Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A Lukoil-t megpróbáltam a múltkor... Az új mocim is sz.rul indult -5 -6 körül, de ezen kívül semmit nem vettem észre. Aztán kijártam belőle, és a MOL-nál kapott inni. Ezzel sokkal jobban indult ugyan olyan, hidegben, és az nem tűnt fel hogy a Luk-assal nem ment volna rendesen, az tűnt fel hogy ezzel jobban megy. (nem táltosodott meg, nem növesztett turbót, de simábban jár, jobban veszi a fordulatot, kevésbé remegős)

Shell vípávör 100 és mol evó kilencvenkilenctől elszaladnak a lovak. :lol: 95-ös benyákat nagyon imádja, főleg az eredeti shellt (nem tescókutas) és az Agipot, bár mióta klubtag vagyok, csak agipnál tankolok. :P Shell kártyámra meg a céges tankolásánál mennek rá a pontok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

de az enyém nem is megy úgy, mint a tied :lol: az enyém amolyan öregurasan csak :P :lol:

Kuss legyen! :lol: Még a végén kisütik ezek, hogy a bengás jobban megy mint a jóöreg DTL :lol:

Nem. 4:45 körül beindít, közelekedik 3km-t, leállít, délután beindít 3km vissza, leállít. Ez minden munkanapon eljátszódik. :lol:

Dettó, aztán bámulom a csóróságjelzőt néha összetévesztem a fordszámmérővel :P

Link to comment
Megosztás:

Nem. 4:45 körül beindít, közelekedik 3km-t, leállít, délután beindít 3km vissza, leállít. Ez minden munkanapon eljátszódik. ;)

aham, bocsi ezt nem tudtam :lol: igaz is mondtátok már párszor: hideg motorral, rövidtávon .... :P

Kuss legyen! :lol: Még a végén kisütik ezek, hogy a bengás jobban megy mint a jóöreg DTL :D

:lol: jaja igaz bocsesz :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A fogyasztásom 7,5 l átlagban, ebből a legtöbbet városon kívül. (Opel Astra Caravan X16XEL motorral). Ha megengeditek akkor lenne egy kérdésem. Ti milyen fordulatszámnál éritek el a legkisebb fogyasztást? Nem az autópályán való haladásra gondolok, hanem amikor kisebb sebességgel kell haladni akkor mikor váltotok sebességet, hogy a motornak is jó legyen és a pénztárcának is? Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A fogyasztásom 7,5 l átlagban, ebből a legtöbbet városon kívül. (Opel Astra Caravan X16XEL motorral). Ha megengeditek akkor lenne egy kérdésem. Ti milyen fordulatszámnál éritek el a legkisebb fogyasztást? Nem az autópályán való haladásra gondolok, hanem amikor kisebb sebességgel kell haladni akkor mikor váltotok sebességet, hogy a motornak is jó legyen és a pénztárcának is? Köszönöm.

Ezzel az átlagfogyasztással sztem így télen jól használod a kocsit. Én 2000-4000 között használom, ha nem sietek.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az átlagfogyasztással sztem így télen jól használod a kocsit. Én 2000-4000 között használom, ha nem sietek.

Ha én ott használnám, benyelné 9,5 -öt! :lol:

Legutóbb kereszteztem délről északra, meg vissza Budapestet és a fordulatot 2200 alatt tartva, (de jellemzően 1800-on) sikerült csak 7,5-ös átlagot nyomnom. Pedig dugó se volt, mentem folyamatosan. Egy előzés, és az átlagom 0,2 litert növekszik 10 km-es távra számítva..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A fogyasztásom 7,5 l átlagban, ebből a legtöbbet városon kívül. (Opel Astra Caravan X16XEL motorral). Ha megengeditek akkor lenne egy kérdésem. Ti milyen fordulatszámnál éritek el a legkisebb fogyasztást? Nem az autópályán való haladásra gondolok, hanem amikor kisebb sebességgel kell haladni akkor mikor váltotok sebességet, hogy a motornak is jó legyen és a pénztárcának is? Köszönöm.

Ha csak tartani kell a tempót, akkor a lehető legfelső fokozatban amit a motor még rángatás nélkül kibír, gurulj. Ha gyorsítani kell, akkor visszaváltás, gyorsítás finoman, majd rögtön felváltani a "cirkáló" üzemmódba. Ez a legócsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Nem eszik többet a benzines motor ha 2000 alatti fordulatszámon megyünk? Vagyis településen egyenletes forgalomban hányasban kergetitek?

Alapból alacsonyabb fordulatszámon kevesebb a fogyasztás visszont ha 5-ben 50-ről rálépsz a gázre nem gyorsul csak nyomja be a benzint, és egy örökkévalóság amíg elkezd a moci pörögni. Én szoktam így gurulni, de ha gyorsítan kell visszaváltok. De ez mindíg vitatéma volt. Városban használd csak 4-ben.

Link to comment
Megosztás:

Ha én ott használnám, benyelné 9,5 -öt! :lol:

Legutóbb kereszteztem délről északra, meg vissza Budapestet és a fordulatot 2200 alatt tartva, (de jellemzően 1800-on) sikerült csak 7,5-ös átlagot nyomnom. Pedig dugó se volt, mentem folyamatosan. Egy előzés, és az átlagom 0,2 litert növekszik 10 km-es távra számítva..... :lol:

X16XEL motorról volt szó nem a C20NE-ről. Ezért írtam azt, amit írtam. Próbálj meg 1 ilyen motorral 2200 alatt cirkálni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 94-es benzines Opel Astra Caravan F-em van milyen benzint tegyek bele hogy jobban menjen?

mire akarod használni, ez attól is függ :lol:

amúgy meg nem biztos, hogy a drágábbal jobban fog menni :lol: sok ilyen példa volt már rá itt is :P

pontos típusa, motorkódja ? (írd be az aláírásodba, hogy tudja mindenki milyen autóról van is szó pontosan)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.