Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ugye a meleg vagy félmeleg motornál történt plusz indítások nem viselik meg a motort annyira, de legalábbis nem olyan vészes a fogyi mint a tök hideg start?

Logikus. Nekem pl. a termosztát csere után jelentôsen kisebb fogyit produkált. Azelôtt ha napi 15x kellett menni az autóval, akkor mind a 15 alkalommal izzasztás, dúsítás stb. A csere után még -6 fokban is napi 2-3 alkalommal való használat mellett sem kellett többet izzasztanom.

Link to comment
Megosztás:

6,45 Volt benne egy 25 perces araszolás a szalonasütés színhelyéhez. Remélem csak az nyomta meg így a fogyimat!

Még növésben vagy, idén még csak 40-es cipő, jövőre 43-as. :)

342Kilóméterre 24.4Liter 95-ös, meg némi zöldséglé maradék.: 7.13L/100Km, csak város. Pont fele tank ment ki feltöltöttem etanollal. 222Ft/Liter.

Link to comment
Megosztás:

Még növésben vagy, idén még csak 40-es cipő, jövőre 43-as. :P

342Kilóméterre 24.4Liter 95-ös, meg némi zöldséglé maradék.: 7.13L/100Km, csak város. Pont fele tank ment ki feltöltöttem etanollal. 222Ft/Liter.

Megéri az az olcsóbból többet fogyasztani? :( ..talán annyival nem olcsóbb...kiszámitottátok már? :)

Link to comment
Megosztás:

Megéri az az olcsóbból többet fogyasztani? :( ..talán annyival nem olcsóbb...kiszámitottátok már? :)

Azt én már kiszámoltam, hogy ha 25 litert tankolok és rá a maradékot etanollal, tegyük fel 20 litert, akkor durván 2000Ft-ot spórolok egy telitanknál. Aztán hogy így a fogyasztás mennyi lenne, jó kérdés, az csak utána derülne ki.

Link to comment
Megosztás:

Megéri az az olcsóbból többet fogyasztani? :( ..talán annyival nem olcsóbb...kiszámitottátok már? :)

Szerintem meg, én nem vettem észre jelentős fogyasztás növekedést felesben használatkor. Azt viszont igen, hogy nyomatékosabb a motor, korábban lehet felváltani. Ez inkább akkor szembetűnő, amikor benzinnel kell teletölteni, aztán jövök ki a kútról, felváltok és elkezd rángatni, mert megszokásból korán váltok felfele. Amúgy mát több helyen olvastam, hogy a magasabb fogyasztást kompenzálja a magasabb oktánszámból adóda teljesítmény növekedés, ezáltal alacsonyabb fordulatszámon autózás. Magyarul igaz, hogy többet fecskendez be az injektor mint e benzinből, de mivel jobban húz a motor, nem kell annyira pörgetni, ezért visszaspórolsz vmit a töbletüzemanyagból. Legalábbis én így látom. Meg aztán ezek nem jelentők különbségek, max. 1 liter ezt simán mag lehet spórolni a guminyomáson, klímán, üres csomitartón, na meg persze ha nem ellenőrzöm le minden héten 3X, hogy megvan-e még a tiltás. :hiya: Persze 1-2-3-ban. :P

Link to comment
Megosztás:

Azt én már kiszámoltam, hogy ha 25 litert tankolok és rá a maradékot etanollal, tegyük fel 20 litert, akkor durván 2000Ft-ot spórolok egy telitanknál. Aztán hogy így a fogyasztás mennyi lenne, jó kérdés, az csak utána derülne ki.

Tehát akkor, ha nem is számolunk nagy többletfogyasztást(pl.0,5litert), akkor nagyjából egy ezrest takaritasz meg egy tankkal? - ezt csak ilyen hasraütésszerűen, hirtelen számoltam... :)

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor, ha nem is számolunk nagy többletfogyasztást(pl.0,5litert), akkor nagyjából egy ezrest takaritasz meg egy tankkal? - ezt csak ilyen hasraütésszerűen, hirtelen számoltam... :)

Pontosan számolva ha 6.5 litert feltételezel benzinnel, és 7 litert felesben akkor.: 769 kilométert teszel meg benzinnel egy tankból ami 50Xpölö290=14500Forint. 714 kilómétert teszel meg egy tank felesből ami 25X290=7230 plussz 25X222=5550 összesen 12780 forint. Összehasonlításhoz leosztom 100 kilóméterre ami benzinnél 1885 forint felesnél 1789 forint. Nagyjából egy százas a különbség ami egy tanknál nincs is ezer forint. Na mára kimatekoztam magam. Most jöhet a nyelvlecke. :(

Link to comment
Megosztás:

Pontosan számolva ha 6.5 litert feltételezel benzinnel, és 7 litert felesben akkor.: 769 kilométert teszel meg benzinnel egy tankból ami 50Xpölö290=14500Forint. 714 kilómétert teszel meg egy tank felesből ami 25X290=7230 plussz 25X222=5550 összesen 12780 forint. Összehasonlításhoz leosztom 100 kilóméterre ami benzinnél 1885 forint felesnél 1789 forint. Nagyjából egy százas a különbség ami egy tanknál nincs is ezer forint. Na mára kimatekoztam magam. Most jöhet a nyelvlecke. :P

De ha pl. Baján tankolsz 200-ért, akkor már 173Ft a

különbség. Majdnem a duplája... :( :)

Link to comment
Megosztás:

Én egy tank benzinnel most járok 1300 km-nél, és még el tudok menni kb. 5-600-at. :)

Gázos a kicsike, ma pl. 7500 Ft-ból teletankoltam (52 liter), ami elég kb. 650-700 km-re. Eközben benzinből csak annyi fogy, amíg a motor felmelegszik és átkapcsolom gázra. Tudná automatice is, csak akkor túl hamar átkapcsol és rángat. Igaz nincs pótkerekem, de na. Valamit valamiért. Akárhányszor megtankolom, annyiszor megmentem a tankolás árát. Ma 141 Ft. volt Csepelen 1 liter gáz, a benzin meg 284 körül mozog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.