Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A liket köszönöm megnéztem, remélem segít!

Kapásból nem tudnék olyan problémát ide vésni amire ezen a fórumon nem sikerült mególdást találni. Szokás egyszer utánaolvasni, van kereső, GYIK portál és ha egyik sem segít akkor lehet kérdezni de mindent módjával. A fogyasztásnövekedes olyan téma mint pl. a fordszámmérős km óra beépítése. naponta legalább 2 hozzászoló felteszi a kérdést így pár oldalt visszaolvasva minden szükséges infót meg lehet találni. Nem kell kiborulni...

Link to comment
Megosztás:

Kapásból nem tudnék olyan problémát ide vésni amire ezen a fórumon nem sikerült mególdást találni. Szokás egyszer utánaolvasni, van kereső, GYIK portál és ha egyik sem segít akkor lehet kérdezni de mindent módjával. A fogyasztásnövekedes olyan téma mint pl. a fordszámmérős km óra beépítése. naponta legalább 2 hozzászoló felteszi a kérdést így pár oldalt visszaolvasva minden szükséges infót meg lehet találni. Nem kell kiborulni...

Nem borult itt ki senki! Szerintem, de azt szeretném rögtön az elején leszögezni, hogy nem az elérési utakra voltam kíváncsi, mert azt én is megtaláltam.

Olyas valakitől szerettem volna segítséget kérni akinek ugyanez a motorkódja az autójának és ugyanez a problémája volt.

Gondoltam tapasztalatait megosztva tud segíteni a problémámon.

Sajnos azt tapasztalom ha valaki egy szokványos problémával fordul a fórumon böngészőkhöz és most tisztelet a kivételnek!- csak azt lesik mibe lehet belekötni!!! Értelmes választ adni nem tudnak.

Link to comment
Megosztás:

Nem borult itt ki senki! Szerintem, de azt szeretném rögtön az elején leszögezni, hogy nem az elérési utakra voltam kíváncsi, mert azt én is megtaláltam.

Olyas valakitől szerettem volna segítséget kérni akinek ugyanez a motorkódja az autójának és ugyanez a problémája volt.

Gondoltam tapasztalatait megosztva tud segíteni a problémámon.

Sajnos azt tapasztalom ha valaki egy szokványos problémával fordul a fórumon böngészőkhöz és most tisztelet a kivételnek!- csak azt lesik mibe lehet belekötni!!! Értelmes választ adni nem tudnak.

Köszönjük Emese

Link to comment
Megosztás:

Nem borult itt ki senki! Szerintem, de azt szeretném rögtön az elején leszögezni, hogy nem az elérési utakra voltam kíváncsi, mert azt én is megtaláltam.

Olyas valakitől szerettem volna segítséget kérni akinek ugyanez a motorkódja az autójának és ugyanez a problémája volt.

Gondoltam tapasztalatait megosztva tud segíteni a problémámon.

Sajnos azt tapasztalom ha valaki egy szokványos problémával fordul a fórumon böngészőkhöz és most tisztelet a kivételnek!- csak azt lesik mibe lehet belekötni!!! Értelmes választ adni nem tudnak.

Most őszintén, azt vártad hogy valaki neten keresztül megoldja a gondodat? Én is voltam itt új...és valahogy nem úgy kezdtem hogy kiosztottam az embereket...

Szerintem ne csodálkozz ha ezentúl nem ír senki...

Link to comment
Megosztás:

Nem borult itt ki senki! Szerintem, de azt szeretném rögtön az elején leszögezni, hogy nem az elérési utakra voltam kíváncsi, mert azt én is megtaláltam.

Olyas valakitől szerettem volna segítséget kérni akinek ugyanez a motorkódja az autójának és ugyanez a problémája volt.

Gondoltam tapasztalatait megosztva tud segíteni a problémámon.

Sajnos azt tapasztalom ha valaki egy szokványos problémával fordul a fórumon böngészőkhöz és most tisztelet a kivételnek!- csak azt lesik mibe lehet belekötni!!! Értelmes választ adni nem tudnak.

A fogyasztásnövekedés nem annyira egyedi probléma, hogy motorkódtól függjön. :D Vannak általános dolgok, a hőmérséklet jeladótól a hátsó kipufogódobig. :D Valamint a GSi-vel is lehet 6,2-es fogyasztást alkotni és attól, hogy a olaj rendszeresen 10 ezer kilométerenként lett cserélve, nem jelenti azt, hogy semmi sem romolhat el, ami miatt növekedhet a fogyasztás. :D Azt sem írtad le, hogy változtak-e a fogyasztási adatokhoz tartozó körülmények... például most sokkal több városozás lett és még sorolhatnám. :)

Link to comment
Megosztás:

Egyesült Királyság! :) :D UKR

Még régesrégen amikor faterom ladával nyomult, mentünk ki ukrajnába, és ott tankoltunk. Egy fehér kockaladát tönkre is vágott az a benzin :D De ez volt már vagy alsóhangon 12-13 éve. Azóta tuti változtak a dolgok. :D Sose felejtem el annak a benzinnek a szagát. Furcsa nehéz kicsit gázos szaga volt.

Link to comment
Megosztás:

Nem borult itt ki senki! Szerintem, de azt szeretném rögtön az elején leszögezni, hogy nem az elérési utakra voltam kíváncsi, mert azt én is megtaláltam.

Olyas valakitől szerettem volna segítséget kérni akinek ugyanez a motorkódja az autójának és ugyanez a problémája volt.

Gondoltam tapasztalatait megosztva tud segíteni a problémámon.

Sajnos azt tapasztalom ha valaki egy szokványos problémával fordul a fórumon böngészőkhöz és most tisztelet a kivételnek!- csak azt lesik mibe lehet belekötni!!! Értelmes választ adni nem tudnak.

Igaza van mert ha én velem fordult volna elő ilyen és meglenne hogy mi a beteg akkor azzal kezdtem volna hogy mi a legvalószínűbb ebben az esteben majd beszúrtam volna a linket a további esetleges hibaforrások kiderítése érdekében! Ez nem off az elöttem szólóknak csak gondolom ha valaki 1 olyan hibával találja magát szemben amivel még nem találkozott ő maga is szeretné tudni hogy honnan kezdje a javítást nem pedig horibilis indokolatlan mennyiségű hozzászólás között megkeresni vagy 4-5 esetleges problémát találni aminek a javításáért mélyen bele kell nyúlni a zsebünkbe és a végén kiderül hogy csak egy "szösszenetnyi" a hiba oka és fillérekbe kerül (Persze segítség az a 4-5 feltételezhető hiba de a srác egy olyan hozzászólás várt amibe benne van hogy mi az amit elsőnek vegyen szemügyre mert biztos vagyok benne hogy már jártak itt így 1 páran és megtalálta a hibát)

Link to comment
Megosztás:

Igaza van mert ha én velem fordult volna elő ilyen és meglenne hogy mi a beteg akkor azzal kezdtem volna hogy mi a legvalószínűbb ebben az esteben majd beszúrtam volna a linket a további esetleges hibaforrások kiderítése érdekében! Ez nem off az elöttem szólóknak csak gondolom ha valaki 1 olyan hibával találja magát szemben amivel még nem találkozott ő maga is szeretné tudni hogy honnan kezdje a javítást nem pedig horibilis indokolatlan mennyiségű hozzászólás között megkeresni vagy 4-5 esetleges problémát találni aminek a javításáért mélyen bele kell nyúlni a zsebünkbe és a végén kiderül hogy csak egy "szösszenetnyi" a hiba oka és fillérekbe kerül (Persze segítség az a 4-5 feltételezhető hiba de a srác egy olyan hozzászólás várt amibe benne van hogy mi az amit elsőnek vegyen szemügyre mert biztos vagyok benne hogy már jártak itt így 1 páran és megtalálta a hibát)

Ezért van a kereső (ami szvsz elég jól működik, más fórumok keresőjéhez képest) és a gyík!

Azért azt elmondanám, hogy sokan, van úgy hogy naponta többen jönnek fel úgy a fórumra, hogy a problémájukra azonnal választ akarnak, és ezért semmit nem hajlandók tenni. Gondolom látszik hogy én sokat itt vagyok, sokat pofázok, de ennek kábé felét teszi ki az, hogy linkelgetek különböző auttósboltok oldaláról hogy mennyibe kerül ez vagy az. Végülis ennyi erővel hogy megkérdezik pölö mennyibe kerül egy termosztát beírhatnák a google keresőbe is, nade mindegy megkeresem nekik, belinkelem, és nagy részük vissza sem jön többet. A Gyík-et meg kifejezetten azért hozták létre, hogy az állandóan ismétlődő problémákra ne kelljen mindíg elmagyarázni mindent. Szerintem mondjuk a termosztát ellenőrzését én mondjuk már úgy 50X leírtam. De biztos vagyok benne, hogy jövő héten lagalább 3-an kérdezni fogják, pedíg az oldalon is van kereső. A fogysztás növekedés, meg pont nem az egyszerű hiba, amire azt mondom, hogy cseréld ki ezt vagy azt, és megjavul. Meg van úgy hogy valaki el sem hiszi amit mondunk neki. Nade hagyjuk, és OFF, fejezzük be.

Link to comment
Megosztás:

Igaza van mert ha én velem fordult volna elő ilyen és meglenne hogy mi a beteg akkor azzal kezdtem volna hogy mi a legvalószínűbb ebben az esteben majd beszúrtam volna a linket a további esetleges hibaforrások kiderítése érdekében! Ez nem off az elöttem szólóknak csak gondolom ha valaki 1 olyan hibával találja magát szemben amivel még nem találkozott ő maga is szeretné tudni hogy honnan kezdje a javítást nem pedig horibilis indokolatlan mennyiségű hozzászólás között megkeresni vagy 4-5 esetleges problémát találni aminek a javításáért mélyen bele kell nyúlni a zsebünkbe és a végén kiderül hogy csak egy "szösszenetnyi" a hiba oka és fillérekbe kerül (Persze segítség az a 4-5 feltételezhető hiba de a srác egy olyan hozzászólás várt amibe benne van hogy mi az amit elsőnek vegyen szemügyre mert biztos vagyok benne hogy már jártak itt így 1 páran és megtalálta a hibát)

Bárhol is ki van írva itt,hogy ez ingyen műhely? :)

Link to comment
Megosztás:

meg amúgy sincs kiírva hogy a válaszokért fizetni kell

De az ki van írva hogy "Bármilyen kérdés előtt olvass bele a GYIK topikba!"

A GyIK topicban ott virít egy "Fogyasztásnövekedés okai" leírás. Azt ne mondd nekem hogy nem lehet eltalálni addig. Főleg úgy, hogy Zotya leírta hogy erről a leírás hol található 20 óra 10 perckor, és akkor a jóember megkérdezi ugyan ezt, 22:45-kor. Ha másfél centit hajlandó feljebb nézni a monitoron, már kibacca a szemét a válasz. Nem érezte úgy hogy ennyit meg kéne tennie. :D Aztán lightosan elküld a p.csába hogy miért nem arra válaszolunk amit kérdez... Hát bocs. Amit fizetett vissza is fizetjük azonnal. :D

Mellesleg sok várossal, nagyrészt megpakolva, plusz egy Tököl-Dunakeszi oda vissza, cirka 860 km, 5.2-es fogyi :) Nagy baj nincs, csak a múltkor kinyomtam a szemét :D

Link to comment
Megosztás:

De az ki van írva hogy "Bármilyen kérdés előtt olvass bele a GYIK topikba!"

A GyIK topicban ott virít egy "Fogyasztásnövekedés okai" leírás. Azt ne mondd nekem hogy nem lehet eltalálni addig. Főleg úgy, hogy Zotya leírta hogy erről a leírás hol található 20 óra 10 perckor, és akkor a jóember megkérdezi ugyan ezt, 22:45-kor. Ha másfél centit hajlandó feljebb nézni a monitoron, már kibacca a szemét a válasz. Nem érezte úgy hogy ennyit meg kéne tennie. :D Aztán lightosan elküld a p.csába hogy miért nem arra válaszolunk amit kérdez... Hát bocs. Amit fizetett vissza is fizetjük azonnal. :D

Mellesleg sok várossal, nagyrészt megpakolva, plusz egy Tököl-Dunakeszi oda vissza, cirka 860 km, 5.2-es fogyi :) Nagy baj nincs, csak a múltkor kinyomtam a szemét :D

Jó én csak 1 véleményt írtam van akinek tetszik valakinek nem...

de hát mit tegyünk ha 1 vélemény olyan mint 1 seegg lyuk..Mindenkinek van de senki nemkiváncsi a másikéra

Jóiccakát

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg sok várossal, nagyrészt megpakolva, plusz egy Tököl-Dunakeszi oda vissza, cirka 860 km, 5.2-es fogyi :) Nagy baj nincs, csak a múltkor kinyomtam a szemét :D

Reggel tegnap csak pislogok is hogy 99% bp meló pakolva ötkettő :D

én meg: :D miiih? :D aztán leesett, hogy hoppá! A fogyasztás lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.