Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ha mondjuk a hátsó dobom előtt a cső el volt törve egy ideje, és mostmár le is esett a dob, az okozhat fogyasztás növekedést? Mert úgy veszem ki a pár oldallal ezelőtti szavakból, hogy igen.

Nálam ugyanez történt azzal a különbséggel, hogy a dob nem esett le. Most fent van a szép új Bossal dob. Szagértők szerint ez hosszabb életű lesz mint az előbbi nemtomár milyen. Legyen igazuk.

Ugyanakkor én nem tapasztaltam fogyasztás növekedést a törött cső miatt.

Apropos! A szerelő szerint a Bossal utángyártott dob is rozsdamantes acélból készült. Ki tud róla?

Nekem csak az volt gyanús, hogy a két csőcsonk behegesztése a dob falába egyáltalán nem volt korrózióvédelemmel ellátva. Erre én persze lefújtam hőálló kipufogó festékkel. Igaz is, meg fogom próbálni mágnessel, ha majd lesz kedvem kimenni az esőbe!

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez történt azzal a különbséggel, hogy a dob nem esett le. Most fent van a szép új Bossal dob. Szagértők szerint ez hosszabb életű lesz mint az előbbi nemtomár milyen. Legyen igazuk.

Ugyanakkor én nem tapasztaltam fogyasztás növekedést a törött cső miatt.

Apropos! A szerelő szerint a Bossal utángyártott dob is rozsdamantes acélból készült. Ki tud róla?

Nekem csak az volt gyanús, hogy a két csőcsonk behegesztése a dob falába egyáltalán nem volt korrózióvédelemmel ellátva. Erre én persze lefújtam hőálló kipufogó festékkel. Igaz is, meg fogom próbálni mágnessel, ha majd lesz kedvem kimenni az esőbe!

Azt láttam már több kocsinál is, hogy dobnál a csőcsatlakozásnál kezd nyammogni a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez történt azzal a különbséggel, hogy a dob nem esett le. Most fent van a szép új Bossal dob. Szagértők szerint ez hosszabb életű lesz mint az előbbi nemtomár milyen. Legyen igazuk.

Ugyanakkor én nem tapasztaltam fogyasztás növekedést a törött cső miatt.

Apropos! A szerelő szerint a Bossal utángyártott dob is rozsdamantes acélból készült. Ki tud róla?

Nekem csak az volt gyanús, hogy a két csőcsonk behegesztése a dob falába egyáltalán nem volt korrózióvédelemmel ellátva. Erre én persze lefújtam hőálló kipufogó festékkel. Igaz is, meg fogom próbálni mágnessel, ha majd lesz kedvem kimenni az esőbe!

Nem hinném,hogy a Bosal 15E körül ilyet gyárt...bár nem tom mennyi volt a tiéd.

A rozsdamentes acél pedig mágnesezhető! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném,hogy a Bosal 15E körül ilyet gyárt...bár nem tom mennyi volt a tiéd.

A rozsdamentes acél pedig mágnesezhető! :)

Fogja is a mágnes rendesen... 9600-ért méri az Unix. Érdekes volt, hogy a kiömlőcső végig hosszában varratos volt, de a varrat feketéllett. Egyáltalán nem törődtek a látszattal. Ugyanez a helyzet a homloklemezbe való csatlakozásnál is. A szépség kedvéért azért lefestettem hőálló zinkfestékkel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy dilemmába estem a csillagászati benzinárak miatt. Tankoljak-e E85-t, vagy sem? Használ valaki bio-etanolt? Ha igen, kinek mi a tapasztalata? Kell-e valamilyen átalakítást végezni az autón, milyen arányban kell keverni a 95-ös benzinnel? Megéri-e egyáltalán az egész?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy dilemmába estem a csillagászati benzinárak miatt. Tankoljak-e E85-t, vagy sem? Használ valaki bio-etanolt? Ha igen, kinek mi a tapasztalata? Kell-e valamilyen átalakítást végezni az autón, milyen arányban kell keverni a 95-ös benzinnel? Megéri-e egyáltalán az egész?

50-50%-os arányban lehet használni átalakító nélkül. Pár tank kiautózása után érdemes benzinszűrőt cserélni, mert ha volt kosz a rendszerben akkor az etanol kitakarítja. Hogy megéri-e attól függ, hogy mennyi fogysztásnöveedést tapasztalsz. Szerény számításaim szerint, ha 1 literrel 7-ről 8-ra növekedik a fogyi, akkor már semmit nem spórolok. Amúgy van egy topic ami csak erről szól, nézelődjél-olvasgass.

Link to comment
Megosztás:

Nekem így alakult a fogyim anno, 95 6,3-6,5; felesben 6,9-7,2; most pedig 7,8-8,2. Nekem anno a feles buli nem nagyon érte meg szerintem, sőt aki azt írja, hogy felesben nem nő a fogyi az szerintem valamit elszámolt. :)

Nekem felesben tankolva 6,8-7,2 között mozog a c14se caravan, igaz, a rövidtáv is min. 10 km... :)

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam: 648km-re 46,7L benzint, ez 7,21 L/100km. (ebben volt egy több mint 150 km-es vetélkedő is, ahol 4 ember, padlógázzal Bp-en egy éjszakán át, sok állással/alapjárattal, ehhez képest nem is rossz ez a fogyasztás) A BC 7,3-as adatot dobott, szóval én még mindig azt állítom, hogy pontos. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam: 648km-re 46,7L benzint, ez 7,21 L/100km. (ebben volt egy több mint 150 km-es vetélkedő is, ahol 4 ember, padlógázzal Bp-en egy éjszakán át, sok állással/alapjárattal, ehhez képest nem is rossz ez a fogyasztás) A BC 7,3-as adatot dobott, szóval én még mindig azt állítom, hogy pontos. :)

Mééér, ki montahogy nemaz?! Az ényimé is az... :)

Link to comment
Megosztás:

Pl. én. Nekem stabilan 0.3L-t csal lefelé átlagfogyimérésnél.

Hogy tudod ilyen pontosan megállapítani még azt a 0.3l is, én ezt nem értem! Szerintem 0.3L nem lehet pontosan megállapítani! Áruld már el a titkát. :)

Nekem a mostani fogyim 16,45L kellett rátankolni 210 km-re (csak város+E85)!

Link to comment
Megosztás:

Hogy tudod ilyen pontosan megállapítani még azt a 0.3l is, én ezt nem értem! Szerintem 0.3L nem lehet pontosan megállapítani! Áruld már el a titkát. :)

Nekem a mostani fogyim 16,45L kellett rátankolni 210 km-re (csak város+E85)!

Egyszerű kivonással. A tankolt mennyiségből számolt átlagfogyiból kivonja a BC által mutatott fogyasztást. :)

Egyébként nekem most először csalt felfele a BC, igaz csak minimálisan.

Link to comment
Megosztás:

Hogy tudod ilyen pontosan megállapítani még azt a 0.3l is, én ezt nem értem! Szerintem 0.3L nem lehet pontosan megállapítani! Áruld már el a titkát. :)

Nekem a mostani fogyim 16,45L kellett rátankolni 210 km-re (csak város+E85)!

Pölö úgy, hogy írsz minden tankolást egy füzetbe, meg a kilométeróra állást. Aztán havonta összeadsz, meg osztassz. Ha hó elején lehullázod az átlagfogyi mérőt akkor az egy hónapig gyűjtötte az adatokat. Ha ezt összeveted a füzetben írtakkal, akkor nagyon jó közelítéssel megvan az összehasonlítási alapod.

Én így csinálom már 5 éve. :)

Az ilyen "rátankoltam 25 litert" semmit se ér!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.