

kép1

kép2

kép3

kép4

Nos? szerinted manipulálnak?? :excl: Magyar kúton vOlt tankoLva! :(

Link to comment
Megosztás:

Ez m-el kezdődő ol-ra végződő kutak fő sajátossága!

DE nem csak dízelnél! Hanem benzinnél is! Én robogóval jártam úgy, hogy volt benne 5-7deci, tankoltam rá 3l-ert és a következő lámpánál arra lettem figyelmes hogy őrült petrószag vágott meg, mögöttem mint egy 100éves zetor dízel füstje.

És az a gané a robogóból jött! Utána le is fulladt...

A probléma csak az benzin leengedése normálissal tankolás és 20perc rugdosás után volt orvosolható hogy elindult a kis vas.

Noés utána kellett 2-3 tankolás mire kijárta magából azt a mocskot!

Úgyhogy ha valaki is jót akar magának az MOL kúton SOHA NEM TANKOL!!! (((szerintem)))

Link to comment
Megosztás:

Ez m-el kezdődő ol-ra végződő kutak fő sajátossága!

DE nem csak dízelnél! Hanem benzinnél is! Én robogóval jártam úgy, hogy volt benne 5-7deci, tankoltam rá 3l-ert és a következő lámpánál arra lettem figyelmes hogy őrült petrószag vágott meg, mögöttem mint egy 100éves zetor dízel füstje.

És az a gané a robogóból jött! Utána le is fulladt...

A probléma csak az benzin leengedése normálissal tankolás és 20perc rugdosás után volt orvosolható hogy elindult a kis vas.

Noés utána kellett 2-3 tankolás mire kijárta magából azt a mocskot!

Úgyhogy ha valaki is jót akar magának az MOL kúton SOHA NEM TANKOL!!! (((szerintem)))

Nekem muszáj ot tankolni a cégessel, mert oda van flottakártyánk! :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Kár, hogy nincs BC-m, kíváncsi lennék az átlagsebességekre. :excl:

Egyébként nekem nem csak a liter a fontos, hanem hogy mennyiért megyek 100 km-t, de ez ugye erősen függ a literektől. De még inkább a literek árától.

Ha pl. Debrecenben nézzük a legolcsóbb üzemanyagokat (gázolaj 317, gáz 170), akkor még mindig nálam a zászló. :lol: :lol: :o :D

És nem az irigység beszél belőlem, mert tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :lol:

Szerk.: jó lenne kipróbálni egy trattort, hogy mit fogyasztana nálam. :lol:

Hmm. biztos? :(

Link to comment
Megosztás:

Országúton pl hogy nyomod? Mennyi az átlag tempó? Városba inkább nyugisan indulsz, vagy füstöl a gumi és 4 másodperc alatt ott vagy a másik lámpánál?

Ha 4 literrel akarok menni vagy esetleg alá akkor igencsak elváltok 2ezernél és nem megyek 90től feljebb országúton. Viszont ha tartani akarom a tempót országúton 120-130 körül, városba kihúzatom 3500-4000ig akkor megeszi azért ez is az 5-5,5 litert. :(

110, itt forog 3000-et a moci, és mert innen már megvan a max nyomi, így előzésnél nem váltok vissza. A lámpás indulások meg forgalom és ráérés kérdése. De átlagban nem gyúrok a kis fogyira, mert az, hogy 170 huffal többért/kevesebbért tettem meg 100 km-t, hidegen hagy.

Szerk.: mondjuk így belegondolva az átlag 50 liter gázból elmegyek ~650 km-t, és ha csak 1 litert spórolok 100 km-ként, az 1 full tanknál már ~6,5, amiből majdnem megint elmegyek 100 km-t. De ezt úgysem bírnám ki! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Kár, hogy nincs BC-m, kíváncsi lennék az átlagsebességekre. :excl:

Egyébként nekem nem csak a liter a fontos, hanem hogy mennyiért megyek 100 km-t, de ez ugye erősen függ a literektől. De még inkább a literek árától.

Ha pl. Debrecenben nézzük a legolcsóbb üzemanyagokat (gázolaj 317, gáz 170), akkor még mindig nálam a zászló. :( :lol: :lol: :o

És nem az irigység beszél belőlem, mert tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :lol:

Szerk.: jó lenne kipróbálni egy trattort, hogy mit fogyasztana nálam. :lol:

Hmm. ja! Micsoda?
Link to comment
Megosztás:

Én tankoltam már MOL kúton, és utána lomhábbnak is éreztem az autót egy kicsit, de lehet, hogy csak a sok rossz miatt, amit olvastam róla... :excl:

Nem vagy ezzel az érzéssel egyedül.

Mikor még benzines volt a gépem, akkor a molostól belustult és többet is evett...ez tapasztalat volt.

Link to comment
Megosztás:

Úgyhogy ha valaki is jót akar magának az MOL kúton SOHA NEM TANKOL!!! (((szerintem)))

Én tankoltam már MOL kúton, és utána lomhábbnak is éreztem az autót egy kicsit, de lehet, hogy csak a sok rossz miatt, amit olvastam róla... :excl:

Mindegyik hálózatból vannak sz.rabbak, meg kevésbé sz.rabbak. A MOL nem ellenőrzi annyira hogy mit adnak el a neve alatt, mint a többi, és azok többet játszanak az anyaggal, de vannak jó MOL kutak, meg ritkasz.r egyebek is :(

Link to comment
Megosztás:

.....

Ha pl. Debrecenben nézzük a legolcsóbb üzemanyagokat (gázolaj 317, gáz 170), akkor még mindig nálam a zászló. :lol: :lol: :D :D

......

Hmm. biztos? :lol:

Mitől lenne veszélyesebb? Attól, hogyha pl. szivárog a gáz, az elillan, és nem csöpög az autó alá, mint pl. a benzin?

Szerintem arra gondolt Tiv, hogy gázolajat is tudunk már venni 150-ért! :excl: (legalábbis én... :lol: )

Így (a max 5*150) 750 pénzből legurulok !simán! 100 km-t! :o (Neked mennyiből is jön ez ki?) Szerintem erre gondolt! :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem arra gondolt Tiv, hogy gázolajat is tudunk már venni 150-ért! :excl: (legalábbis én... :lol: )

Így (a max 5*150) 750 pénzből legurulok !simán! 100 km-t! :lol: (Neked mennyiből is jön ez ki?) Szerintem erre gondolt! :(

Nem. Én arra gondoltam, hogy a gázolajnál szerintem veszélyesebb a gáz. Sajnos nem tudok máshol tankolni, csak kúton. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem. Én arra gondoltam, hogy a gázolajnál szerintem veszélyesebb a gáz. Sajnos nem tudok máshol tankolni, csak kúton. :lol:

Nem az, sok cikket olvastam erről, amikor én is gázosítani akartam a Fábiámat! Nagyon korszerűek, és biztonságosak már azok az autók is! ;) Ha őrült nagy gáz van, akkor a benyás is simán robban, és a dízel is leég, bár sose legyen ilyen senkinek!!! B)

Merthogy a benzin nem párolog el?

Dehogynem, de képzeld a gázolajat... :excl:

Amúgy meg manapság már úgy meg vannak csinálva a gázos autók is, hogy szinte alig van hibaforrás. ;)

Tesómnak is gázos Octáviája volt, sokat mentem azzal is, de semmi baj sem volt vele! :D Amíg így nem járt vele tesóm... :lol: ;) :D Őrülten sajnáltam az autót!!!! :o 160-nál nem tett jót neki egy pillanatnyi bóbiskolás.. :lol: tanulság: Kezdők ne menjenek 14 órát egyhuzamban!!!! :lol:

8-9 körül evett folyamatos autópályázásnál németországban 160-190 között! városban benyomta simán a 10-et.

Szeretem a gázos autókat is, de maradok a dízelnél, mert az sokkal olcsóbb! :( nekem ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Jahh jó a diesel főleg a régebbiek mert mindent megesznek akármit is öntesz bele, csak a mostani pár éves autóknál meg a szűrő nem a sz*r magyar üzemanyagra van tervezve és eléggé megadják magukat. ill sokba kerül a szűrő felújítása ill ezzel indokolt egy autóboltos nekem, igaz neki is diesel autója van.

Gázos talán azért jobb a dieselnél mert csöndesebb, bár a benzinesbe meg kevés a nyomaték, ördögi kör, szóval midenki járjon busszal! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.