Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Agip árak, az általad feltételezett benzines fogyasztással:

95: 6,5x332= 2158 HUF

E85: 8,1x240= 1944 HUF

Ezért kár volt NZ-ből SE-t csinálni! Ezt a teljesítménycsökkenést akkor is megkapta volna, ha nem alakít át! :)

( Az erőt nem csak megszerezni kell, Birtoklás sokkal nagyobb erény! x14NZ-ből x14SE! :) )

Link to comment
Megosztás:

Ezért kár volt NZ-ből SE-t csinálni! Ezt a teljesítménycsökkenést akkor is megkapta volna, ha nem alakít át! :)

( Az erőt nem csak megszerezni kell, Birtoklás sokkal nagyobb erény! x14NZ-ből x14SE! :) )

Ez mi??

Tessék egy kis méricske, padon..nem hasra.

c20xe, 300e km

LE

150/6000 rpm (gyári adat)

146,9/5940 (95-ös benzin)

149,6/5985 E85 esetén

Nyomaték

196/4800 rpm (gyári adat)

193,6/4280 (95-ös benzin)

199/4130 E85 esetén

Link to comment
Megosztás:

Ez mi??

Tessék egy kis méricske, padon..nem hasra.

c20xe, 300e km

LE

150/6000 rpm (gyári adat)

146,9/5940 (95-ös benzin)

149,6/5985 E85 esetén

Nyomaték

196/4800 rpm (gyári adat)

193,6/4280 (95-ös benzin)

199/4130 E85 esetén

Hmmm...ez a sok lóerő :)

Felénk úgyse lehetne kihasználni :)

A nyomaték viszont annál inkább jó lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Tessék egy kis méricske, padon..nem hasra.

c20xe, 300e km

LE

150/6000 rpm (gyári adat)

146,9/5940 (95-ös benzin)

149,6/5985 E85 esetén

Nyomaték

196/4800 rpm (gyári adat)

193,6/4280 (95-ös benzin)

199/4130 E85 esetén

Az szép :) Grtaula :)

Az a 300.000km az felújításmentes lenne?

199nm :D

Link to comment
Megosztás:

Egy x14se-nek ez sok! :)

Hidd el nem bántam meg, most meg már pláne. Sokkal élvezhetőbb az autó, nyomatékosabb és pörgősebb, vagy is fent nem csak a hangja nő mint az Nz-nek anno. Én nagyon élveztem amikor végre összeállt és a szesz csak nyomott rá még egy lapáttal.

Ádámnak jó a számítása, de Érden még mindig 229/ Liter a szesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Hidd el nem bántam meg, most meg már pláne. Sokkal élvezhetőbb az autó, nyomatékosabb és pörgősebb, vagy is fent nem csak a hangja nő mint az Nz-nek anno. Én nagyon élveztem amikor végre összeállt és a szesz csak nyomott rá még egy lapáttal.

Ádámnak jó a számítása, de Érden még mindig 229/ Liter a szesz. :)

Oké, de nem mindenki jár arra, végülis az Agip árai sem rosszak, főleg hogy ott a klubkárty miatt jön le még 5 Ft is.

Hétvégén majd szólj és bepattintjuk a cuccot. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezért kár volt NZ-ből SE-t csinálni! Ezt a teljesítménycsökkenést akkor is megkapta volna, ha nem alakít át! :D

( Az erőt nem csak megszerezni kell, Birtoklás sokkal nagyobb erény! x14NZ-ből x14SE! :) )

Mielőtt valamiről véleményt mondok megpróbálom megtapasztalni! :D

Jókat szoktam rötyögni,mikor a sok okos a kútnál osztja az észt az etanolról,de egy litert nem mer a kocsijába önteni. :)

Link to comment
Megosztás:

Most még! :)

300.000 felett betegeskedik azért már mindegyik. :D És attól is függ, hogy milyen az előélete az autónak (2. 3. gazdás autók már azért ezek...)

Az enyémnek, nem is tudom hányadik gazdája vagyok. Megtaláltam a szervizkönyvét, hatvanezer volt benne kétéves korában. Addig volt vezetve. :D

Azóta volt céges autó is. Most óra szerint 225 ezer van benne. :) Persze kereskedőtől vettem. Szerintem közel lehet a 400 hoz. A motor eredeti állapotban van. A hengerfej lett most megcsinálva. Az is csak azért, mert a gyári tömítés megadta magát, és a víz szivárgott belőle. Szerencsére kifelé.

Így is csak 5.5-6 liter a fogyi. :D

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt valamiről véleményt mondok megpróbálom megtapasztalni! :D

Jókat szoktam rötyögni,mikor a sok okos a kútnál osztja az észt az etanolról,de egy litert nem mer a kocsijába önteni. :)

Egy kútfejen van az etanol, meg a diesel, jópárszor rámszóltak már az előttem tankolók, hogy ez nem az ám! :) Monden nembaj, elmegy vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek, nem is tudom hányadik gazdája vagyok. Megtaláltam a szervizkönyvét, hatvanezer volt benne kétéves korában. Addig volt vezetve. :D

Azóta volt céges autó is. Most óra szerint 225 ezer van benne. :) Persze kereskedőtől vettem. Szerintem közel lehet a 400 hoz. A motor eredeti állapotban van. A hengerfej lett most megcsinálva. Az is csak azért, mert a gyári tömítés megadta magát, és a víz szivárgott belőle. Szerencsére kifelé.

Így is csak 5.5-6 liter a fogyi. :)

Egy dieselnél azért kicsit másabb a helyzet. :lol: ezek elmennek mindenki szerint 4-500.000-et.

kisebb fordulat - magasabb élettartam. :D

Nekem hosszútávon 4,8 lett :D , és ki tudja ténylegesen az enyémben is mennyi lehet. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja. Csak nálad teljeskörű felújítás volt... ennyi erővel az enyém tovább fogja bírni mint a tied, mert csak a HF-hez lett nyúlva. :)

Igen mondjuk...

Nekem is 377nél annyi baja volt, hogy hengerfejes lett...elég lett volna azt megcsinálni de ha már költünk rá akkor hozzuk rendbe az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.