Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Azt hiszem igazad van epk! Ez kb olyan pontos adat mint a benzin szinjelző opeléknál, már van némi mennyiségű irodalom, majd abból számolok egy fél, vagy egyéves átlagot és az lesz a megdöbbentő igazából. de remélem a jó irányba döbbenek majd meg! :lol:

Én minden egyes tankolást írok egy táblázatba a gépemen. Liter, Forint/liter, mennyiség, km állás. :huh: Eddig 6,5 az átlag.

Link to comment
Megosztás:

Ismét tankolnom kellett. 764,4 Km 43,31 L 5,66 L/100Km. Javarészt hegyek között, a teljes családdal a fedélzeten és mindezek tetejébe, még Hening Karcsival próbáltam tartani a lépést. Mondanom sem kell, hogy nem sikerült, de megvártak. Kb. 160-170 Km autópálya Bp- Sz.F.vár oda-vissza.

U.i.:

És nem is füstölt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én minden egyes tankolást írok egy táblázatba a gépemen. Liter, Forint/liter, mennyiség, km állás. :huh: Eddig 6,5 az átlag.

Én, amióta kocsim van (1977) minden tankolást és kiadást írtam füzetbe. De nem csak a tankolásokat, hanem az összes javítást is. E jó szokásomat azon a 20 éven át is folytattam, amikor vállalati kocsival jártam, és nem is kérték tőlem, mert a számlákat csak le kellett adnom, és elkönyvelték, aztán ezzel a cég részéről el volt intézve a dolog. A kollégáim ki is mosolyogtak miatta, de én a vállalati kocsit is sajátként kezeltem, mert a mindennapokban is azt használtam, még a külföldi nyaralásaim során is.

A mostani kocsim összes költségét (kivéve adó és biztosítás) írom egy füzetbe, havonként és évenként összesítem. Ez egyben szervizfüzet is nekem, mert olajcsere, szűrőcsere, vezérműszíj csere után egy külön helyre beírom a következő csere kilométeróra állását, tehát akkor már nem kell számolgatnom. Ha elértem, jön a csere....

Szóval hasznos.

Ha az átlag fogyasztás hirtelen megnő, rögtön kereshetem a hiba okát. (Pl: puha gumi, légszűrő állapota, injektor tisztító mikor volt stb...)

Tehetném azt excel-be is, de a füzet az emberhez közelibb.

Link to comment
Megosztás:

Én, amióta kocsim van (1977) minden tankolást és kiadást írtam füzetbe. De nem csak a tankolásokat, hanem az összes javítást is. E jó szokásomat azon a 20 éven át is folytattam, amikor vállalati kocsival jártam, és nem is kérték tőlem, mert a számlákat csak le kellett adnom, és elkönyvelték, aztán ezzel a cég részéről el volt intézve a dolog. A kollégáim ki is mosolyogtak miatta, de én a vállalati kocsit is sajátként kezeltem, mert a mindennapokban is azt használtam, még a külföldi nyaralásaim során is.

A mostani kocsim összes költségét (kivéve adó és biztosítás) írom egy füzetbe, havonként és évenként összesítem. Ez egyben szervizfüzet is nekem, mert olajcsere, szűrőcsere, vezérműszíj csere után egy külön helyre beírom a következő csere kilométeróra állását, tehát akkor már nem kell számolgatnom. Ha elértem, jön a csere....

Szóval hasznos.

Ha az átlag fogyasztás hirtelen megnő, rögtön kereshetem a hiba okát. (Pl: puha gumi, légszűrő állapota, injektor tisztító mikor volt stb...)

Tehetném azt excell-be is, de a füzet az emberhez közelibb.

Sokáig jegyzetelgettem én is a kiadásaim és a szemem akadt fel mikor láttam mennyi megy el az autóra. Most sokkal nyugodtabb ember vagyok, nem írom a kiadásaim csak látom, hogy fogy a cash. A jó dolog ebben, hogy sokszor azt sem tudom mire ment el de legalább nem is idegesít :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na vasarnap mentem 1 autopalyasat Nürnbergböl Mainzba. 280km. Az atlagsebessegem 115km/h, a fogyasztasom meg 5,1L volt. 95-ös benzinnel. Amikor lehetett 150el mentem.Megneztem a kocsi vegsebesseget:187 gps-el(ora szerint 200).Ez a nemet autopalyas közlekedesi kultura 1 nagy 0. Mindenki a belsö savban, raadasul nem mennek gyorsabban a külsö savnal, szoval nem tudnak vezetni. Senki se szidja nekem az otthoni közlekedesi kulturat. A semmiböl hirtelen dugo lesz, nem kell hozza baleset.

Link to comment
Megosztás:

Én, amióta kocsim van (1977) minden tankolást és kiadást írtam füzetbe. De nem csak a tankolásokat, hanem az összes javítást is. E jó szokásomat azon a 20 éven át is folytattam, amikor vállalati kocsival jártam, és nem is kérték tőlem, mert a számlákat csak le kellett adnom, és elkönyvelték, aztán ezzel a cég részéről el volt intézve a dolog. A kollégáim ki is mosolyogtak miatta, de én a vállalati kocsit is sajátként kezeltem, mert a mindennapokban is azt használtam, még a külföldi nyaralásaim során is.

A mostani kocsim összes költségét (kivéve adó és biztosítás) írom egy füzetbe, havonként és évenként összesítem. Ez egyben szervizfüzet is nekem, mert olajcsere, szűrőcsere, vezérműszíj csere után egy külön helyre beírom a következő csere kilométeróra állását, tehát akkor már nem kell számolgatnom. Ha elértem, jön a csere....

Szóval hasznos.

Ha az átlag fogyasztás hirtelen megnő, rögtön kereshetem a hiba okát. (Pl: puha gumi, légszűrő állapota, injektor tisztító mikor volt stb...)

Tehetném azt excell-be is, de a füzet az emberhez közelibb.

Fogyasztást excel táblázatba írom, mert az ki is számolja nekem havi és éves lebontásban is, valamint tankolások között is.

A füzet nekem is megvan, amiben írom a szervizeket. :lol: Nem sok mindent kellett még beleírni, szerencsére. Tartsa meg eme jó szokását a kocsim. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.