Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Szia Alex75

Nem tudom neked milyen fogyik voltak eddig, de nekem is beharapja a 7-et télen, csodák sajna nincsenek. Már írtam, hogy szerintem az Se télen többet kajál mint egy Nz, de kárpótol a teljesítmény :rolleyes:

Ui: ahogy néztem a fogyitábládat szinte csak nyári adat van benne, ne abból indulj ki :blink:

5 évig jártam az előzővel, évi átlag 25000km-t, elég pontos képem van a fogyasztásáról, télen is megelégedett 6,5 literrel, városban keveset használtam. Pont ennek tükrében sokallom a jelenlegi iszákosságát. Így használva 8-8,5 liter túl sok szerintem egy c14se-től...

Link to comment
Megosztás:

Sikerült 6,6-os fogyasztást kihozni a 14secaravanból... Lehet, h az etanol helyrehozta? Nem tudom hová tenni a korábbi fogyasztását... :lol: De így már jobb... :lol:

Mértem én már az én C14se Caravanomnál 5,9et is. Dunujváros Bükkszék viszonylatban megtarkitva egy kis hegyi turával egészen bánkutig.

Link to comment
Megosztás:

Nem, így vettem meg, ahogy van. Gumi ua. mint a másikon, 175/70R13 Fulda KristMont, nyomás jó motor hasonló, c14se, érzésre erős, jól húz, km kb annyi lehet benn, mint a másikban... De a fogyasztás... 300km alatt 25-ön áll a üaszintmérő. A másik 400km körül szokta elérni, ami így hozta a mért fogyasztást.

Hmm, hát még van egy két tippem benzinesre... Gyertyák állapota, minősége, kipufogón is elveszhet kevés ha belül elkezdett széthullani, rossz minőségű motor olaj is adhat neki többletet...

Ezért nem nagyon vagyok még nagyon kétségbeesve a fogyasztásomon, hogy 6,7 alá még nem sikerült tennem melegben, és hogy hidegben néha a 8felettit mutatja...

De szép lassan kiismerve a kocsit cserélgetve a cuccokat (olaj olajszűrő 2x 6200km, alatt, az előző olaj miatt, benzinszűrő, kipufogó, vezérlés) Már talán csak vagy két etanolos járatás egy újjabb benyaszűrő és gyertya az amit cserélni fogok hogy tudjam mi van az autóban benne! Majd aztán kiderülnek hogy mik a hogyan...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltunk Ukranban es tankolntam 48liter+20liter kanaban (rendes volt a hatar or elengedett mert csak 10 litert lehett!) Eddig mar mentem 300km es semmi problema! Amugy tankolasnal ilyen emelkedore kell felallni ami ferden megbillenti a kocsit hogy tobb benya mennyen bele!? Szerintem nincs kulonbseg a Ukran benzin kozott mint pl nehany MOL kutlan! Magyarorszagon Eleg sok simliseg megy csalas lopas hazugsag, es tuti csalnak a benzinben is! Sot egyszer tankoltam valami lukoil nem tudom hogy pntosan igy irjak -e 10 km utan nagy gazadasra rangatni kezdett es a benzin mutato szbalyszeruen ment lefele a mutato! jah es 149ft tankoltam Ukranban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltunk Ukranban es tankolntam 48liter+20liter kanaban (rendes volt a hatar or elengedett mert csak 10 litert lehett!) Eddig mar mentem 300km es semmi problema! Amugy tankolasnal ilyen emelkedore kell felallni ami ferden megbillenti a kocsit hogy tobb benya mennyen bele!? Szerintem nincs kulonbseg a Ukran benzin kozott mint pl nehany MOL kutlan! Magyarorszagon Eleg sok simliseg megy csalas lopas hazugsag, es tuti csalnak a benzinben is! Sot egyszer tankoltam valami lukoil nem tudom hogy pntosan igy irjak -e 10 km utan nagy gazadasra rangatni kezdett es a benzin mutato szbalyszeruen ment lefele a mutato! jah es 149ft tankoltam Ukranban :P

nem is az olyan benzinnel van a baj, amit te tankolsz a kúton :lol:

hanem amit valaki behozott, és jó áron kínálgatja (az már lehet látott vizecskét :lol: , no nem mintha bármelyik kútnál nem találnánk meg a benzinben egy kis vizet, ami "véletlen belekerült") :lol:

én romániába tankolok, ott a benzin 255 a gázolaj 240 vagy valami ilyesmi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltunk Ukranban es tankolntam 48liter+20liter kanaban (rendes volt a hatar or elengedett mert csak 10 litert lehett!) Eddig mar mentem 300km es semmi problema! Amugy tankolasnal ilyen emelkedore kell felallni ami ferden megbillenti a kocsit hogy tobb benya mennyen bele!? Szerintem nincs kulonbseg a Ukran benzin kozott mint pl nehany MOL kutlan! Magyarorszagon Eleg sok simliseg megy csalas lopas hazugsag, es tuti csalnak a benzinben is! Sot egyszer tankoltam valami lukoil nem tudom hogy pntosan igy irjak -e 10 km utan nagy gazadasra rangatni kezdett es a benzin mutato szbalyszeruen ment lefele a mutato! jah es 149ft tankoltam Ukranban :lol:

Szia Astra8!

Ha egy kicsit utánajárnál akkor tudnád, hogy a Lukoil orosz társaság, tehát ha szarul megy a kocsid tőle akkor a mostani tankolásnál is ugyan azt a szart tankoltad bele!

Ui: én mostanában csak Lukoil kúton tankolok és soha nem volt gondom a benzinnel, sőt nyáron a legjobb fogyik is azzal jöttek elő :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Astra8!

Ha egy kicsit utánajárnál akkor tudnád, hogy a Lukoil orosz társaság, tehát ha szarul megy a kocsid tőle akkor a mostani tankolásnál is ugyan azt a szart tankoltad bele!

Ui: én mostanában csak Lukoil kúton tankolok és soha nem volt gondom a benzinnel, sőt nyáron a legjobb fogyik is azzal jöttek elő :lol:

Eddig mindig én is a lukoilnál tankoltam, de nem volt semmi gondom, ment vele jól a kocsi. Most váltottam agipra, mert klubtagságival ott legolcsóbb Tatabányán.

Link to comment
Megosztás:

Szia Astra8!

Ha egy kicsit utánajárnál akkor tudnád, hogy a Lukoil orosz társaság, tehát ha szarul megy a kocsid tőle akkor a mostani tankolásnál is ugyan azt a szart tankoltad bele!

Ui: én mostanában csak Lukoil kúton tankolok és soha nem volt gondom a benzinnel, sőt nyáron a legjobb fogyik is azzal jöttek elő :lol:

Ezt csak ugy mondtam hogy ennel jartam ugy lehett pont akkor volt x@r! En mostanaban Shell Mol Agip+Ukran. Nem az en kocsimba tankoltam Zsír uj Ford Mondeo 2.0 tdci :lol:

Ui:Jah es pont a Lukoil-nal volt hogy nem akart kinyilni a tanksapa mivel x@r volt a benziltoto csove 1 kicsit deformalt es nem ismerte fel azt hitte hogy benzint akarok bele nyomatni!

Link to comment
Megosztás:

Nos. Fogyasztásadatom van, BC-ből származó, és számolt is, így végre kiderült, mennyire mér korrektül a BC.

330km-t mentem, ebben volt város is bőven. Erre tankoltam most 22,04 liter benzint. Ez akárhogy számolom, 6,68 L/100km.

A BC 6,5-ös átlagfogyasztást mutat erre az intervallumra.

De akkor képezzünk mutatószámokat is. :lol:

Abszolút hiba: 0,18 liter

Relatív hiba (6,68-6,5)/6,68=0,027 azaz a relatív hiba 2,7%.

Azt hiszem ezek az adatok mindent elmondanak, ezek alapján és véleményem szerint a BC elég pontosan, megbízhatóan mér. (Ezt alátámasztja, hogy általában azt mondjuk egy mérésre, hogy akkor korrekt, ha a mért érték és a valós érték alapján számolt relatív hiba 5% alatt van.)

Link to comment
Megosztás:

2009 éves átlaga alapján 7,1 litert fogyasztott az autóm 100km távolságon. :lol: összesen 12394km-t tettem meg az autóval 2009-ben, kereken 880 liter benzint elhasználva.

5,11 L/100 km amióta folyamatosan mérem 11.696km :lol:

a legkisebb mért fogyasztásom: 4,66 l/100 km ; a legmagasabb: 5,68 l/100 km.

teljes elfogyasztott üzemanyag mennyiség: 598 l

Link to comment
Megosztás:

A Lukoil-t megpróbáltam a múltkor... Az új mocim is sz.rul indult -5 -6 körül, de ezen kívül semmit nem vettem észre. Aztán kijártam belőle, és a MOL-nál kapott inni. Ezzel sokkal jobban indult ugyan olyan, hidegben, és az nem tűnt fel hogy a Luk-assal nem ment volna rendesen, az tűnt fel hogy ezzel jobban megy. (nem táltosodott meg, nem növesztett turbót, de simábban jár, jobban veszi a fordulatot, kevésbé remegős)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.