Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

De nem is voltak AC-pumpa-relé-benzinszintjelző gondjaik! :lol: :huh: Néha visszasírom azt az egyszerű 2 hengerest. ^_^ Vezérműszíjszakadás? Mi az? B) :P

Ha annyira hiányzik, miért nem cseréled el arra! Volna aki elcserélné opelra a trabantját.... Mindketten jól járnátok! :lol:

Nekem sose vót, de nem is köllött vóna!

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira hiányzik, miért nem cseréled el arra! Volna aki elcserélné opelra a trabantját.... Mindketten jól járnátok! :huh:

Nekem sose vót, de nem is köllött vóna!

Hát ha lenne pénzem több kocsit fenntartani tuti hogy lenne köztük egy 2 ütemü trabi is. Nem menő az biztos, de arra, hogy mit szólnak mások sose adtam, nekem mindig is tetszett, apunak sokáig volt, egy embernek futkozni meg tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

főtengely-kopás, meg még mi volt a baja neki ha volt gondja.. főt- szimmering, gyenge fékek,

gyertyapucolás, benzin bekeverés, megszakítóhézag állítás, szabadonfutó csere, szívató, karburátor állítgatás, henger-, dugattyú-, gyűrű-, csapszeg csere kb százezrenként, trafó behalás, stb... és ez szinte csak a motor. De én is szerettem őket!

Sőt télen még a gatyád is leette, de semmi teljesítményt sem nyújtott cserébe (huszonvalahány kw).

Link to comment
Megosztás:

Hogy témánál maradjunk: a múlt héten vettem egy flakon kék színű spurit. A rózsaszínűt már régebben próbáltam és kedvező tapasztalataim voltak, egyenletesebben járt a motor és időnkénti rángatása is alábbhagyott. Ismerősöm kéket használ, szerinte amennyivel drágább a kék adalék, annyival jobb is. Végül is igaza lett, a hatása még érezhetőbb és a lényeg, most mentem el egy tankkal a legtöbbet, 770 km-t (5,7 l/100 km). Egy hátránya van, iszonyat büdös, tankolás után célszerű azonnal kitenni a kocsiból.

Link to comment
Megosztás:

Hogy témánál maradjunk: a múlt héten vettem egy flakon kék színű spurit. A rózsaszínűt már régebben próbáltam és kedvező tapasztalataim voltak, egyenletesebben járt a motor és időnkénti rángatása is alábbhagyott. Ismerősöm kéket használ, szerinte amennyivel drágább a kék adalék, annyival jobb is. Végül is igaza lett, a hatása még érezhetőbb és a lényeg, most mentem el egy tankkal a legtöbbet, 770 km-t (5,7 l/100 km). Egy hátránya van, iszonyat büdös, tankolás után célszerű azonnal kitenni a kocsiból.

Én a tecsóban vettem vami 3 betűs neve van, annál is észrevehető volt a szebb járás, meg a nagyon kicsi teljesítmény növekedés, a leírás szerint oktánszámnövelő. Etanollal még nem próbáltam. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

583 km 38,55Liter=6,61

Nem tudom mi a fenéért eszik enyit, bár ez 10km off road, a többi pedig Tatabánya-Debrecen-Eger-Tatabánya és autópályán 110-120 közötti tempóban 2 személlyel. Nagyon elkeserítő ez az adat számomra! :lol:

Miért eszik ennnyit?! Te jó ég! :huh: 6.61 hat egész-hatvanegy odaadnám az egyik golyóm ilyen fogyasztásért! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

583 km 38,55Liter=6,61

Nem tudom mi a fenéért eszik enyit, bár ez 10km off road, a többi pedig Tatabánya-Debrecen-Eger-Tatabánya és autópályán 110-120 közötti tempóban 2 személlyel. Nagyon elkeserítő ez az adat számomra! :huh:

Ha ez neked sok, vegyél 1000-es buzukit! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahoz képest sok, hogy anno az NZ-vel a horvátokat megjártam 5.7-el, és most sem toltam neki a pályán, vagy ennyit jelent ha a fordulat 3000 fölé megy? Mert akkor maradok a papás tempónál.

Viszont a gyertyáim szépen ki vannak égve, az a 1,5 óra 3000ford felett megtette a hatását.

Hát ha kevesebbet akarsz maradj a papás tempónál. Amikor meglett a jogsim volt olyan 6.2-6.6 az átlag. Amióta belejöttem min. 7-7.5. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mostanság az AVIA kútnál tankolok 98-as Silver-t, ami azt jelenti, hogy felár nélkül motorkímélő adalék van benne, amit a kutas tesz bele... Valaki egyáltalán ellenőrzi azt, h ezek a magánkutak megfelelnek-e az AVIA előírásoknak? Mert az Avia nemzetközi oldalán nagyon zengik a minőségi követelményeket... Jelen esetben pedig pont olyan kútról van szó (a szirmabesenyői AVIA, egykoron Castrol...), amelyről már több ismerősömnek is rossz tapasztalata van, de nekem még egyelőre nincsen. Bár én csakis 98-ast nyomatok.

Valamint miért van az, hogy egyik társaság honlapjáról sem lehet tudni azt, hogy honnan szerzik be a benzint, miért jók az adalékaik, és mivel támasztják alá azt, hogy valóban hasznosak, semmint károsak... Sehol nem láttam egyetlen tesztet sem, csak a magas oktánszámú, prémium benzinekről az adac-n, ott azt írták, hogy teljesen fölösleges pénzkidobás.

Link to comment
Megosztás:

(...) miért van az, hogy egyik társaság honlapjáról sem lehet tudni azt, hogy honnan szerzik be a benzint, miért jók az adalékaik, és mivel támasztják alá azt, hogy valóban hasznosak, semmint károsak... Sehol nem láttam egyetlen tesztet sem, csak a magas oktánszámú, prémium benzinekről az adac-n, ott azt írták, hogy teljesen fölösleges pénzkidobás.

Azért mert kemény pénzösszegek forognak a kôolaj valamint az ü.a. köreiben és mindenki valamit bizniszel és sunyizik. Mocskos üzlet az egész... :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahoz képest sok, hogy anno az NZ-vel a horvátokat megjártam 5.7-el, és most sem toltam neki a pályán, vagy ennyit jelent ha a fordulat 3000 fölé megy? Mert akkor maradok a papás tempónál.

Viszont a gyertyáim szépen ki vannak égve, az a 1,5 óra 3000ford felett megtette a hatását.

Nemcsak a "tolás" számít! A legkisebb emelkedő (értsd 1-2%), vagy szembe szél is számít, például, hogy az enyhe emelkedőn kezded-e (még ha kicsit is) nyomni a pedált, hogy tartsd a tempót. Főleg ha az emelkedő alján nem éppen a nyomatékgörbe kedvező pontján forgott a motor, stb, stb.....

Forgalmi viszonyok, lejtőn tudtál-e előzni lendületből, vagy emelkedőn kellett erőből? Stb, stb. Szóval egy adat nem adat. Havi átlag, éves átlag már adat!

Link to comment
Megosztás:

Na igen, mocskos üzlet... Fel nem tudom fogni, hogy egy liter prémium nóbenzint hogyan lehet 350Ft-ért adni, és a MOL miért képes 325-330 körül tartani az árat. Ok egy oktánnal kevesebb, de még a MOL is mocskosul nyerészkedik rajta, mert bár nem vagy vegyész, oktánegyenértéket nem csak kizárólag finomítással lehet növelni...

Most azon gondolkozom, hogy érdemesebb lenne inkább valami prémium 95-öst nyomni, a 98-as helyett... Érdemes szerintetetek? Jobb az adalékolt 95 pl. OMV-nél, Shellnél, Aviánál (Gold), vagy maradjak 98-as párti, amit 302,9-ért tudok még tankolni? Tényleg olyan nagyon jó az adalékolt benzin minden típus számára? Mivel még mindig nem tudom, hogy ezek az adalékok mik, és mennyivel szennyezem jobban velük a környezetet mint a sima benzinnel...

Gondolkodtam az E85-ön is, és át kellene állítani a kocsit. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, viszont egyre kevesebb pénzért kínálnak átállítási lehetőséget...

Várom a véleményeteket a kérdéseimre, remélem okosabb leszek tőlük. Persze ezek nem nagy gondok, sőt inkább kicsit szőrszálhasogatók, dehát ez van...:huh:

Link to comment
Megosztás:

Na igen, mocskos üzlet... Fel nem tudom fogni, hogy egy liter prémium nóbenzint hogyan lehet 350Ft-ért adni, és a MOL miért képes 325-330 körül tartani az árat. Ok egy oktánnal kevesebb, de még a MOL is mocskosul nyerészkedik rajta, mert bár nem vagy vegyész, oktánegyenértéket nem csak kizárólag finomítással lehet növelni...

Most azon gondolkozom, hogy érdemesebb lenne inkább valami prémium 95-öst nyomni, a 98-as helyett... Érdemes szerintetetek? Jobb az adalékolt 95 pl. OMV-nél, Shellnél, Aviánál (Gold), vagy maradjak 98-as párti, amit 302,9-ért tudok még tankolni? Tényleg olyan nagyon jó az adalékolt benzin minden típus számára? Mivel még mindig nem tudom, hogy ezek az adalékok mik, és mennyivel szennyezem jobban velük a környezetet mint a sima benzinnel...

Gondolkodtam az E85-ön is, és át kellene állítani a kocsit. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, viszont egyre kevesebb pénzért kínálnak átállítási lehetőséget...

Várom a véleményeteket a kérdéseimre, remélem okosabb leszek tőlük. Persze ezek nem nagy gondok, sőt inkább kicsit szőrszálhasogatók, dehát ez van...:huh:

Nem muszáj átálítani, járhatsz felesben E85-el is. Többen csinálják pölö én is. Egy kicsit többet eszik, kicsit jobban húz, viszont csak 222Literje nálunk. A 95-ös most 295 tehát átlagban 258-ért tankolok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.