Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

0,28 liter az szerintem egyáltalán nem sok csalás. Ez még mindig 4,4%, és 5%-os tévedésre még mondhatjuk, hogy pontos. Hibahatáron belül van. Jó műszer ez. :)

Minden relatív...

Arra gondoltam, nem lehet-e, hogy az enyémbe írt japán exportra szánt kód okozza ezt a csalást, ezért mér kicsit máshogy? Csak 5e Ft-ot kicsit sokallnék egy próbára az eredeti német kóddal...

Vagy esetleg az injektor van kikopva, és ezért kicsit több anyagot enged át, emiatt az ECU kisebb nyitási időket használ, ettől látja kevesebbnek a fogyit a BC...

vagy a benyanyomás nagyobb kicsit, és ezért a kisebb nyitási idők... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csütörtöki mérés (fehérvári Agip, elfogadták a Cosmo-kártyát, csak elsőre elfelejtettem odaadni :) ): 25,55L E-85 + 12,35L E-95 / 574km --> 6,6 L-es fogyi. Főként hosszútáv, kevés város.

Újabb fogyasztásadattal tudok szolgálni.

682km 47L (3 kattanás), ez 6,89 L/100km fogyasztás, ebben már benne van a nagykerék is, nyomtam is, volt benne Bp belváros, meg sok vásárlós mászkálás itthon, szóval egész korrekt fogyasztás szerintem.

A BC 6,7-es adatot mutatott, 0,18 literes tévedés pedig ismét azt mutatja, hogy a BC egészen pontosan tudja mutatni az átlagfogyasztást. :lol:

Invictus: etanolt nem szoktál itatni vele? Pl. vegyesen? Fogyasztás és BC mérés miatt kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Majd ha jobb idő lsz, nyomatom felesben. BC mérs ugyanolyan pontos lesz akkoris.

Csütörtöki mérés (fehérvári Agip, elfogadták a Cosmo-kártyát, csak elsőre elfelejtettem odaadni :lol: ): 25,55L E-85 + 12,35L E-95 / 574km --> 6,6 L-es fogyi. Főként hosszútáv, kevés város.

Invictus: etanolt nem szoktál itatni vele? Pl. vegyesen? Fogyasztás és BC mérés miatt kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

483Kilóméterre tankoltam 25Liter etanolt (232-ért) meg 15Liter 95-öset (330-ért) azaz 8.3Liter/100Kilóméter, szinte csak rövidtáv, faluvégi tecsó körút, egyszer volt egy 60 kilóméteres hosszútáv, de az is falukon keresztül.

Most olyan 60-40% arányban van benne Etanol, és benzin. Melegen nem volt gond vele, kiváncsi leszek a reggeli indulásra.

Nőtt a fogyasztásod így vegyesben mert én úgy veszem észre az enyémen hogy igen .Meg először nehezen is vette be a feje hogy evvel kell neki menni hirtelen gázadásra meg hidegen makacskodott kis gáznál is most már jól viseli.Kap még egy esélyt

Link to comment
Megosztás:

Nőtt a fogyasztásod így vegyesben mert én úgy veszem észre az enyémen hogy igen .Meg először nehezen is vette be a feje hogy evvel kell neki menni hirtelen gázadásra meg hidegen makacskodott kis gáznál is most már jól viseli.Kap még egy esélyt

Valamennyit nőtt, de nem vészes, talán olyan fél litert. Szinte csak városban használom, benzinnel sem volt nyáron 7-alatt. Télem meg abból is megette a 8-at.

Link to comment
Megosztás:

Mert? Ha nincs beépítve kütyü, akkor az injektornyitásból ugyanúgy tud számolni nem? Tökmindegy, hogy tiszta benzin, vagy keverék megy át, ha a jel nincs módosítva átalakító által.

Más a fajsúly, sűrűség, viszkozitása :) Ennyi a meggyöző érvem csak, de majd ha felesben jársz meglátod, hogy rögtön el kezd csalni még többet a bc :D

Link to comment
Megosztás:

Más a fajsúly, sűrűség, viszkozitása :) Ennyi a meggyöző érvem csak, de majd ha felesben jársz meglátod, hogy rögtön el kezd csalni még többet a bc :D

Az oké, hogy mások az etanol tulajdonságai, de itt a térfogatáram számít, azaz az adott keresztmetszet átáramló térfogat mennyisége. Ha van etanol, nyilván többet fecskendez be az injektor, mert van valamennyi korrekciója a lambda után, de mivel nem módosított a jel, ezért nem hinném, hogy többet csalna. Tökmindegy mi áramlik át az injektoron, a lényeg, hogy mekkora az áteresztőképessége és meddig van nyitva...ebből lehet térfogatot számolni. Ha nincs kütyü, akkor a rendes ECU jel alapján pontosan fog számolni.

Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Az oké, hogy mások az etanol tulajdonságai, de itt a térfogatáram számít, azaz az adott keresztmetszet átáramló térfogat mennyisége. Ha van etanol, nyilván többet fecskendez be az injektor, mert van valamennyi korrekciója a lambda után, de mivel nem módosított a jel, ezért nem hinném, hogy többet csalna. Tökmindegy mi áramlik át az injektoron, a lényeg, hogy mekkora az áteresztőképessége és meddig van nyitva...ebből lehet térfogatot számolni. Ha nincs kütyü, akkor a rendes ECU jel alapján pontosan fog számolni.

Szerintem...

Én csak a józan tapasztalatból indulok ki, nekem eddig 23%-ot csalt a bc az Se óta stabilan, miota alkesz lettem ez le is ment 12%-ra. Tehát nálam ez a tapasztalat, hidd el az első tankolásnál én is meglepödtem, mert fejben kiszámoltam mennyi is az annyi, erre kerekedtek a szemeim, de a kasszánál megnyugodtam :)

Link to comment
Megosztás:

Más a fajsúly, sűrűség, viszkozitása :) Ennyi a meggyöző érvem csak, de majd ha felesben jársz meglátod, hogy rögtön el kezd csalni még többet a bc :D

Ok hogy más a fajsúly de nem kilóban méri az anyagot hanem egy adott keresztmetzeten átáramlott folyadékot mér méghozzá azt hiszem hogy indukciós mérővel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.