Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

sziasztok

rosz lambdaszonda miatt lehet a fogyasztás nagyon sok? kb 14-15 liter 100 kilóméteren astra 1.8-as 115 lóerővel , nem nagyon zaklatva eszik ennyit

nincs most hirtelen erre 45 rugóm :P

persze, ez is lehet egy ok a sok közül :D de ha jól tudom az a hibakódot lökné.. :rolleyes:

ITT nézz körül, 11ezertől megy felfelé az áruk :lol:

Link to comment
Megosztás:

persze, ez is lehet egy ok a sok közül :P de ha jól tudom az a hibakódot lökné.. :D

tudom hogy elromlott :lol: világított a motorvezérlés lámpa, ja még most is világít és ki lett olvasva a hibakód---lambdaszonda ment ki sajnos :D / azóta sokat fogyasztt, meg mintha néha sokat kapna úgy érzem/

csak a sima astrákba jó a tizenvalahány ezer forintos is

ebbe meg néztem hellát, ngk-t , bosch-t meg még vmi gagyibb márkákat is

de 35-60 ezer ft körül van

nem jó bele a sima egy vezetékes meg az olcsóbbaknál a motorkód sem egyezik

c18xel-be drágább ahogy kérdezősködtem, sokkal drágább mint 10 rugó környéke

hellát ajánlották 40 e-ért :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

tudom hogy elromlott :D világított a motorvezérlés lámpa, ja még most is világít és ki lett olvasva a hibakód---lambdaszonda ment ki sajnos :P / azóta sokat fogyasztt, meg mintha néha sokat kapna úgy érzem/

csak a sima astrákba jó a tizenvalahány ezer forintos is

ebbe meg néztem hellát, ngk-t , bosch-t meg még vmi gagyibb márkákat is

de 35-60 ezer ft körül van

nem jó bele a sima egy vezetékes meg az olcsóbbaknál a motorkód sem egyezik

c18xel-be drágább ahogy kérdezősködtem, sokkal drágább mint 10 rugó környéke

hellát ajánlották 40 e-ért :rolleyes:

Mi is a motorkódod?

Nekem az X16Xel-be az egyvezetékes volt 24 a gyári kb két éve. Előtte próbálkoztam bosal-al, de mindenki mondta, hogy nem lesz jó és így is lett 1-2 hónap után már dobálta a hibakódokat. Gyárival semmi gondom. Szóval sztem csak gyárit vegyél. Kérdezd meg a csergőnél lehet nem is olyan drága a gyári.

Amugy nagyon nem egészséges rossz lambdával hosszútávon közlekedni. A nagy fogyasztás mellett, rángatás egyenetlen járás lehet és szélsőséges esetben a katalizátorodat is kinyírhatja. (Arrol nem is beszélve, hogy így tuti nem megy át zöldkártyán/műszakin sem)

Link to comment
Megosztás:

Mi is a motorkódod?

Nekem az X16Xel-be az egyvezetékes volt 24 a gyári kb két éve. Előtte próbálkoztam bosal-al, de mindenki mondta, hogy nem lesz jó és így is lett 1-2 hónap után már dobálta a hibakódokat. Gyárival semmi gondom. Szóval sztem csak gyárit vegyél. Kérdezd meg a csergőnél lehet nem is olyan drága a gyári.

Amugy nagyon nem egészséges rossz lambdával hosszútávon közlekedni. A nagy fogyasztás mellett, rángatás egyenetlen járás lehet és szélsőséges esetben a katalizátorodat is kinyírhatja. (Arrol nem is beszélve, hogy így tuti nem megy át zöldkártyán/műszakin sem)

a motorkód: x18xel

úgytűnik akkor mégis vennem kell egy szondát..

Link to comment
Megosztás:

Újabb adataim vannak. :rolleyes:

Sok város, 120km autópálya és kevés országút, tehát fogyasztósabb szakasz volt, meg ugye mostanában hidegek is voltak.

610km, erre tankoltam 43 litert. Ez 7,05 literes fogyasztás. A BC 6,8-at mutatott, úgyhogy még mindig azt mondom, hogy a BC eléggé megbízhatóan mér.

Link to comment
Megosztás:

Próbálta már valaki ezt:

JG-2 verseny üzemanyagadalék

esetleg tapasztalatok??

Asszonyéban (Vectra A X20XEV) a 2. tank fogyogat az olcsóbbik Spuriból (rózsaszín) 95-ös benyával.

Tapasztalatok: egyenletesebb alapjárat, sokkal jobb gázreakció és talán a fogyi is csökkent, de azt még csak most kezdtem el pontosan mérni.

A BC most 90% városi üzemnél 10,4 lityit mutat (előtte 12-13), de ez nem szentírás mert azóta "okosabban" vezet Asszonyka.

Röviden ennyi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.