Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az biztos hogy a négyes beleszól az átlagfogyiba. Kaposvárról Mezőfalváig (cirka 150km) törött hátsó lengéscsillapitóval jöttem haza. Max 60-al 3-mas 4es fokozatokkal. Meg persze úgy, hogy egy tojás volt a gázpedál alatt. Odafelé eléggé kimozgott a szegénységjelző, de hazafelé arányába véve kevesebbel megjártam. Mellesleg odafelé se zavartam max 100-al :rolleyes:

:D Nem tudom jól értelmezem-e, de nekem igy jön le a mondanivalód...tehát odafelé nyomtad max. 100-al, akkor még rendben volt minden és úgy többet fogyasztott mint 3.-4. fokozatban max.60-nal? :P

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Nem tudom jól értelmezem-e, de nekem igy jön le a mondanivalód...tehát odafelé nyomtad max. 100-al, akkor még rendben volt minden és úgy többet fogyasztott mint 3.-4. fokozatban max.60-nal? :D

Hát valami ilyesmi. Meg észrevettem hogy ha kicsit könnyebb a 48as lábam akkor másabb a fogyasztás is.

De lehet hogy csak nekem furcsa hogy alacsonyabb sebességfokozatban másabb a fogyasztása.

Link to comment
Megosztás:

Hát valami ilyesmi. Meg észrevettem hogy ha kicsit könnyebb a 48as lábam akkor másabb a fogyasztás is.

De lehet hogy csak nekem furcsa hogy alacsonyabb sebességfokozatban másabb a fogyasztása.

Az oké, hogy másabb, de hogy hosszútávon kevesebb!?-ez amit furcsának találok, de tőlem még lehet is igy...hm, érdekes, nem gondoltam volna! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy eléggé meglepődtem a nyáron, amikor nyaralni voltunk. Mezőfalva Bükkszék.

Ottmászkáltunk sokfelé. Voltunk fent a hegyekben. Szilvásváradon, Bánkuton is. Fent a hegyekben mentem még 2-al is felfelé, erre voltunk tankolni egerben, aztán a kilométer meg a literek alapján 5,9re jött ki a fogyi. Voltak is kerek szemek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk, volt má hogy megmutatta mire is képes. Földuton amikor árdőre jártunk fát szedni ott beverte a 9et mint a huzat. De általában 6 max 6,7el elmegy szépen, kényelmesen nem állat módon hajtva. Eddig 120 volt a legtöbb amit mentem vele. Nem szeretném agyon hajtani. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy eléggé meglepődtem a nyáron, amikor nyaralni voltunk. Mezőfalva Bükkszék.

Ottmászkáltunk sokfelé. Voltunk fent a hegyekben. Szilvásváradon, Bánkuton is. Fent a hegyekben mentem még 2-al is felfelé, erre voltunk tankolni egerben, aztán a kilométer meg a literek alapján 5,9re jött ki a fogyi. Voltak is kerek szemek :rolleyes:

nekem is voltak ilyen tapasztalataim hegyekbe, igaz diesellel :P

szerintem a sok leejtő miatt van.... persze tudom fel is kell oda menni, de lefelé már csak motorfék :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy eléggé meglepődtem a nyáron, amikor nyaralni voltunk. Mezőfalva Bükkszék.

Ottmászkáltunk sokfelé. Voltunk fent a hegyekben. Szilvásváradon, Bánkuton is. Fent a hegyekben mentem még 2-al is felfelé, erre voltunk tankolni egerben, aztán a kilométer meg a literek alapján 5,9re jött ki a fogyi. Voltak is kerek szemek :rolleyes:

Én is néztem nem-okosan, mikor autópályán gázpedált nem kímélve haladtunk kecskemétre, aztán a gokart pályán sem mutatott a fordulatszám mérő 3000-nél kevesebbet, majd hazaérve rátankoltam és 5,65 jött ki. :D :P

Link to comment
Megosztás:

nekem is voltak ilyen tapasztalataim hegyekbe, igaz diesellel :D

szerintem a sok leejtő miatt van.... persze tudom fel is kell oda menni, de lefelé már csak motorfék :rolleyes:

Jah lefelé sztem lejöttem fél liter benzinnel. Beraktam 3.-ba aztán motorfék. Erősebb visszaforditonál volt hogy kinyomtam a kuplungot hogy ne rángasson be a motor. :P

Link to comment
Megosztás:

Amúgy lehet, hogy a kikormolás váltotta ki a kevesebb fogyit. Kicsit jobban meghajtod aztán másabb lesz.

Szerk.: Amúgy észrevettem, hogy ha egy kicsit megzavargászom havi rendszerességgel 3.ban, 4.-ben, akkor utána sokkal másabb a járása. Egyenletesebb szebb , mellesleg a fordulatott is másképp veszi.

Link to comment
Megosztás:

És motorféknél 0 a fogyi. :rolleyes:

Sógor szerint olyankor ingyen megyünk :P

Amúgy eléggé meglepődtem a nyáron, amikor nyaralni voltunk. Mezőfalva Bükkszék.

Ottmászkáltunk sokfelé. Voltunk fent a hegyekben. Szilvásváradon, Bánkuton is. Fent a hegyekben mentem még 2-al is felfelé, erre voltunk tankolni egerben, aztán a kilométer meg a literek alapján 5,9re jött ki a fogyi. Voltak is kerek szemek :D

Valamiért az a környék jó hatással van az autókra. Tavaly nyáron mi is arra felé nyaraltunk, 1130 km egy teljes tankkal, abban is volt minden: autópálya, hegyi szerpentin, városozás...stb. Azóta sem sikerült jobbat produkálni, illetve olyat sem...

Link to comment
Megosztás:

És motorféknél 0 a fogyi. :rolleyes:

:P

OFF szeretek felétek vezetni, nem olyan lapos mint itt :D változatos, szép a táj ON

Jah lefelé sztem lejöttem fél liter benzinnel. Beraktam 3.-ba aztán motorfék. Erősebb visszaforditonál volt hogy kinyomtam a kuplungot hogy ne rángasson be a motor. :lol:

jaja, ismerős manőver :D

Link to comment
Megosztás:

Azért a törött hátsó lengéscsillapítóval óvatosan menjél! Majdnem megpördültem így!!!! 100-nál nem lett volna vicces. Rég a roncstelepen lenne a kocsi...

Multhét Vasárnap törött el. Azóta egy métert se mentem a kocsival. A héten viszem szerelőhöz. Mellesleg ugy mentem mint aki tojást szállít :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.