Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sokáig jegyzetelgettem én is a kiadásaim és a szemem akadt fel mikor láttam mennyi megy el az autóra. Most sokkal nyugodtabb ember vagyok, nem írom a kiadásaim csak látom, hogy fogy a cash. A jó dolog ebben, hogy sokszor azt sem tudom mire ment el de legalább nem is idegesít :lol:

Az a baj, én meg nem kezdtem el, csak most emlékezetből. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én a gáz, villany, víz fogyasztásomat írom hasonló módon. Merhogy azzal is "gazdálkodok"! :lol:

Én is vezetem, közben heti leosztásban nyikorgok a családban ha valamiből sok fogy (pl villany, mert pl az elektromos sűtővel játszik a nejem sokat ..., a víz mert sokat mos, gáz most abszolút kevés mert alig megy a főzés, és a cirkó meg csak hosszabb üzemeknél van kapcsolva....).

Tudom ajánlani a google docs-t mert elég jól működik, a feltöltött fájl az nem veszik el, míg az .xls helyben az egy vinyó hiba/vírus, stb okán könnyen....

itt pl jól látható, hogy van amikor jóval 8 liter felett eszik a gépem, meg van olyan amikor 5,5 ből is megáll a fogyi.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk a Ford courier 1.8D teherautónkon már vagy egy éve szar az adagoló, de most 40e Ft-ért nem csináltatjuk meg. Olyat kormol mint egy agyonra hegyezett TDI, és eszik kőkemény 5litert... xD

én is megállok 5 lityi körülből. (ha kinyomom a szemét akkor 5.5 :lol: ) de rommá van kopva a motor, hengerfejes is, és tudok lopakodni én is. (ha mögöttem jön valaki aki el akar tűnni, üresben megpörgetve simán eltüntetem :lol: ) egy audisnak monnyuk egyszer ezzel jeleztem egyszer hogy nyugodtan kihúzhatja a négy karikáját a csomagtartómból, a végére a lemaradással együtt még ködlámpát is kapcsolt :P :lol: Bár mióta lezártam az AGR-t azóta azért jelentősen javult :lol:

Viszont többet is eszik egy picivel (jó tudom, me' jobban nyomom most hogy van egy kis értelme :D ) de még így is megvan 6 alatt átlagban :D

Link to comment
Megosztás:

én is megállok 5 lityi körülből. (ha kinyomom a szemét akkor 5.5 :lol: ) de rommá van kopva a motor, hengerfejes is, és tudok lopakodni én is. (ha mögöttem jön valaki aki el akar tűnni, üresben megpörgetve simán eltüntetem :lol: ) egy audisnak monnyuk egyszer ezzel jeleztem egyszer hogy nyugodtan kihúzhatja a négy karikáját a csomagtartómból, a végére a lemaradással együtt még ködlámpát is kapcsolt :D :lol: Bár mióta lezártam az AGR-t azóta azért jelentősen javult :lol:

Viszont többet is eszik egy picivel (jó tudom, me' jobban nyomom most hogy van egy kis értelme :D ) de még így is megvan 6 alatt átlagban :D

én meg kinyomtam a szömit, oszt lett 7liter...monnyuk valamennyire megy is :P

Link to comment
Megosztás:

Hegyek közt voltam kirándulni romániában, 1503 km-en evett 70.3 L-t. 4,67-es átlagot hozott minimum 3 személlyel, de ebből 800 Km 5 személlyel volt ( Medvetó - Szováta, Parajd, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Brassó vonalon, természetesen innen Magyarországtól! ) TELJESEN MEG VAGYOK ELÉGEDVE VELE!!!! :lol: SZERETEM EZT AZ AUTÓT!!!

Mondjuk bevert vagy 3 dl olajat... de ez szerintem ilyen terhelésnél elfogadható... Max sebességem 130-volt, tartósan a 110-et tartottam... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hegyek közt voltam kirándulni romániában, 1503 km-en evett 70.3 L-t. 4,67-es átlagot hozott minimum 3 személlyel, de ebből 800 Km 5 személlyel volt ( Medvetó - Szováta, Parajd, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Brassó vonalon, természetesen innen Magyarországtól! ) TELJESEN MEG VAGYOK ELÉGEDVE VELE!!!! :lol: SZERETEM EZT AZ AUTÓT!!!

Mondjuk bevert vagy 3 dl olajat... de ez szerintem ilyen terhelésnél elfogadható... Max sebességem 130-volt, tartósan a 110-et tartottam... :lol:

Miért nem szoltál? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bp-Eger-Szilvásvárad-Diósgyőr-Répáshuta-Lilafüred-Répáshuta-Lilafüred-Répáshuta-Diósgyőr-Répáshuta-Eger-Bp

Röviden Bp-bükki kevergés-Bp

Plussz még kis keverés Bp-en.

Mindezt tetőboxal, vonóhorgon 2 bringával, fullrapakolva, 3 személlyel, autópályán 130 és a szerpentineken kitaposva a lelkét lett 7,4l/100km

A körülmények ismeretében ezzel meg vagyok elégedve :lol:

Link to comment
Megosztás:

A horvátországi kirándulás alatt mértem egy 5,2-es és egy 6,8-as fogyit is.

Az 5,2-es olyan 110 körüli autópályázással (az apósék 1.0-ás Polo-ja visszafogott) + tengerparti autózgatással, a 6,8-as pedig 130-140-es autópályás tempóval + budapesti keveréssel jött ki. (A kocsi végig jól meg volt pakolva.)

Link to comment
Megosztás:

978 km románia, hegyek közt, odafele 5 személlyel, visszafelé 3al + cucc 53,56 L ==> 5,48 L/100 Km

hazafelé tesztelésképpen kitapostam a szemét a verdának :lol:

Tartottam simán a tempót egy passattal, és nem is valami régifajtával, volt hogy szemfülesen párszor meg is előztem, szivattam rendesen :D :lol:

vw_ut_n_140-el_tekertem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

stabilan a 110-120-at tartottam csak, csak néha előzéseknél nyomtam feljebb!!

A Fábiával ugyanezzel a tempóval nem jöttem volna ki 6,5-l-ből sem, az tuti... :lol:

SZERETEM EZT AZ ASTRÁT :P :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

978 km románia, hegyek közt, odafele 5 személlyel, visszafelé 3al + cucc 53,56 L ==> 5,48 L/100 Km

hazafelé tesztelésképpen kitapostam a szemét a verdának :D

Tartottam simán a tempót egy passattal, és nem is valami régifajtával, volt hogy szemfülesen párszor meg is előztem, szivattam rendesen ;) :D

http://kepfeltoltes.hu/thumb/090831/vw_ut_...ltoltes.hu_.jpg

stabilan a 110-120-at tartottam csak, csak néha előzéseknél nyomtam feljebb!!

A Fábiával ugyanezzel a tempóval nem jöttem volna ki 6,5-l-ből sem, az tuti... :lol:

SZERETEM EZT AZ ASTRÁT :D :D :D

Ennyit pörög 140-nél?? :lol: :P bazz... többet nem bántom 120 fölé :lol: :lol:

(Tudom tudom, óra szerint persze...)

Link to comment
Megosztás:

978 km románia, hegyek közt, odafele 5 személlyel, visszafelé 3al + cucc 53,56 L ==> 5,48 L/100 Km

hazafelé tesztelésképpen kitapostam a szemét a verdának :lol:

Tartottam simán a tempót egy passattal, és nem is valami régifajtával, volt hogy szemfülesen párszor meg is előztem, szivattam rendesen :D :lol:

stabilan a 110-120-at tartottam csak, csak néha előzéseknél nyomtam feljebb!!

A Fábiával ugyanezzel a tempóval nem jöttem volna ki 6,5-l-ből sem, az tuti... :lol:

SZERETEM EZT AZ ASTRÁT :D :P :D

Sok ez a fordulat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.