Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Életemben egyszer vezettem dízelautót amikor a sajátomat (céges) elkérték egy németországi útra kölcsön. A bérelt dízel Fiat 1 hétig volt nálam, de azelőtt is utáltam a hangjukat (előítéletes vagyok), azóta meg megrögzött dízel ellenes lettem. :) Fogyasztása ellenére

soha, soha! Büdös, füstös, lusta, zajos.

Ha egy nő csúnya,akkor buza leszel? :)

Link to comment
Megosztás:

Én csak azt mondom,amit még nem tapasztaltál,arról ne nyílváníts véleményt. :)

Akkor mindenféle dízelautót ki kellene próbálnom előbb? Én már a hangját se szeretem! Azt pedig próba nélkül is hallom.

A vadonatúj DTI autókból meg olyan koromfelhő gyün hátulról, hogy köpni nyelni nem tudok.... :)

Link to comment
Megosztás:

Van egy gyagya kérdésem. Mi lenne ha egy teli tank benzinhez hozzáöntenék mondjuk 1l denaturált szeszt? :) Javitana/rontana valamit? Esetleg jót tenne a rendszernek, kitakaritaná? :)

A kérdés nem gyagya. Ezt a módszert lehet használni pl ha vizes a benzin, hogy a vizet kitakarítsa a tankból. A víz az alkoholban oldódik és "égetett szeszként" távozik a motorból! :lol: Már csak össze kell gyűjteni a kipuf végén és máris kész a házi pálinkagyár! :D :D :D

Ha ez mégsem jönne össze, akkor is egy jó kis takarítást elvégeztél a benya rendszeredben.

Link to comment
Megosztás:

Életemben egyszer vezettem dízelautót amikor a sajátomat (céges) elkérték egy németországi útra kölcsön. A bérelt dízel Fiat 1 hétig volt nálam, de azelőtt is utáltam a hangjukat (előítéletes vagyok), azóta meg megrögzött dízel ellenes lettem. :D Fogyasztása ellenére

soha, soha! Büdös, füstös, lusta, zajos.

Így vagyok az arabokkal is... :) Előítélettel mentem hozzájuk, és miután eltöltöttem közöttük több szakaszban több mint fél évet, csak megerősödött az ellenszenvem. Büdös, füstös, lusta, zajos, ÉS egy szavát se hiheted el! :D

Huh, még rámfogják, hogy rasszista vagyok! :) DÍZEL RASSZISTA!!!

Én is tartottam a dízeltől, mert sokat vezettem egy öreg dizel Passatot. Ahogy irtad, hangos, büdös, lomha volt.

De ez az astra meglepően csendes. Bent egyáltalán nem hallatszik hogy dizel. Nem füstöl. Igaz lomhább mint a 100 lovas astrám volt, de nem is eszik annyit.

Egyáltalán nem büdös, és volt már hogy az utasom nem akarta elhinni hogy dizelben ül, mert abszolút csendes. Sőt, egy hónapig jártam hátsó dob nélkül, és egyáltalán nem lett hangosabb. Kivül persze hallani hogy dizel, de nem kalapál annyira, mint egy hasonló korú VW vagy Fiat. A motortér hangszigetelése is sokkal jobb.

Link to comment
Megosztás:

Akkor mindenféle dízelautót ki kellene próbálnom előbb? Én már a hangját se szeretem! Azt pedig próba nélkül is hallom.

A vadonatúj DTI autókból meg olyan koromfelhő gyün hátulról, hogy köpni nyelni nem tudok.... :)

Nekem mindkettő van és naponta használok cégesként sokféle dízelt(Fiat,Citroen,Ford stb),de nem itélem el őket.

A füstölésről pedig ne nyissunk vitát,látok épp elég olajzabáló benzinest is.

Kár ezen rágódni,beszűkült előitéles vagy,hiába is magyaráznám meg,hogy másképp is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindkettő van és naponta használok cégesként sokféle dízelt(Fiat,Citroen,Ford stb),de nem itélem el őket.

A füstölésről pedig ne nyissunk vitát,látok épp elég olajzabáló benzinest is.

Kár ezen rágódni,beszűkült előitéles vagy,hiába is magyaráznám meg,hogy másképp is lehet.

Nem sértettél meg, sőt! :)

Asszem itt abbahagyom, mert Karcsibá kivág ebből a topicból...

Link to comment
Megosztás:

Nem sértettél meg, sőt! :D

Ha te ezen megsértődsz...hát sajnálom. :)

Nomen est omen. ®"Korlátozottan bunkó" :D

Egyébként a Fiat dízel amúgy is rossz példa volt,mert az olaszok nem hogy autót nem tudnak építeni,de a dízel motorjaik...khhmm khhmm. :)

Hallgass meg egy új V6 vagy V10 dízelt.Iszonyat kulturáltan jár.

Én pl élvezem a dízel céges HDi-t a Jumperben,húz mint a bivaly és egyáltalán nem hangos.Az 1,2t-ás 6 hengeres mocival a platón röhögve mentem vele Debrecenbe 130-al a pályán és nem zabált sokat.Szivesen elfogadnám az astrába azt a mocit,elég szépeket lehetne vele lépni! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha valami jól működik,minek piszkálni? :)

A kérdés jogos, de ha még valamit segit is és/vagy épp megelőzök vele valamilyen későbbi bajt(mittudomisén, pl.valami elpiszkolódást a rendszerben), akkor mé'ne tegyem bele ha van occóé'!?(ingyen) :lol:

A kérdés nem gyagya. Ezt a módszert lehet használni pl ha vizes a benzin, hogy a vizet kitakarítsa a tankból. A víz az alkoholban oldódik és "égetett szeszként" távozik a motorból! :D Már csak össze kell gyűjteni a kipuf végén és máris kész a házi pálinkagyár! :D :D :D

Ha ez mégsem jönne össze, akkor is egy jó kis takarítást elvégeztél a benya rendszeredben.

Valóban oldja a rendszerben lévő esetleges lerakódásokat? Mert akkor egyszer kipróbálom.

De ha tudtok valami mellékhatásáról ami nem tesz jót valaminek, akkor szóljatok még mielőtt beledöntöm! :)

Link to comment
Megosztás:

A kérdés jogos, de ha még valamit segit is és/vagy épp megelőzök vele valamilyen későbbi bajt(mittudomisén, pl.valami elpiszkolódást a rendszerben), akkor mé'ne tegyem bele ha van occóé'!?(ingyen) :)

Értem,hogy mit mondasz,csak jobb nem piszkálni a kakit,ha nem büdös! :)

Én már a hideg levest is fújom! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha te ezen megsértődsz...hát sajnálom. :)

Nomen est omen. ®"Korlátozottan bunkó" :lol:

Egyébként a Fiat dízel amúgy is rossz példa volt,mert az olaszok nem hogy autót nem tudnak építeni,de a dízel motorjaik...khhmm khhmm. :)

Hallgass meg egy új V6 vagy V10 dízelt.Iszonyat kulturáltan jár.

Én pl élvezem a dízel céges HDi-t a Jumperben,húz mint a bivaly és egyáltalán nem hangos.Az 1,2t-ás 6 hengeres mocival a platón röhögve mentem vele Debrecenbe 130-al a pályán és nem zabált sokat.Szivesen elfogadnám az astrába azt a mocit,elég szépeket lehetne vele lépni! :D

Mondóóóm, hogy nem sértettél meg!

Azon kívül meg azt is írtam, hogy csak szgk-ban nem kultíválom a dizilt. Traktor, busz, dömper, kamion mehet! :D

Aztán mit szóltál volna ha az az 1,2 tonna megindul feléd a kocsiban? :D

Link to comment
Megosztás:

Miért a gázolaj keveredik? ... és mégis...

Belinkelem még 1x... Íme!

És csak hogy tudd, mifelénk elő előfordul, hogy manipulálnak a benzinnel (is)... :)

Ja hát biztos van benne víz, de nehezen tudom elképzelni, hogy belecsapják a slagot a kút tartályba és nyomatják befele. Nem tudom honnan szívja a kútfej az anyagot, de ha allulról, akkor az első ember csak vizet kapna. :)

Link to comment
Megosztás:

Ja hát biztos van benne víz, de nehezen tudom elképzelni, hogy belecsapják a slagot a kút tartályba és nyomatják befele. Nem tudom honnan szívja a kútfej az anyagot, de ha allulról, akkor az első ember csak vizet kapna. :D

Megérdeklődöm már majd a kutas haveroktól, hogy hogyan is pancsolgatnak. :) :D

Felszereltek kamerákat (eddig még nem volt) :) mostmár félnek hogy a körmükrenéznek... :D

Link to comment
Megosztás:

Aztán mit szóltál volna ha az az 1,2 tonna megindul feléd a kocsiban? :)

Nagypofájú vagyok,nem hülye! :D

Le volt kötve rendesen! :)

Egyébként ami nagyon teszik dízel fronton most,az a honda űr civic type-s düzelje.Az a fogyi és menetteljesítmény...azt próbáld ki egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Ha te ezen megsértődsz...hát sajnálom. :)

Nomen est omen. ®"Korlátozottan bunkó" :D

Egyébként a Fiat dízel amúgy is rossz példa volt,mert az olaszok nem hogy autót nem tudnak építeni,de a dízel motorjaik...khhmm khhmm. :)

Hallgass meg egy új V6 vagy V10 dízelt.Iszonyat kulturáltan jár.

Én pl élvezem a dízel céges HDi-t a Jumperben,húz mint a bivaly és egyáltalán nem hangos.Az 1,2t-ás 6 hengeres mocival a platón röhögve mentem vele Debrecenbe 130-al a pályán és nem zabált sokat.Szivesen elfogadnám az astrába azt a mocit,elég szépeket lehetne vele lépni! :D

Pedig az egyik kolegám szerint a fiat gyártja a dízel motort az opelba

Link to comment
Megosztás:

Ha mondjuk a hátsó dobom előtt a cső el volt törve egy ideje, és mostmár le is esett a dob, az okozhat fogyasztás növekedést? Mert úgy veszem ki a pár oldallal ezelőtti szavakból, hogy igen.

Szerintem csak az össszeszakadt dob, katalizátor okoz fogyasztás növekedést a folytása miatt, ha hiányzik a dob nem. Vagy tévednék? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csak az össszeszakadt dob, katalizátor okoz fogyasztás növekedést a folytása miatt, ha hiányzik a dob nem. Vagy tévednék? :)

A dob hiánya miatti fojtáscsökkenés okozhat túlfogyasztást. A motor gondosan megtervezett gázcseredinamikáját módosítja a nem gyári szívó- és kipufogóoldali nyomásértékek (fogyasztás-teljesítmény-környezetvédelem gyári kompromisszumát eltolja valamelyik irányba).

Link to comment
Megosztás:

A dob hiánya miatti fojtáscsökkenés okozhat túlfogyasztást. A motor gondosan megtervezett gázcseredinamikáját módosítja a nem gyári szívó- és kipufogóoldali nyomásértékek (fogyasztás-teljesítmény-környezetvédelem gyári kompromisszumát eltolja valamelyik irányba).

Katalizátor után már nincs jelentősége :) .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.