Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

hali!

Az volna az ötletem, hogy lehetne esetleg a GYIKben egy olyan témát nyitni, ahol legalább felsorolás szinten le van írva, mitől nőhet (leggyakrabban) az autó fogyasztása. Vélemények?

Igazából lehetne, de nem olyan hosszú a felsorolás, ha hibás alkatrész okozza akkor lambda szonda, hőfok jeladó, termosztát jöhet szóba majd a többiek kiegészítenek. A sok rövidtáv, nomeg az emberi tényező is nagyon megemeli a fogyit. De ha veszed a fáradtságot és összekeres az okokat a fórumon akkor te is beírhatod a Gyík-társalgóba, aztán majd vagy lesz belőle valami vagy nem. :)

Link to comment
Megosztás:

rátankoltam E85 ből,

hoppá!!!!

6,96 liter kattanásig

72 kmen evett meg ennyit (180.774 nél jártam).

Az 9,66 /100 km sok város és némi rángatás, több gázt kell adnom hogy legyen nyomaték és ne tevét játsszon nekem(nem szoktam száguldozni).

Az akku meg cserés volt közben tehát abból már nem adódhat többletfogyi, hogy a generátor töltéskényszeres.

Link to comment
Megosztás:

rátankoltam E85 ből,

hoppá!!!!

6,96 liter kattanásig

72 kmen evett meg ennyit (180.774 nél jártam).

Az 9,66 /100 km sok város és némi rángatás, több gázt kell adnom hogy legyen nyomaték és ne tevét játsszon nekem(nem szoktam száguldozni).

Az akku meg cserés volt közben tehát abból már nem adódhat többletfogyi, hogy a generátor töltéskényszeres.

72 kilóméterre rátankolás nem nagyon hiteles mérés. Kimész egy tankot és rátankolsz az már többet mond.

Link to comment
Megosztás:

látom nektek milyen jó fogyasztásotok van

én 50 liter cuccal kb 380-390-et megyek és az a vicc hogy nem is hajtom mert akkor bemérnének mindenhol

mióta hazajött a szerelőtől ez van vele, de szerintük minden ok

mit tolhattak el hogy ilyen sokat fogyaszt?

ezeket cserélték a motor körül: ékszíj,görgők, vízpumpa, vmi impulzusjeladó talán főtengely, meg lambdaszonda

Link to comment
Megosztás:

látom nektek milyen jó fogyasztásotok van

én 50 liter cuccal kb 380-390-et megyek és az a vicc hogy nem is hajtom mert akkor bemérnének mindenhol

mióta hazajött a szerelőtől ez van vele, de szerintük minden ok

mit tolhattak el hogy ilyen sokat fogyaszt?

ezeket cserélték a motor körül: ékszíj,görgők, vízpumpa, vmi impulzusjeladó talán főtengely, meg lambdaszonda

Lambda tud dobni a fogyin, de ha cserélték akkor azért nem illene neki. Termosztátod jó? :)

Link to comment
Megosztás:

látom nektek milyen jó fogyasztásotok van

én 50 liter cuccal kb 380-390-et megyek és az a vicc hogy nem is hajtom mert akkor bemérnének mindenhol

mióta hazajött a szerelőtől ez van vele, de szerintük minden ok

mit tolhattak el hogy ilyen sokat fogyaszt?

ezeket cserélték a motor körül: ékszíj,görgők, vízpumpa, vmi impulzusjeladó talán főtengely, meg lambdaszonda

Lambda milyen került bele? ha nem gyári, az lehet egy ok.

Ezen kívül beleszól még a motorhőmérséklet-jeladó (a kétvezetékes), és a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

Lambda milyen került bele? ha nem gyári, az lehet egy ok.

Ezen kívül beleszól még a motorhőmérséklet-jeladó (a kétvezetékes), és a termosztát.

Nekünk először elvileg nem teljesen hozzá való került bele lambdából,legalábbis a szerelő azt mondta ez modernebb és jobb lesz.. :)

Aztán azzal semmi javulás,sőt még rosszabb lett,tehát rendelt teljesen ehhez valót állítása szerint.

A hőfokmérő cserélve lett,termosztát..hm.. ezt nem tudom ..

Az a fura,h voltak időszakok amikor nem is ment rendesen a gépezet..erőtlen volt,fura,h mindezt 9liter körüli fogyasztással tette...

Mostanában a sok szereléssel mintha jobb lenne,de a fogyasztás nem csökkent semennyit.Azért érdekes,h nemrég még vígan elvoltunk 6.5-7 literrel.

Kompressziót mértünk,de fura,h a 4. hengerben nagyobb mint a többinél.Érdekes,h az a henger környéke igen olajos,és a gyertya körül égett olajos...máshol patyolat tiszta..

Holnap megnézem milyen lambda van benne.Ja és alapjáraton bubog a kipufogó,olyan halkan szaggatott hangon,de nem szabályos időrendben..ez jelenthet valamit?

Egyébként a motorkódja : C14NZ

Link to comment
Megosztás:

Nekem rosz termosztátal 8-9 eszik városban rövid távon, szerintem annyit azért nem dob a fogyasztáson más lehet ott! :)

Rossz termosztát+város+nagyláb=10-12Liter. Kábé. :)

.Ja és alapjáraton bubog a kipufogó,olyan halkan szaggatott hangon,de nem szabályos időrendben..ez jelenthet valamit?

Egyébként a motorkódja : C14NZ

Ilyet nekem is csinál, de nem foglakozom vele. Talán szelep, vagy hidrotőke hiba lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk először elvileg nem teljesen hozzá való került bele lambdából,legalábbis a szerelő azt mondta ez modernebb és jobb lesz.. :)

Aztán azzal semmi javulás,sőt még rosszabb lett,tehát rendelt teljesen ehhez valót állítása szerint.

A hőfokmérő cserélve lett,termosztát..hm.. ezt nem tudom ..

Az a fura,h voltak időszakok amikor nem is ment rendesen a gépezet..erőtlen volt,fura,h mindezt 9liter körüli fogyasztással tette...

Mostanában a sok szereléssel mintha jobb lenne,de a fogyasztás nem csökkent semennyit.Azért érdekes,h nemrég még vígan elvoltunk 6.5-7 literrel.

Kompressziót mértünk,de fura,h a 4. hengerben nagyobb mint a többinél.Érdekes,h az a henger környéke igen olajos,és a gyertya körül égett olajos...máshol patyolat tiszta..

Holnap megnézem milyen lambda van benne.Ja és alapjáraton bubog a kipufogó,olyan halkan szaggatott hangon,de nem szabályos időrendben..ez jelenthet valamit?

Egyébként a motorkódja : C14NZ

elvileg gyári került bele mert a szerelő nemakart kiadni érte 50 ezret, holott mondtam neki hogy vegy e meg bele a bosch 55 ezer ft-ért

Link to comment
Megosztás:

5 km alatt kb

Ha ugyanolyan használatnál fogyasztott 6,5-7 litert mint most 12 körül akkor FPepe által emlitett okok lehetnek a háttérben.(termosztát-ez úgy néz ki rendben van, lambda és a kétvezetékes hőfokjeladó-ez az ECUnak adja a jelet...ennél talán lehet csati gond is, bér nem tudom úgy menne-e a moci..nézd meg jól vissza van-e szúrva rá)

Egyébként milyen motorról van szó? - vagy csak az én figyelmemet kerülte el? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha ugyanolyan használatnál fogyasztott 6,5-7 litert mint most 12 körül akkor FPepe által emlitett okok lehetnek a háttérben.(termosztát-ez úgy néz ki rendben van, lambda és a kétvezetékes hőfokjeladó-ez az ECUnak adja a jelet...ennél talán lehet csati gond is, bér nem tudom úgy menne-e a moci..nézd meg jól vissza van-e szúrva rá)

Egyébként milyen motorról van szó? - vagy csak az én figyelmemet kerülte el? :)

1.8 115 le x18xe + automataváltó ( miatta a fogyasztás igazán sose volt hú de alacsony) :)

Link to comment
Megosztás:

72 kilóméterre rátankolás nem nagyon hiteles mérés. Kimész egy tankot és rátankolsz az már többet mond.

Tudom, köszi azért,... dobhat akár 1 lityi eltérést is....

A másik verda, Tudjátok a japán dög mérési adatait is beírom sima 95 ös, a gép az karbis, és azért igyekszem javítgatni (kapott egy meleglvegő bevezető toldást- PVC könyökből, meg a membrános szabályzásra rájöttem, hogy hol kapcsol és mikor vissza a szivató ...na azokat a vákumcsöveket kéne átnéznem hogy nem e tömődött e el valamelyik?

Az egyiket sikerült eltépnem és előbb motor benzincsővel, majd fékcsővel pótoltam, így már nem szív falsot.

)

a fenébe !!!én tankolom, javítgatom, ő meg elhajt vele, a blokk meg a verdában van.

4495 Ft /328 (=olcsó volt) az olyan 13,71 liter, és ha jól emlékszem, akkor 178 vagy 173 km nél tekertem nullára.Ha jól számolom 7,7 liter elmegy... jah és lapos/ defektes gumis vezetés is volt benne. Szöges gumi megvolt !!

Igen volt, 150 km ig kb napi 4 tök hideg indítás aztán 4 km vezetés, amíg beniznszívó vámpírt játszik.

Szerk:

04.08

Na mától megint visszaálltam biciklire, ahova lehet kétkeréken magam hajtok. 3 (!) fok volt 7 órakor, így csak az utcát fűtöm a kocsival.

Link to comment
Megosztás:

Estét.

Uraim úgy veszem észre, hogy mostanában jobban eszik a kicsike. Mi a bánat okozhat fogyasztás növekedést? Mérni nem tudtam a fogyasztását, de az óra szerinti mennyiséggel sokkal hosszabb távokat tudtam menni eddig. Nah ami jó az a termosztát. Kb 5-6 km és szépen kúszik felfelé a hőfok egészen 90egynéhányig és nyit, utána meg tartja a hőfokot. Aztán a kétvezetékes hőfokjeladóra gondolok még. Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen ellenállatértékei vannak annak bizonyos hőfokokon? Gondoltam még arra is, hogy ahol tankolok, ott van a benzinben 40% Bioetanol is. Lehet, hogy az is befolyásolja a fogyasztását? Aztán egy ideje, már repedt volt a hátsó dob előtti cső. Tegnapelőtt sikerült is betenni a csomagtartóba a hátsó dobot. Az nem okozhat fogyasztásnövekedést, hogy nem volt megfelelő folytása a motornak? Jelentem hiányzó dobbal is úgy hajtottam mint előtte. Nem szokásom kinyomni a szemét. Átlagban elmászok vele ugy 6,5-el. Havi rendszerességgel meg szoktam zavargászni 3-masban 4-esben kicsit. Meg van amikor 5.ben is, nehogy betunyuljon. Max egypár km. Lambdaszonda szerintem jó, mert hibakódot nem dob. Esetleg köze lehet még a benzinnyomásszabályzó szelep folytószelepháztól menő vákuumcsövének porladó állapota is?

Bocs ha kicsit hosszu lett, de böki a szemem a dolog.

üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam még arra is, hogy ahol tankolok, ott van a benzinben 40% Bioetanol is. Lehet, hogy az is befolyásolja a fogyasztását? Aztán egy ideje, már repedt volt a hátsó dob előtti cső. Tegnapelőtt sikerült is betenni a csomagtartóba a hátsó dobot. Az nem okozhat fogyasztásnövekedést, hogy nem volt megfelelő folytása a motornak? Jelentem hiányzó dobbal is úgy hajtottam mint előtte. Nem szokásom kinyomni a szemét. Átlagban elmászok vele ugy 6,5-el. Havi rendszerességgel meg szoktam zavargászni 3-masban 4-esben kicsit. Meg van amikor 5.ben is, nehogy betunyuljon. Max egypár km. Lambdaszonda szerintem jó, mert hibakódot nem dob. Esetleg köze lehet még a benzinnyomásszabályzó szelep folytószelepháztól menő vákuumcsövének porladó állapota is?

A bioetenol határozottan megnöveli a fogyasztást. 40%-ban meg pláne. Amugy hol van olyan kút ahol ilyen keveréket adnak? Eddig mindenki csak külön fejből tankolva tudta keverni. Vagy csak elírtad és 4% lenne?

A hátsó kipuf dob hiánya nem okozhat fogyasztás növekedést sztem.

Link to comment
Megosztás:

A bioetenol határozottan megnöveli a fogyasztást. 40%-ban meg pláne. Amugy hol van olyan kút ahol ilyen keveréket adnak? Eddig mindenki csak külön fejből tankolva tudta keverni. Vagy csak elírtad és 4% lenne?

A hátsó kipuf dob hiánya nem okozhat fogyasztás növekedést sztem.

Dunaujváros Supermol kút. 40% bioetanol tartalommal.

Szerintem akkor visszaállok a sima snassz benyára aztán kapja mellé a spuri-t

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.