Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Elmagyaráznád a magamfajta kis tudatlannak, hogy hogyan tudja "felszívni a trutyit" ha lefogyasztod a benzint? :huh:

Nem tudom, de üresre hajtottam kb 15 hónapja egyszer és utána 2-3 hétig nem, győztem: gyertyacsere/98as benzinnel kúrálni.

nem volt egy élmény, hogy hol egy henger ment, hol mind a 4, és úgy rángatott ,mint a dög.

Közben mindig gyertyapucolás, olyan volt mint a kokszos kályha.

Link to comment
Megosztás:

Sztem epk arra gondolt, hogy mivel az AC mindig a tank aljáról szív (nem lebeg a benzin tetején :huh: ), ezért ugyanannyi esélye van bármit beszívni az aljáról teli tanknál is, mint üresnél.

Bizony ám!

Nem tudom, de üresre hajtottam kb 15 hónapja egyszer és utána 2-3 hétig nem, győztem: gyertyacsere/98as benzinnel kúrálni.

nem volt egy élmény, hogy hol egy henger ment, hol mind a 4, és úgy rángatott ,mint a dög.

Közben mindig gyertyapucolás, olyan volt mint a kokszos kályha.

Csak hát semmi logika nincs benne, mert ott az előszűrő, ott a benzinszűrő, sőt még az injektornál is van szűrő.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de üresre hajtottam kb 15 hónapja egyszer és utána 2-3 hétig nem, győztem: gyertyacsere/98as benzinnel kúrálni.

nem volt egy élmény, hogy hol egy henger ment, hol mind a 4, és úgy rángatott ,mint a dög.

Közben mindig gyertyapucolás, olyan volt mint a kokszos kályha.

És most már rendben van minden? ^_^

Mert nekem annó a Wartburgos időszakomban (1.3-as volt) ugyanez volt a szitu, köpte a gyertyát mint állat.... hol ment minden henger, hol nem... Az pedig csak simán meg volt kopva, meggyűrűztük, és utánna nem volt gond vele.... Nem lehet, hogy kissé megkopott a gyűrű a mociban??, :huh: B)

Persze ez csak egy felvetés, mivel nállam így volt, de nállad lehet hogy más magyarázható oka van....

Csak hát semmi logika nincs benne, mert ott az előszűrő, ott a benzinszűrő, sőt még az injektornál is van szűrő.

elvileg igazad van, de tehetsz akárhány szűrőt, a legutolsóba is kerül a trutyiból, azért ez érdekes nem?? :P én mindíg így jártam... az biztos, hogy nem voltak drága szűrők :lol: :D ( a minőségi biztosan jobban megszűri az anyagot!) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak hát semmi logika nincs benne, mert ott az előszűrő, ott a benzinszűrő, sőt még az injektornál is van szűrő.

Tudom, de azt az üzemelést láttátok volna: alacsony fordulaton rángatás, magason megint csak rángatás,(közben kuplung gáz játék hogy ne álljon le.) közte olyan 3000-5000/3asban lehetett haladni. néha berántással, de főleg pörögve ment ... rossz rágondolni is

Aztán ennek már 14 hónapja, azóta most tegnap volt egy kísérletem,

hogy meddig lehet egy tank benzinnel menni,799 nél félrálltam, és vettem bele egy löketet (nem ahol szoktam, így csak 5 litert raktam bele, van egy emelkedő ahol megállt volna benzin nélkül, piros alján volt nagyon,> de a tűt nem érte el,)

aztán 843 nál ment bele még 45,23

50,13 liter összesen/ 843 km-re számolva: 5,95 /100 ebben: kb 300 km pálya, sok városon kívüli szakasz (400 km biztosan), és Pest éjjel, a föltúrt utakon, nem túl kíméletsen mentem az M7esen, inkább 110-130al főleg 5ösben, ritkán kapcsolva.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, de azt az üzemelést láttátok volna: alacsony fordulaton rángatás, magason megint csak rángatás,(közben kuplung gáz játék hogy ne álljon le.) közte olyan 3000-5000/3asban lehetett haladni. néha berántással, de főleg pörögve ment ... rossz rágondolni is

Aztán ennek már 14 hónapja, azóta most tegnap volt egy kísérletem,

hogy meddig lehet egy tank benzinnel menni,799 nél félrálltam, és vettem bele egy löketet (nem ahol szoktam, így csak 5 litert raktam bele, van egy emelkedő ahol megállt volna benzin nélkül, piros alján volt nagyon,> de a tűt nem érte el,)

aztán 843 nál ment bele még 45,23

50,13 liter összesen/ 843 km-re számolva: 5,95 /100 ebben: kb 300 km pálya, sok városon kívüli szakasz (400 km biztosan), és Pest éjjel, a föltúrt utakon, nem túl kíméletsen mentem az M7esen, inkább 110-130al főleg 5ösben, ritkán kapcsolva.

Nekem eddíg a rekord 750Km/47 liter, akkor vettem le a tankot, pont 3 liter volt benne. Amúgy a kocsi alján található a legfinomabb szűrő, a tankban, és az injektorban is ritkább van.

Link to comment
Megosztás:

feltöltöttem a tankot az út előtt ment bele 26,7 L, és mentem 574 Km-t az 4,65-re jön ki, most engem is meglepett, ebből fater hajtotta a verdába a 3/4-ét, és ő nem tapossa, csak max 80-90ig... :huh:

A fábiával én eddig 5,1-es átlagot hoztam ki a legjobban, fater 4,7-et, hogy hogy tudja ezt megcsinálni :lol: mondjuk én agybajt kapok ha mellete ülök, tötymörög mint állat, csak azt mondja jól tud váltani, és az a lényeg!! ^_^

Ha fullig van a tank, akkor is csak ennyire megy ki a mutatóm....

full_tank_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

.... nektek is?

Link to comment
Megosztás:

feltöltöttem a tankot az út előtt ment bele 26,7 L, és mentem 574 Km-t az 4,65-re jön ki, most engem is meglepett, ebből fater hajtotta a verdába a 3/4-ét, és ő nem tapossa, csak max 80-90ig... :huh:

A fábiával én eddig 5,1-es átlagot hoztam ki a legjobban, fater 4,7-et, hogy hogy tudja ezt megcsinálni :lol: mondjuk én agybajt kapok ha mellete ülök, tötymörög mint állat, csak azt mondja jól tud váltani, és az a lényeg!! ^_^

Ha fullig van a tank, akkor is csak ennyire megy ki a mutatóm....

.... nektek is?

Nem, teljesen kimegy, de szerintem ez műszeregység-hiba, mert nekem a régivel csak 35-ig ment ki.

Link to comment
Megosztás:

feltöltöttem a tankot az út előtt ment bele 26,7 L, és mentem 574 Km-t az 4,65-re jön ki, most engem is meglepett, ebből fater hajtotta a verdába a 3/4-ét, és ő nem tapossa, csak max 80-90ig... :huh:

A fábiával én eddig 5,1-es átlagot hoztam ki a legjobban, fater 4,7-et, hogy hogy tudja ezt megcsinálni :lol: mondjuk én agybajt kapok ha mellete ülök, tötymörög mint állat, csak azt mondja jól tud váltani, és az a lényeg!! B)

Ha fullig van a tank, akkor is csak ennyire megy ki a mutatóm....

.... nektek is?

Nekem itt ált, 121 km megtett km után.

Ha fullra van tankolva, akkor túlmegy a fehéren egy hangyányit, ha meg már a mutató meg se moccan a pirosban, akármilyen állásban van a karosszéria, akkor van még benne 5 liter. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nem, teljesen kimegy, de szerintem ez műszeregység-hiba, mert nekem a régivel csak 35-ig ment ki.

elég szomorú :lol: , mert akkor az eredetim is xar lehetett, mert azzal is csak 48ig ment ki kb ( a nem fordulatmérőssel)...

Nálam ugyan így viselkedik a mutató.

Nekem itt ált, 121 km megtett km után.

Ha fullra van tankolva, akkor túlmegy a fehéren egy hangyányit, ha meg már a mutató meg se moccan a pirosban, akármilyen állásban van a karosszéria, akkor van még benne 5 liter. B)

ezek szerint össze vissza működnek a mutatók? :huh: vagy van valamilyen speckó összehangolás eredetileg, és ha nem eredeti műszeregységet pakolsz bele felborul a rendszer?? ^_^

Link to comment
Megosztás:

elég szomorú :huh: , mert akkor az eredetim is xar lehetett, mert azzal is csak 48ig ment ki kb ( a nem fordulatmérőssel)...

Az enyém 7 éves, nem volt még hozzá nyúlva se a szintjelzőhöz, se a műszeregységhez. Mégse megy ki fullra 50-re.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 7 éves, nem volt még hozzá nyúlva se a szintjelzőhöz, se a műszeregységhez. Mégse megy ki fullra 50-re.

Nekem hétfőn érkezik az új feszültségstabilizátor az órába. Kíváncsi leszek mi változik. Persze olyat már nem kapni, ami benne van, de helyettesítője van ezer számra. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt ált, 121 km megtett km után.

Ha fullra van tankolva, akkor túlmegy a fehéren egy hangyányit, ha meg már a mutató meg se moccan a pirosban, akármilyen állásban van a karosszéria, akkor van még benne 5 liter. B)

Annnyi az alapjárati fordulatszámod amennyi a képen látszik?

elég szomorú :lol: , mert akkor az eredetim is xar lehetett, mert azzal is csak 48ig ment ki kb ( a nem fordulatmérőssel)...

ezek szerint össze vissza működnek a mutatók? :huh: vagy van valamilyen speckó összehangolás eredetileg, és ha nem eredeti műszeregységet pakolsz bele felborul a rendszer?? ^_^

Van a műszeregység hátulján egy torxcsavarral felfogatott 3 lábú izé, ha jól tudom az felel a stabil feszültségért, az rendetlenkedik ha az órák ( a sebbességmérő nem!) csalnak.

Jah, látom lassan írok. :P

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Annnyi az alapjárati fordulatszámod amennyi a képen látszik?

Van a műszeregység hátulján egy torxcsavarral felfogatott 3 lábú izé, ha jól tudom az felel a stabil feszültségért, az rendetlenkedik ha az órák ( a sebbességmérő nem!) csalnak.

1. Igen, a mai napig. Zk-n 720-nak mérték. :huh:

2. Pontosan. :lol: A fordulatszámmérő sem kap a stabilizált feszből. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Cseréltem egy vw-enen műszeregység fesz.stab.-t mert a lámpa felkapcsolásánál változtak a műszer értékek. Annál az autónál is kis tűrésűt kellett berakni, mert a gyári ami benne volt teljesen jó volt, mégis bekavart a vill. hálózat terhelése. Utána sokkal jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

ááá én sem problémázok rajta, tudom hogy mi mit jelent, s kész B) :huh:

de azért jobb lenne, ha pontos lenne :P

Csak ennyi legyen a bajunk ugye??? :lol: ^_^

Esetleg megpróbálhatod végignézni a vezetékeket a tankszintjelzőtől a műszerig, egy kontakthibás, oxidos csatlakozás tud ilyet okozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.