Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Mindegy, mert mindenképp nagyon sok az...nekem csak város télen nyáron ~8 liter /100 km...neki majdnem 3 literrel többet benyal 100 kmen.

Az a nem mindegy, hogy milyen módon. Nekem pl semmi baja az autónak, a télen mégis 12,5 volt az átlagom. Csak város, csak rövidtáv, csak hidegen. :)

Ám a hét végén voltam Pápán, aminek meg is lett az eredménye. A BC szerinti átlagom lement 6,7-re. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a nem mindegy, hogy milyen módon. Nekem pl semmi baja az autónak, a télen mégis 12,5 volt az átlagom. Csak város, csak rövidtáv, csak hidegen. :)

Ám a hét végén voltam Pápán, aminek meg is lett az eredménye. A BC szerinti átlagom lement 6,7-re. ;)

Jó...ezt a variációt kifelejtettem a számításból ;) Akkor lehet az övének sincs semmi, bár nem tudni hogy került bele az a 230 km :D

Link to comment
Megosztás:

Motor topicban is jött már ezzel a problémájával, de úgy látom itt is szerencsét próbál, csak itt is ugyanazok az emberek fognak neki válaszolni. :D

Nem szerencsét próbálok,csak most vagyok ilyen oldalon először és még tanulom.De ott sem tudott senki erre válaszolni. :) !Azt hittem itt segíteni próbálnak a másikon,nem pedig játszani!

Link to comment
Megosztás:

Az a nem mindegy, hogy milyen módon. Nekem pl semmi baja az autónak, a télen mégis 12,5 volt az átlagom. Csak város, csak rövidtáv, csak hidegen. :)

Ám a hét végén voltam Pápán, aminek meg is lett az eredménye. A BC szerinti átlagom lement 6,7-re. :D

Nekem hidegen,melegen 9-10liter(Pl:Lemértem 39.2km-en 3,7liter)Meleg motorral és városon kivül volt ez a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Jó...ezt a variációt kifelejtettem a számításból :D Akkor lehet az övének sincs semmi, bár nem tudni hogy került bele az a 230 km :)

Ennek a km-nek a 90%-a városon kívüli volt!De van baja csak nem tudok rájönni,hogy mi és reméltem itt kapok pár hasznos ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Hogy jött ki neked a fogyasztás? Mert ha a mutató alapján számolod az akkor nem valós sokat csal a mutató!

Például: pár kanyargós út és mar fel centit lemegy a mutató. :)

Teli tankoltam a verdát.Mentem vele 39km-t ebből városi kb.3km.Újra teli tankoltam ekkor 3,7liter ment rá és így jött ki.Többször tankoltam a mutatóhoz és amennyi volt a különbség,annyi volt literre is az eltérés.Többször tankoltam így mondván lehet,hogy nem jó a mutató.De a telitankolás is a többletfogyásra utaló jelet adta.

Link to comment
Megosztás:

Teli tankoltam a verdát.Mentem vele 39km-t ebből városi kb.3km.Újra teli tankoltam ekkor 3,7liter ment rá és így jött ki.Többször tankoltam a mutatóhoz és amennyi volt a különbség,annyi volt literre is az eltérés.Többször tankoltam így mondván lehet,hogy nem jó a mutató.De a telitankolás is a többletfogyásra utaló jelet adta.

Hát ez azért nem olyan pontos, több száz kilóméterre kell rátankolni, akkor már pontosabb a mérés. Ha csak arra gondolsz, hogy a pisztoly a benzingőztől kattan le, előfordul, hogy van fél-egy liter különbség két telitank között. Ha olvasod a fogyasztás topicot mindenki, úgy kezdi, hogy tankoltam pölö 456Kilóméterre X-litert. Az én átlagom, pölö 6.3-tól 9.5-ig ingadozik. A 9.5-ráadásul nyáron volt hosszútávon pályán. Igaz fullon pakolva, és 130-plafon között mentem. De a 130 mindíg megvolt, még emelkedőn szembeszélben is, igaz harmadikban. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ez azért nem olyan pontos, több száz kilóméterre kell rátankolni, akkor már pontosabb a mérés. Ha csak arra gondolsz, hogy a pisztoly a benzingőztől kattan le, előfordul, hogy van fél-egy liter különbség két telitank között. Ha olvasod a fogyasztás topicot mindenki, úgy kezdi, hogy tankoltam pölö 456Kilóméterre X-litert. Az én átlagom, pölö 6.3-tól 9.5-ig ingadozik. A 9.5-ráadásul nyáron volt hosszútávon pályán. Igaz fullon pakolva, és 130-plafon között mentem. De a 130 mindíg megvolt, még emelkedőn szembeszélben is, igaz harmadikban. :)

Plafon=140. :P :D ;)

De mocsok vagyok. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én csak a józan tapasztalatból indulok ki, nekem eddig 23%-ot csalt a bc az Se óta stabilan, miota alkesz lettem ez le is ment 12%-ra. Tehát nálam ez a tapasztalat, hidd el az első tankolásnál én is meglepödtem, mert fejben kiszámoltam mennyi is az annyi, erre kerekedtek a szemeim, de a kasszánál megnyugodtam :)

Lehet, hogy nekem is ezzel kéne próbálkoznom? Nekem 17%-ot csal, akkor abból lenne 8%?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.