Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Akkor neked megéri! :D

Aki sokat megy, és nem dízelje van, annak egyértelműen gázos kell! :D

(nem kint tankolok, ott drága! 300 Ft/L - megemelték ott is az áfát :D :) van itthon olcsóbb is! :P :D )

Simán! :D havernak már 6,4 is jött ki! :P

aaaha 6,4? az igen pedig én is kímélő üzemmóddal mentem.

Valaki tudna olyanba segíteni ill ma hallottam hogy aksi kivételnél berakásnál ki kellene venni a gáz biztosítékját? mert ahogy rárakom a sarut lehet hogy lenullázza a kompjuteremet? azt sz*r lesz minden? Máhogy alap beállítások lesznek és nem az amit beállítottak hogy jó legyen gázzal. :D

Link to comment
Megosztás:

Kukoricát már értem, benzint megintcsak...

De a gázt???

Az is gondolom világpiac és egyebek, de az hogy baján ma 200HUF Debrecenben pedig még mindig csak 150HUF alatt.

Ezt mondja el nekem valaki van ebben reláció?

Kint pedig eldől a hétvégén...

Ehh az igen, a gáztöltős csávó olyat mondott hogy ők pl egész nyáron nem emeltek a környékbe lévőek viszont 3x kicsit aztán. cseszegették is hogy ő meg nem emelt, és mondta hogy most jött ez az ideje hogy drasztikusan hozzáigazodjon a többihez. Bár még mindig jobb mint a benzin. Ahogy haverom szokta mondani, 1x csökken 2-3Ft-al a benzin hogy 1 hét után 2xemeljék 5 Ft-ot. Ez dúrván így szokott lenni.

Bár nekem is muszáj lesz tankolni 2ezerért mert lassan a pirosba van a benya.

Link to comment
Megosztás:

Ide írom mert inkább itt beszéltünk a Gázról bár lehet kéne neki külön topik, felhívtam a gázszerelő műhelyt ahol bekötötte az előző tulaj.

Mondják, hogy aksi kivételnél vagy saru levételnél a Lovató gázrendszer be tud zavarodni, 50-50%-ék kb 20ezer km-er után kell ellenőriztetni vagy ha rossz a fogyasztás. bár enyémre zt mondta hogy az jó, de az aksi kivétel előtt mértem most majd kíváncsi leszek rá.

A lényeg hogy egy ilyen beállítás 2-3ezer Ft ami nem vészes, akit ez érdekel az szóljon és írok róla bővebben amit telón halottam a szerelőtől.

Link to comment
Megosztás:

Egy 1.4 es (x14nz) nél lehet a fogyasztás 7.1 l/100km? Valós adat lehet ez? A BC t szeretném csak leellenőrizni. :D

Nekem most 7l-re jött ki. Igaz, volt benne egy kis "kormolás"(4.-ben 100-140-nel úgy 15km és egyébként is mindig jól kihúzatva tankolástól tankolásig), de egyébként is 6,4-6,7l/100km-re jön ki mindig a 10-20km-es rövidtávokon. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 7l-re jött ki. Igaz, volt benne egy kis "kormolás"(4.-ben 100-140-nel úgy 15km és egyébként is mindig jól kihúzatva tankolástól tankolásig), de egyébként is 6,4-6,7l/100km-re jön ki mindig a 10-20km-es rövidtávokon. :D

Nahh a végén még kiderül, hogy rossz a fogyasztásom! :)

Link to comment
Megosztás:

Nahh a végén még kiderül, hogy rossz a fogyasztásom! :)

Neked milyen autód van?

Sokat számít nagyon, persze állapot, tojás nagysága a gázpedál alatt, és még a csillagok is :D

Szóval nekem benzinből 7-7,2 volt a Caravannal megpakolgatva általában több emberrel.

Ha nincs pakolva akkor 6-al is tud kezdődni de az nekem ritka...

Viszont haverom ugyan úgy C14NZ csak B Corsa, és nekik hat alatt is megáll, pakolás nélkül finomkodva.

De általában 6-6,5 dinamikus vezetéssel.

Itt sokan hasonlót 6-7liter közé tudják tenni ferdehátú astrával is, pedig az sztem nehezebb már valamivel mint a corsa...

Link to comment
Megosztás:

Neked milyen autód van?

Sokat számít nagyon, persze állapot, tojás nagysága a gázpedál alatt, és még a csillagok is :)

Szóval nekem benzinből 7-7,2 volt a Caravannal megpakolgatva általában több emberrel.

Ha nincs pakolva akkor 6-al is tud kezdődni de az nekem ritka...

Viszont haverom ugyan úgy C14NZ csak B Corsa, és nekik hat alatt is megáll, pakolás nélkül finomkodva.

De általában 6-6,5 dinamikus vezetéssel.

Itt sokan hasonlót 6-7liter közé tudják tenni ferdehátú astrával is, pedig az sztem nehezebb már valamivel mint a corsa...

jahh 1,4-es 60Le-s ferdehátú, még így megpróbálok vezetni vele meg kell szokni, de kímélő üzemmódba van, minden nap 60km-ert belenyomok oda vissza.7-8litert mondott az előző tulaj de ha 7,5-ből kijön akkor is 2literrel kevesebbet eszik mint az előző gázüzemű verdám.

de szerintem még 4ezret beleaprítok akkor lesz benne 90ezer azt vezérlés csere és elviszem ahol beletették a gázt hogy állítsák be hogy jó legyen minden. Bár még így is meg vagyok vele elégedve. Csak most még parázok azon hogy az aksi ki és vrakásával esetleg lenullázódott e a gázrendszerem beállítása. 2-3x lemérem a fogyasztását aztán majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

jahh 1,4-es 60Le-s ferdehátú, még így megpróbálok vezetni vele meg kell szokni, de kímélő üzemmódba van, minden nap 60km-ert belenyomok oda vissza.7-8litert mondott az előző tulaj de ha 7,5-ből kijön akkor is 2literrel kevesebbet eszik mint az előző gázüzemű verdám.

de szerintem még 4ezret beleaprítok akkor lesz benne 90ezer azt vezérlés csere és elviszem ahol beletették a gázt hogy állítsák be hogy jó legyen minden. Bár még így is meg vagyok vele elégedve. Csak most még parázok azon hogy az aksi ki és vrakásával esetleg lenullázódott e a gázrendszerem beállítása. 2-3x lemérem a fogyasztását aztán majd kiderül.

Az octáviának xar volt az akkuja (dízelből már kilökték :) ) sosem nullázódott semmi a gáznál, ugyanolyan volt mint előtte! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem C14NZ motoros ferdehátúm van,brutális 11 literes fogyasztással.Van valami ötletetek mitől lehet?

Kicsit több információt is megoszthatnál. Például hol használod, van-e tojás a pedál alatt... Szóval, város/országút vagy vegyes, taposod, tiprod, nem kíméled, vagy nagypapatempó? :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit több információt is megoszthatnál. Például hol használod, van-e tojás a pedál alatt... Szóval, város/országút vagy vegyes, taposod, tiprod, nem kíméled, vagy nagypapatempó? :)

Teljesen vegyes használat,országúton átlag 100-as tempó,nem nagypapa tempó.Régebben elmentem vele 700km-t is 5 felnőttel.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Autóm egy 82Le motorral ellátott C14SE. A gondom, hogy idáig a fogyasztása vegyesbe max 6,5-7,0L között volt 100km-re nézve, most viszont hirtelen 9,5-10,0 L lett.

Autóban 230e km van átlagos állapotú olajcserére odafigyelve szigorúan 10e nél cserélve.

Kérdésem mi lehet a probléma???? :)

Az autó átlagosan van használva nem nyomom neki!

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Autóm egy 82Le motorral ellátott C14SE. A gondom, hogy idáig a fogyasztása vegyesbe max 6,5-7,0L között volt 100km-re nézve, most viszont hirtelen 9,5-10,0 L lett.

Autóban 230e km van átlagos állapotú olajcserére odafigyelve szigorúan 10e nél cserélve.

Kérdésem mi lehet a probléma???? :D

Az autó átlagosan van használva nem nyomom neki!

Egy hozzászólással a tied előtt... oké hogy oldalakat nem olvas vissza az ember de azért ennyit tán... :) :D

ITT>>GyIK <<ITT

Link to comment
Megosztás:

Autóm egy 82Le motorral ellátott C14SE. A gondom, hogy idáig a fogyasztása vegyesbe max 6,5-7,0L között volt 100km-re nézve, most viszont hirtelen 9,5-10,0 L lett.

Autóban 230e km van átlagos állapotú olajcserére odafigyelve szigorúan 10e nél cserélve.

Kérdésem mi lehet a probléma???? :)

Az autó átlagosan van használva nem nyomom neki!

hogy ha megnyugtat akkor az enyém is anyit eszik... városban... télen...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítő bár semmitérő hozzászólásokat!

Nem arra vagyok kíváncsi hogy hány száz oldallal ezelőtt foglakozott e valaki a témával vagy hogy kinek mennyit eszik az autója.

Az enyémnek megnőtt majdnem duplájára a fogyasztása és ez gáz!!

Ja és ez nem Gsi mert ha az lenne nem panaszkodnék!

:)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítő bár semmitérő hozzászólásokat!

Nem arra vagyok kíváncsi hogy hány száz oldallal ezelőtt foglakozott e valaki a témával vagy hogy kinek mennyit eszik az autója.

Az enyémnek megnőtt majdnem duplájára a fogyasztása és ez gáz!!

Ja és ez nem Gsi mert ha az lenne nem panaszkodnék!

:D

A semmit érő hozzászólás végén ott világít egy link... :) alatta megtalálod a "fogyasztás növekedés lehetséges okai" című részt. Bár ezekszerint nem vagy rá kíváncsi. Nagyon szívesen...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítő bár semmitérő hozzászólásokat!

Nem arra vagyok kíváncsi hogy hány száz oldallal ezelőtt foglakozott e valaki a témával vagy hogy kinek mennyit eszik az autója.

Az enyémnek megnőtt majdnem duplájára a fogyasztása és ez gáz!!

Ja és ez nem Gsi mert ha az lenne nem panaszkodnék!

:D

Biztos jó ötlet beszólni egy ismeretlen fórumon, amikor te kérsz segítséget ?

Bravúros belépő :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.