Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Dunaujváros Supermol kút. 40% bioetanol tartalommal.

Szerintem akkor visszaállok a sima snassz benyára aztán kapja mellé a spuri-t

Etanol mellé is ajánlják a spurit. Lehet etanol+spurival ott lennél mint sima benyával.

Én is kísérleteztem, de utánaszámoltam az árkülönbözetet és a fogyasztásnövekedést is belekalkulálva és nem éri meg. Akkor érné meg csak az etanol ha benne lenne az átalakító és 100% etanollal tudnék menni. (igaz akkor is csak havi 2eFt-ot spórolnék így a 30eft-os átalakító is lassan hozná vissza az árát. Persze aki többet megy...)

Link to comment
Megosztás:

Kétvezetékes motorhőfokjeladó értékeit meg tudja nekem mondani valaki? Igen használtam a keresőt, de má kiguvad a szemem, akkor se találom :)

Parancsolj:

100C - 180 Ohm

80C - 320 Ohm

60C - 650 Ohm

40C - 1.18 kOhm

20C - 2.45 kOhm

0C - 5.6 kOhm

-10C - 9.45 kOhm

-20C - 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

Nekem rosz termosztátal 8-9 eszik városban rövid távon, szerintem annyit azért nem dob a fogyasztáson más lehet ott! :)

Hidd el sokat tud dobni. Tudomasom szerint idáig én tartom a rekordot. Dupla fogyi (akkori X17DTL 100km/10 liter hosszúban). Termosztát csere után ismét 5-el elmászkáltam. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Szeretném megkérdezni a nálam okosabbak véleményét a bioetanol-benya 1:1-es keveréséről.Ha így is jó, esetleg később megy bele az elektronika.Kíváncsi vagyok egy-két olyan F Astrás véleményére,akinek esetleg már benne van.

Köszi a választ: Kowytomi

Link to comment
Megosztás:

508 km, 48 liter fele/fele e85/95-ös keverékből. Ebben volt autópálya, 130-150-es (óra szerinti) tempóval Győr-Bp, oda-vissza. Pestről Lacháza, és vissza. A többi városi menet. Így összesen a 9,4 nem is olyan rossz. Ráadásul a BC is ezt az eredményt mutatta.

Link to comment
Megosztás:

508 km, 48 liter fele/fele e85/95-ös keverékből. Ebben volt autópálya, 130-150-es (óra szerinti) tempóval Győr-Bp, oda-vissza. Pestről Lacháza, és vissza. A többi városi menet. Így összesen a 9,4 nem is olyan rossz. Ráadásul a BC is ezt az eredményt mutatta.

Ebből mennyi volt a városi nagyon rövid táv? Sztem még mindig nagyon sok, pláne hogy volt benne egy csomó pályázás, no meg lacházára lájtos volt a tempó.

Link to comment
Megosztás:

Ebből mennyi volt a városi nagyon rövid táv? Sztem még mindig nagyon sok, pláne hogy volt benne egy csomó pályázás, no meg lacházára lájtos volt a tempó.

A pálya cirka 250 km volt. Pestről Lacháza nem tudom mennyi. 50? A többi város. Ám nem hiszem, hogy a pályától kevesebb kéne, hogy legyen. Amikor 120-tól felfelé nagyon megnő a fogyi. A BC 140-nél 9-10 körül mutatta a pillanatnyi fogyit, volt, hogy többet, attól függően milyen volt a domborzat.

Link to comment
Megosztás:

A pálya cirka 250 km volt. Pestről Lacháza nem tudom mennyi. 50? A többi város. Ám nem hiszem, hogy a pályától kevesebb kéne, hogy legyen. Amikor 120-tól felfelé nagyon megnő a fogyi. A BC 140-nél 9-10 körül mutatta a pillanatnyi fogyit, volt, hogy többet, attól függően milyen volt a domborzat.

Csak abból indulok ki, hogy nekem is hasonló felosztásban alakult a mozgás. Csak nekem nehéz is a lábam, meg nagykerék, és így 7.5 lett.

Link to comment
Megosztás:

Csak abból indulok ki, hogy nekem is hasonló felosztásban alakult a mozgás. Csak nekem nehéz is a lábam, meg nagykerék, és így 7.5 lett.

Viszont a tiéd 100 lovas, míg nekem meg kell elégednem 60-nal. Neked könnyebben mozgatja a bódét mint nekem. Meg te egyedül mentél le én meg teli autóval. :)

Link to comment
Megosztás:

508 km, 48 liter fele/fele e85/95-ös keverékből. Ebben volt autópálya, 130-150-es (óra szerinti) tempóval Győr-Bp, oda-vissza. Pestről Lacháza, és vissza. A többi városi menet. Így összesen a 9,4 nem is olyan rossz. Ráadásul a BC is ezt az eredményt mutatta.

Most nekem is 50-50%-ban 9.0 L/100Km lett.

Link to comment
Megosztás:

Most nekem is 50-50%-ban 9.0 L/100Km lett.

Ezen vajon mennyi a nyereséged 100 km-re vetítve? Vagy egy tankolásra számítva?

Már nálunk is lehet az egyik kútnál kapni etanolt, de úgy gondolom, hogy az én kocsim fogyasztását kb. 2 literrel megnövelné, és az már bukta.

Link to comment
Megosztás:

Ezen vajon mennyi a nyereséged 100 km-re vetítve? Vagy egy tankolásra számítva?

Már nálunk is lehet az egyik kútnál kapni etanolt, de úgy gondolom, hogy az én kocsim fogyasztását kb. 2 literrel megnövelné, és az már bukta.

Kb 20%-kal növeli a fogyit. Sztem neked is megérné.

Link to comment
Megosztás:

Ezen vajon mennyi a nyereséged 100 km-re vetítve? Vagy egy tankolásra számítva?

Már nálunk is lehet az egyik kútnál kapni etanolt, de úgy gondolom, hogy az én kocsim fogyasztását kb. 2 literrel megnövelné, és az már bukta.

Épp írni akartam, a számból vetted ki a szót. Kezdem úgy érezni, hogy az etanol felesben, átalakító nélkül nem éri meg. Nagyon megdobja a fogyit. Mondjuk nekem most csak 30% volt benne, így csináltam 7 literes fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Kb 20%-kal növeli a fogyit. Sztem neked is megérné.

Köszi!

Ha jól emlékszem 230 körül mérik itt az etanolt, és ugyanott 330 a 95-ös. No akkor az átlagár 280, ha a tavalyi átlagfogyasztásom ~8 l / 100, akkor az felmegy 20%-al, ami ugye 9,6. Ez a keverékkel számolva 100 km-re 2688 Ft.

Ha tiszta 95-össel számolok 8 litert, akkor ennél a kútnál 330 x 8 = 2640 Ft ! Tiszta bukta és még pancsolással is jár! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ha jól emlékszem 230 körül mérik itt az etanolt, és ugyanott 330 a 95-ös. No akkor az átlagár 280, ha a tavalyi átlagfogyasztásom ~8 l / 100, akkor az felmegy 20%-al, ami ugye 9,6. Ez a keverékkel számolva 100 km-re 2688 Ft.

Ha tiszta 95-össel számolok 8 litert, akkor ennél a kútnál 330 x 8 = 2640 Ft ! Tiszta bukta és még pancsolással is jár! :)

Ahogy gondolod. Én nem fogok győzködni senkit, hogy ez jó. Nekem sem csak ettől lett most 9,4. Ám lehet kicsit elírtam, maximum 20%-kal dobja meg a fogyit kb. Sok múlik a vezetési stíluson is.

Link to comment
Megosztás:

Ezen vajon mennyi a nyereséged 100 km-re vetítve? Vagy egy tankolásra számítva?

Már nálunk is lehet az egyik kútnál kapni etanolt, de úgy gondolom, hogy az én kocsim fogyasztását kb. 2 literrel megnövelné, és az már bukta.

Igazából most először számoltam ki, 7literes fogyasztással számolva benzinnel 22Forint/Km, felesben 8 literrel számolva 22Ft/Km. :) De mondjuk én nem vettem észre fogyasztás növekedést, legalábbis nem egyértelműen az etanolhoz köthetőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.