Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ma délután megyünk anyósékhoz, kb 500 km, majd beszámolok a fogyiról, remélem kedvező lesz, mert nem valami sok pénzünk van az útra... :D

Ezért jó a dízel télen is (és most egyáltalán nincs szándékomban vitázni!! :( ), mert akkor sem nő meg ugrásszerűen a fogyasztása, még városozásnál sem!

Feltéve ha beindul :o , mert ha nem, akkor annak annyi! :)

A fact :( Akkor kell lehívni öcsit, hogy tologassa egy kicsit :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ma délután megyünk anyósékhoz, kb 500 km, majd beszámolok a fogyiról, remélem kedvező lesz, mert nem valami sok pénzünk van az útra... :D

Ezért jó a dízel télen is (és most egyáltalán nincs szándékomban vitázni!! :) ), mert akkor sem nő meg ugrásszerűen a fogyasztása, még városozásnál sem!

Feltéve ha beindul :o , mert ha nem, akkor annak annyi! :)

A dízel az jó gép. Ha beindul picivel többet eszik, ha nem akkor sokkal kevesebbet....tiszta nyereség. :(

Csak szólok, hogy tavalyelôtt télen -30 fokban indult a zöld mint a franc :( (fincsi fotogén, friss szűrôk, olaj és új akksi)

Link to comment
Megosztás:

A fact :( Akkor kell lehívni öcsit, hogy tologassa egy kicsit :D :o

:D :) :)

A dízel az jó gép. Ha beindul picivel többet eszik, ha nem akkor sokkal kevesebbet....tiszta nyereség. :D

Csak szólok, hogy tavalyelôtt télen -30 fokban indult a zöld mint a franc :P (fincsi fotogén, friss szűrôk, olaj és új akksi)

Hja, tavaly télen én is kint tartottam Szentgyörgyön asszonyéknál, és jó akkuval, simán indult -20-ban is.. :P

De való igaz, hogy ha gyengécske a motorja, akkor annak télen már a spuri, meg minden egyéb adalék sem segít! :(

Link to comment
Megosztás:

a tapasztalat azt mutatja hogy a valós benzinszint meg a mutatott között ugyan van némi összefüggés, de nem túl szoros...

a motor túlhűtése meg nem tesz jót a fogyasztásnak, de lehet hogy csak a műszer van megőrülve mondjuk vmi kontakt hiba nyomán

ha stabil hőfokot mérsz akkor jó eséllyel az lesz a gubanc

A csodaüzemanyagokkal kapcsolatban: Az x12sz Corsám nyári fogyasztása 5.3l/100km, 95simából.

100-as Vpower-ből 4.6litereket mértem.

Hidegebb időben kb.10 fok körül 5.7 sima 95, 100-as ból 5.2 ugyanazon az úton,ugyanolyan tempóban..stb.

Én is azt gondoltam,hogy parasztvakítás...aztán egyszer beleraktam és azóta nem tankolok mást.

Az igazság ott van,hogy a magyar üzemanyagok szarabbak,és ezeket a prémium löttyöket németországból hozza a Shell.

Tehát normál német anyagból ilyen fogyasztásokat mérnék abban biztos vagyok.

Viszont nekem így is megéri,mert kb. ugyanannyi a Ft/km költségem,mint a MOL-os panccsal.A motornak meg nem mind1,hogy mivel jár szvsz.

Link to comment
Megosztás:

A csodaüzemanyagokkal kapcsolatban: Az x12sz Corsám nyári fogyasztása 5.3l/100km, 95simából.

100-as Vpower-ből 4.6litereket mértem.

Hidegebb időben kb.10 fok körül 5.7 sima 95, 100-as ból 5.2 ugyanazon az úton,ugyanolyan tempóban..stb.

Én is azt gondoltam,hogy parasztvakítás...aztán egyszer beleraktam és azóta nem tankolok mást.

Az igazság ott van,hogy a magyar üzemanyagok szarabbak,és ezeket a prémium löttyöket németországból hozza a Shell.

Tehát normál német anyagból ilyen fogyasztásokat mérnék abban biztos vagyok.

Viszont nekem így is megéri,mert kb. ugyanannyi a Ft/km költségem,mint a MOL-os panccsal.A motor meg nem mind1,hogy mivel jár szvsz.

Tervezem én is, hogy egy hosszabb út előtt telitankolom V-powerrel és hogy arra mit lép, mert ha a normális sima euro 95-ös shell/tesco benzinnel csináltam 5,6-os átlagot, akkor azzal talán jobb. Egyszer már volt benne 100-as V-power, amit nem volt Tesco-s Shell kúton tankoltam, hanem tudom hogy már évek óta ott van, mint gyári shell. Igencsak jobban ment tőle a kocsi, az első pár száz kilométer után, viszont a V-power 95-östől szenved. Haverom tankolt múltkor bele olyat, utána meg mentem valahova a kocsival és egyszerűen nem ment úgy, ahogy szokott. Aztán haza indulva már tankolnom kellett, akkor meg erőre kapott a sima 95-östől.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehetséges, hogy a műszeregység cseréjétől megnőtt a fogyasztásom?

Valamitől többet eszik mostanában, és így visszagondolva azóta van ez kb, mióta a fordulatszámos műszeregység belekerült.

Persze lehet, hogy csak a hideg és a több dugó miatt, de kicsit furcsának találtam a rekord magas fogyasztásokat.

(C16SE)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehetséges, hogy a műszeregység cseréjétől megnőtt a fogyasztásom?

Valamitől többet eszik mostanában, és így visszagondolva azóta van ez kb, mióta a fordulatszámos műszeregység belekerült.

Persze lehet, hogy csak a hideg és a több dugó miatt, de kicsit furcsának találtam a rekord magas fogyasztásokat.

(C16SE)

Tudja franc hogy az agyonelektronyikázottnak mennyire tesz be ha váltják a sebességjeladóját... :D Tedd vissza a régit, aztán lesd meg hogy azzal mennyit eszik :o

Link to comment
Megosztás:

Tudja franc hogy az agyonelektronyikázottnak mennyire tesz be ha váltják a sebességjeladóját... :D Tedd vissza a régit, aztán lesd meg hogy azzal mennyit eszik :o

És a jeladót lehet cserélni a kettő között? A régi Delco az új meg VDO, nem tudom ez számít-e.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehetséges, hogy a műszeregység cseréjétől megnőtt a fogyasztásom?

Valamitől többet eszik mostanában, és így visszagondolva azóta van ez kb, mióta a fordulatszámos műszeregység belekerült.

Persze lehet, hogy csak a hideg és a több dugó miatt, de kicsit furcsának találtam a rekord magas fogyasztásokat.

(C16SE)

Nekem is többet eszik az utóbbi hetekben, pedig nem cseréltem rajta semmit, hacsak a generátorszíj meg a jobb első gömbfej nem számít! :o

Link to comment
Megosztás:

És a jeladót lehet cserélni a kettő között? A régi Delco az új meg VDO, nem tudom ez számít-e.

Ezt az előtt is megkérdezhetted volna, mielőtt megvetted :) :) Így már gyanúsabb hogy azért van. Szerintem nem tudod kicserélni, mert más a csatlakozója, és, még ha a km-óra hátuljára fel is megy, az új műszeregység fóliáján lévő csati nem fog rámenni :o (legalábbis úgy rémlik, de én -dízeles lévén- erősen nem foglalkoztam ezekkel :D ) Tedd vissza a másik műszeregységet, és meglátod, hogy ezért van -e. 5 perc visszacserélni, nem érdemes vakon lövöldözni, hogy mi miatt lehet. Próbáld ki, az a tuti :(

Link to comment
Megosztás:

552 Km-en benyalt kemény 24,89-t! :)

4,51 L/100 Km

Normál tempóval haladtunk, 2 személlyel, és 4 vödör diszperzittel :o no meg egy csomó kerti cuccal (krumpli, tök, cékla, meg ilyenek, szóval jól meg volt ám pakolva, lehajtott ülésekkel) :(

Amióta új akkum van semmi gondom sincs :) , pöccre indul! Hamarabb is vehettem volna már bele! :D

Link to comment
Megosztás:

Tudja franc hogy az agyonelektronyikázottnak mennyire tesz be ha váltják a sebességjeladóját... :D Tedd vissza a régit, aztán lesd meg hogy azzal mennyit eszik :o

És a jeladót lehet cserélni a kettő között? A régi Delco az új meg VDO, nem tudom ez számít-e.

Lehet cserélni, de nekem pölö az átcserélt jeladóval fele annyit mutat a kijelző mint a valós sebesség, a fogysztást viszont nem (ettől) nőtt meg.

Nekem is többet eszik az utóbbi hetekben, pedig nem cseréltem rajta semmit, hacsak a generátorszíj meg a jobb első gömbfej nem számít! :)

Akkor csak kanyarban eszik többet nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek lehetséges, hogy a műszeregység cseréjétől megnőtt a fogyasztásom?

Valamitől többet eszik mostanában, és így visszagondolva azóta van ez kb, mióta a fordulatszámos műszeregység belekerült.

Persze lehet, hogy csak a hideg és a több dugó miatt, de kicsit furcsának találtam a rekord magas fogyasztásokat.

(C16SE)

A megtett távolságot mindkettő egységesen jelezte?

Link to comment
Megosztás:

Amióta új akkum van semmi gondom sincs :D , pöccre indul! Hamarabb is vehettem volna már bele! :o

Szintén zenééész!

Nekem is most adta meg magát az 5 éves no name akksim (Silver Horse!!! :) ). Az utóbbi hetekben már minden alkalommal kétszer kellett indítanom, hogy folyamatosan menjen a motor. Mindig leállt 1-2 másodperc után. Tudtam, hogy az akksim már nem veszi fel a teljesítményt, mert percek alatt felszaladt a feszültsége, azután ugyanolyan gyorsan veszítette is el azt.

No mindegy, gondoltam majd nyugdíjkor veszek egyet. Rendes volt, mert pont nyugdíjosztás napján mondta azt, hogy ne tovább! Még egy rátöltéssel elindult, aztán irány a a Tecsó és kapott egy szép, új, fényes Bosch-t!

Azóta minden rendben, pöccre indul és meg sem áll! :)

Link to comment
Megosztás:

552 Km-en benyalt kemény 24,89-t! :(

4,51 L/100 Km

Normál tempóval haladtunk, 2 személlyel, és 4 vödör diszperzittel :o no meg egy csomó kerti cuccal (krumpli, tök, cékla, meg ilyenek, szóval jól meg volt ám pakolva, lehajtott ülésekkel) :D

Amióta új akkum van semmi gondom sincs :D , pöccre indul! Hamarabb is vehettem volna már bele! :)

hamár fogyasztásban rólad van szó Kedves CarTárs csak 4 és 5 liter között tippelek!! :P :( :D :)

Link to comment
Megosztás:

hamár fogyasztásban rólad van szó Kedves CarTárs csak 4 és 5 liter között tippelek!! :( :) :o :D

Azért megnézném, hogy tényleg annyi volt-e a megtett út, amennyit az órája mutatott mikor számolta, mert valami baj van a fordulatszám/sebességfokozat/sebesség viszonyításban. Tehát ha kevesebbet mutat az órája sebességben, mint kéne, akkor kevesebb a km óra számlálása is, mind napi számláló, mind össz kilométer számláló, és ezért lehet ilyen kevés. :( De ne legyen igazam és tuti meg leszek ezért támadva. :)

Link to comment
Megosztás:

Mi a traktor asztmák km órájának w-s száma?

1111 vagy 1102 :D Bár most belegondoltam, és ha kevesebbet mér a napi számláló, akkor több az átlagfogyasztás is. :) De ott valami akkor se kerek, hogy az én F15WR 3.74-es váltóm 3000-s fordulatnál többet megy sebességben, mint az Ő F15 WR 3.55 váltójával. :o

Link to comment
Megosztás:

Azért megnézném, hogy tényleg annyi volt-e a megtett út, amennyit az órája mutatott mikor számolta, mert valami baj van a fordulatszám/sebességfokozat/sebesség viszonyításban. Tehát ha kevesebbet mutat az órája sebességben, mint kéne, akkor kevesebb a km óra számlálása is, mind napi számláló, mind össz kilométer számláló, és ezért lehet ilyen kevés. :D De ne legyen igazam és tuti meg leszek ezért támadva. :o

A kilométerszámlálót fogaskerék hajtja , az állandónak mondható a sebességmérőt egy mágnes hajtja és egy rugó ellenében dolgozik ezért annyira leng ki amenyire feszes a rugó.

Ha a sebességmérőn található szám egyezik az elözövel akkor nem lehet külömbség a km számlálásával a mutatót pedig utána kell állitani.

A megtett km-ert hozzátudod viszonyitani egy gps vagy térképprogram adataihoz.

Link to comment
Megosztás:

A kilométerszámlálót fogaskerék hajtja , az állandónak mondható a sebességmérőt egy mágnes hajtja és egy rugó ellenében dolgozik ezért annyira leng ki amenyire feszes a rugó.

Ha a sebességmérőn található szám egyezik az elözövel akkor nem lehet külömbség a km számlálásával a mutatót pedig utána kell állitani.

A megtett km-ert hozzátudod viszonyitani egy gps vagy térképprogram adataihoz.

Igen, a tipikus tachométernek nevezett műszer a bele. Elektromos kicsit már más. :o Igazából ha a sebesség jelzése passzol nagyjából a GPS által mérttel, akkor ne lehet differencia a kettő között, bár az tény, hogy minimálisan, de beleszól az átlagfogyasztásba az, hogy nagyobb sebességet mutat a műszer, mint valójában.

Link to comment
Megosztás:

Igen, a tipikus tachométernek nevezett műszer a bele. Elektromos kicsit már más. :o Igazából ha a sebesség jelzése passzol nagyjából a GPS által mérttel, akkor ne lehet differencia a kettő között, bár az tény, hogy minimálisan, de beleszól az átlagfogyasztásba az, hogy nagyobb sebességet mutat a műszer, mint valójában.

Amegtett kilométert zárt kényszerhajtásal méri ami arányos a kerékfordulatal.

A sebességet pedig egy rugó megfeszitésével méri ami változhat a rugó feszességétől söt a hőmérséklet befolyásolja a rugó hajlékonyságát is , tehát viszonylagos.

Link to comment
Megosztás:

Amegtett kilométert zárt kényszerhajtásal méri ami arányos a kerékfordulatal.

A sebességet pedig egy rugó megfeszitésével méri ami változhat a rugó feszességétől söt a hőmérséklet befolyásolja a rugó hajlékonyságát is , tehát viszonylagos.

Akkor a kilométert jelző táblák a főúton kilométerenként 50m-es pontatlansággal lennének letéve? Mert már nagyon sokszor megfigyeltem, hogy 2km alatt 100m csalás van a kilométert jelző táblákhoz viszonyítva, mint amit a napi számláló mutat... :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.