Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nos. Nyári nagykerékkel is tudok értéket mondani. Tegnap nulláztam, azóta volt kis bolt, nagyfater, stb, szóval rövidtávok, aztán feljöttem Bp-re, 100 körül jöttem rendesen, nem óvatoskodva. Így erre a BC 6,1-et írt, ha hozzáadok az eddigi tapasztalatok alapján 2-3 decit, akkor is bőven 7 liter alatt vagyok alufelnivel, széles gumival együtt.

130-as sebességnél (óra szerint 140) a pillanatnyi fogyasztás 6,8-7,1 között mozgott.

2-en ültünk az autóban rengeteg cuccal (tömött csomagtartó+cuccok a hátsó ülésen is).

Szerintem korrekt.

Link to comment
Megosztás:

483Kilóméterre tankoltam 25Liter etanolt (232-ért) meg 15Liter 95-öset (330-ért) azaz 8.3Liter/100Kilóméter, szinte csak rövidtáv, faluvégi tecsó körút, egyszer volt egy 60 kilóméteres hosszútáv, de az is falukon keresztül.

Most olyan 60-40% arányban van benne Etanol, és benzin. Melegen nem volt gond vele, kiváncsi leszek a reggeli indulásra.

Link to comment
Megosztás:

483Kilóméterre tankoltam 25Liter etanolt (232-ért) meg 15Liter 95-öset (330-ért) azaz 8.3Liter/100Kilóméter, szinte csak rövidtáv, faluvégi tecsó körút, egyszer volt egy 60 kilóméteres hosszútáv, de az is falukon keresztül.

Most olyan 60-40% arányban van benne Etanol, és benzin. Melegen nem volt gond vele, kiváncsi leszek a reggeli indulásra.

Húúú, Te aztán sokat jársz tecsóba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Újabb fogyasztásadattal tudok szolgálni.

682km 47L (3 kattanás), ez 6,89 L/100km fogyasztás, ebben már benne van a nagykerék is, nyomtam is, volt benne Bp belváros, meg sok vásárlós mászkálás itthon, szóval egész korrekt fogyasztás szerintem.

A BC 6,7-es adatot mutatott, 0,18 literes tévedés pedig ismét azt mutatja, hogy a BC egészen pontosan tudja mutatni az átlagfogyasztást. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mennyit eszik az 1.9ed? Részecskeszűrőjével nem szokott gond lenni? vagy ebben még nincs?

PF nincs az enyémen. Hát csak városban, télen 7.4 liter volt és nem volt tojás a pedál alatt. Hosszúban 5.1 és akkor is tempósan. 100-nál 6-ban 1500 pörög az meg bőven elég az itteni útviszonyokhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

PF nincs az enyémen. Hát csak városban, télen 7.4 liter volt és nem volt tojás a pedál alatt. Hosszúban 5.1 és akkor is tempósan. 100-nál 6-ban 1500 pörög az meg bőven elég az itteni útviszonyokhoz képest.

az nagyon korrekt akkor. haver 1.3 cdti corsa-ja 4,1 re jött ki most:D 75 paci ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.