Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nekem szombaton sikerutl megint a 528/36L -t kihoznom ami 6,1

ugy hogy 140nel szaggattam Debrecenbe vissza 110-130 kozt jottem

Ez 6,81-es fogyasztás. Rosszul számoltál.

Hy!

Írjátok hogy a BC írja ki a fogyasztást. Ezt hogy tudom előcsalogatni?

Köszi! :lol:

Addig nyomogatod a set gombot, amíg ki nem írja hogy Verbrauch...és az a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap én is tankoltam. Első csattig 41,81 l-t, 324 km-re. Ez 12,9 l/100 km számolva. A BC szerint 12,6. Sok, de hát sok a hideg, rövidtáv is. :lol:

Jah, és nem 303 ft volt a benzin litere, hanem 327,90. :(

igen... pislogtam is amikor megláttam a benya árát. :D Fater ha megtankolja a Zafit akkor meg majd hallgatom is :D Jó nekem a dízel :D :lol: Kis szerencsével pedig egyre hosszabbak lesznek majd a távok, és egyre kevésbé hidegek :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap én is tankoltam. Első csattig 41,81 l-t, 324 km-re. Ez 12,9 l/100 km számolva. A BC szerint 12,6. Sok, de hát sok a hideg, rövidtáv is. :lol:

Jah, és nem 303 ft volt a benzin litere, hanem 327,90. :lol:

OFF: Nagggyon tuti. Mármint hogy ennyire jó a BC. Van olyan autó, amiben akár 1 litert is téved...ez a 92-es konstrukció meg nem. Imádom.

Link to comment
Megosztás:

OFF: Nagggyon tuti. Mármint hogy ennyire jó a BC. Van olyan autó, amiben akár 1 litert is téved...ez a 92-es konstrukció meg nem. Imádom.

Tecccccc nekem is. :lol:

az a három deci a pisztolyban marad a kútnál:D:D

Még az is meglehet. De akkor 3x3 deci kb, mert ugye 300km körül mentem vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tecccccc nekem is. :(

Még az is meglehet. De akkor 3x3 deci kb, mert ugye 300km körül mentem vele. :lol:

Persze valamennyire nem pontos a kút mérőegysége sem, a megtett km mutatónak is van némi pontatlansága...azonban ezekkel együtt is teljesen korrekt a BC által produkált adat. Szeretem és annyira hozzászoktam, hogy furcsa, ha BC nélküli Astrába ülök be. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze valamennyire nem pontos a kút mérőegysége sem, a megtett km mutatónak is van némi pontatlansága...azonban ezekkel együtt is teljesen korrekt a BC által produkált adat. Szeretem és annyira hozzászoktam, hogy furcsa, ha BC nélküli Astrába ülök be. :lol:

Nemsokára én is így szeretnék érezni... :lol:

Most tankoltam és nulláztam. 11km-t mentem azóta városban, hidegen 75%-ban és 11,1 L/100km-t mutat. Teljesen hihető. Melegen alapjáraton 0,7-0,8 L/h.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szaktársak !

Kérdésem

Ha rossz a termosztátom akkor meggyit kéne enni astra c14nz nek (sedan) városban? hideg téli napokban

Normál üzemmódban

???????

Valaki sacc /kb:)

Ehhez tudni kellene mennyit eszik amikor jó. Nekem pölö alapból 8-9körül eszik városban jó termosztáttal télen. Úgy szerintem egy literrel többet ha rossz. De ez legyen a legkisebb bajod, a nagyobbik, hogy jobban kopik a motor.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez tudni kellene mennyit eszik amikor jó. Nekem pölö alapból 8-9körül eszik városban jó termosztáttal télen. Úgy szerintem egy literrel többet ha rossz. De ez legyen a legkisebb bajod, a nagyobbik, hogy jobban kopik a motor.

zotya :S

Nekem 10 liter (etenol de ma pl 12,5:( )

de nemtudom hogy jó a termosztátom mert nem megy 90 fölé inkább alatta van ugy a kéket (alsó vastag csikot alig hadja el)

Link to comment
Megosztás:

zotya :S

Nekem 10 liter (etenol de ma pl 12,5:( )

de nemtudom hogy jó a termosztátom mert nem megy 90 fölé inkább alatta van ugy a kéket (alsó vastag csikot alig hadja el)

Egyszerű kideríteni.: Elndítod a kocsit, felnyitod a mocitetőt. Elkezded tapizni a hűtő bal felső sarkát, vagy a csövet amelyik belemegy. Ha szinte azonnal elkezd langyosodni akkor a termosztát nyitva van, tehát rossz. Ha hideg marad, akkor néha nézed a kijelzőt, ahogy elhagyja a kéket, és közelít a 90-hez hirtelen elönti a forró hűtőfolyadék a hűtőt, ezzel egyidőban meg visszaesik a mutató akkor jó, mert ugye 90-körül nyitott. Ez alapjáraton olyan 10-15 perc után szokott történni a kölső hőmérséklet függvényében. Természetesen hideg motorral kell kezdeni ami állt min. pár órát. Nem szabad a cső hengerfej felőli végét tapizni, mert az amúgy is melegszik a leömlőtől, és magától a fém termosztátháztól, és ez meghamisíthatja a tesztet. Ha rossz ki kell cserélni 3-5 ezer forint, én Wahlert ajánlok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.