Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nem rég jöttem haza Blitzről... 49l/737km = 6,65l/100km ...ennek persze 90%-a autópálya óra szerinti 100-120km/h tempónál - fölötte nagyon berázott a kormány/az egész autó ^_^ - na meg benne van egy közel egyórás odafele tötymörgés Pestről kifele a 3-ason egyes-kettes fokozatban + egy kicsit el is tévedtem, úgyhogy volt némi "faluzás" senkiföldjén :lol: De a fogyi a lényeg..ez jó? :huh: Végülis itthon rövidtávokon is kb. ennyi - 2deci ide/oda - csak itt meg nem hajtom meg ennyire, ugyebár...

Link to comment
Megosztás:

Ez rendben, de amikor megvettem mint kezdő alig pörgettem, nem mentem gyorsan vele, a legjobb mégis 6.2-volt 2 felnőtt 70+meg nemtommenyi kiló, meg 3 gyerek összesen 80 likó. Most hogy taposom neki felesben etanollal oké, hogy 7.7, de akkor?

Almát a szilvával ne hasonlíts össze! :huh:

Link to comment
Megosztás:

... Ahogy elnézem a fogyasztásokat, egyre erősebb bennem a gyanú, hogy nem 1.4-est kellett volna vennem. :huh:

Azért ez nem biztos. ^_^ Lehet, érdemes az SE átalakítást megejteni, majd ha lesz "kedved".

Hajnalban jöttem meg Blitz-ről szintén, és a 829km-re tankoltam 42,8-at. Az 5,2/100km. :lol:

Ez 100-110 óra szerint, és autópálya nélkül.

Azért az átlag nekem is 6,3, de a hosszabb táv nyilván más. (főleg, ha éjjel alig vannak az úton)

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem biztos. :lol: Lehet, érdemes az SE átalakítást megejteni, majd ha lesz "kedved".

Hajnalban jöttem meg Blitz-ről szintén, és a 829km-re tankoltam 42,8-at. Az 5,2/100km. :huh:

Ez 100-110 óra szerint, és autópálya nélkül.

Azért az átlag nekem is 6,3, de a hosszabb táv nyilván más. (főleg, ha éjjel alig vannak az úton)

Ja azt hallottam, hogy a hengerenkénti kevesebbet eszik, de már letettem az átalakitásról. Sokba kerül, és nem biztos, hogy sima ügy.

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolás 43, 94 l, 670 km-re. 6,55 l/ 100 km. Persze ez nem hazáig volt, mert elég sokat forogtam Debrecenben, és nem bírta volna ki még a Pesti, és az M1-es utat. Úgyhogy Fóton megtankoltam. A táv szinte csak autópálya 120-140 km/h sebességgel. Néhány 10 km volt csak a város.

Link to comment
Megosztás:

Mai tankolás 43, 94 l, 670 km-re. 6,55 l/ 100 km. Persze ez nem hazáig volt, mert elég sokat forogtam Debrecenben, és nem bírta volna ki még a Pesti, és az M1-es utat. Úgyhogy Fóton megtankoltam. A táv szinte csak autópálya 120-140 km/h sebességgel. Néhány 10 km volt csak a város.

Akkor azért jobb ha gyanakszom, hogy mégis lehetséges, hogy a kipuffom/katalizátorom nekem is kezd meghalódni..vagy nem? De ti meg jobban fel is voltatok pakolva nem úgy mint én.. Talán, ha az idő engedi, jövő héten alámászok és "belenézek" ha tudok, hátha kideritek valamit.. :lol: Habár, lehetséges, hogy annyit tett hozzá az átlaghoz a pesti araszolásom is, hm? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Erősen lábfüggő! :huh:

A forgalom, és az időjárás, a motor állapota is beleszól!

Ma volt egy szép egészséges kirándulásunk a Civitas Fidelissimába, 140 km -et raktam bele a 84esen meg még a határon történt bolyongással (ahol 20 éve még lőttek!!!).

Rendesen porzik a tankom kb 7-8 liter van benne még és olyan 614 km et mentem vele. Mentségemre szóljon városon kívül sok gyorsítás volt , előzés pár 3ba vissza és padló,

ma pedig egy óriási karavánt élveztem egészen Nagycenkig- Hegyfalutól... persze senki sem haladt csak olyan 60-80al, sok őrült volt aki belevágott a veszélyes szitukba, főleg visszafele- én meg anyáztam őket, ők szemből fékezésre kényszerítettek.

Link to comment
Megosztás:

Ne má, szinte mindenki akinek 1.6-osa van kevesebbet pancsol el mint én.

Nyugizzál! :huh:

Nekem ótópályán, a benzines korszakban óra szerint 140-es tempóban evett 7,1-et, de városban simán 9. :lol:

Eddigi rekordom 1 tank benzinnel(szegénységjelzőig) 830 km. Sajna nem tudom mennyi maradt benne, mert akkor nem tudtam tele tankolni. De ekkor szigorúan betartottam a 90-es tempót. ^_^

Most h E85-tel megy, városon kívül (faluk közti mozgás) 8,5-9 liter.

Autópályán még nem prószáltam E85-tel.

De majd annak is eljön az ideje. B)

Link to comment
Megosztás:

26 Liter/ 4,12 km =6,31 ez 4 személy főút és jól megpakolva a csomi. Hát nekem is volt már ennél rosszabb és jobb fogyim is. 2 éve horvátot ugyan ilyen felálással 5,7-el teljesítettem az NZ-s mocival, igaz akkor csak a határon álltam meg egy pisssre meg egy cigire, a moci folyamatosan üzem meleg volt amíg a tank ki nem ürült. Na majd ha legközelebb megyek akkor kiderül.

Üdv:BB

ui: tegnap nyomtam bele 16 liter e85-öt 215-ért fehérvárnál, ez biztos roszabb figyit hoz mert a multkorinál is 6,7-6,8 lett a vége.

Link to comment
Megosztás:

A szegénységjelző az a piros zóna alja lenne?

Nos, én még raktam a gépbe tennap pár km-t. Aztán ahol szoktam tankolni, nem volt már benya- ILYENKOR hétfőn hatalmas sorok állnak előtte- és el is fogy néha kora este a teljes naftájuk, hiába rendelnek meg egy komplett tartálykocsinyit vasárnap.

Asszony vitte tankolni, nagyon pislogott, hogy 25, 30, 35, 40nél sem koppant!!!

684,3 km, 43,36 liter fért bele, 13.004 Ft-ért. 1888 Ft/ 100 km, azaz 18,88 ruppó/km. Még szerintem egy 100 km-t tudtam volna menni vele, esetleg 120-140 et is- műanyag kannával, csak a trutyi miatt aggódtam volna, hogy fel ne szívja.

6,336 liter/100 kilomisi..egészen jó én sokkal többre számítottam. Ez egy jó érték, ettől a verdától. Ja és 175.000 kmesek vagyunk! Vagy tekerjek belőle 10 ezret vissza?

Link to comment
Megosztás:

A szegénységjelző az a piros zóna alja lenne?

Nos, én még raktam a gépbe tennap pár km-t. Aztán ahol szoktam tankolni, nem volt már benya- ILYENKOR hétfőn hatalmas sorok állnak előtte- és el is fogy néha kora este a teljes naftájuk, hiába rendelnek meg egy komplett tartálykocsinyit vasárnap.

Asszony vitte tankolni, nagyon pislogott, hogy 25, 30, 35, 40nél sem koppant!!!

684,3 km, 43,36 liter fért bele, 13.004 Ft-ért. 1888 Ft/ 100 km, azaz 18,88 ruppó/km. Még szerintem egy 100 km-t tudtam volna menni vele, esetleg 120-140 et is- műanyag kannával, csak a trutyi miatt aggódtam volna, hogy fel ne szívja.

6,336 liter/100 kilomisi..egészen jó én sokkal többre számítottam. Ez egy jó érték, ettől a verdától. Ja és 175.000 kmesek vagyunk! Vagy tekerjek belőle 10 ezret vissza?

Nekem akkor virít, amikor eléri a piros zónát. Egyelőre halálpontosan mér. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen nagyjából a piros széle, ekkor nekem van még benne 10 liter.

Most lesz alkalmam pirosba vinni ...teli tankból vittem ma 150 km-t, kb.

Kiváncsi vagyok hogy le tudom e vinni 6 alá az átlagot.

Ja ma egy komoly rendőrkonvojban haladtam, elől egy szokványos kékcsíkos, aztán valami szarszállító kocsi- bazi tartállyal, zöld HÖR furgon, aztán csíkos fényhidas Fiesta.mögötte én meg a nejem.

A zöld nem bírta 25-40 km en megelőzni a tartálykocsit, pedig az elől lévő folyamatosan sávközépre állt, a hátsó meg ugy cikázott mint valami F1es verda amikor a gumit melegíti.

Egy nagyobb egyenesen Devecsernél jött 2 szirénázó BV-s furgon, az egész bagázst meg még szemből is mindenkit útszélre szorítottak. Szemből volt majdnem csatt,Suzuki sofőr nem értette hogy miért állnak félre... a végén mindenki a huplikban hajtott, még a 3 rendőrautó is.

Link to comment
Megosztás:

Most lesz alkalmam pirosba vinni ...teli tankból vittem ma 150 km-t, kb.

Kiváncsi vagyok hogy le tudom e vinni 6 alá az átlagot.

Ja ma egy komoly rendőrkonvojban haladtam, elől egy szokványos kékcsíkos, aztán valami szarszállító kocsi- bazi tartállyal, zöld HÖR furgon, aztán csíkos fényhidas Fiesta.mögötte én meg a nejem.

A zöld nem bírta 25-40 km en megelőzni a tartálykocsit, pedig az elől lévő folyamatosan sávközépre állt, a hátsó meg ugy cikázott mint valami F1es verda amikor a gumit melegíti.

Egy nagyobb egyenesen Devecsernél jött 2 szirénázó BV-s furgon, az egész bagázst meg még szemből is mindenkit útszélre szorítottak. Szemből volt majdnem csatt,Suzuki sofőr nem értette hogy miért állnak félre... a végén mindenki a huplikban hajtott, még a 3 rendőrautó is.

Akkor szép az élet ha zajlik. :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Még szerintem egy 100 km-t tudtam volna menni vele, esetleg 120-140 et is- műanyag kannával, csak a trutyi miatt aggódtam volna, hogy fel ne szívja.

Elmagyaráznád a magamfajta kis tudatlannak, hogy hogyan tudja "felszívni a trutyit" ha lefogyasztod a benzint? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Elmagyaráznád a magamfajta kis tudatlannak, hogy hogyan tudja "felszívni a trutyit" ha lefogyasztod a benzint? :huh:

Hogyan-hogyan, pont úgy ahogy a lopótököt belenyomod a murciba. :lol: Nem tudja felszívni, arra van az előszűrő, ha meg annnyi ott a trutyi, akkor már rég eldugult volna, és nem menne a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.